Euskal Emakumeen Bira 2015: prolog

Holenderka Annemiek van Vleuten (Bigla) zwycięstwem na prologu otworzyła zmagania na trasie hiszpańskiej etapówki.

Zawodniczka szwajcarskiej ekipy na dystansie 1900 metrów pokonała o sekundę Australijkę Katrin Garfoot (Orica-AIS) i o dwie sekundy swoją rodaczkę i byłą koleżankę z ekipy - Annę van der Breggen (Rabo Liv).

7. rezultat, 5 sekund gorszy od van Vleuten, wykręciła Katarzyna Niewiadoma (Rabo Liv).

Pięciodniowy wyścig w Kraju Basków potrwa do niedzieli, a zawodniczki zmierzą się jeszcze z czterema górskimi odcinkami.

fot. Bigla Pro Cycling

Wyniki prologu Euskal Emakumeen Bira 2015 (2.1), Iurreta - Iurreta (1,9 km):

1 Annemiek van Vleuten (Ned) Bigla                          02:29
2 Katrin Garfoot (Aus) Orica-AIS                            00:01
3 Anna van der Breggen (Ned) Rabo Liv                       00:02
4 Eleonora Dijk Van (Ned) Boels Dolmans Team                00:03
5 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv                              00:04
6 Valentina Scandolara (Ita) Orica-AIS
7 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Rabo Liv                       00:05
8 Amanda Spratt (Aus) Orica-AIS
9 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans Team
10 Ashleigh Moolman (Rsa) Bigla
11 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv                              00:06
12 Elizabeth Williams (Aus) Orica-AIS
13 Emma Johansson (Swe) Orica-AIS                           00:07
14 Leire Olaberria (Spa) Reprezentacja Hiszpanii            00:08
15 Demi Jong (Ned) Boels Dolmans Team
16 Evelyn Stevens (USA) Boels Dolmans Team                  00:09
17 Clara Koppenburg (Ger) Bigla
18 Rachel Neylan (Aus) Orica-AIS
19 Aniska Vekemans (Bel) Lotto Soudal Ladies                00:10
20 Doris Schweizer (Swi) Bigla
21 Elena Cecchini (Ita) Lotto Soudal Ladies                 00:11
22 Severine Eraud (Fra) Poitou-Charentes Futuroscope        00:12
23 Jessie Daams (Bel) Lotto Soudal Ladies
24 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans Team
25 Eider Merino (Spa) Lointek Team
26 Nina Gulino (Ita) S.C. Michela Fanini                    00:13
27 Jeanne Korevaar (Ned) Rabo Liv
28 Sheyla Gutierrez (Spa) Lointek Team
29 Sharon Laws (GBr) Bigla
30 Irene Usabiaga (Spa) Reprezentacja Hiszpanii             00:14
31 Daiva Tuslaite (Ltu) Inpa Sottoli Giusfredi
32 Nicole Hanselmann (Swi) Bigla                            00:15
33 Carlee Taylor (Aus) Lotto Soudal Ladies
34 Amelie Rivat (Fra) Poitou-Charentes Futuroscope
35 Belen Lopez (Spa) Lointek Team
36 Ziortza Isasi (Spa) Bzk Emakumeen Bira
37 Irene Bitto (Ita) Top Girls-Fassa Bortolo
38 Soraya Paladin (Ita) Top Girls-Fassa Bortolo
39 Lourdes Oyarbide (Spa) Bizkaia-Durango                   00:16
40 Susanna Zorzi (Ita) Lotto Soudal Ladies
41 Laura Lozano (Spa) S.C. Michela Fanini
42 Tetiana Riabchenko (Ukr) Inpa Sottoli Giusfredi
43 Gloria Rodriguez (Spa) Bzk Emakumeen Bira                00:17
44 Pascale Jeuland (Fra) Poitou-Charentes Futuroscope
45 Margarita Garcia (Spa) Bizkaia-Durango
46 M. Mar Bonnin (Spa) Bzk Emakumeen Bira                   00:18
47 Ainara Elbusto (Spa) Reprezentacja Hiszpanii
48 Dorleta Eskamendi (Spa) Bizkaia-Durango
49 Anna Sanchis (Spa) Reprezentacja Hiszpanii               00:19
50 Lara Vieceli (Ita) S.C. Michela Fanini
51 Cristina Martinez (Spa) Lointek Team
52 Liisi Rist (Est) Inpa Sottoli Giusfredi
53 Chiara Pierobon (Ita) Top Girls-Fassa Bortolo
54 Rossella Ratto (Ita) Inpa Sottoli Giusfredi
55 Lucia Gonzalez (Spa) Lointek Team                        00:20
56 Romy Kasper (Ger) Boels Dolmans Team
57 Catalina Rayo (Spa) Reprezentacja Hiszpanii              00:22
58 Alice Maria Arzuffi (Ita) Inpa Sottoli Giusfre
59 Charlotte Bravard (Fra) Poitou-Charentes Futuroscope     00:23
60 Molly Meyvisch (Bel) Lotto Soudal Ladies                 00:24
61 Sara Grifi (Ita) Top Girls-Fassa Bortolo
62 Lierni Lekuena (Spa) Bizkaia-Durango                     00:25
63 Anna Ramirez (Spa) Bizkaia-Durango                       00:27
64 Rocio Del Alba (Spa) Reprezentacja Hiszpanii
65 Aida Nuño (Spa) Lointek Team                             00:29
66 Eyerusalem Kelil (Eth) S.C. Michela Fanini               00:30
67 Elena Leonardi (Ita) Top Girls-Fassa Bortolo             00:34
68 Azzurra D'intino (Ita) S.C. Michela Fanini               00:35
69 Aiala Amesti (Spa) Bzk Emakumeen Bira
70 Asja Paladin (Ita) Top Girls-Fassa Bortolo               00:36
71 Anna Zavershinskaya (Rus) Bizkaia-Durango                00:41

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: