Criterium du Dauphine 2015: etap 7

Chris Froome (Team Sky), po wspinaczce do położonej u stóp Mont Blanc stacji narciarskiej Saint-Gervais-les-Bains wygrał królewski etap Criterium du Dauphine.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu objął drugi na mecie Tejay Van Garderen (BMC Racing Team).

Świetnie walczyli na trasie Polacy. Paweł Poljański (Tinkoff-Saxo) zameldował się 15., a Bartosz Huzarski (Bora-Argon 18) - 32.

Aż sześć górskich premii, w tym pięć pierwszej kategorii, leżało na 155-km drodze do Saint-Gervais. Po starcie zawiązała się 14-osobowa grupa, z której dwunastka przebrnęła przez pierwszą przeszkodę Col de Tamié (kat. 1; 37,5 km; 8,5 km; 6,4%).

Na drugiej, Col de la Forclaz (kat. 1; 60 km; 8,1 km; 7,8%), do czołówki przeskoczyło kilkunastu kolarzy, w tym Bartosz Huzarski i Paweł Poljański.

Obok naszych kręcili Nathan Haas (Cannondale), Alexis Vuillermoz (Ag2r), Pim Ligthart (Lotto), Jonathan Castroviejo i Gorka Izagirre (obaj Movistar), Tiago Machado (Katusha), David De La Cruz i Pieter Serry (obaj Etixx), Bauke Mollema i Riccardo Zoidl (obaj Trek), Chris Anker Sorensen (Tinkoff), Jarlinso Pantano i Marcel Wyss (obaj IAM), Ruben Plaza (Lampre), Pierre Rolland (Europcar), Dani Navarro, Nicolas Edet i Luis Maté (wszyscy Cofidis), Kenny Elissonde (FDJ), Louis Meintjes i Daniel Teklehaimanot (obaj MTN) oraz José Mendes, Dominic Nerz i Björn Thurau (wszyscy Bora).

Peleton nieco zwolnił, przed Col de la Croix Fry (kat. 1; 94,5 km; 11,3 km; 7%) strata wynosiła 4 minuty, ale na świetnie znanej z Tour de France przełęczy do szaleńczej pracy zabrali się kolarze Team Sky. Różnica gwałtownie zmalała, a zasadniczą grupę m. in. pożegnali drugi zawodnik zeszłorocznej "Pętli" Jean-Christophe Péraud (Ag2r) i jeden z wczorajszych bohaterów Tony Gallopin (Lotto). Kłopoty miał również lider klasyfikacji młodzieżowej Simon Yates (Orica) oraz jego brat-bliźniak Adam. Tempa w czołówce nie wytrzymali natomiast Mollema, Ligthart, Plaza, Mate, Thurau i Serry. Górską premię pościg minął spóźniony o zaledwie 60 sekund.

Mały podjazd na Col des Aravis (kat. 3; 103 km; 4,3 km; 5,8%) nie zmienił sytuacji na trasie. W czołówce na długich zjazdach rozrabiali kolarze Cofidisu. W końcu odskoczył Navarro, do którego dojechał Zoidl.

30 kilometrów przed metą dwójka powiększyła przewagę do 3 minut. Pozostali uciekinierzy traci 40 sekund. W pościg ruszyli wówczas Huzarski z Castroviejo.

Przedostatnia, za to bardzo sztywna ścianka na przełęczy Amerands (kat. 1; 145 km; 2,7 km; 11,2%) dała się wszystkim we znaki. Dobrze wjeżdżał Poljański, który ruszył za Vuillermozem. Z tyłu było jeszcze ciekawiej, ponieważ strzelił lider wyścigu Vincenzo Nibali (Astana).

Prowadzący Navarro i Zoidl wjechali na premię kilka sekund przed Huzarskim i Castroviejo. Wyraźnie zbliżyli się również Poljański, Vuillermoz, Meintjes i Rolland. Czteroosobowa czołówka finałowe wzniesienie na Saint-Gervais-Les-Bains (kat. 1; 7 km; 7,7%) rozpoczęła z przewagą półtorej minuty nad grupą zasadniczą, w której pozostało kilkunastu zawodników, prowadzonych siłami Team Sky.

W czołówce pierwszy osłabł Zoidl, za to "Huzar" zadziwiał. Przewaga jednak szybko topniała, 5 km przed metą wynosiła tylko 42 sekundy

Huzarski w końcu puścił koło Castroviejo. Ten z Navarro starali się obronić prowadzenie, ale 3,5 km przed kreską Chris Froome i Tejay Van Garderen, najpierw połknęli grupkę Poljańskiego, a po chwili doszli czołówkę.

Wymieniając się na prowadzeniu dwójka powiększała przewagę. Na 1,8 km przed celem Froome zaatakował Van Garderena. Amerykanin nie był na siłach odpowiedzieć. Kolarz Sky musiał nadrobić 35 sekund, aby objąć pozycję lidera.

Walka do ostatniego tchu trwała do samej kreski, gdzie Brytyjczyk wyprzedził Van Garderena o 17 sekund, dzięki czemu Amerykanin powrócił na pozycję lidera.

fot. ASO/X.Bourgois

Wyniki 7. etapu Criterium du Dauphine 2015 (WT), Montmélian – Saint-Gervais Mont Blanc (155 km):
  1 Christopher Froome (GBr) Team Sky                          4:24:17
  2 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                     00:17
  3 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka                           00:41
  4 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team
  5 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha                         00:54
  6 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                         01:08
  7 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                     01:15
  8 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Garmin                      01:25
  9 Rui Costa (Por) Lampre-Merida                                01:34
 10 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits              01:45
 11 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge                            01:47
 12 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida
 13 Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin                        01:52
 14 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step
 15 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                           01:55
 16 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr                                 02:02
 17 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                       02:03
 18 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                           02:12
 19 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff-Saxo                        02:30
 20 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team                     02:36
 21 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                            02:49
 22 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling                                03:01
 23 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                       03:58
 24 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 25 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
 26 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing
 27 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team                           05:08
 28 Wouter Poels (Ned) Team Sky                                  05:20
 29 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                               05:48
 30 Romain Sicard (Fra) Team Europcar                            06:38
 31 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo                      06:59
 32 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18                         08:56
 33 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 34 José Herrada (Spa) Movistar Team
 35 Bjorn Thurau (Ger) Bora-Argon 18
 36 Cristiano Salerno (Ita) Bora-Argon 18
 37 Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre-Merida
 38 Haimar Zubeldia (Spa) Trek Factory Racing
 39 Tiago Machado (Por) Team Katusha
 40 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 41 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
 42 José Mendes (Por) Bora-Argon 18                              09:24
 43 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits             10:19
 44 Eduard Beltran (Col) Tinkoff-Saxo
 45 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 46 Rein Taaramae (Est) Astana Pro Team                          11:14
 47 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky                                11:18
 48 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step                        11:49
 49 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha                          13:00
 50 Bauke Mollema (Ned) Trek Factory Racing                      13:23
 51 Adam Yates (GBr) Orica GreenEdge
 52 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
 53 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale                14:48
 54 Nathan Haas (Aus) Cannondale-Garmin
 55 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                           15:57
 56 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                          17:32
 57 Ian Boswell (USA) Team Sky
 58 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka
 59 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica GreenEdge                    18:00
 60 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge                        18:03
 61 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18                                21:12
 62 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18
 63 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff-Saxo                              21:55
 64 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka               22:52
 65 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 66 Serge Pauwels (Bel) MTN - Qhubeka
 67 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 68 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
 69 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 70 Johan Van Summeren (Bel) AG2R La Mondiale
 71 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 72 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
 73 Jose Rodolfo Serpa (Col) Lampre-Merida
 74 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Alpecin
 75 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Garmin
 76 Ivan Santaromita (Ita) Orica GreenEdge
 77 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling
 78 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo
 79 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 80 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 81 Ian Stannard (GBr) Team Sky
 82 Stephen Cummings (GBr) MTN - Qhubeka
 83 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo
 84 John Gadret (Fra) Movistar Team
 85 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                       23:16
 86 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha                            25:18
 87 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                     25:54
 88 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
 89 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
 90 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
 91 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
 92 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo
 93 Markel Irizar (Spa) Trek Factory Racing
 94 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar
 95 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge
 96 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge
 97 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge
 98 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale-Garmin
 99 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team
100 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                          26:47
101 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                            26:49
102 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin                 26:51
103 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
104 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha
105 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar
106 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL-Jumbo
107 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
108 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Garmin
109 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
110 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
111 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
112 Nelson Oliveira (Por) Lampre-Merida
113 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN - Qhubeka
114 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
115 Jack Bauer (NZl) Cannondale-Garmin
116 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
117 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka
118 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
119 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step
120 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step
121 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
122 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr
123 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
124 David Tanner (Aus) IAM Cycling
125 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha
126 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
127 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
128 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr
129 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   30:30
130 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
131 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
132 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
133 Tyler Farrar (USA) MTN - Qhubeka
134 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
135 Luke Rowe (GBr) Team Sky
136 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL-Jumbo
137 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
138 Mickael Delage (Fra) FDJ.fr
139 Kévin Reza (Fra) FDJ.fr
140 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha
DNF Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida
DNF Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
DNF Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
DNF Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step
DNF Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18
Klasyfikacja generalna po 7. etapie:
  1 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                  26:59:27
  2 Christopher Froome (GBr) Team Sky                            00:18
  3 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team                          00:45
  4 Rui Costa (Por) Lampre-Merida                                01:10
  5 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge                            01:29
  6 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                       01:40
  7 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                         01:45
  8 Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin                        02:29
  9 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Garmin                      02:39
 10 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha                         02:46
 11 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                        03:05
 12 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida                       03:36
 13 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    04:12
 14 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff-Saxo                        05:05
 15 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                            05:55
 16 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits              06:36
 17 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team                     08:53
 18 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team                           11:59
 19 Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre-Merida                       14:59
 20 José Herrada (Spa) Movistar Team                             18:08
 21 Adam Yates (GBr) Orica GreenEdge                             22:25
 22 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo                      22:44
 23 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                     25:04
 24 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                             27:27
 25 John Gadret (Fra) Movistar Team                              27:47
 26 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18                                28:17
 27 Rein Taaramae (Est) Astana Pro Team                          30:39
 28 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo                      31:47
 29 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale                34:51
 30 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                              34:58
 31 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka                           36:04
 32 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                     37:22
 33 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                           37:47
 34 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                       38:29
 35 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                           38:45
 36 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                           39:08
 37 Jose Rodolfo Serpa (Col) Lampre-Merida                       39:14
 38 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge                        40:09
 39 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team                          40:13
 40 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18                         41:18
 41 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                41:35
 42 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo                               41:41
 43 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                          43:30
 44 Nicolas Roche (Irl) Team Sky                                 44:21
 45 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                          45:23
 46 Haimar Zubeldia (Spa) Trek Factory Racing                    46:03
 47 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                         46:26
 48 Tiago Machado (Por) Team Katusha                             46:55
 49 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky                                47:04
 50 Bjorn Thurau (Ger) Bora-Argon 18                             47:33
 51 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge                          47:57
 52 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling                                48:18
 53 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team                         49:02
 54 Wouter Poels (Ned) Team Sky                                  49:51
 55 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr                               50:43
 56 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing                     50:49
 57 Stephen Cummings (GBr) MTN - Qhubeka                         51:43
 58 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha                   51:46
 59 Cristiano Salerno (Ita) Bora-Argon 18                        52:00
 60 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr                                 54:11
 61 José Mendes (Por) Bora-Argon 18                              54:45
 62 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                               55:22
 63 Romain Sicard (Fra) Team Europcar                            55:50
 64 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step                        56:34
 65 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits             58:44
 66 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                            59:30
 67 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                         59:44
 68 Eduard Beltran (Col) Tinkoff-Saxo                         01:00:04
 69 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Alpecin                  01:00:33
 70 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling                       01:00:38
 71 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18                      01:02:25
 72 Nathan Haas (Aus) Cannondale-Garmin                       01:02:46
 73 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits           01:02:54
 74 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL-Jumbo                     01:03:10
 75 Bauke Mollema (Ned) Trek Factory Racing                   01:03:25
 76 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
 77 Serge Pauwels (Bel) MTN - Qhubeka                         01:03:51
 78 Ian Boswell (USA) Team Sky                                01:05:21
 79 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits             01:06:24
 80 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff-Saxo                           01:07:52
 81 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling                        01:08:09
 82 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar                         01:08:43
 83 Ian Stannard (GBr) Team Sky                               01:11:17
 84 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18                             01:12:15
 85 Ivan Santaromita (Ita) Orica GreenEdge                    01:13:48
 86 Johan Van Summeren (Bel) AG2R La Mondiale                 01:14:12
 87 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal                           01:14:18
 88 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing                  01:14:30
 89 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Garmin                   01:15:46
 90 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka                  01:16:19
 91 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                       01:16:37
 92 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits             01:17:02
 93 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo                          01:17:43
 94 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                       01:18:00
 95 Nelson Oliveira (Por) Lampre-Merida                       01:18:12
 96 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN - Qhubeka                  01:18:27
 97 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar                      01:18:43
 98 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha                      01:19:31
 99 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge                     01:19:36
100 David Tanner (Aus) IAM Cycling                            01:19:49
101 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge                       01:20:17
102 Markel Irizar (Spa) Trek Factory Racing                   01:20:30
103 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka           01:21:09
104 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                01:21:14
105 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica GreenEdge                 01:21:24
106 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team                     01:22:17
107 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                          01:22:51
108 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka            01:23:24
109 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                           01:24:58
110 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team                           01:24:59
111 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL-Jumbo                    01:25:24
112 Kévin Reza (Fra) FDJ.fr                                   01:25:27
113 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   01:25:42
114 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step                    01:26:35
115 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar                         01:27:24
116 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
117 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                        01:27:34
118 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin              01:28:14
119 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                    01:29:35
120 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                     01:29:42
121 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha                          01:29:52
122 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNL-Jumbo                01:30:42
123 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing                  01:30:50
124 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr                            01:31:43
125 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits           01:32:19
126 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha                         01:32:56
127 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                  01:33:09
128 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits       01:34:07
129 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                  01:34:13
130 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar                     01:35:21
131 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                     01:35:46
132 Tyler Farrar (USA) MTN - Qhubeka                          01:37:25
133 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL-Jumbo                  01:37:58
134 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale-Garmin               01:38:35
135 Mickael Delage (Fra) FDJ.fr                               01:38:38
136 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                    01:39:12
137 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha                      01:39:35
138 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits         01:40:47
139 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Garmin                  01:43:35
140 Jack Bauer (NZl) Cannondale-Garmin                        01:43:47

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: