Czerwiec na walizkach, czyli Hiszpania i Igrzyska w Baku!

Hej wszystkim! Za mną solidny okres przygotowawczy i dwa wyścigi sprawdzające moją formę i to "gdzie teraz jest moje miejsce" w kobiecym peletonie! 🙂

Zacznijmy od początku... maj rozpoczęłam tygodniową przerwą, po czym wznowiłam treningi skupiając się głównie na mojej wytrzymałości (długie i spokojne treningi) i wykonywaniu tzw. core stability, gdyż jako kolarz nie mogę zapominać o rozwijaniu także innych partii mięśni. Wszystko szło w dobrym kierunku, czułam się wypoczęta i gotowa na kolejną dawkę ciężkich treningów, niestety w międzyczasie pojawił się problem, zaczęło mnie boleć ścięgno. Natychmiast musiałam zrobić sobie kolejną przerwę, tym razem krótszą. Na szczęście to nic poważnego - szybko mogłam wrócić i dokończyć cykl treningowy.

Oczywiście wszystko co dobre szybko się kończy - trzy tygodnie w domu i trzeba wyruszać w kolejną podróż. Cieszę się, że ten okres mogłam spędzić z najbliższymi - rodzina jest dla mnie najważniejsza, bardzo motywuje mnie i wspiera na każdym kroku, za co bardzo jej dziękuję!


Koniec maja to wspominane dwa wyścigi sprawdzające. Najpierw Boels Hills Classic - wiedziałam, że będę liderką, co bardzo mnie ucieszyło, a cała moja drużyna bardzo mnie wspierała i pomogła ukończyć rywalizację na 3. miejscu... na kresce myślałam, że jestem druga, no ale fotofinisz wie lepiej 🙁

Kolejny wyścig to Gooik w Belgii. Czułam się bardzo mocna! Chyba pierwszy raz w tym sezonie moje nogi tak łatwo znosiły ten ból. Niestety tego dnia miałam też ogromnego pecha - na najważniejszym podjeździe po bruku, gdy jechałam spokojnie z przodu, jedna z dziewczyn przewróciła się na śliskiej kostce i strąciła mnie z roweru 🙁 Dużo siły straciłam starając się przeskoczyć do czołowej szóstki - udało mi się. Odjazd wydawał się perfekcyjny, kręciły w nim wszystkie liderki z dobrych drużyn, niestety na 10 km przed metą zostałyśmy dogonione.

Teraz jestem w drodze do Polski, wracam na 4 dni, przepakowuję rzeczy i wylatuję do Hiszpanii, gdzie będę jechała klasyk Durango-Durango (9 czerwca) i pięcioetapowy wyścig Euskal Emakumeen Bira (10-14 czerwca).

To nie koniec - prosto z Bilbao lecę do Baku na Igrzyska Europejskie. Tak bardzo się cieszę, że mogę reprezentować nasz kraj! Zrobię wszystko by Polska przywiozła medal 🙂 Trzymajcie kciuki za to, proszę! 🙂

Kończę moje wypociny! Mam nadzieję, że wszyscy jesteście zdrowi i cieszycie się każdą jazdą na rowerze. Pogoda w Polsce coraz lepsza!

Buziaki 🙂

Katarzyna Niewiadoma

Recent Posts

Mistrzostwa Szwajcarii 2020. Stefan Kung i Marlen Reusser najlepsi

Stefan Kung (Groupama - FDJ) został po raz czwarty z rzędu mistrzem Szwajcarii w jeździe indywidualnej na czas elity.

12 lipca 2020, 16:58

Patrick Lefevere przeciwny ekstremalnym podjazdom

Patrick Lefevere znów narzeka. Tym razem nie pasuje mu górska trasa tegorocznego Tour de France.

12 lipca 2020, 16:31

Brytyjska prasa: niezatwierdzone preparaty ketonowe były elementem diety olimpijskiej

Tajny program UK Sport przed Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie miał obejmować niezatwierdzone preparaty ketonowe, pisze dziś "The Mail on Sunday".

12 lipca 2020, 09:44

Michael Woods: "dajcie mi dwa miesiące ciężkiej pracy i będę wśród najlepszych"

Michael Woods ma nadzieję, że dzięki przerwie wywołanej pandemią zdąży dojść do siebie po kontuzji i powalczyć w największych wyścigach…

11 lipca 2020, 18:43

EF Pro Cycling oszczędny w startach

Zaledwie pięć dni startowych mają posiadać w nogach kolarze EF Pro Cycling, którzy staną na starcie Tour de France (29…

11 lipca 2020, 18:28

Max Sciandri reklamuje Marca Solera

Marc Soler po kilku latach pracy na sukcesy kolegów w tym sezonie po raz pierwszy w karierze pojedzie na własne…

11 lipca 2020, 15:51