Autobus CCC Sprandi Polkowice

Zapraszamy na wizytę w najdłuższym autobusie w stawce Giro d'Italia, 15-metrowym kolosie drużyny CCC.

Najnowszy autokar drużyny CCC Sprandi Polkowice szybko stał się najpopularniejszym autokarem w kolarskim światku. Zachwyty są uzasadnione, gdyż wyprodukowany przez Irizara autokar nie dominuje jedynie na polskim podwórku. Mającego 15 metrów długości autobusu nie da się nie zauważyć w kolumnie Giro d'Italia. Nie tylko dlatego, że intensywny pomarańczowy kolor znacząco wyróżnia się na tle innych pojazdów. Nowiutki autokar jest po prostu o kilka metrów dłuższy niż pojazdy najlepszych drużyn z grona World Tour - dla porównania autobus Tinkoff-Saxo ma "tylko" 11 metrów długości. Autokary innych drużyn z dzikimi kartami, wyglądają przy kolosie CCC jak rodzinne kampery.

Odpowiedzialnym za prowadzenie autobusu jest Jacek Garda. Wyścigi to dla niego żadna nowość, co innego prowadzenie tak dużego pojazdu. Jednak jak sam mówi, wszystko jest dla ludzi i zachowując cierpliwość (i odrobinę zimnej krwi) można tym autobusem pokonać każdą serpentynę w górach i zaparkować na każdym parkingu.

Wewnątrz autobus imponuje nawet bardziej niż z zewnątrz. Ilość miejsca poraża, a o podobnym standardzie klienci lokalnych PKS-ów będą jeszcze marzyć przez dekady. Pierwszą część, zaraz za kierowcą, zajmują dwa rzędy wygodnych i obrotowych siedzeń, na których podróżują zawodnicy. Po pokonaniu kolejnych metrów po przeciwległych stronach znajdują się 2 kanapy. Zaraz za nimi mieści się centralne wejście do autobusu i aneks kuchenny. W lodówce na kolarzy czekają napoje, a na kuchence można przygotować nawet złożone posiłki. W pobliżu nie mogło też zabraknąć ekspresu do kawy. Po minięciu kuchni kolarze mogą wziąć prysznic lub w komfortowych warunkach załatwić potrzeby fizjologiczne. Na końcu autobusu znajduje się olbrzymia kanapa w kształcie litery "U".

Nie można też nie pochwalić dbałości o najmniejsze detale - wszystko wykończone jest w kolorze pomarańczowym. Wzdłuż całego autobusu ciągnie się niezliczona ilość szafek. Większość z nich zapełniona jest zapasowymi ubraniami, kaskami, czapeczkami i prywatnymi rzeczami kolarzy. Jednak spora część ciągle jeszcze nie znalazła swojego zastosowania. Przy ich liczbie i pojemności to wcale nie dziwi.

Autobus CCC wyposażony jest jak na XXI wiek przystało. Wszystkim steruje się za pomocą dotykowych ekranów umieszczonych w łatwo dostępnych miejscach. Na pokładzie nie mogło też oczywiście zabraknąć kilku odbiorników i dekoderów sygnału satelitarnego. TV można oglądać na umieszczonym z przodu zakrzywionym ekranie TV.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: