Tour de France 2015: szeroki skład Bora - Argon 18

Bartosz Huzarski jednym z trzynastu zawodników walczących o powołanie na lipcowy wyścig.

Niemiecka ekipa Bora - Argon 18 podała szeroką kadrę na tegoroczny Tour de France.

Zespół prowadzony przez Ralpha Denka po raz drugi z rzędu pojawi się na trasie największego wyścigu świata. Drugoligowa ekipa otrzymała "dziką kartę" po tym jak jej reprezentant - Leopold König - rywalizację we Francji w 2014 roku zakończył na 7. miejscu.

Zespół z Niemiec dziewiątkę kolarzy, którzy 4 lipca staną na starcie 102. edycji "Wielkiej Pętli", dobierał będzie z zamiarem pomocy Niemcowi Dominikowi Nerzowi oraz irlandzkiemu sprinterowi Samowi Bennetowi.

Pojedziemy na Tour z dwoma liderami. Naszą główną kartą będzie Sam Bennett, który po bardzo udanym początku sezonu wystartuje w swoim pierwszym Grand Tourze. Sam jest jednym z najszybszych zawodników w peletonie u zasługuje na to by walczyć z najlepszymi sprinterami globu

- powiedział Denk.

Dominik Nerz będzie walczył o wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej. Tour był jego celem od początku sezonu i mimo problemów zdrowotnych we wczesnej partii sezonu zdołał już dojść do pełni sił i zrealizować plan przygotowań.

W szerokiej kadrze niemieckiego zespołu drugoligowego obok Nerza i Bennetta znaleźli się Czech Jan Barta, Włosi Cesare Benedetti, Cristiano Salerno, Niemcy Emanuel Buchmann, Andreas Schillinger, Björn Thurau i Paul Voss, Australijczyk Zakkari Dempster, Polak Bartosz Huzarski Austriak Patrick Konrad, Portugalczyk Jose Mendes.

fot. © BORA - ARGON 18 / Brian Hodes

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: