Euskal Emakumeen Bira 2015: etap 2

Emma Johansson (Orica-AIS) wygrała w baskijskim Fruitz drugi odcinek hiszpańskiej etapówki. Koszulkę liderki wyścigu obroniła Katarzyna Niewiadoma (Rabo Liv).

Drugie miejsce wywalczyła Holenderka Annemiek van Vleuten (Bigla), a trzecie Australijka Katrin Garfoot (Orica-AIS).

Na czwartym miejscu finiszowała Katarzyna Niewiadoma (Rabo Liv), broniąc prowadzenia w klasyfikacji generalnej.

Zawodniczki rywalizowały na krótkim odcinku, naznaczonym dwukrotną wspinaczką Libao-Arrieta. 3,5-kilometrowy podjazd o średnim nachyleniu 4-5% pokonywany był najpierw na 27 i 74 kilometrze, a do mety prowadziły 8-kilometrowe zjazdy.

Do pierwszego podjazdu dojechała grupa 19 zawodniczek, wyłoniona przez liczne ataki. Chętnych do zabrania się w odjazd nie brakowało i na czele migały koszulki Eleny Cecchini (Lotto Soudal Ladies), Romy Kasper (Boels Dolmans), Katrin Garfoot (Orica-AIS) czy Doris Schweizer (Bigla) i kontrolującej Lucindy Brand (Rabo Liv).

Grupce nie udało się uzyskać większej przewagi, a w następnym odjeździe tempo nakręcała Valentna Scandolara (Orica-AIS), ciągnąc za sobą Sharę Gillow (Rabo Liv), Ellen van Dijk (Boels Dolmans), Sheylę Gutierrrez (Lointek) i ponownie Schweizer.

Piątka ostatni podjazd rozpoczęła 30 sekund przed grupką Niewiadomej, ale nie zdołały utrzymać przewagi i zostały wchłonięte tuż przed szczytem wzniesienia. Punkty na premii zdobyła Tetiana Riabchenko (Inpa Sottoli Giusfredi), kreskę mijając przed Niewiadomą i Asleigh Moolman (Bigla).

Zawodniczka z RPA oraz Polka na zjeździe znalazły się w ośmioosobowej grupce, która rozegrała między sobą walkę o zwycięstwo. Finisz należał do Emmy Johansson, a o zwycięstwie minimalnie rozstrzygnął fotofinisz. Drugie miejsce przypadło triumfującej na kresce Annemiek van Vleuten, a trzecie Katrin Garfoot.

Podium dopełnił duet ekipy Orica-AIS, linię mety mijając tuż przez liderką wyścigu.

fot. Orica-AIS

Wyniki 2. etapu Euskal Emakumeen Bira 2015 (2.1), Maruri - Fruiz (82,2 km):

1 Emma Johansson (Swe) Orica - AIS                               2:18:29
2 Annemiek Van Vleuten (Ned) Bigla
3 Katrin Garfoot (Aus) Orica - AIS
4 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Rabo Liv
5 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Bigla
6 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans
7 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv
8 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv
9 Amanda Spratt (Aus) Orica - AIS
10 Evelyn Stevens (USA) Boels Dolmans
11 Tetiana Riabchenko (Ukr) INPA Sottoli Giusfredi                 00:22
12 Eleonora Van Dijk (Ned) Boels Dolmans
13 Jessie Daams (Bel) Lotto Soudal Ladies
14 Anna Zavershinskaya (Rus) Bizkaia - Durango
15 Daiva Tuslaite (Ltu) INPA Sottoli Giusfredi                     01:25
16 Demi De Jong (Ned) Boels Dolmans
17 Lara Vieceli (Ita) S.C. Michela Fanini Rox
18 Elizabeth Williams (NZl) Orica - AIS
19 Irene Bitto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
20 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans
21 Sheyla Gutierrez Ruiz (Spa) Lointek Team
22 Chiara Pierobon (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
23 Romy Kasper (Ger) Boels Dolmans
24 Laura Camila Lozano Ramirez (Col) S.C. Michela Fanini Rox
25 Alice Maria Arzuffi (Ita) INPA Sottoli Giusfredi
26 Eider Merino Kortazar (Spa) Lointek Team
27 Cristina Martinez (Spa) Lointek Team
28 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv
29 Margarita Victoria Garcia (Spa) Bizkaia - Durango
30 Amélie Rivat (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
31 Rocio Del Alba Garcia Martinez (Spa) Reprezentacja Hiszpanii
32 Carlee Taylor (Aus) Lotto Soudal Ladies
33 Sharon Laws (GBr) Bigla
34 Asja Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
35 Anna Sanchis Chafer (Spa) Spain
36 Rachel Neylan (Aus) Orica - AIS
37 Doris Schweizer (Swi) Bigla
38 Elena Cecchini (Ita) Lotto Soudal Ladies
39 Valentina Scandolara (Ita) Orica - AIS
40 Clara Koppenburg (Ger) Bigla                                    02:48
41 Lucia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek Team                        03:32
42 Susanna Zorzi (Ita) Lotto Soudal Ladies                         04:00
43 Rossella Ratto (Ita) INPA Sottoli Giusfredi                     04:03
44 Jeanne Korevaar (Ned) Rabo Liv                                  10:15
45 Séverine Eraud (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
46 Molly Meyvisch (Bel) Lotto Soudal Ladies
47 Lourdes Oyarbide Jimenez (Spa) Bizkaia - Durango
48 Nina Gulino (Ita) S.C. Michela Fanini Rox
49 Nicole Hanselmann (Swi) Bigla
50 Ainara El Busto Arteaga (Spa) Reprezentacja Hiszpanii
51 Belen Lopez Morales (Spa) Lointek Team
52 Lierni Lekuona Etxebeste (Spa) Bizkaia - Durango
53 Charlotte Bravard (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
54 Aida Nuno Palacio (Spa) Lointek Team
55 Maria Del Mar Bonnin Palou (Spa) BZK Emakumeen Bira
56 Leire Olaberria Dorronsoro (Spa) Reprezentacja Hiszpanii
57 Dorleta Eskamendi Gil (Spa) Bizkaia - Durango
58 Gloria Rodriguez Sanchez (Spa) BZK Emakumeen Bira
59 Anna Ramirez Bauxel (Spa) Bizkaia - Durango
60 Irene Usabiaga Balerdi (Spa) Reprezentacja Hiszpanii
61 Azzurra D'intino (Ita) S.C. Michela Fanini Rox
62 Soraya Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
63 Liisi Rist (Est) INPA Sottoli Giusfredi                         19:16
64 Eyerusalem Kelil (Eth) S.C. Michela Fanini Rox                  19:18
65 Ziortza Isasi (Spa) BZK Emakumeen Bira                          19:52
66 Catalina Rayo Ramis (Spa) Reprezentacja Hiszpanii
67 Sara Grifi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
68 Aiala Amesti (Spa) BZK Emakumeen Bira
DNF Anisha Vekemans (Bel) Lotto Soudal Ladies
DNF Elena Leonardi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
DNS Pascale Jeuland (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

1 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Rabo Liv                            4:58:41
2 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Bigla
3 Emma Johansson (Swe) Orica - AIS                                 00:02
4 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans                               00:07
5 Tetiana Riabchenko (Ukr) INPA Sottoli Giusfredi                  00:53
6 Annemiek Van Vleuten (Ned) Bigla                                 01:32
7 Katrin Garfoot (Aus) Orica - AIS                                 01:33
8 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv                              01:34
9 Amanda Spratt (Aus) Orica - AIS                                  01:37
10 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv                                     01:38
11 Evelyn Stevens (USA) Boels Dolmans                              01:41
12 Eleonora Van Dijk (Ned) Boels Dolmans                           01:57
13 Anna Sanchis Chafer (Spa) Reprezentacja Hiszpanii               01:59
14 Jessie Daams (Bel) Lotto Soudal Ladies                          02:06
15 Anna Zavershinskaya (Rus) Bizkaia - Durango                     02:35
16 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv                                    03:00
17 Valentina Scandolara (Ita) Orica - AIS                          03:01
18 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans                               03:02
19 Elizabeth Williams (NZl) Orica - AIS                            03:03
20 Demi De Jong (Ned) Boels Dolmans                                03:05
21 Rachel Neylan (Aus) Orica - AIS                                 03:06
22 Doris Schweizer (Swi) Bigla                                     03:07
23 Elena Cecchini (Ita) Lotto Soudal Ladies                        03:08
24 Eider Merino Kortazar (Spa) Lointek Team                        03:09
25 Sheyla Gutierrez Ruiz (Spa) Lointek Team                        03:10
26 Daiva Tuslaite (Ltu) INPA Sottoli Giusfredi                     03:11
27 Carlee Taylor (Aus) Lotto Soudal Ladies                         03:12
28 Amélie Rivat (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
29 Irene Bitto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
30 Laura Camila Lozano Ramirez (Col) S.C. Michela Fanini Rox       03:13
31 Margarita Victoria Garcia (Spa) Bizkaia - Durango               03:14
32 Lara Vieceli (Ita) S.C. Michela Fanini Rox                      03:16
33 Cristina Martinez (Spa) Lointek Team
34 Chiara Pierobon (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
35 Romy Kasper (Ger) Boels Dolmans                                 03:18
36 Alice Maria Arzuffi (Ita) INPA Sottoli Giusfredi                03:19
37 Rocio Del Alba Garcia Martinez (Spa) Spain                      03:24
38 Asja Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                      03:33
39 Sharon Laws (GBr) Bigla                                         04:38
40 Susanna Zorzi (Ita) Lotto Soudal Ladies                         05:48
41 Rossella Ratto (Ita) INPA Sottoli Giusfredi                     05:54
42 Clara Koppenburg (Ger) Bigla                                    05:57
43 Lucia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek Team                        06:53
44 Jeanne Korevaar (Ned) Rabo Liv                                  12:00
45 Lourdes Oyarbide Jimenez (Spa) Bizkaia - Durango                12:03
46 Charlotte Bravard (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86         12:10
47 Anna Ramirez Bauxel (Spa) Bizkaia - Durango                     12:14
48 Leire Olaberria Dorronsoro (Spa) Reprezentacja Hiszpanii        13:23
49 Séverine Eraud (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86            13:27
50 Irene Usabiaga Balerdi (Spa) Spain                              13:29
51 Belen Lopez Morales (Spa) Lointek Team                          13:30
52 Soraya Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
53 Gloria Rodriguez Sanchez (Spa) BZK Emakumeen Bira               13:32
54 Maria Del Mar Bonnin Palou (Spa) BZK Emakumeen Bira             13:33
55 Ainara El Busto Arteaga (Spa) Reprezentacja Hiszpanii
56 Dorleta Eskamendi Gil (Spa) Bizkaia - Durango
57 Lierni Lekuona Etxebeste (Spa) Bizkaia - Durango                13:40
58 Aida Nuno Palacio (Spa) Lointek Team                            13:44
59 Azzurra D'intino (Ita) S.C. Michela Fanini Rox                  13:50
60 Nicole Hanselmann (Swi) Bigla                                   16:43
61 Nina Gulino (Ita) S.C. Michela Fanini Rox                       16:58
62 Molly Meyvisch (Bel) Lotto Soudal Ladies                        17:09
63 Liisi Rist (Est) INPA Sottoli Giusfredi                         25:48
64 Catalina Rayo Ramis (Spa) Reprezentacja Hiszpanii               26:42
65 Eyerusalem Kelil (Eth) S.C. Michela Fanini Rox                  27:33
66 Ziortza Isasi (Spa) BZK Emakumeen Bira                          31:59
67 Sara Grifi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                        32:08
68 Aiala Amesti (Spa) BZK Emakumeen Bira                           40:46

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: