Skoda-Tour de Luxembourg 2015: etap 3

Andre Greipel (Lotto Soudal) triumfował na przedostatnim odcinku luksemburskiej etapówki. Liderem pozostał jego rodak Linus Gerdemann (Cult Energy).

Mistrz Niemiec na finiszu pokonał Holendra Larsa van der Haara (Giant-Alpecin) i Włocha Enrico Gasparotto (Wanty-Groupe Gobert).

Kolejny pagórkowaty odcinek w Luksemburgu tym razem oferował osiem górskich premii, zachęcając do prób odjazdu. W ucieczce dnia znaleźli się Patrick Olesen (Leopard Development Team), Jens Debusschere (Lotto Soudal), Romain Hardy (Cofidis), Bryan Coquard (Team Europcar), Arnaud Gérard (Bretagne-Seche Environnement), Rodolfo Torres (Colombia) oraz Laurent Evrard (Wallonie-Bruxelles).

Grupki nie odpuszczono na więcej niż trzy minuty - peleton trzymał uciekających krótko, na ostatnich 20 kilometrach kasując odjazd. Do samego końca walczył jedynie Torres, atakując w końcówce i na finałowych dwóch kilometrach wciąż utrzymując 25 sekund zapasu.

Dzielnego Kolumbijczyka szarżujący sprinterzy złapali na ostatniej prostej, a po zwycięstwo pewnie sięgnął Andre Greipel (Lotto Soudal), odnosząc drugi etapowy sukces w tegorocznej edycji wyścigu w Luksemburgu.

fot. LUCA ZENNARO ANSA

Wyniki 3. etapu Skoda-Tour de Luxembourg 2015 (2.HC), Eschweiler - Diekirch (161,3 km):

1 André Greipel (Ger) Lotto - Soudal                               4:01:08
2 Lars Van Der Haar (Ned) Team Giant-Alpecin
3 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty – Groupe Gobert
4 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka
5 Christian Mager (Ger) Cult Energy Pro Cycling
6 Kristian Haugaard Jensen (Den) Leopard Development Team
7 James Vanlandschoot (Bel) Wanty – Groupe Gobert
8 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare
9 Migu Rubiano Chaves (Col) Colombia
10 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
11 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement
12 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
13 Romain Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement
14 Edwin Alciviades Avila Vanegas (Col) Colombia
15 Gregory Habeaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
16 Maurits Lammertink (Ned) Roompot Oranje Peloton
17 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie - Bruxelles
18 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
19 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
20 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
21 Fabian Wegmann (Ger) Cult Energy Pro Cycling
22 Florian Vachon (Fra) Bretagne-Séché Environnement
23 Joel Zangerle (Lux) Cult Energy Pro Cycling
24 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
25 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare
26 Huub Duyn (Ned) Roompot Oranje Peloton
27 Marc De Maar (Aho) Roompot Oranje Peloton
28 Linus Gerdemann (Ger) Cult Energy Pro Cycling
29 Carlos Julian Quintero Norena (Col) Colombia
30 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
31 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
32 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
33 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin
34 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne-Séché Environnement
35 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
36 Kevin Ledanois (Fra) Bretagne-Séché Environnement
37 Alex Norberto Cano Ardila (Col) Colombia
38 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
39 Marcel Sieberg (Ger) Lotto - Soudal
40 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia
41 Patrick Olesen (Den) Leopard Development Team
42 Johan Coenen (Bel) Team Differdange - Losch
43 Rodolfo Torres (Col) Colombia
44 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot Oranje Peloton
45 Otto Vergaerde (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                00:07
46 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
47 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
48 Laurent Evrard (Bel) Wallonie - Bruxelles
49 Frédéric Brun (Fra) Bretagne-Séché Environnement
50 Dennis Vanendert (Bel) Lotto - Soudal
51 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka                                 00:10
52 Björn Leukemans (Bel) Wanty – Groupe Gobert                       00:14
53 Kenny de Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise               00:15
54 Sean De Bie (Bel) Lotto - Soudal                                  00:18
55 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Crédits                 00:22
56 Jens Debusschere (Bel) Lotto - Soudal                             01:23
57 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin                              02:41
58 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin
59 Federico Zurlo (Ita) UnitedHealthcare
60 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty – Groupe Gobert
61 Davide Frattini (Ita) UnitedHealthcare
62 Brayan Stiven Ramirez Chacon (Col) Colombia
63 Julien Stassen (Bel) Wallonie - Bruxelles
64 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles
65 Alexander Krieger (Ger) Leopard Development Team
66 Martin Mortensen (Den) Cult Energy Pro Cycling
67 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka
68 Tom Thill (Lux) Team Differdange - Losch                          05:27
69 Thomas Deruette (Bel) Team Differdange - Losch
70 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka
71 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
72 Jan Dieteren (Ger) Leopard Development Team
73 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles
74 Loic Pestiaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
75 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
76 Troels Ronning Vinther (Den) Cult Energy Pro Cycling
77 Simone Antonini (Ita) Wanty – Groupe Gobert
78 Leonardo Duque (Col) Colombia                                     05:31
79 Tom Wirtgen (Lux) Leopard Development Team                        05:33
80 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot Oranje Peloton                  09:56
81 Krisztian Lovassy (Hun) Team Differdange - Losch
82 Jay Thomson (RSA) MTN - Qhubeka
83 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
84 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
85 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
86 Ivar Slik (Ned) Roompot Oranje Peloton
87 Luc Turchi (Lux) Leopard Development Team
88 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare
89 Russel Downing (GBr) Cult Energy Pro Cycling
90 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin
91 Matthew Brammeier (Irl) MTN - Qhubeka
92 Brian Van Goethem (Ned) Roompot Oranje Peloton
93 Tom Devriendt (Bel) Wanty – Groupe Gobert
94 Mike Terpstra (Ned) Roompot Oranje Peloton
95 Boris Dron (Bel) Wanty – Groupe Gobert
96 Gregory Henderson (NZl) Lotto - Soudal                             30:36
97 Kenny De Haes (Bel) Lotto - Soudal                                 09:56
98 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
99 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Crédits
100 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Crédits
101 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
102 Daniele Ratto (Ita) UnitedHealthcare
103 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
104 Florian Guillou (Fra) Bretagne-Séché Environnement
105 Thomas Wertz (Bel) Wallonie - Bruxelles
106 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka                                12:35
107 Rick Ampler (Ger) Team Differdange - Losch
108 Kevin Feiereisen (Lux) Leopard Development Team                   15:06
109 Alex Kirsch (Lux) Cult Energy Pro Cycling
110 Janis Dakteris (Lat) Team Differdange - Losch                     15:49

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

1 Linus Gerdemann (Ger) Cult Energy Pro Cycling                    14:21:02
2 Marc De Maar (Ned) Roompot Oranje Peloton                           00:08
3 Huub Duyn (Ned) Roompot Oranje Peloton                              00:41
4 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                   00:42
5 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Crédits                        00:50
6 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                   00:51
7 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Crédits                        00:54
8 Florian Vachon (Fra) Bretagne-Séché Environnement
9 Fabian Wegmann (Ger) Cult Energy Pro Cycling                        00:58
10 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka                              01:01
11 Migu Rubiano Chaves (Col) Colombia
12 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia                         01:04
13 Joel Zangerle (Lux) Cult Energy Pro Cycling                        01:11
14 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne-Séché Environnement                   01:32
15 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty – Groupe Gobert                      01:40
16 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                  01:48
17 Kevin Ledanois (Fra) Bretagne-Séché Environnement                  01:52
18 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                            01:53
19 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement                 01:54
20 Rodolfo Torres (Col) Colombia                                      01:56
21 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar                               01:57
22 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka
23 Maurits Lammertink (Ned) Roompot Oranje Peloton                    02:01
24 Carlos Julian Quintero Norena (Col) Colombia                       02:03
25 Edwin Alciviades Avila Vanegas (Col) Colombia                      02:05
26 Gregory Habeaux (Bel) Wallonie - Bruxelles                         02:10
27 Dennis Vanendert (Bel) Lotto - Soudal                              02:13
28 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare                           02:19
29 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                                   02:37
30 Christian Mager (Ger) Cult Energy Pro Cycling                      02:38
31 Lars Van Der Haar (Ned) Team Giant-Alpecin
32 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Crédits                      02:39
33 Patrick Olesen (Den) Leopard Development Team                      02:41
34 Johan Coenen (Bel) Team Differdange - Losch
35 Kenny de Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                02:45
36 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin                              02:46
37 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare                          02:47
38 Otto Vergaerde (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                 02:51
39 Frédéric Brun (Fra) Bretagne-Séché Environnement                   02:53
40 Martin Mortensen (Den) Cult Energy Pro Cycling                     04:32
41 Davide Frattini (Ita) UnitedHealthcare                             05:22
42 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar                                  06:30
43 Alex Norberto Cano Ardila (Col) Colombia                           06:35
44 Björn Leukemans (Bel) Wanty – Groupe Gobert                        06:50
45 James Vanlandschoot (Bel) Wanty – Groupe Gobert                    06:54
46 Troels Ronning Vinther (Den) Cult Energy Pro Cycling               07:24
47 Leonardo Duque (Col) Colombia                                      08:06
48 Tom Thill (Lux) Team Differdange - Losch                           08:57
49 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka                                    09:03
50 Laurent Evrard (Bel) Wallonie - Bruxelles                          10:40
51 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                   10:54
52 Jens Debusschere (Bel) Lotto - Soudal                              11:52
53 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot Oranje Peloton                   12:38
54 Mike Terpstra (Ned) Roompot Oranje Peloton                         12:42
55 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty – Groupe Gobert                     13:12
56 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles                        13:13
57 Brayan Stiven Ramirez Chacon (Col) Colombia                        13:17
58 André Greipel (Ger) Lotto - Soudal                                 14:13
59 Marcel Sieberg (Ger) Lotto - Soudal                                14:32
60 Romain Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement                   14:34
61 Tony Hurel (Fra) Team Europcar                                     14:36
62 Julien Stassen (Bel) Wallonie - Bruxelles                          14:50
63 Sean De Bie (Bel) Lotto - Soudal                                   14:51
64 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot Oranje Peloton                     15:01
65 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
66 Simone Antonini (Ita) Wanty – Groupe Gobert                        16:07
67 Florian Guillou (Fra) Bretagne-Séché Environnement                 16:41
68 Alexander Krieger (Ger) Leopard Development Team                   17:18
69 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin                               18:13
70 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           19:59
71 Jan Dieteren (Ger) Leopard Development Team                        20:04
72 Federico Zurlo (Ita) UnitedHealthcare                              20:24
73 Thomas Wertz (Bel) Wallonie - Bruxelles                            20:27
74 Yohann Gene (Fra) Team Europcar                                    20:43
75 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka                              21:23
76 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Crédits                      22:48
77 Kristian Haugaard Jensen (Den) Leopard Development Team            22:57
78 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles                      23:59
79 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar                                  24:23
80 Daniele Ratto (Ita) UnitedHealthcare                               24:34
81 Ivar Slik (Ned) Roompot Oranje Peloton                             24:52
82 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin                           25:36
83 Brian Van Goethem (Ned) Roompot Oranje Peloton                     26:23
84 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie - Bruxelles                       26:28
85 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Crédits                  27:07
86 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                               28:17
87 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Crédits                     28:19
88 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Crédits               28:33
89 Tom Wirtgen (Lux) Leopard Development Team                         28:35
90 Jay Thomson (RSA) MTN - Qhubeka                                    28:40
91 Thomas Deruette (Bel) Team Differdange - Losch                     28:47
92 Loic Pestiaux (Bel) Wallonie - Bruxelles                           30:39
93 Tom Devriendt (Bel) Wanty – Groupe Gobert                          32:56
94 Russel Downing (GBr) Cult Energy Pro Cycling                       32:58
95 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Crédits                32:59
96 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             33:02
97 Krisztian Lovassy (Hun) Team Differdange - Losch                   33:11
98 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin                             33:16
99 Kenny De Haes (Bel) Lotto - Soudal                                 34:25
100 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar                           34:44
101 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka                                35:18
102 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare                             35:42
103 Matthew Brammeier (Irl) MTN - Qhubeka                             36:18
104 Luc Turchi (Lux) Leopard Development Team                         36:49
105 Alex Kirsch (Lux) Cult Energy Pro Cycling                         38:01
106 Janis Dakteris (Lat) Team Differdange - Losch                     39:02
107 Boris Dron (Bel) Wanty – Groupe Gobert                            45:21
108 Gregory Henderson (NZl) Lotto - Soudal                            45:36
109 Rick Ampler (Ger) Team Differdange - Losch                        47:56
110 Kevin Feiereisen (Lux) Leopard Development Team                   49:35

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: