Skoda-Tour de Luxembourg 2015: etap 2

Niemiec Linus Gerdemann (Cult Energy) wygrał drugi odcinek ścigania w Luksemburgu i przywidział na podium koszulkę lidera wyścigu.

32-latek po akcji w końcówce odcinka pokonał Marca de Maara (Team Roompot Oranje Peloton). Podium dopełnił Belg Jelle Wallays (TopSport Vlaanderen-Baloise).

Ucieczkę na mocno pagórkowatym odcinku sformowali Fabio Duarte (Colombia), Johnny Hoogerland (Team Roompot Oranje Peloton), Loïc Pestiaux (Wallonie-Bruxelles) i Stijn Steels (TopSport Vlaanderen-Baloise).

Grupa uzyskała 6:40 nad peletonem prowadzonym przez ekipy Lotto Soudal i Wanty-Groupe Gobert, ale pogoń na naszpikowanej górskimi premiami trasie szła opornie. Przewaga spadała do dwóch minut na wjeździe na ostatnie 30 kilometrów, a z peletonu wyskoczyli Marc de Maar (Roompot Oranje Peloton) i Linus Gerdemann (Cult Energy), udanie przeskakując do pozostających na czele Duarte i Steelsa.

Peleton był coraz bliżej i na ostatnich 15 kilometrach dogonił zmęczonych uciekinierów, a niewielką przewagę utrzymywali tylko Niemiec i Holender, do mety dojeżdżając tuż przed pościgiem.

Gerdemann w końcówce okazał się szybszy i przejął prowadzenie w klasyfikacji generalnej od swojego rodaka Andre Greipela.

Wyniki 2. etapu Skoda-Tour de Luxembourg 2015 (2.HC), Ell - Walferdingen (186,3 km):
  1 Linus Gerdemann (Ger) Cult Energy Pro Cycling              4:50:43
  2 Marc De Maar (Aho) Roompot Oranje Peloton
  3 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            00:37
  4 Huub Duyn (Ned) Roompot Oranje Peloton
  5 Migu Rubiano Chaves (Col) Colombia                           00:44
  6 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka                        00:47
  7 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  8 Fabian Wegmann (Ger) Cult Energy Pro Cycling
  9 Florian Vachon (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 10 Joel Zangerle (Lux) Cult Energy Pro Cycling
 11 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 12 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 13 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia
 14 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             00:51
 15 Rodolfo Torres (Col) Colombia                                01:26
 16 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            01:40
 17 Martin Mortensen (Den) Cult Energy Pro Cycling
 18 Gregory Habeaux (Bel) Wallonie - Bruxelles                   01:42
 19 Kevin Ledanois (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 20 Dennis Vanendert (Bel) Lotto - Soudal
 21 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
 22 Edwin Alciviades Avila Vanegas (Col) Colombia
 23 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 24 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 25 Maurits Lammertink (Ned) Roompot Oranje Peloton
 26 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
 27 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
 28 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka
 29 Carlos Julian Quintero Norena (Col) Colombia
 30 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty – Groupe Gobert                01:45
 31 Lars Van Der Haar (Ned) Team Giant-Alpecin                   02:26
 32 Davide Frattini (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
 33 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot Oranje Peloton
 34 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
 35 Otto Vergaerde (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 36 Johan Coenen (Bel) Team Differdange - Losch
 37 Patrick Olesen (Den) Leopard Development Team
 38 Mike Terpstra (Ned) Roompot Oranje Peloton
 39 Frédéric Brun (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 40 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
 41 Kenny de Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 42 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin
 43 Leonardo Duque (Col) Colombia
 44 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 45 Christian Mager (Ger) Cult Energy Pro Cycling
 46 Tom Thill (Lux) Team Differdange - Losch                     03:21
 47 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka                          04:34
 48 James Vanlandschoot (Bel) Wanty – Groupe Gobert              06:18
 49 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka
 50 Florian Guillou (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 51 Björn Leukemans (Bel) Wanty – Groupe Gobert
 52 Alex Norberto Cano Ardila (Col) Colombia
 53 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
 54 Simone Antonini (Ita) Wanty – Groupe Gobert                  10:17
 55 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty – Groupe Gobert
 56 Jens Debusschere (Bel) Lotto - Soudal
 57 Julien Stassen (Bel) Wallonie - Bruxelles
 58 Brayan Stiven Ramirez Chacon (Col) Colombia
 59 Thomas Wertz (Bel) Wallonie - Bruxelles
 60 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles
 61 Laurent Evrard (Bel) Wallonie - Bruxelles
 62 Alexander Krieger (Ger) Leopard Development Team             14:30
 63 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka
 64 Brian Van Goethem (Ned) Roompot Oranje Peloton
 65 Jan Dieteren (Ger) Leopard Development Team
 66 Daniele Ratto (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
 67 Romain Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 68 Marcel Sieberg (Ger) Lotto - Soudal
 69 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
 70 André Greipel (Ger) Lotto - Soudal
 71 Sean De Bie (Bel) Lotto - Soudal
 72 Ivar Slik (Ned) Roompot Oranje Peloton
 73 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
 74 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 75 Gregory Henderson (NZl) Lotto - Soudal
 76 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
 77 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin
 78 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot Oranje Peloton
 79 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
 80 Federico Zurlo (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
 81 Jay Thomson (RSA) MTN - Qhubeka                              18:23
 82 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles
 83 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Crédits
 84 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 85 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Crédits
 86 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
 87 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka                           22:39
 88 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       22:54
 89 Krisztian Lovassy (Hun) Team Differdange - Losch
 90 Matthew Brammeier (Irl) MTN - Qhubeka
 91 Russel Downing (GBr) Cult Energy Pro Cycling
 92 Tom Devriendt (Bel) Wanty – Groupe Gobert
 93 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
 94 Kristian Haugaard Jensen (Den) Leopard Development Team
 95 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Crédits
 96 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 97 Cedric Raymackers (Bel) Team Differdange - Losch
 98 Pit Schlechter (Lux) Leopard Development Team
 99 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin
100 Alex Kirsch (Lux) Cult Energy Pro Cycling
101 Luc Turchi (Lux) Leopard Development Team
102 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin
103 Kenny De Haes (Bel) Lotto - Soudal
104 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
105 Thomas Deruette (Bel) Team Differdange - Losch
106 Janis Dakteris (Lat) Team Differdange - Losch
107 Tom Wirtgen (Lux) Leopard Development Team
108 Rick Ampler (Ger) Team Differdange - Losch
109 Boris Vallée (Bel) Lotto - Soudal                            24:36
110 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie - Bruxelles
111 Boris Dron (Bel) Wanty – Groupe Gobert
112 Loic Pestiaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
113 Jonathan Hivert (Fra) Bretagne-Séché Environnement
114 Kevin Feiereisen (Lux) Leopard Development Team              33:54
DNF Troels Ronning Vinther (Den) Cult Energy Pro Cycling
DNF Pontus Kastemyr (Swe) Team Differdange - Losch
Klasyfikacja generalna po 2. etapie:
  1 Linus Gerdemann (Ger) Cult Energy Pro Cycling             10:19:54
  2 Marc De Maar (Aho) Roompot Oranje Peloton                    00:08
  3 Huub Duyn (Ned) Roompot Oranje Peloton                       00:41
  4 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            00:42
  5 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Crédits                 00:50
  6 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            00:51
  7 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Crédits                 00:54
  8 Florian Vachon (Fra) Bretagne-Séché Environnement
  9 Fabian Wegmann (Ger) Cult Energy Pro Cycling                 00:58
 10 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 11 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka                        01:01
 12 Migu Rubiano Chaves (Col) Colombia
 13 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia                   01:04
 14 Joel Zangerle (Lux) Cult Energy Pro Cycling                  01:11
 15 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne-Séché Environnement             01:40
 16 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            01:41
 17 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty – Groupe Gobert                01:44
 18 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka                            01:47
 19 Martin Mortensen (Den) Cult Energy Pro Cycling               01:51
 20 Kevin Ledanois (Fra) Bretagne-Séché Environnement            01:52
 21 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                      01:53
 22 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement           01:54
 23 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar                         01:57
 24 Rodolfo Torres (Col) Colombia                                01:58
 25 Maurits Lammertink (Ned) Roompot Oranje Peloton              02:01
 26 Carlos Julian Quintero Norena (Col) Colombia                 02:03
 27 Edwin Alciviades Avila Vanegas (Col) Colombia                02:05
 28 Dennis Vanendert (Bel) Lotto - Soudal                        02:06
 29 Gregory Habeaux (Bel) Wallonie - Bruxelles                   02:10
 30 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Tea     02:19
 31 Kenny de Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          02:30
 32 Leonardo Duque (Col) Colombia                                02:35
 33 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                             02:37
 34 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 35 Christian Mager (Ger) Cult Energy Pro Cycling                02:38
 36 Davide Frattini (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling Team      02:41
 37 Johan Coenen (Bel) Team Differdange - Losch
 38 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot Oranje Peloton             02:42
 39 Patrick Olesen (Den) Leopard Development Team
 40 Otto Vergaerde (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           02:44
 41 Lars Van Der Haar (Ned) Team Giant-Alpecin
 42 Frédéric Brun (Fra) Bretagne-Séché Environnement             02:46
 43 Mike Terpstra (Ned) Roompot Oranje Peloton
 44 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin
 45 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling Te     02:47
 46 Tom Thill (Lux) Team Differdange - Losch                     03:30
 47 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka                          04:52
 48 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka                              06:22
 49 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar                            06:30
 50 Alex Norberto Cano Ardila (Col) Colombia                     06:35
 51 Björn Leukemans (Bel) Wanty – Groupe Gobert                  06:36
 52 Florian Guillou (Fra) Bretagne-Séché Environnement           06:45
 53 James Vanlandschoot (Bel) Wanty – Groupe Gobert              06:54
 54 Jens Debusschere (Bel) Lotto - Soudal                        10:29
 55 Thomas Wertz (Bel) Wallonie - Bruxelles                      10:31
 56 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty – Groupe Gobert
 57 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles                  10:32
 58 Laurent Evrard (Bel) Wallonie - Bruxelles                    10:35
 59 Brayan Stiven Ramirez Chacon (Col) Colombia                  10:36
 60 Simone Antonini (Ita) Wanty – Groupe Gobert                  10:40
 61 Julien Stassen (Bel) Wallonie - Bruxelles                    12:09
 62 André Greipel (Ger) Lotto - Soudal                           14:23
 63 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar                            14:27
 64 Marcel Sieberg (Ger) Lotto - Soudal                          14:32
 65 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 66 Sean De Bie (Bel) Lotto - Soudal                             14:33
 67 Romain Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement             14:34
 68 Tony Hurel (Fra) Team Europcar                               14:36
 69 Jan Dieteren (Ger) Leopard Development Team                  14:37
 70 Alexander Krieger (Ger) Leopard Development Team
 71 Daniele Ratto (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling Team        14:38
 72 Ivar Slik (Ned) Roompot Oranje Peloton                       14:56
 73 Gregory Henderson (NZl) Lotto - Soudal                       15:00
 74 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot Oranje Peloton               15:01
 75 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
 76 Yohann Gene (Fra) Team Europcar                              15:16
 77 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin                         15:32
 78 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka                        15:56
 79 Brian Van Goethem (Ned) Roompot Oranje Peloton               16:27
 80 Federico Zurlo (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling Team       17:43
 81 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                         18:21
 82 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Crédits               18:23
 83 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles                18:32
 84 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Crédits         18:37
 85 Jay Thomson (RSA) MTN - Qhubeka                              18:44
 86 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka                           22:43
 87 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Crédits                22:48
 88 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin                     22:55
 89 Alex Kirsch (Lux) Cult Energy Pro Cycling
 90 Kristian Haugaard Jensen (Den) Leopard Development Team      22:57
 91 Tom Devriendt (Bel) Wanty – Groupe Gobert                    23:00
 92 Tom Wirtgen (Lux) Leopard Development Team                   23:02
 93 Russel Downing (GBr) Cult Energy Pro Cycling
 94 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Crédits          23:03
 95 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       23:06
 96 Janis Dakteris (Lat) Team Differdange - Losch                23:13
 97 Krisztian Lovassy (Hun) Team Differdange - Losch             23:15
 98 Thomas Deruette (Bel) Team Differdange - Losch               23:20
 99 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin
100 Kenny De Haes (Bel) Lotto - Soudal                           24:29
101 Jonathan Hivert (Fra) Bretagne-Séché Environnement           24:42
102 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar                      24:48
103 Cedric Raymackers (Bel) Team Differdange - Losch             25:04
104 Loic Pestiaux (Bel) Wallonie - Bruxelles                     25:12
105 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Pro Cycling Team       25:46
106 Matthew Brammeier (Irl) MTN - Qhubeka                        26:22
107 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie - Bruxelles                 26:28
108 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Crédits            26:45
109 Pit Schlechter (Lux) Leopard Development Team                26:47
110 Luc Turchi (Lux) Leopard Development Team                    26:53
111 Boris Vallée (Bel) Lotto - Soudal                            27:53
112 Kevin Feiereisen (Lux) Leopard Development Team              34:29
113 Rick Ampler (Ger) Team Differdange - Losch                   35:21
114 Boris Dron (Bel) Wanty – Groupe Gobert                       35:25

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: