Skoda-Tour de Luxembourg 2015: etap 4

Niemiec Linus Gerdemann (Cult Energy) wygrał 75. edycję wyścigu wokół księstwa Luksemburga. Na ostatnim etapie, z metą w Luksemburgu, najlepszy okazał się Sean de Bie (Lotto Soudal).

23-latek z belgijskiej ekipy do mety dotarł po całym dniu w dużej grupie atakującej, kreskę przecinając przed Kolumbijczykiem Leonardo Duque (Colombia) i Bjornem Leukemansem (Wanty-Groupe Gobert).

Gerdemann triumfował w klasyfikacji generalnej po raz drugi w karierze, powtarzając wyczyn z 2011 roku.

Wyniki 4. etapu Skoda-Tour de Luxembourg 2015 (WT), Mersch - Luksemburg (156 km):
  1 Sean De Bie (Bel) Lotto - Soudal                           3:51:06
  2 Leonardo Duque (Col) Colombia
  3 Björn Leukemans (Bel) Wanty – Groupe Gobert
  4 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Crédits
  5 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka                              00:02
  6 Kristian Haugaard Jensen (Den) Leopard Development Team      00:21
  7 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
  8 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles                  00:29
  9 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty – Groupe Gobert                00:37
 10 Florian Vachon (Fra) Bretagne-Séché Environnement            00:43
 11 Huub Duyn (Ned) Roompot Oranje Peloton
 12 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 13 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka
 14 Migu Rubiano Chaves (Col) Colombia
 15 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 16 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
 17 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
 18 Linus Gerdemann (Ger) Cult Energy Pro Cycling
 19 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
 20 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 21 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 22 Kevin Ledanois (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 23 Marc De Maar (Aho) Roompot Oranje Peloton
 24 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 25 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka
 26 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia
 27 Laurent Evrard (Bel) Wallonie - Bruxelles
 28 Rodolfo Torres (Col) Colombia                                00:48
 29 Frédéric Brun (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 30 Gregory Habeaux (Bel) Wallonie - Bruxelles                   00:52
 31 Fabian Wegmann (Ger) Cult Energy Pro Cycling
 32 Patrick Olesen (Den) Leopard Development Team                00:54
 33 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                             01:01
 34 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar                         01:13
 35 Maurits Lammertink (Ned) Roompot Oranje Peloton
 36 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty – Groupe Gobert
 37 Dennis Vanendert (Bel) Lotto - Soudal                        01:30
 38 Thomas Wertz (Bel) Wallonie - Bruxelles
 39 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar                            01:39
 40 Carlos Julian Quintero Norena (Col) Colombia
 41 Edwin Alciviades Avila Vanegas (Col) Colombia
 42 Lars Van Der Haar (Ned) Team Giant-Alpecin
 43 Alex Norberto Cano Ardila (Col) Colombia
 44 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne-Séché Environnement             01:53
 45 Christian Mager (Ger) Cult Energy Pro Cycling                02:26
 46 Simone Antonini (Ita) Wanty – Groupe Gobert                  02:30
 47 Johan Coenen (Bel) Team Differdange - Losch                  02:46
 48 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles
 49 James Vanlandschoot (Bel) Wanty – Groupe Gobert
 50 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin                 02:50
 51 Troels Ronning Vinther (Den) Cult Energy Pro Cycling
 52 Joel Zangerle (Lux) Cult Energy Pro Cycling
 53 Tom Thill (Lux) Team Differdange - Losch
 54 Kenny de Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 55 Julien Stassen (Bel) Wallonie - Bruxelles
 56 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie - Bruxelles
 57 Loic Pestiaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
 58 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin
 59 Mike Terpstra (Ned) Roompot Oranje Peloton
 60 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot Oranje Peloton
 61 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
 62 Federico Zurlo (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
 63 Alexander Krieger (Ger) Leopard Development Team             04:08
 64 Martin Mortensen (Den) Cult Energy Pro Cycling
 65 Davide Frattini (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling Team      05:37
 66 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot Oranje Peloton             05:55
 67 Jens Debusschere (Bel) Lotto - Soudal                        06:10
 68 Marcel Sieberg (Ger) Lotto - Soudal
 69 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Crédits
 70 André Greipel (Ger) Lotto - Soudal
 71 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Crédits
 72 Otto Vergaerde (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 73 Jan Dieteren (Ger) Leopard Development Team
 74 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
 75 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
 76 Brayan Stiven Ramirez Chacon (Col) Colombia
 77 Romain Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement             08:04
 78 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka                           10:13
 79 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin
 80 Krisztian Lovassy (Hun) Team Differdange - Losch
 81 Janis Dakteris (Lat) Team Differdange - Losch
 82 Brian Van Goethem (Ned) Roompot Oranje Peloton
 83 Russel Downing (GBr) Cult Energy Pro Cycling
 84 Ivar Slik (Ned) Roompot Oranje Peloton
 85 Tom Wirtgen (Lux) Leopard Development Team                   20:11
Klasyfikacja końcowa
  1 Linus Gerdemann (Ger) Cult Energy Pro Cycling             18:12:51
  2 Marc De Maar (Aho) Roompot Oranje Peloton                    00:08
  3 Huub Duyn (Ned) Roompot Oranje Peloton                       00:41
  4 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            00:42
  5 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Crédits                 00:50
  6 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            00:51
  7 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Crédits                 00:54
  8 Florian Vachon (Fra) Bretagne-Séché Environnement
  9 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka                        01:01
 10 Migu Rubiano Chaves (Col) Colombia
 11 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia                   01:04
 12 Fabian Wegmann (Ger) Cult Energy Pro Cycling                 01:07
 13 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty – Groupe Gobert                01:34
 14 Kevin Ledanois (Fra) Bretagne-Séché Environnement            01:52
 15 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                      01:53
 16 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement           01:54
 17 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka                            01:57
 18 Rodolfo Torres (Col) Colombia                                02:01
 19 Gregory Habeaux (Bel) Wallonie - Bruxelles                   02:19
 20 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
 21 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar                         02:27
 22 Maurits Lammertink (Ned) Roompot Oranje Peloton              02:31
 23 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne-Séché Environnement             02:42
 24 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling Te     02:47
 25 Patrick Olesen (Den) Leopard Development Team                02:52
 26 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                             02:55
 27 Frédéric Brun (Fra) Bretagne-Séché Environnement             02:57
 28 Carlos Julian Quintero Norena (Col) Colombia                 02:59
 29 Dennis Vanendert (Bel) Lotto - Soudal                        03:00
 30 Edwin Alciviades Avila Vanegas (Col) Colombia                03:01
 31 Joel Zangerle (Lux) Cult Energy Pro Cycling                  03:18
 32 Lars Van Der Haar (Ned) Team Giant-Alpecin                   03:34
 33 Christian Mager (Ger) Cult Energy Pro Cycling                04:21
 34 Johan Coenen (Bel) Team Differdange - Losch                  04:44
 35 Kenny de Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          04:52
 36 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin                        04:53
 37 Björn Leukemans (Bel) Wanty – Groupe Gobert                  06:00
 38 Leonardo Duque (Col) Colombia                                07:14
 39 Alex Norberto Cano Ardila (Col) Colombia                     07:31
 40 Martin Mortensen (Den) Cult Energy Pro Cycling               07:57
 41 Otto Vergaerde (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           08:18
 42 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka                              08:20
 43 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar                            08:37
 44 James Vanlandschoot (Bel) Wanty – Groupe Gobert              08:57
 45 Troels Ronning Vinther (Den) Cult Energy Pro Cycling         09:31
 46 Davide Frattini (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling Team      10:16
 47 Laurent Evrard (Bel) Wallonie - Bruxelles                    10:40
 48 Tom Thill (Lux) Team Differdange - Losch                     11:04
 49 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles                  12:59
 50 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty – Groupe Gobert               13:42
 51 Sean De Bie (Bel) Lotto - Soudal                             13:57
 52 Mike Terpstra (Ned) Roompot Oranje Peloton                   14:49
 53 Julien Stassen (Bel) Wallonie - Bruxelles                    16:57
 54 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot Oranje Peloton               17:08
 55 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
 56 Jens Debusschere (Bel) Lotto - Soudal                        17:19
 57 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot Oranje Peloton             17:50
 58 Simone Antonini (Ita) Wanty – Groupe Gobert                  17:54
 59 Brayan Stiven Ramirez Chacon (Col) Colombia                  18:44
 60 André Greipel (Ger) Lotto - Soudal                           19:40
 61 Marcel Sieberg (Ger) Lotto - Soudal                          19:59
 62 Tony Hurel (Fra) Team Europcar                               20:03
 63 Alexander Krieger (Ger) Leopard Development Team             20:43
 64 Thomas Wertz (Bel) Wallonie - Bruxelles                      21:14
 65 Romain Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement             21:55
 66 Federico Zurlo (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling Team       22:31
 67 Kristian Haugaard Jensen (Den) Leopard Development Team      22:35
 68 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar                            25:19
 69 Jan Dieteren (Ger) Leopard Development Team                  25:31
 70 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles                26:02
 71 Yohann Gene (Fra) Team Europcar                              26:10
 72 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin                         27:43
 73 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                         27:55
 74 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie - Bruxelles                 28:35
 75 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Crédits          32:08
 76 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Crédits            32:34
 77 Loic Pestiaux (Bel) Wallonie - Bruxelles                     32:46
 78 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Crédits         34:00
 79 Ivar Slik (Ned) Roompot Oranje Peloton                       34:22
 80 Brian Van Goethem (Ned) Roompot Oranje Peloton               35:53
 81 Russel Downing (GBr) Cult Energy Pro Cycling                 42:28
 82 Krisztian Lovassy (Hun) Team Differdange - Losch             42:41
 83 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka                           44:48
 84 Tom Wirtgen (Lux) Leopard Development Team                   48:03
 85 Janis Dakteris (Lat) Team Differdange - Losch                48:32

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: