Tour des Fjords 2015: etap 4

Duńczyk Soren Kragh Andersen (Team Trefor Blue Water) wygrał 4. odcinek wyścigu na drogach północnej Norwegii i zdobył koszulkę lidera imprezy.

20-letni zawodnik z Półwyspu Jutlandzkiego w końcówce pokonał Baska Ametsa Txurrukę (Caja Rural-Seguros RGA). Na trzecim miejscu zameldował się kolejny zawodnik Trefor - Blue Water - Szwed Michael Olsson.

W zawiązanej na początku etapu ucieczce uczestniczyli Damien Howson (Orica-GreenEdge), Stijn Devolder (Trek Factory Racing), Ronan van Zandbeek (Join's - De Rjke) oraz Jeroen Meijers (Rabobank Development Team).

Akcja nie miała specjalnych szans powodzenia i skasowana została dość wcześnie, bo na 60 kilometrów przed metą, gdy rozpoczął się podjazd pod górską premię. Z peletonu wyskoczył Bask Amets Txurruka (Caja Rural), zgarniając punkty i rozpoczynając koncert ataków.

Z zamieszania wyłoniła się 18-osobowa grupka, która na 45 kilometrów przed metą notowała ponad dwie minuty zapasu nad peletonem i mimo licznych ataków pewnie zmierzała po rozegranie między sobą walki o losy klasyfikacji generalnej i etapu.

Skład uciekającej grupki zmniejszał się w miarę upływu kilometrów, topniała też przewaga nad peletonem, ale nie na tyle, by atakujący wypuścili z rąk upragniony cel. Trzy kilometry przed metą do ataku przeszli kolarze Trefor - Blue Water, którym na kole usiadł jedynie niezmordowany Txurruka.

Bask mimo walki do samego końca nie zdołał ograć zawodników duńskiej ekipy, a po zwycięstwo sięgnął 20-letni zaledwie Soren Kragh Andersen, w tym roku zwycięski w wyścigu Pucharu Narodów U23 - ZLM Roompot Tour.

Wyniki 4. etapu Tour des Fjords 2015 (2.1), Stavanger - Sandnes (177 km):

1 Søren Kragh Andersen (Den) Team Trefor - Blue Water            4:03:27
2 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                      00:01
3 Michael Olsson (Swe) Team Trefor - Blue Water                    00:04
4 Rasmus Guldhammer (Den) Cult Energy
5 Marco Haller (Aut) Team Katusha
6 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo                          00:07
7 Mads Pedersen (Den) Cult Energy                                  00:23
8 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka                            00:35
9 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
10 August Jensen (Nor) Team Coop-Oster Hus
11 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge
12 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
13 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                      00:39
14 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN - Qhubeka                        00:51
15 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge
16 Daniel Hoelgaard (Nor) Team Joker                               01:00
17 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo
18 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
19 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
20 Michel Kreder (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
21 Sam Oomen (Ned) Rabobank Development Team
22 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert
23 Erick Rowsell (GBr) Madison Genesis                             01:08
24 Paweł Bernas (Pol) Activejet Team
25 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert
26 Carl Fredrik Hagen (Nor) Team Sparebanken Sor
27 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
28 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing
29 Lennard Hofstede (Ned) Rabobank Development Team                01:22
30 Frederik Galta (Nor) Team Coop-Oster Hus
31 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Team Trefor - Blue Water           01:39
32 Alexander Wetterhall (Swe) Team Tre Berg-Bianchi                01:51
33 Eduard Prades Reverte (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
34 Fillip Eidsheim (Nor) Team Fixit.no                             02:00
35 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff-Saxo
36 Petter Theodorsen (Nor) Team Ringeriks - Kraft                  02:13
37 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
38 Antwan Tolhoek (Ned) Rabobank Development Team
39 Johnny Hoogerland (Ned) Team Roompot Oranje Peloton             02:17
40 Jan Maas (Ned) Rabobank Development Team                        02:25
41 Ole Andre Austevoll (Nor) Team Fixit.no
42 Haavard Blikra (Nor) Team Coop-Oster Hus                        02:37
43 Audun Brekke Fløtten (Nor) Team Ringeriks - Kraft
44 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo
45 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka                                 02:41
46 Jesus Ezquerra (Spa) Activejet Team                             02:46
47 Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
48 Adam Yates (GBr) Orica-GreenEdge                                03:08
49 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing                        03:12
50 Sebastian Balck (Swe) Team Tre Berg-Bianchi                     03:21
51 Marcus Faglum Karlsson (Swe) Team Tre Berg-Bianchi              03:44
52 Simon Spilak (Slo) Team Katusha                                 03:47
53 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha                            04:25
54 André Looij (Ned) Team Roompot Oranje Peloton                   05:41
55 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
56 Michael Reihs (Den) Cult Energy
57 Andreas Erland (Nor) Team Sparebanken Sor
58 Torstein Traaen (Nor) Team Ringeriks - Kraft
59 Jay Robert Thomson (RSA) MTN - Qhubeka                          07:22
60 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha
61 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing
62 Rasmus Christian Quaade (Den) Cult Energy
63 Adrian Aas Stien (Nor) Team Joker
64 Vegard Robinson Bugge (Nor) Team Sparebanken Sor
65 Karel Hnik (Cze) Cult Energy
66 Songezo Jim (RSA) MTN - Qhubeka
67 Kamil Gradek (Pol) Activejet Team
68 Michał Podlaski (Pol) Activejet Team
69 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
70 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge
71 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha
72 Matthew Holmes (GBr) Madison Genesis                            09:06
73 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo
74 James Mc Laughlin (GBr) Madison Genesis                         09:53
75 Gert Steegmans (Bel) Trek Factory Racing
76 Jeroen Meijers (Ned) Rabobank Development Team                  11:32
77 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-GreenEdge
78 Ole Forfang (Nor) Team Ringeriks - Kraft                        12:04
79 Torstein Stokkenes (Nor) Team Fixit.no
80 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            12:24
81 Taco Van Der Hoorn (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke
82 Thomas Nybo Riis (Den) Team Trefor - Blue Water
83 Reinier Honig (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
84 Ike Groen (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke
85 Truls Engen Korsaeth (Nor) Team Joker
86 Mitchell Cornelisse (Ned) Rabobank Development Team
87 Fridtjof Røinås (Nor) Team Sparebanken Sor                      12:27
88 Reidar Bohlin Borgersen (Nor) Team Joker                        14:44
89 Nick Dougall (RSA) MTN - Qhubeka
90 Adrian Gjølberg (Nor) Team Fixit.no
91 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing
92 Michal Kolár (Svk) Tinkoff-Saxo
93 Etienne Van Empel (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
94 Michael Carbel Svendgaard (Den) Cult Energy
95 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
96 Paweł Franczak (Pol) Activejet Team
97 Daniel Foder (Den) Team Trefor - Blue Water
98 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
DNS Oscar Landa (Nor) Team Coop-Oster Hus
DNF Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge
DNF Robbert De Greef (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke
DNF Sindre Eid Hermansen (Nor) Team Fixit.no
DNF Philip Lindau (Swe) Team Joker

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

1 Søren Kragh Andersen (Den) Team Trefor - Blue Water           18:14:28
2 Marco Haller (Aut) Team Katusha                                  00:08
3 Michael Olsson (Swe) Team Trefor - Blue Water                    00:10
4 Rasmus Guldhammer (Den) Cult Energy                              00:14
5 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                      00:25
6 Mads Pedersen (Den) Cult Energy                                  00:33
7 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                            00:40
8 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka                            00:45
9 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
10 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge                               00:48
11 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge                           00:52
12 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN - Qhubeka                        00:57
13 August Jensen (Nor) Team Coop-Oster Hus                         00:59
14 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
15 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo                     01:02
16 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo                         01:08
17 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert                       01:10
18 Sam Oomen (Ned) Rabobank Development Team
19 Michel Kreder (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
20 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing                        01:11
21 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    01:18
22 Paweł Bernas (Pol) Activejet Team
23 Erick Rowsell (GBr) Madison Genesis                             01:32
24 Carl Fredrik Hagen (Nor) Team Sparebanken Sor
25 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
26 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Team Trefor - Blue Water           01:45
27 Frederik Galta (Nor) Team Coop-Oster Hus                        01:46
28 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                      01:50
29 Lennard Hofstede (Ned) Rabobank Development Team                01:59
30 Eduard Prades Reverte (Spa) Caja Rural-Seguros RGA              02:01
31 Alexander Wetterhall (Swe) Team Tre Berg-Bianchi                02:15
32 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff-Saxo                                  02:17
33 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                02:37
34 Johnny Hoogerland (Ned) Team Roompot Oranje Peloton             02:41
35 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo                               03:01
36 Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                     03:10
37 Petter Theodorsen (Nor) Team Ringeriks - Kraft                  03:38
38 Adam Yates (GBr) Orica-GreenEdge                                04:34
39 Simon Spilak (Slo) Team Katusha                                 04:37
40 Marcus Faglum Karlsson (Swe) Team Tre Berg-Bianchi              05:14
41 Sebastian Balck (Swe) Team Tre Berg-Bianchi                     05:24
42 Kamil Gradek (Pol) Activejet Team                               07:46
43 Jan Maas (Ned) Rabobank Development Team                        08:05
44 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka                                 08:40
45 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing                        09:20
46 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha                            09:24
47 Michael Reihs (Den) Cult Energy                                 10:54
48 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert                     11:39
49 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha                             13:02
50 Ole Andre Austevoll (Nor) Team Fixit.no                         15:05
51 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA              15:27
52 Daniel Hoelgaard (Nor) Team Joker                               15:41
53 Antwan Tolhoek (Ned) Rabobank Development Team                  16:45
54 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing                     17:59
55 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo                                  18:04
56 Haavard Blikra (Nor) Team Coop-Oster Hus                        18:22
57 Jesus Ezquerra (Spa) Activejet Team                             18:33
58 Reidar Bohlin Borgersen (Nor) Team Joker                        19:57
59 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise               20:22
60 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha                            20:57
61 André Looij (Ned) Team Roompot Oranje Peloton                   21:21
62 Jay Robert Thomson (RSA) MTN - Qhubeka                          21:23
63 Audun Brekke Fløtten (Nor) Team Ringeriks - Kraft               21:42
64 Adrian Aas Stien (Nor) Team Joker                               22:16
65 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge                                22:57
66 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise               23:29
67 Wouter Mol (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke                  24:33
68 Torstein Traaen (Nor) Team Ringeriks - Kraft                    24:45
69 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing                        25:22
70 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            25:32
71 Andreas Erland (Nor) Team Sparebanken Sor                       25:57
72 Fillip Eidsheim (Nor) Team Fixit.no                             26:16
73 Truls Engen Korsaeth (Nor) Team Joker                           26:51
74 Thomas Nybo Riis (Den) Team Trefor - Blue Water                 27:05
75 Vegard Robinson Bugge (Nor) Team Sparebanken Sor                27:19
76 Matthew Holmes (GBr) Madison Genesis                            28:09
77 Etienne Van Empel (Ned) Team Roompot Oranje Peloton             29:41
78 Paweł Franczak (Pol) Activejet Team                             29:44
79 Arthur Van Overberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       30:31
80 Fridtjof Røinås (Nor) Team Sparebanken Sor                      31:14
81 Jeroen Meijers (Ned) Rabobank Development Team                  32:07
82 Rasmus Christian Quaade (Den) Cult Energy                       32:25
83 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          33:31
84 Nick Dougall (RSA) MTN - Qhubeka                                33:39
85 Songezo Jim (RSA) MTN - Qhubeka                                 33:51
86 Ike Groen (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke                   35:06
87 Karel Hnik (Cze) Cult Energy                                    35:30
88 Gert Steegmans (Bel) Trek Factory Racing                        36:11
89 Ole Forfang (Nor) Team Ringeriks - Kraft                        36:39
90 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-GreenEdge                       40:29
91 Reinier Honig (Ned) Team Roompot Oranje Peloton                 41:45
92 Taco Van Der Hoorn (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke          44:38
93 James Mc Laughlin (GBr) Madison Genesis                         44:56
94 Michał Podlaski (Pol) Activejet Team                            47:13
95 Daniel Foder (Den) Team Trefor - Blue Water                     49:06
96 Torstein Stokkenes (Nor) Team Fixit.no                          49:47
97 Mitchell Cornelisse (Ned) Rabobank Development Team             50:07
98 Adrian Gjølberg (Nor) Team Fixit.no                             51:02
99 Michael Carbel Svendgaard (Den) Cult Energy                     52:27
100 Michal Kolár (Svk) Tinkoff-Saxo
101 Ronan Van Zandbeek (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke         52:47

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: