Ranking WorldTour po Giro d'Italia

Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) po zwycięstwie w Giro d'Italia wskoczył z 23. na 2. pozycję w rankingu WorldTour.

Jeszcze większy awans zanotował drugi kolarz wyścigu Fabio Aru. Kolarz Astany przesunął się o 39. pozycji, na 7. miejsce.

Na czele utrzymał się Alejandro Valverde (Movistar), podobnie jak w pierwszej dziesiątce pozostaje Michał Kwiatkowski (Etixx-Quick Step).

W zestawieniu zespołów na topie znalazła się Katusha, zwalniając Etixx-Quick Step. Astana wskoczyła na 5. pozycję z 10., natomiast Cannnondale-Garmin opuścił dół tabeli, kosztem debiutanta na poziomie WorldTour szwajcarskiego IAM Cycling.

Niewiele przetasowań w rankingu narodów. Pierwsza trójka bez zmian. Polska spadła o jedno miejsce, wyprzedzona przez Czechy, które awansowały do top 10.

Klasyfikacja indywdualna:

  1 VALVERDE BELMONTE Alejandro      MOVISTAR TEAM (MOV)               338
  2 CONTADOR VELASCO Alberto         TINKOFF - SAXO (TCS)              307
  3 PORTE Richie                     TEAM SKY (SKY)                    304
  4 KRISTOFF Alexander               TEAM KATUSHA (KAT)                237
  5 DEGENKOLB John                   TEAM GIANT - ALPECIN (TGA)        232
  6 RODRIGUEZ OLIVER Joaquin         TEAM KATUSHA (KAT)                230
  7 ARU Fabio                        ASTANA PRO TEAM (AST)             212
  8 FARIA DA COSTA Rui Alberto       LAMPRE - MERIDA (LAM)             196
  9 KWIATKOWSKI Michał               ETIXX - QUICK STEP (EQS)          195
 10 URAN URAN Rigoberto              ETIXX - QUICK STEP (EQS)          191
 11 QUINTANA ROJAS Nairo Alexander   MOVISTAR TEAM (MOV)               189
 12 THOMAS Geraint                   TEAM SKY (SKY)                    184
 13 VAN AVERMAET Greg                BMC RACING TEAM (BMC)             178
 14 ALAPHILIPPE Julian               ETIXX - QUICK STEP (EQS)          165
 15 SPILAK Simon                     TEAM KATUSHA (KAT)                163
 16 POZZOVIVO Domenico               AG2R LA MONDIALE (ALM)            156
 17 MATTHEWS Michael                 ORICA GREENEDGE (OGE)             155
 18 STYBAR Zdenek                    ETIXX - QUICK STEP (EQS)          152
 19 LANDA MEANA Mikel                ASTANA PRO TEAM (AST)             148
 20 TERPSTRA Niki                    ETIXX - QUICK STEP (EQS)          140
 21 SAGAN Peter                      TINKOFF - SAXO (TCS)              136
 22 ZAKARIN Ilnur                    TEAM KATUSHA (KAT)                134
 23 HENAO MONTOYA Sergio Luis        TEAM SKY (SKY)                    130
 24 PINOT Thibaut                    FDJ (FDJ)                         130
 25 DENNIS Rohan                     BMC RACING TEAM (BMC)             115
 26 BOOM Lars                        ASTANA PRO TEAM (AST)             101
 27 HESJEDAL Ryder                   TEAM CANNONDALE - GARMIN (TCG)     96
 28 YATES Simon                      ORICA GREENEDGE (OGE)              92
 29 AMADOR BAKKAZAKOVA Andrey        MOVISTAR TEAM (MOV)                91
 30 KRUIJSWIJK Steven                TEAM LOTTO NL - JUMBO (TLJ)        90
 31 MOLLEMA Bauke                    TREK FACTORY RACING (TFR)          88
 32 GALLOPIN Tony                    LOTTO SOUDAL (LTS)                 82
 33 PAOLINI Luca                     TEAM KATUSHA (KAT)                 80
 34 EVANS Cadel                      BMC RACING TEAM (BMC)              76
 35 IZAGUIRRE INSAUSTI Jon           MOVISTAR TEAM (MOV)                73
 36 FROOME Christopher               TEAM SKY (SKY)                     70
 37 DUMOULIN Tom                     TEAM GIANT - ALPECIN (TGA)         70
 38 ALBASINI Michael                 ORICA GREENEDGE (OGE)              62
 39 KONIG Leopold                    TEAM SKY (SKY)                     60
 40 ELMIGER Martin                   IAM CYCLING (IAM)                  56
 41 KREUZIGER Roman                  TINKOFF - SAXO (TCS)               54
 42 CARUSO Damiano                   BMC RACING TEAM (BMC)              54
 43 VANMARCKE Sep                    TEAM LOTTO NL - JUMBO (TLJ)        52
 44 FERNANDEZ Ruben                  MOVISTAR TEAM (MOV)                52
 45 BARDET Romain                    AG2R LA MONDIALE (ALM)             52
 46 FUGLSANG Jakob                   ASTANA PRO TEAM (AST)              52
 47 BONIFAZIO Niccolo                LAMPRE - MERIDA (LAM)              51
 48 TRENTIN Matteo                   ETIXX - QUICK STEP (EQS)           50
 49 BENOOT Tiesj                     LOTTO SOUDAL (LTS)                 50
 50 DEBUSSCHERE Jens                 LOTTO SOUDAL (LTS)                 48
 51 ROELANDTS Jurgen                 LOTTO SOUDAL (LTS)                 48
 52 TROFIMOV Yury                    TEAM KATUSHA (KAT)                 48
 53 KEUKELEIRE Jens                  ORICA GREENEDGE (OGE)              46
 54 GENIEZ Alexandre                 FDJ (FDJ)                          44
 55 CANCELLARA Fabian                TREK FACTORY RACING (TFR)          41
 56 VALLS FERRI Rafael               LAMPRE - MERIDA (LAM)              41
 57 VANDENBERGH Stijn                ETIXX - QUICK STEP (EQS)           40
 58 SCARPONI Michele                 ASTANA PRO TEAM (AST)              40
 59 IMPEY Daryl                      ORICA GREENEDGE (OGE)              39
 60 GILBERT Philippe                 BMC RACING TEAM (BMC)              39
 61 POELS Wouter                     TEAM SKY (SKY)                     36
 62 MODOLO Sacha                     LAMPRE - MERIDA (LAM)              36
 63 MORENO FERNANDEZ Daniel          TEAM KATUSHA (KAT)                 34
 64 IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka         MOVISTAR TEAM (MOV)                32
 65 MAJKA Rafał                      TINKOFF - SAXO (TCS)               31
 66 ATAPUMA HURTADO Darwin           BMC RACING TEAM (BMC)              30
 67 LAMPAERT Yves                    ETIXX - QUICK STEP (EQS)           30
 68 CIMOLAI Davide                   LAMPRE - MERIDA (LAM)              30
 69 GREIPEL André                    LOTTO SOUDAL (LTS)                 26
 70 VUILLERMOZ Alexis                AG2R LA MONDIALE (ALM)             23
 71 BRESCHEL Matti                   TINKOFF - SAXO (TCS)               22
 72 NIZZOLO Giacomo                  TREK FACTORY RACING (TFR)          22
 73 ROWE Luke                        TEAM SKY (SKY)                     20
 74 ULISSI Diego **                  LAMPRE - MERIDA (LAM)              20
 75 VIVIANI Elia                     TEAM SKY (SKY)                     20
 76 TIRALONGO Paolo                  ASTANA PRO TEAM (AST)              19
 77 INTXAUSTI ELORRIAGA Benat        MOVISTAR TEAM (MOV)                19
 78 KIRYIENKA Vasil                  TEAM SKY (SKY)                     18
 79 FORMOLO Davide                   TEAM CANNONDALE - GARMIN (TCG)     16
 80 POLANC Jan                       LAMPRE - MERIDA (LAM)              16
 81 KEISSE Iljo                      ETIXX - QUICK STEP (EQS)           16
 82 PANTANO Jarlinson                IAM CYCLING (IAM)                  15
 83 KELDERMAN Wilco                  TEAM LOTTO NL - JUMBO (TLJ)        14
 84 FELLINE Fabio                    TREK FACTORY RACING (TFR)          14
 85 LOBATO DEL VALLE Juan Jose       MOVISTAR TEAM (MOV)                14
 86 OSS Daniel                       BMC RACING TEAM (BMC)              12
 87 CHAVANEL Sylvain                 IAM CYCLING (IAM)                  12
 88 BAUER Jack                       TEAM CANNONDALE - GARMIN (TCG)     10
 89 YATES Adam                       ORICA GREENEDGE (OGE)              10
 90 DURBRIDGE Luke                   ORICA GREENEDGE (OGE)              10
 91 MARTIN Tony                      ETIXX - QUICK STEP (EQS)           10
 92 MALORI Adriano                   MOVISTAR TEAM (MOV)                10
 93 SANCHEZ GIL Luis Leon            ASTANA PRO TEAM (AST)               9
 94 WELLENS Tim                      LOTTO SOUDAL (LTS)                  8
 95 BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto    AG2R LA MONDIALE (ALM)              8
 96 CLARKE Simon                     ORICA GREENEDGE (OGE)               8
 97 HAUSSLER Heinrich                IAM CYCLING (IAM)                   8
 98 CHERNETSKI Sergei                TEAM KATUSHA (KAT)                  8
 99 HOFLAND Moreno                   TEAM LOTTO NL - JUMBO (TLJ)         8
100 PELUCCHI Matteo                  IAM CYCLING (IAM)                   8
...
126 BODNAR Maciej                    TINKOFF - SAXO (TCS)                2

Klasyfikacja drużynowa

  1 TEAM KATUSHA (KAT)                            844 pkt
  2 ETIXX - QUICK STEP (EQS)                      843
  3 TEAM SKY (SKY)                                748
  4 MOVISTAR TEAM (MOV)                           743
  5 ASTANA PRO TEAM (AST)                         553
  6 TINKOFF - SAXO (TCS)                          550
  7 BMC RACING TEAM (BMC)                         462
  8 ORICA GREENEDGE (OGE)                         394
  9 LAMPRE - MERIDA (LAM)                         354
 10 TEAM GIANT - ALPECIN (TGA)                    314
 11 LOTTO SOUDAL (LTS)                            254
 12 AG2R LA MONDIALE (ALM)                        243
 13 FDJ (FDJ)                                     179
 14 TEAM LOTTO NL - JUMBO (TLJ)                   168
 15 TREK FACTORY RACING (TFR)                     164
 16 TEAM CANNONDALE - GARMIN (TCG)                135
 17 IAM CYCLING (IAM)                              99

Klasyfikacja narodów

  1 HISZPANIA                                    1096 pkt
  2 AUSTRALIA                                     658
  3 KOLUMBIA                                      555
  4 WŁOCHY                                        553
  5 HOLANDIA                                      489
  6 FRANCJA                                       473
  7 WIELKA BRYTANIA                               376
  8 BELGIA                                        376
  9 NIEMCY                                        276
 10 CZECHY                                        266
 11 NORWEGIA                                      237
 12 POLSKA                                        228
 13 PORTUGALIA                                    196
 14 ROSJA                                         195
 15 SŁOWENIA                                      185
 16 SZWAJCARIA                                    169
 17 SŁOWACJA                                      136
 18 KANADA                                         96
 19 KOSTARYKA                                      91
 20 DANIA                                          75
 21 RPA                                            39
 22 BIAŁORUŚ                                       18
 23 NOWA ZELANDIA                                  14
 24 STANY ZJEDNOCZONE                               9
 25 IRLANDIA                                        7
 26 ESTONIA                                         3
 27 ARGENTYNA                                       1
 28 AUSTRIA                                         1

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: