Skład reprezentacji Polski na młodzieżowy Wyścig Pokoju 2015

6-osobowa reprezentacja Polski wystartuje w trzydniowym Wyścigu Pokoju U23, zaliczanym do Pucharu Narodów.

W kadrze na tę imprezę znaleźli się Piotr Brożyna, Jakub Kaczmarek, Patryk Stosz (wszyscy CCC Sprandi Polkowice), Arkadiusz Owsian (ActiveJet Team), Wojciech Franczak i Patryk Złotowicz (obaj TKK Pacific Toruń).

Cała szóstka ma za sobą start w Karpackim Wyścigu Kurierów. Stosz był na jednym z etapów 3., ukończył zmagania na 2. miejscu w klasyfikacji górskiej i 9. w generalnej. Wcześniej startował także w trzech innych wyścigach Pucharu Narodów U23. Piotr Brożyna był 8. na prologu KWK i kilka dni temu jechał w Tour of Norway (2.HC), z którego wycofał się (na ostatnim etapie) z powodu choroby. Jakub Kaczmarek także niedawno rywalizował w imprezie etapowej - był 11. w Bałtyk-Karkonosze, zajmując 6.miejsce w czasówce pod przełęcz Okraj.

Dla Arkadiusza Owsiana, Wyścig Pokoju U23 będzie czwartą imprezą zaliczaną do Pucharu Narodów w tym sezonie. Zarówno on, Wojciech Franczak, jak i Patryk Złotowicz będą mieli za zadanie zabierać się w ucieczki i pomagać liderom.

Rozgrywany w Czechach wyścig, liczy trzy etapy i pod względem trasy, tegoroczna edycja jest praktycznie kopią zeszłorocznej. Pierwszy odcinek, z Jeseníka do Rýmarova jest pagórkowaty, ale druga połowa zmagań jest płaska i na metę powinna wpaść większa grupa lub ucieczka z niewielką przewagą. Przed rokiem, wygrał tu Przemysław Kasperkiewicz, obejmując również prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Zdecydowanie większe różnice czasowe zostaną odnotowane na 2. etapie, który rozpocznie się w Polsce, w Głuchołazach. Do pokonania będzie co prawda tylko 113 kilometrów, ale ostatnie 13 prowadzić będą pod znaną górę - Pradziada. W sezonie 2014, jako trzeci na szczyt wspiął się Bartosz Warchoł i dzięki temu etapowi zakończył cały wyścig na podium.

Najtrudniejszy wydaje się być ostatni dzień zmagań. 160 kilometrów do przejechania, 4 premie górskie i meta na ok. 3-kilometrowym podjeździe.

źródło: www.pzkol.pl
fot. Paweł Gadzała/rowery.org

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: