Katusha chce zatrzymać Joaquima Rodrigueza

Choć przyszłość rosyjskiej ekipy Katusha nie jest jeszcze pewna, menadżer teamu Viatcheslav Ekimov zaproponował swojemu kapitanowi Joaquimowi Rodriguezowi nową umowę.

Licencja WorldTour dla Katusha obowiązuje do końca tego sezonu. Dziesięciu zawodników Ekimova teoretycznie może po 2015 roku zmienić barwy, ponieważ ich kontrakty wygasną. Wiadomo, że w grupie pozostanie zwycięzca Ronde van Vlaanderen Alexander Kristoff, który prolongował umowę.

Ekimov chciałby zatrzymać „Purito” przynajmniej na kolejny sezon. Panowie rozmawiają i podobno są po części już dogadani. Trwają również pertraktacje z kilkoma młodymi kolarzami.

Chcemy dać im szansę, bo to nasza przyszłość. Razem z Rodriguezem będziemy kompletni. Nie chcemy mieć w składzie zbyt wielu potencjalnych liderów na wielkie toury, wtedy sprawy mogą się bowiem skomplikować. Joaquim ma już 35 lat, jednak w dalszym ciągu to znakomity kolarz. Cały czas marzy mu się zwycięstwo w Tour de France. Chcemy mu w tym pomóc

– powiedział Ekimov.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: