Criterium du Dauphine 2015: etap 4

Nacer Bouhanni (Cofidis) triumfował na trasie czwartego etapu wyścigu w południowo-wschodniej Francji.

Francuski sprinter na ostatnich metrach pokonał Jonasa Van Genechtena (IAM Cycling) i Luke Mezgeca (Giant-Alpecin).

28. miejsce zajął Paweł Poljański (Tinkoff - Saxo).

W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Rohan Dennis (BMC Racing Team).

Najdłuższy i ostatni pod sprinterów odcinek nie zniechęcił do ucieczki dwójki Martijn Keizer (LottoNL-Jumbo), Tosh Van der Sande (Lotto-Soudal). Harcownicy zostali odpuszczeni na 7:25, a w połowie dystansu, za przełęczą Pre-Guittard (kat. 4; 127 km; 2,4 km; 5,2%), różnica wynosiła 6:30.

Uciekinierzy dzielnie walczyli, ale na leżącej 12 kilometrów przed metą Cote de la Marquise (kat. 4; 1,3 km; 6,7%) tempa nie wytrzymał Van der Sande. Keizerowi pozostało tam w zapasie zaledwie 20 sekund.

Do Holendra dojechał, a następnie odskoczył Tim Wellens. Zawodnik Lotto-Soudal ostatnie 4 kilometry rozpoczął kilkanaście sekund przed nabierającym prędkości peletonem.

W takim układzie belgijski kolarz nie miał najmniejszych szans. Atak jego kolegi z zespołu Tony Gallopina również zakończył się fiaskiem. Ostatnie słowo należało do sprinterów, na czele z Nacerem Bouhannim.

Wyniki 4. etapu Criterium du Dauphine 2015 (WT), Anneyron – Sisteron (228 km):
  1 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits            5:30:53
  2 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
  3 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin
  4 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN - Qhubeka
  5 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha
  6 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step
  7 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
  8 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
  9 Kévin Reza (Fra) FDJ
 10 Nathan Haas (Aus) Cannondale-Garmin
 11 Bjorn Thurau (Ger) Bora-Argon 18
 12 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 13 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 14 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18
 15 Wouter Poels (Ned) Team Sky
 16 José Mendes (Por) Bora-Argon 18
 17 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 18 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
 19 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff-Saxo
 20 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
 21 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida
 22 Cristiano Salerno (Ita) Bora-Argon 18
 23 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
 24 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Garmin
 25 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo
 26 Tiago Machado (Por) Team Katusha
 27 Nelson Oliveira (Por) Lampre-Merida
 28 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo
 29 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 30 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
 31 David Tanner (Aus) IAM Cycling
 32 Ian Stannard (GBr) Team Sky
 33 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 34 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
 35 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge
 36 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team
 37 Christopher Froome (GBr) Team Sky
 38 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18
 39 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 40 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 41 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 42 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 43 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Alpecin
 44 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Garmin
 45 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 46 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 47 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka
 48 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step
 49 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 50 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff-Saxo
 51 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
 52 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 53 Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre-Merida
 54 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
 55 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 56 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
 57 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
 58 Rui Costa (Por) Lampre-Merida
 59 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step
 60 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
 61 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka
 62 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha
 63 Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin
 64 Adam Yates (GBr) Orica GreenEdge
 65 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
 66 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 67 Serge Pauwels (Bel) MTN - Qhubeka
 68 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
 69 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
 70 Haimar Zubeldia (Spa) Trek Factory Racing
 71 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team
 72 Ivan Santaromita (Ita) Orica GreenEdge
 73 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 74 Markel Irizar (Spa) Trek Factory Racing
 75 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
 76 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
 77 José Herrada (Spa) Movistar Team
 78 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling
 79 John Gadret (Fra) Movistar Team
 80 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida
 81 Bauke Mollema (Ned) Trek Factory Racing
 82 Jose Rodolfo Serpa (Col) Lampre-Merida
 83 Rein Taaramae (Est) Astana Pro Team
 84 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 85 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
 86 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge
 87 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
 88 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge
 89 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
 90 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge
 91 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                             00:23
 92 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits                00:30
 93 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
 94 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing                     01:09
 95 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                         01:34
 96 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      02:43
 97 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits              03:05
 98 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
 99 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18
100 Mickael Delage (Fra) FDJ
101 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
102 Tyler Farrar (USA) MTN - Qhubeka
103 Johan Van Summeren (Bel) AG2R La Mondiale
104 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling
105 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo
106 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
107 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
108 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
109 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
110 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ                             04:24
111 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ
112 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
113 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
114 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
115 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge
116 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   04:59
117 Luke Rowe (GBr) Team Sky
118 Ian Boswell (USA) Team Sky
119 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica GreenEdge
120 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18                         05:09
121 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
122 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step
123 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                               06:04
124 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin
125 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
126 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
127 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin
128 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team
129 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL-Jumbo
130 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
131 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar
132 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar
133 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar
134 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha
135 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha
136 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
137 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
138 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Garmin
139 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL-Jumbo
140 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
141 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
142 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
143 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step
144 Philip Deignan (Irl) Team Sky
145 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
146 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
147 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka
148 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team
149 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha
150 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin
151 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale-Garmin
152 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing
153 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka
154 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing
155 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
156 Brian Bulgac (Ned) Team LottoNL-Jumbo
157 Stephen Cummings (GBr) MTN - Qhubeka
158 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ
159 Jack Bauer (NZl) Cannondale-Garmin                           08:18
160 Eduard Beltran (Col) Tinkoff-Saxo                            09:27
161 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo
162 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo
DNF Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal
DNS Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
Klasyfikacja generalna po 4. etapie:
  1 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                        13:31:30
  2 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
  3 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                          00:04
  4 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
  5 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
  6 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
  7 Rein Taaramae (Est) Astana Pro Team
  8 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team                           00:05
  9 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 10 John Gadret (Fra) Movistar Team
 11 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team
 12 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                  00:18
 13 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 14 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step
 15 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
 16 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky                                00:23
 17 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge
 18 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge
 19 Adam Yates (GBr) Orica GreenEdge
 20 Ivan Santaromita (Ita) Orica GreenEdge
 21 Christopher Froome (GBr) Team Sky                            00:35
 22 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
 23 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Garmin                      00:43
 24 Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin
 25 Rui Costa (Por) Lampre-Merida                                00:48
 26 Nelson Oliveira (Por) Lampre-Merida
 27 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida
 28 Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre-Merida
 29 Jose Rodolfo Serpa (Col) Lampre-Merida
 30 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                              00:50
 31 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
 32 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling
 33 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
 34 José Mendes (Por) Bora-Argon 18                              00:54
 35 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo
 36 Bjorn Thurau (Ger) Bora-Argon 18
 37 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18
 38 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18
 39 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 40 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 41 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
 42 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                              00:59
 43 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 44 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
 45 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 46 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                         01:00
 47 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 48 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 49 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN - Qhubeka                     01:03
 50 Tiago Machado (Por) Team Katusha                             01:05
 51 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha
 52 Serge Pauwels (Bel) MTN - Qhubeka                            01:07
 53 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge
 54 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka
 55 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                           01:08
 56 Haimar Zubeldia (Spa) Trek Factory Racing                    01:15
 57 Bauke Mollema (Ned) Trek Factory Racing
 58 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
 59 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Alpecin                     01:18
 60 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar                            01:24
 61 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
 62 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                         01:28
 63 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff-Saxo                              01:30
 64 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo
 65 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff-Saxo
 66 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
 67 Kenny Elissonde (Fra) FDJ                                    01:36
 68 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits              01:49
 69 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                         01:52
 70 José Herrada (Spa) Movistar Team                             02:22
 71 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing                     02:24
 72 Ian Stannard (GBr) Team Sky                                  02:46
 73 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits                02:50
 74 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge                        03:09
 75 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team                     03:10
 76 Nathan Haas (Aus) Cannondale-Garmin                          03:31
 77 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka              03:45
 78 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits              03:48
 79 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha                         03:53
 80 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team                         03:55
 81 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18                                03:59
 82 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin                         04:02
 83 Markel Irizar (Spa) Trek Factory Racing                      04:03
 84 David Tanner (Aus) IAM Cycling                               04:11
 85 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                            04:16
 86 Kévin Reza (Fra) FDJ                                         04:24
 87 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                       04:42
 88 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha                   05:29
 89 Cristiano Salerno (Ita) Bora-Argon 18                        06:08
 90 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   06:17
 91 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team                              06:20
 92 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo                               06:23
 93 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step                       06:25
 94 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 95 Arnaud Courteille (Fra) FDJ                                  06:35
 96 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin                 06:47
 97 Johan Van Summeren (Bel) AG2R La Mondiale                    06:53
 98 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                          06:57
 99 Romain Sicard (Fra) Team Europcar                            07:01
100 Wouter Poels (Ned) Team Sky                                  07:02
101 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida                          07:04
102 Stephen Cummings (GBr) MTN - Qhubeka                         07:11
103 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits              07:13
104 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                              07:34
105 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18                         08:08
106 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka                     08:14
107 Ian Boswell (USA) Team Sky                                   08:22
108 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
109 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling                         08:26
110 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Garmin                      08:27
111 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica GreenEdge                    08:48
112 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team                        08:52
113 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits          09:01
114 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
115 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                          09:18
116 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling                             09:33
117 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha                          09:35
118 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   09:39
119 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                               09:42
120 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL-Jumbo                       09:46
121 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge                          09:56
122 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha                             09:57
123 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                       09:59
124 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka
125 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar                            10:00
126 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
127 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                        10:06
128 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                           10:10
129 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ                                  10:16
130 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing                     10:20
131 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal                              10:22
132 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits                10:41
133 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                10:55
134 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo                             10:57
135 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                     11:20
136 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                          11:41
137 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ                                  11:56
138 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar                         12:12
139 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                     12:39
140 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team                             13:09
141 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step                   13:29
142 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ                             13:43
143 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha
144 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                     13:47
145 Tyler Farrar (USA) MTN - Qhubeka                             13:56
146 Mickael Delage (Fra) FDJ                                     15:23
147 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo                             15:33
148 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits            15:41
149 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step                       15:50
150 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                        15:56
151 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar                        16:28
152 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha                            16:50
153 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL-Jumbo                     16:55
154 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing                  17:07
155 Eduard Beltran (Col) Tinkoff-Saxo                            18:14
156 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale-Garmin                  22:08
157 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Garmin
158 Jack Bauer (NZl) Cannondale-Garmin                           22:20
159 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                       22:37
160 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing                      24:31
161 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin                        27:27
162 Brian Bulgac (Ned) Team LottoNL-Jumbo                        37:20

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: