Cześć wszystkim!

Właśnie siedzę sobie z dziewczynami i zastanawiam się, od czego by tutaj zacząć... Edzia mówi: zacznij prosto! Ale nie jest tak łatwo zacząć prosto, kiedy wieści nie za specjalne.

Nie chwaliłam się, bo w sumie nie ma czym, ale ok. cztery tygodni temu na treningu miałam wywrotkę z samochodem i połamałam obojczyk. Taka w sumie głupia kraksa... Nic mi się nie stało, żadnych obtarć czy potłuczeń. Podnoszę się z ziemi, oglądam rower wszystko ok. Niby ramię mnie boli, ale ruszać mogę. Myślę: spoko, złamane nie jest. Niestety zdjęcie RTG, na które zostałam zaciągnięta siłą, wykazało coś innego.

Ekspresowa reakcja ze strony Polskiego Związku Kolarskiego oraz doktora Pietruszyńskiego i dwa dni później byłam już poskręcana. Ogromne podziękowania dla profesora Fabisia, który mistrzowsko poskładał mój obojczyk – zresztą nie pierwszy.

Wiecie, jak to jest... Człowiek układa sobie w głowie plan, ja swój musiałam troszkę zmienić. Jestem troszkę uziemiona, ściganie chwilowo odstawiłam na bok. Skupiam się na powrocie do zdrowia i najlepszej sportowej dyspozycji, bo kiedy już wrócę to z wysokiego "C" 🙂 Ja to chyba lubię te powroty 😀

Obecnie jestem z torówkami w Livigno, gdzie korzystam z uroków "wysokości". Dziś rano czytałam świetny felieton Justyny Kowalczyk o kontuzjach i powrocie do formy. Identyfikuję się z jej słowami i w 100% się z nimi zgadzam! "Czyli nie może być aż tak bardzo trudno. Wystarczy mieć dobry plan".

Katarzyna Pawłowska

Share
Opublikowane przez
Katarzyna Pawłowska

Recent Posts

Egan Bernal chętnie na Giro i chętnie na Tour

Egan Bernal nie miałby nic przeciwko połączeniu startów w Giro d'Italia i Tour de France w sezonie 2020. (więcej…)

5 grudnia 2019, 14:57

MPCC apeluje o walkę z "protokołem dopingowym"

Ruch na rzecz wiarygodnego kolarstwa (MPCC) zaapelował do Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) o zmianę podejścia do prowadzenia testów antydopingowych. (więcej…)

5 grudnia 2019, 07:05

Bahrain-Merida zmienia się w Bahrain McLaren

Team Bahrain-Merida w sezonie 2020 występował będzie pod szyldem Bahrain McLaren. (więcej…)

4 grudnia 2019, 14:39

Travis McCabe dostanie szansę w Israel Cycling Academy

Amerykanin Travis McCabe zasili zespół Israel Cycling Academy. 30-latek podpisał roczny kontrakt z grupą, która w sezonie 2020 liczy na…

4 grudnia 2019, 13:06

Total Direct Energie zrezygnuje z Giro d'Italia

Zespół Jeana-René Bernaudeau ma oddać zaproszenie do Giro d'Italia, przychylając się do prośby organizatora wyścigu, informuje "L'Equipe". (więcej…)

4 grudnia 2019, 12:03

Dariusz Banaszek organizuje ekipę kontynentalną

Dariusz Banaszek w sezonie 2020 prowadził będzie grupę kolarską. Zespół występować ma na poziomie kontynentalnym, a w jego składzie znaleźć…

4 grudnia 2019, 10:36