Andre Greipel (Lotto Soudal) triumfował na przedostatnim odcinku luksemburskiej etapówki. Liderem pozostał jego rodak Linus Gerdemann (Cult Energy).
Mistrz Niemiec na finiszu pokonał Holendra Larsa van der Haara (Giant-Alpecin) i Włocha Enrico Gasparotto (Wanty-Groupe Gobert).
Kolejny pagórkowaty odcinek w Luksemburgu tym razem oferował osiem górskich premii, zachęcając do prób odjazdu. W ucieczce dnia znaleźli się Patrick Olesen (Leopard Development Team), Jens Debusschere (Lotto Soudal), Romain Hardy (Cofidis), Bryan Coquard (Team Europcar), Arnaud Gérard (Bretagne-Seche Environnement), Rodolfo Torres (Colombia) oraz Laurent Evrard (Wallonie-Bruxelles).
Grupki nie odpuszczono na więcej niż trzy minuty – peleton trzymał uciekających krótko, na ostatnich 20 kilometrach kasując odjazd. Do samego końca walczył jedynie Torres, atakując w końcówce i na finałowych dwóch kilometrach wciąż utrzymując 25 sekund zapasu.
Dzielnego Kolumbijczyka szarżujący sprinterzy złapali na ostatniej prostej, a po zwycięstwo pewnie sięgnął Andre Greipel (Lotto Soudal), odnosząc drugi etapowy sukces w tegorocznej edycji wyścigu w Luksemburgu.
fot. LUCA ZENNARO ANSA
1 André Greipel (Ger) Lotto - Soudal 4:01:08
2 Lars Van Der Haar (Ned) Team Giant-Alpecin
3 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty – Groupe Gobert
4 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka
5 Christian Mager (Ger) Cult Energy Pro Cycling
6 Kristian Haugaard Jensen (Den) Leopard Development Team
7 James Vanlandschoot (Bel) Wanty – Groupe Gobert
8 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare
9 Migu Rubiano Chaves (Col) Colombia
10 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
11 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement
12 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
13 Romain Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement
14 Edwin Alciviades Avila Vanegas (Col) Colombia
15 Gregory Habeaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
16 Maurits Lammertink (Ned) Roompot Oranje Peloton
17 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie - Bruxelles
18 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
19 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
20 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
21 Fabian Wegmann (Ger) Cult Energy Pro Cycling
22 Florian Vachon (Fra) Bretagne-Séché Environnement
23 Joel Zangerle (Lux) Cult Energy Pro Cycling
24 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
25 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare
26 Huub Duyn (Ned) Roompot Oranje Peloton
27 Marc De Maar (Aho) Roompot Oranje Peloton
28 Linus Gerdemann (Ger) Cult Energy Pro Cycling
29 Carlos Julian Quintero Norena (Col) Colombia
30 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
31 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
32 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
33 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin
34 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne-Séché Environnement
35 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
36 Kevin Ledanois (Fra) Bretagne-Séché Environnement
37 Alex Norberto Cano Ardila (Col) Colombia
38 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
39 Marcel Sieberg (Ger) Lotto - Soudal
40 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia
41 Patrick Olesen (Den) Leopard Development Team
42 Johan Coenen (Bel) Team Differdange - Losch
43 Rodolfo Torres (Col) Colombia
44 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot Oranje Peloton
45 Otto Vergaerde (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise 00:07
46 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
47 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
48 Laurent Evrard (Bel) Wallonie - Bruxelles
49 Frédéric Brun (Fra) Bretagne-Séché Environnement
50 Dennis Vanendert (Bel) Lotto - Soudal
51 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka 00:10
52 Björn Leukemans (Bel) Wanty – Groupe Gobert 00:14
53 Kenny de Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise 00:15
54 Sean De Bie (Bel) Lotto - Soudal 00:18
55 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Crédits 00:22
56 Jens Debusschere (Bel) Lotto - Soudal 01:23
57 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin 02:41
58 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin
59 Federico Zurlo (Ita) UnitedHealthcare
60 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty – Groupe Gobert
61 Davide Frattini (Ita) UnitedHealthcare
62 Brayan Stiven Ramirez Chacon (Col) Colombia
63 Julien Stassen (Bel) Wallonie - Bruxelles
64 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles
65 Alexander Krieger (Ger) Leopard Development Team
66 Martin Mortensen (Den) Cult Energy Pro Cycling
67 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka
68 Tom Thill (Lux) Team Differdange - Losch 05:27
69 Thomas Deruette (Bel) Team Differdange - Losch
70 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka
71 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
72 Jan Dieteren (Ger) Leopard Development Team
73 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles
74 Loic Pestiaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
75 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
76 Troels Ronning Vinther (Den) Cult Energy Pro Cycling
77 Simone Antonini (Ita) Wanty – Groupe Gobert
78 Leonardo Duque (Col) Colombia 05:31
79 Tom Wirtgen (Lux) Leopard Development Team 05:33
80 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot Oranje Peloton 09:56
81 Krisztian Lovassy (Hun) Team Differdange - Losch
82 Jay Thomson (RSA) MTN - Qhubeka
83 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
84 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
85 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
86 Ivar Slik (Ned) Roompot Oranje Peloton
87 Luc Turchi (Lux) Leopard Development Team
88 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare
89 Russel Downing (GBr) Cult Energy Pro Cycling
90 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin
91 Matthew Brammeier (Irl) MTN - Qhubeka
92 Brian Van Goethem (Ned) Roompot Oranje Peloton
93 Tom Devriendt (Bel) Wanty – Groupe Gobert
94 Mike Terpstra (Ned) Roompot Oranje Peloton
95 Boris Dron (Bel) Wanty – Groupe Gobert
96 Gregory Henderson (NZl) Lotto - Soudal 30:36
97 Kenny De Haes (Bel) Lotto - Soudal 09:56
98 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
99 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Crédits
100 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Crédits
101 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
102 Daniele Ratto (Ita) UnitedHealthcare
103 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
104 Florian Guillou (Fra) Bretagne-Séché Environnement
105 Thomas Wertz (Bel) Wallonie - Bruxelles
106 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka 12:35
107 Rick Ampler (Ger) Team Differdange - Losch
108 Kevin Feiereisen (Lux) Leopard Development Team 15:06
109 Alex Kirsch (Lux) Cult Energy Pro Cycling
110 Janis Dakteris (Lat) Team Differdange - Losch 15:49
1 Linus Gerdemann (Ger) Cult Energy Pro Cycling 14:21:02
2 Marc De Maar (Ned) Roompot Oranje Peloton 00:08
3 Huub Duyn (Ned) Roompot Oranje Peloton 00:41
4 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise 00:42
5 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Crédits 00:50
6 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise 00:51
7 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Crédits 00:54
8 Florian Vachon (Fra) Bretagne-Séché Environnement
9 Fabian Wegmann (Ger) Cult Energy Pro Cycling 00:58
10 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka 01:01
11 Migu Rubiano Chaves (Col) Colombia
12 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia 01:04
13 Joel Zangerle (Lux) Cult Energy Pro Cycling 01:11
14 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne-Séché Environnement 01:32
15 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty – Groupe Gobert 01:40
16 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise 01:48
17 Kevin Ledanois (Fra) Bretagne-Séché Environnement 01:52
18 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin 01:53
19 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement 01:54
20 Rodolfo Torres (Col) Colombia 01:56
21 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar 01:57
22 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka
23 Maurits Lammertink (Ned) Roompot Oranje Peloton 02:01
24 Carlos Julian Quintero Norena (Col) Colombia 02:03
25 Edwin Alciviades Avila Vanegas (Col) Colombia 02:05
26 Gregory Habeaux (Bel) Wallonie - Bruxelles 02:10
27 Dennis Vanendert (Bel) Lotto - Soudal 02:13
28 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare 02:19
29 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar 02:37
30 Christian Mager (Ger) Cult Energy Pro Cycling 02:38
31 Lars Van Der Haar (Ned) Team Giant-Alpecin
32 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Crédits 02:39
33 Patrick Olesen (Den) Leopard Development Team 02:41
34 Johan Coenen (Bel) Team Differdange - Losch
35 Kenny de Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise 02:45
36 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin 02:46
37 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare 02:47
38 Otto Vergaerde (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise 02:51
39 Frédéric Brun (Fra) Bretagne-Séché Environnement 02:53
40 Martin Mortensen (Den) Cult Energy Pro Cycling 04:32
41 Davide Frattini (Ita) UnitedHealthcare 05:22
42 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar 06:30
43 Alex Norberto Cano Ardila (Col) Colombia 06:35
44 Björn Leukemans (Bel) Wanty – Groupe Gobert 06:50
45 James Vanlandschoot (Bel) Wanty – Groupe Gobert 06:54
46 Troels Ronning Vinther (Den) Cult Energy Pro Cycling 07:24
47 Leonardo Duque (Col) Colombia 08:06
48 Tom Thill (Lux) Team Differdange - Losch 08:57
49 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka 09:03
50 Laurent Evrard (Bel) Wallonie - Bruxelles 10:40
51 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise 10:54
52 Jens Debusschere (Bel) Lotto - Soudal 11:52
53 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot Oranje Peloton 12:38
54 Mike Terpstra (Ned) Roompot Oranje Peloton 12:42
55 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty – Groupe Gobert 13:12
56 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles 13:13
57 Brayan Stiven Ramirez Chacon (Col) Colombia 13:17
58 André Greipel (Ger) Lotto - Soudal 14:13
59 Marcel Sieberg (Ger) Lotto - Soudal 14:32
60 Romain Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement 14:34
61 Tony Hurel (Fra) Team Europcar 14:36
62 Julien Stassen (Bel) Wallonie - Bruxelles 14:50
63 Sean De Bie (Bel) Lotto - Soudal 14:51
64 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot Oranje Peloton 15:01
65 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
66 Simone Antonini (Ita) Wanty – Groupe Gobert 16:07
67 Florian Guillou (Fra) Bretagne-Séché Environnement 16:41
68 Alexander Krieger (Ger) Leopard Development Team 17:18
69 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin 18:13
70 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise 19:59
71 Jan Dieteren (Ger) Leopard Development Team 20:04
72 Federico Zurlo (Ita) UnitedHealthcare 20:24
73 Thomas Wertz (Bel) Wallonie - Bruxelles 20:27
74 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 20:43
75 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka 21:23
76 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Crédits 22:48
77 Kristian Haugaard Jensen (Den) Leopard Development Team 22:57
78 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles 23:59
79 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 24:23
80 Daniele Ratto (Ita) UnitedHealthcare 24:34
81 Ivar Slik (Ned) Roompot Oranje Peloton 24:52
82 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin 25:36
83 Brian Van Goethem (Ned) Roompot Oranje Peloton 26:23
84 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie - Bruxelles 26:28
85 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Crédits 27:07
86 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar 28:17
87 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Crédits 28:19
88 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Crédits 28:33
89 Tom Wirtgen (Lux) Leopard Development Team 28:35
90 Jay Thomson (RSA) MTN - Qhubeka 28:40
91 Thomas Deruette (Bel) Team Differdange - Losch 28:47
92 Loic Pestiaux (Bel) Wallonie - Bruxelles 30:39
93 Tom Devriendt (Bel) Wanty – Groupe Gobert 32:56
94 Russel Downing (GBr) Cult Energy Pro Cycling 32:58
95 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Crédits 32:59
96 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise 33:02
97 Krisztian Lovassy (Hun) Team Differdange - Losch 33:11
98 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin 33:16
99 Kenny De Haes (Bel) Lotto - Soudal 34:25
100 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar 34:44
101 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka 35:18
102 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare 35:42
103 Matthew Brammeier (Irl) MTN - Qhubeka 36:18
104 Luc Turchi (Lux) Leopard Development Team 36:49
105 Alex Kirsch (Lux) Cult Energy Pro Cycling 38:01
106 Janis Dakteris (Lat) Team Differdange - Losch 39:02
107 Boris Dron (Bel) Wanty – Groupe Gobert 45:21
108 Gregory Henderson (NZl) Lotto - Soudal 45:36
109 Rick Ampler (Ger) Team Differdange - Losch 47:56
110 Kevin Feiereisen (Lux) Leopard Development Team 49:35