Skoda-Tour de Luxembourg 2015: etap 1

Niemiec Andre Greipel (Lotto Soudal) wygrał pierwszy odcinek ścigania wokół księstwa Luksemburga i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Kolarz Lotto Soudal łatwo poradził sobie z rywalami, w końcówce wyprzedzając Włochów Enrico Gasparotto (Wanty-Groupe Gobert) i Daniele Ratto (Unitedhealthcare).

Czwarty finiszował zwycięzca prologu - Francuz Adrien Petit (Cofidis) - jednak brak bonifikaty czasowej oznaczał stratę prowadzenia w klasyfikacji generalnej.

Ucieczkę na pierwszych 20 kilometrach najdłuższego odcinka zawiązali Matthew Brammeier (MTN-Qhubeka), Tom Devriendt (Wanty-Groupe Gobert), Mike Terpstra (Team Roompot Oranje Peloton), Federico Zurlo (Unitedhealthcare), Pit Schlechter (Leopard Development Team) oraz Rick Ampler (Team Differdange - Losch).

Przewaga grupki na pierwszych 100 kilometrach utrzymywała się na poziomie 4 minut, spadając później do niecałych trzech. Peleton napędzany mięśniami kolarzy Lotto Soudal i Cofidisu był bezlitosny i całą akcję zakończył kilometr przed metą, gdy siły opuściły walczących do końca Terpstrę, Brammeiera i Schlechtera.

Finisz z grupy pewnie wygrał Niemiec Andre Greipel, świetnie rozprowadzony przez czerwony pociąg Lotto Soudal. "Gorilla" kreskę przeciął wyraźnie przed walczącymi o drugie miejsce Enrico Gasparotto (Wanty-Groupe Gobert) i Daniele Ratto (Unitedhealthcare).

fot. ANSA / DAL ZENNARO - ZENNARO - PERI

Wyniki 1. etapu Skoda-Tour de Luxembourg (2.HC), Luksemburg - Küntzig (212,6 km):
  1 André Greipel (Ger) Lotto - Soudal                         5:25:07
  2 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty – Groupe Gobert
  3 Daniele Ratto (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
  4 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
  5 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka
  6 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka
  7 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin
  8 Alexander Krieger (Ger) Leopard Development Team
  9 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles
 10 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
 11 Kristian Haugaard Jensen (Den) Leopard Development Team
 12 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot Oranje Peloton
 13 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 14 Alex Kirsch (Lux) Cult Energy Pro Cycling
 15 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 16 Fabian Wegmann (Ger) Cult Energy Pro Cycling
 17 Gregory Habeaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
 18 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 19 James Vanlandschoot (Bel) Wanty – Groupe Gobert
 20 Troels Ronning Vinther (Den) Cult Energy Pro Cycling
 21 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 22 Russel Downing (GBr) Cult Energy Pro Cycling
 23 Gregory Henderson (NZl) Lotto - Soudal
 24 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 25 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
 26 Joel Zangerle (Lux) Cult Energy Pro Cycling
 27 Romain Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 28 Edwin Alciviades Avila Vanegas (Col) Colombia
 29 Leonardo Duque (Col) Colombia
 30 Krisztian Lovassy (Hun) Team Differdange - Losch
 31 Janis Dakteris (Lat) Team Differdange - Losch
 32 Migu Rubiano Chaves (Col) Colombia
 33 Kevin Ledanois (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 34 Björn Leukemans (Bel) Wanty – Groupe Gobert
 35 Linus Gerdemann (Ger) Cult Energy Pro Cycling
 36 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles
 37 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 38 Christian Mager (Ger) Cult Energy Pro Cycling
 39 Carlos Julian Quintero Norena (Col) Colombia
 40 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka
 41 Martin Mortensen (Den) Cult Energy Pro Cycling
 42 Simone Antonini (Ita) Wanty – Groupe Gobert
 43 Tom Thill (Lux) Team Differdange - Losch
 44 Otto Vergaerde (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 45 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia
 46 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 47 Florian Vachon (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 48 Jay Thomson (RSA) MTN - Qhubeka
 49 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
 50 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty – Groupe Gobert
 51 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin
 52 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka
 53 Sean De Bie (Bel) Lotto - Soudal
 54 Laurent Evrard (Bel) Wallonie - Bruxelles
 55 Tom Wirtgen (Lux) Leopard Development Team
 56 Marc De Maar (Aho) Roompot Oranje Peloton
 57 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
 58 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
 59 Frédéric Brun (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 60 Lars Van Der Haar (Ned) Team Giant-Alpecin
 61 Maurits Lammertink (Ned) Roompot Oranje Peloton
 62 Huub Duyn (Ned) Roompot Oranje Peloton
 63 Thomas Wertz (Bel) Wallonie - Bruxelles
 64 Alex Norberto Cano Ardila (Col) Colombia
 65 Brayan Stiven Ramirez Chacon (Col) Colombia
 66 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
 67 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 68 Davide Frattini (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
 69 Rodolfo Torres (Col) Colombia
 70 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
 71 Ivar Slik (Ned) Roompot Oranje Peloton
 72 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
 73 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 74 Jan Dieteren (Ger) Leopard Development Team
 75 Tom Devriendt (Bel) Wanty – Groupe Gobert
 76 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Crédits
 77 Dennis Vanendert (Bel) Lotto - Soudal
 78 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot Oranje Peloton
 79 Loic Pestiaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
 80 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 81 Kenny de Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 82 Johan Coenen (Bel) Team Differdange - Losch
 83 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 84 Thomas Deruette (Bel) Team Differdange - Losch
 85 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 86 Patrick Olesen (Den) Leopard Development Team
 87 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Crédits
 88 Florian Guillou (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 89 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
 90 Jonathan Hivert (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 91 Jens Debusschere (Bel) Lotto - Soudal
 92 Mike Terpstra (Ned) Roompot Oranje Peloton
 93 Marcel Sieberg (Ger) Lotto - Soudal
 94 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
 95 Kevin Feiereisen (Lux) Leopard Development Team
 96 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin                       00:20
 97 Yohann Gene (Fra) Team Europcar                              00:31
 98 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin                         00:45
 99 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka                        00:55
100 Julien Stassen (Bel) Wallonie - Bruxelles                    01:19
101 Kenny De Haes (Bel) Lotto - Soudal                           01:21
102 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar                      01:28
103 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie - Bruxelles
104 Brian Van Goethem (Ned) Roompot Oranje Peloton               01:34
105 Cedric Raymackers (Bel) Team Differdange - Losch             01:43
106 Matthew Brammeier (Irl) MTN - Qhubeka                        02:15
107 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka
108 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Pro Cycling Team       02:37
109 Federico Zurlo (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling Team       03:01
110 Boris Vallée (Bel) Lotto - Soudal                            03:02
111 Luc Turchi (Lux) Leopard Development Team                    03:41
112 Pit Schlechter (Lux) Leopard Development Team
113 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Crédits            08:10
114 Pontus Kastemyr (Swe) Team Differdange - Losch               10:33
115 Boris Dron (Bel) Wanty – Groupe Gobert
116 Rick Ampler (Ger) Team Differdange - Losch
Klasyfikacja po 1. etapie
  1 André Greipel (Ger) Lotto - Soudal                        05:29:04
  2 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Crédits                00:01
  3 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar                            00:04
  4 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne-Séché Environnement             00:05
  5 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
  6 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty – Groupe Gobert                00:07
  7 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
  8 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin                     00:08
  9 Alex Kirsch (Lux) Cult Energy Pro Cycling
 10 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 11 Marcel Sieberg (Ger) Lotto - Soudal                          00:09
 12 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 13 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Crédits                 00:10
 14 Kristian Haugaard Jensen (Den) Leopard Development Team
 15 Sean De Bie (Bel) Lotto - Soudal
 16 Kenny de Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          00:11
 17 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka
 18 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka
 19 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 20 Huub Duyn (Ned) Roompot Oranje Peloton
 21 Romain Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 22 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka                            00:12
 23 Jonathan Hivert (Fra) Bretagne-Séché Environnement           00:13
 24 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
 25 Tom Devriendt (Bel) Wanty – Groupe Gobert
 26 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 27 Jan Dieteren (Ger) Leopard Development Team                  00:14
 28 Alexander Krieger (Ger) Leopard Development Team
 29 Florian Vachon (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 30 Tom Wirtgen (Lux) Leopard Development Team                   00:15
 31 Russel Downing (GBr) Cult Energy Pro Cycling
 32 Daniele Ratto (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
 33 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            00:16
 34 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Crédits
 35 Tom Thill (Lux) Team Differdange - Losch
 36 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles
 37 Leonardo Duque (Col) Colombia
 38 Kevin Ledanois (Fra) Bretagne-Séché Environnement            00:17
 39 Fabian Wegmann (Ger) Cult Energy Pro Cycling                 00:18
 40 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
 41 Martin Mortensen (Den) Cult Energy Pro Cycling
 42 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 43 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
 44 Christian Mager (Ger) Cult Energy Pro Cycling                00:19
 45 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 46 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
 47 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 48 Jens Debusschere (Bel) Lotto - Soudal
 49 Linus Gerdemann (Ger) Cult Energy Pro Cycling                00:20
 50 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka                        00:21
 51 Thomas Wertz (Bel) Wallonie - Bruxelles
 52 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty – Groupe Gobert
 53 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 54 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Crédits
 55 Troels Ronning Vinther (Den) Cult Energy Pro Cycling         00:22
 56 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
 57 Davide Frattini (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
 58 Johan Coenen (Bel) Team Differdange - Losch
 59 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles
 60 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot Oranje Peloton             00:23
 61 Patrick Olesen (Den) Leopard Development Team
 62 Marc De Maar (Aho) Roompot Oranje Peloton
 63 Migu Rubiano Chaves (Col) Colombia                           00:24
 64 Alex Norberto Cano Ardila (Col) Colombia
 65 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka                          00:25
 66 Laurent Evrard (Bel) Wallonie - Bruxelles
 67 Otto Vergaerde (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 68 Björn Leukemans (Bel) Wanty – Groupe Gobert
 69 Lars Van Der Haar (Ned) Team Giant-Alpecin
 70 Maurits Lammertink (Ned) Roompot Oranje Peloton              00:26
 71 Janis Dakteris (Lat) Team Differdange - Losch
 72 Brayan Stiven Ramirez Chacon (Col) Colombia
 73 Frédéric Brun (Fra) Bretagne-Séché Environnement             00:27
 74 Mike Terpstra (Ned) Roompot Oranje Peloton
 75 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin
 76 Krisztian Lovassy (Hun) Team Differdange - Losch             00:28
 77 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
 78 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia
 79 Jay Thomson (RSA) MTN - Qhubeka
 80 Carlos Julian Quintero Norena (Col) Colombia
 81 Simone Antonini (Ita) Wanty – Groupe Gobert                  00:30
 82 Edwin Alciviades Avila Vanegas (Col) Colombia
 83 Dennis Vanendert (Bel) Lotto - Soudal                        00:31
 84 Joel Zangerle (Lux) Cult Energy Pro Cycling
 85 Thomas Deruette (Bel) Team Differdange - Losch               00:33
 86 Ivar Slik (Ned) Roompot Oranje Peloton
 87 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin
 88 Florian Guillou (Fra) Bretagne-Séché Environnement           00:34
 89 Gregory Habeaux (Bel) Wallonie - Bruxelles                   00:35
 90 Gregory Henderson (NZl) Lotto - Soudal                       00:37
 91 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot Oranje Peloton               00:38
 92 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
 93 Rodolfo Torres (Col) Colombia                                00:39
 94 Kevin Feiereisen (Lux) Leopard Development Team              00:42
 95 James Vanlandschoot (Bel) Wanty – Groupe Gobert              00:43
 96 Loic Pestiaux (Bel) Wallonie - Bruxelles                     00:44
 97 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
 98 Yohann Gene (Fra) Team Europcar                              00:53
 99 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin                         01:09
100 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka                        01:33
101 Kenny De Haes (Bel) Lotto - Soudal                           01:42
102 Julien Stassen (Bel) Wallonie - Bruxelles                    01:59
103 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie - Bruxelles
104 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar                      02:01
105 Brian Van Goethem (Ned) Roompot Oranje Peloton               02:04
106 Cedric Raymackers (Bel) Team Differdange - Losch             02:17
107 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Pro Cycling Team       02:59
108 Federico Zurlo (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling Team       03:20
109 Boris Vallée (Bel) Lotto - Soudal                            03:24
110 Matthew Brammeier (Irl) MTN - Qhubeka                        03:35
111 Pit Schlechter (Lux) Leopard Development Team                04:00
112 Luc Turchi (Lux) Leopard Development Team                    04:06
113 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Crédits            08:29
114 Boris Dron (Bel) Wanty – Groupe Gobert                       10:56
115 Pontus Kastemyr (Swe) Team Differdange - Losch               11:03
116 Rick Ampler (Ger) Team Differdange - Losch                   12:34

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: