Lottos-Soudal podziękuje Jurgenowi Van den Broeck

Jurgen Van den Broeck przeciętnym występem w Giro d'Italia prawdopodobnie przesądził o swojej przyszłości w grupie Lotto-Soudal.

Tak przynajmniej twierdzi trener drużyny Mark Lamberts.

Czas Jurgena w Lotto minął. Jak dla mnie to był z nami o dwa lata za długo. Kierownictwo zespołu nie pokłada w nim dłużej nadziei

- stwierdził Lamberts bez ogródek w gazecie "Mediahuis"

32-letni zawodnik we włoskim tourze zajął 12. pozycję. W zeszłym sezonie był 13. w Tour de France. Lamberts uważa, że Van den Broeck nie będzie w stanie już nawiązać do najlepszych wyników, gdy w Wielkiej Pętli zajmował 4. miejsce (2010 i 2012).

Top 5 w wielkich tourach jest dla niego praktycznie poza zasięgiem. Podczas Giro Jurgen miał parametry jak za najlepszych lat. Świetnie wypadł w jeździe na czas. Ale on waży 70 kg i musi mierzyć się z nową generacją górali. Kolarze tacy jak Aru i Quintana mają 60-65 kg. Jedyne co można zrobić to odizolować się i głodować przez dwa miesiące, jak to robiliśmy w przeszłości, ale to jest jak rosyjska ruletka, ponieważ istnieje ryzyko przetrenowania i utraty mocy. Doświadczyliśmy tego w zeszłym roku.

Lamberts widzi dla swojego podopiecznego nową rolę.

Wydaje mi się, że powinien pozostać przy swojej wadze i walczyć o 8. miejsce. Powinien pójść w ślady Basso, być zawodnikiem, który może sam dobrze wypaść w wyścigu, ale również być w stanie służyć pomocą młodym góralom.

fot. ANSA / DAL ZENNARO - ZENNARO - PERI

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: