Criterium du Dauphine 2015: etap 2

Nacer Bouhanni (Cofidis) wygrał drugi odcinek francuskiego wyścigu etapowego. Liderem pozostał Brytyjczyk Peter Kennaugh (Team Sky).

Francuski sprinter na finiszu pokonał swojego rodaka Samuela Dumoulina (Ag2r La Mondiale) i Włocha Sachę Modolo (Lampre-Merida).

29. miejsce zajął Paweł Poljański (Tinkoff-Saxo), a 96. Bartosz Huzarski (Bora - Argon 18).

Drugi dzień "Delfinatu" rozpoczął podjazd pod Col du Chat (kat. 2; 2,8 km; 6,8%), gdzie zaatakował Arnaud Courteille. Kolarz FDJ pociągając za sobą Perriga Quéméneura (Europcar) i wczorajszego uciekiniera, lidera klasyfikacji górskiej Daniela Teklehaimanota (MTN).

Trójka błyskawicznie wypracowała 5 minut przewagi, następnie przed Cuvery (kat. 1; 74 km; 8,7 km; 6,7%) różnica dobiła do 7 minut. Peleton na przełęczy znacznie przyspieszył, zbliżając się na 5:25.

Po długich zjazdach ostatnie 55 km było niemal zupełnie płaskie. Decydujący odcinek etapy harcownicy rozpoczęli z nikłym zapasem niespełna 2 minut. Pościg prowadziły ekipy Giant-Alpecin i Lampre-Merida, wyczekując na właściwy moment do zgaszenia akcji.

22 km przed metą doszło do kraksy z udziałem Joaquima Rodriqueza (Katusha). Różnica cały czas utrzymywała się blisko granicy 2 minut, ale praca ekip Lotto Soudal i Lampre-Merida zredukowała dystans do zaledwie pół minuty na 6 kilometrów przed metą.

Akcję na 3200 metrów przed metą skasowali kolarze Astany i Sky, chcąc upewnić się, że dojadą w komplecie do jutrzejszej jazdy drużynowej. Peleton na ostatni kilometr wprowadzili zawodnicy MTN-Qhubeka, ale próbującego długiego finiszu Edvalda Boassona Hagena zaskoczył Nacer Bouhanni, zdecydowanie wyprzedzając wciskającego się przy barierkach Samuela Dumoulina (Ag2r La Mondiale) i Włocha Sachę Modolo (Lampre-Merida).

fot. ASO/X.Bourgois

Wyniki 2. etapu Criterium du Dauphine 2015 (WT), Le Bourget-du-Lac - Parc des Oiseaux Villars-les-Dombes (173 km):
  1 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits            4:23:46
  2 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
  3 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
  4 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN - Qhubeka
  5 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha
  6 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
  7 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge
  8 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin     
  9 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar
 10 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin
 11 Mickael Delage (Fra) FDJ
 12 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
 13 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
 14 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 15 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step
 16 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff-Saxo
 17 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18
 18 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling
 19 José Mendes (Por) Bora-Argon 18
 20 Nathan Haas (Aus) Cannondale-Garmin     
 21 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
 22 Markel Irizar (Spa) Trek Factory Racing
 23 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18
 24 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
 25 Johan Van Summeren (Bel) AG2R La Mondiale
 26 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
 27 Ian Stannard (GBr) Team Sky
 28 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo
 29 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo
 30 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Garmin     
 31 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 32 Bjorn Thurau (Ger) Bora-Argon 18
 33 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge
 34 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 35 Tiago Machado (Por) Team Katusha
 36 Rui Costa (Por) Lampre-Merida
 37 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Garmin     
 38 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team
 39 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge
 40 Stef Clement (Ned) IAM Cycling
 41 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step
 42 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 43 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 44 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step
 45 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
 46 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo
 47 Christopher Froome (GBr) Team Sky
 48 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha
 49 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
 50 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 51 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge
 52 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
 53 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 54 Kévin Reza (Fra) FDJ
 55 David Tanner (Aus) IAM Cycling
 56 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
 57 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
 58 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step
 59 John Gadret (Fra) Movistar Team
 60 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 61 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 62 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 63 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 64 Serge Pauwels (Bel) MTN - Qhubeka
 65 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling
 66 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale-Garmin     
 67 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
 68 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff-Saxo
 69 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar
 70 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo
 71 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 72 Nelson Oliveira (Por) Lampre-Merida
 73 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo
 74 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida
 75 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step
 76 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 77 Cristiano Salerno (Ita) Bora-Argon 18
 78 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
 79 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 80 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka
 81 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka
 82 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
 83 Haimar Zubeldia (Spa) Trek Factory Racing
 84 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 85 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
 86 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 87 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar
 88 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
 89 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
 90 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 91 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 92 Rein Taaramae (Est) Astana Pro Team
 93 Jose Rodolfo Serpa (Col) Lampre-Merida
 94 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Alpecin
 95 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18
 96 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 97 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
 98 Bauke Mollema (Ned) Trek Factory Racing
 99 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18
100 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team
101 Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre-Merida
102 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
103 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
104 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team
105 Adam Yates (GBr) Orica GreenEdge
106 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
107 Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin     
108 Wouter Poels (Ned) Team Sky
109 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
110 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
111 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL-Jumbo
112 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ
113 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
114 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
115 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
116 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing
117 Philip Deignan (Irl) Team Sky
118 Ian Boswell (USA) Team Sky
119 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ
120 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
121 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida                          00:13
122 Tyler Farrar (USA) MTN - Qhubeka
123 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka              00:15
124 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits              00:16
125 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                          00:18
126 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ                             00:24
127 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica GreenEdge
128 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
129 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits                00:28
130 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin
131 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits            00:33
132 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
133 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    00:50
134 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
135 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
136 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
137 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
138 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL-Jumbo
139 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
140 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka
141 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
142 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Garmin                     01:10
143 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha
144 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
145 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha
146 Ivan Santaromita (Ita) Orica GreenEdge
147 José Herrada (Spa) Movistar Team
148 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha
149 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
150 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
151 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
152 Stephen Cummings (GBr) MTN - Qhubeka
153 Eduard Beltran (Col) Tinkoff-Saxo
154 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
155 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge
156 Jack Bauer (NZl) Cannondale-Garmin                           01:33
157 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                     01:44
158 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                     01:46
159 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                           01:49
160 Arnaud Courteille (Fra) FDJ                                  02:11
161 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing                      02:14
162 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing                  02:20
163 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin                        03:10
164 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal                            03:31
165 Brian Bulgac (Ned) Team LottoNL-Jumbo                        13:43
DNF Laurent Pichon (Fra) FDJ
Klasyfikacja generalna po 2. etapie:
  1 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky                              7:30:27
  2 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                             00:02
  3 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  4 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                       00:06
  5 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN - Qhubeka                     00:08
  6 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                              00:12
  7 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar
  8 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff-Saxo
  9 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin     
 10 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step
 11 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
 12 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
 13 José Mendes (Por) Bora-Argon 18
 14 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo
 15 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo
 16 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge
 17 Rui Costa (Por) Lampre-Merida
 18 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge
 19 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 20 Christopher Froome (GBr) Team Sky
 21 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18
 22 Bjorn Thurau (Ger) Bora-Argon 18
 23 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team
 24 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo
 25 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18
 26 Tiago Machado (Por) Team Katusha
 27 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling
 28 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 29 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 30 Ian Stannard (GBr) Team Sky
 31 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
 32 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 33 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step
 34 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Garmin     
 35 David Tanner (Aus) IAM Cycling
 36 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
 37 Serge Pauwels (Bel) MTN - Qhubeka
 38 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
 39 Cristiano Salerno (Ita) Bora-Argon 18
 40 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 41 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff-Saxo
 42 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge
 43 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 44 Nelson Oliveira (Por) Lampre-Merida
 45 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Alpecin
 46 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 47 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step
 48 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
 49 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 50 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
 51 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka
 52 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida
 53 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo
 54 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
 55 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 56 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 57 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team
 58 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 59 John Gadret (Fra) Movistar Team
 60 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka
 61 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 62 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
 63 Rein Taaramae (Est) Astana Pro Team
 64 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 65 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 66 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
 67 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
 68 Haimar Zubeldia (Spa) Trek Factory Racing
 69 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18
 70 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
 71 Bauke Mollema (Ned) Trek Factory Racing
 72 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 73 Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin     
 74 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
 75 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 76 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18
 77 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 78 Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre-Merida
 79 Jose Rodolfo Serpa (Col) Lampre-Merida
 80 Adam Yates (GBr) Orica GreenEdge
 81 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
 82 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing
 83 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team
 84 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step
 85 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 86 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
 87 José Herrada (Spa) Movistar Team
 88 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
 89 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
 90 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
 91 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
 92 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 93 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka
 94 Stephen Cummings (GBr) MTN - Qhubeka
 95 Ivan Santaromita (Ita) Orica GreenEdge
 96 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha
 97 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits                00:43
 98 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge                        00:56
 99 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                             01:13
100 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar                         01:22
101 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha                         03:00
102 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin
103 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling
104 Markel Irizar (Spa) Trek Factory Racing
105 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
106 Nathan Haas (Aus) Cannondale-Garmin     
107 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
108 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNL-Jumbo
109 Johan Van Summeren (Bel) AG2R La Mondiale
110 Stef Clement (Ned) IAM Cycling
111 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL-Jumbo
112 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
113 Kévin Reza (Fra) FDJ
114 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
115 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team
116 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo
117 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar
118 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
119 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka
120 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica GreenEdge
121 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
122 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
123 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
124 Ian Boswell (USA) Team Sky
125 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
126 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
127 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
128 Eduard Beltran (Col) Tinkoff-Saxo
129 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
130 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha
131 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal
132 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Garmin          04:28
133 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha
134 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step
135 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step
136 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
137 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar
138 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
139 Wouter Poels (Ned) Team Sky
140 Philip Deignan (Irl) Team Sky
141 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ
142 Tyler Farrar (USA) MTN - Qhubeka
143 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
144 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
145 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida
146 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ
147 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ
148 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
149 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
150 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha
151 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge
152 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
153 Arnaud Courteille (Fra) FDJ                                  05:11
154 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL-Jumbo                     05:18
155 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                     06:14
156 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing                  06:48
157 Mickael Delage (Fra) FDJ                                     07:27
158 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits            08:00
159 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale-Garmin                  11:58
160 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin
161 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Garmin     
162 Jack Bauer (NZl) Cannondale-Garmin                           13:31
163 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing                      14:12
164 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin                        15:49
165 Brian Bulgac (Ned) Team LottoNL-Jumbo                        25:41

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: