Giro d'Italia 2015: etap 17

Sacha Modolo z grupy Lampre-Merida wygrał w Lugano siedemnasty etap Giro d'Italia.

27-letni Włoch wyprzedził po finiszu z peletonu Giacomo Nizzolo (Trek) i Lukę Mezgeca (Giant Alpecin).

Liderem wyścigu pozostał Alberto Contador (Tinkoff-Saxo).

Gościnny wypad do Szwajcarii rozpoczęła akcja trójki: Marco Bandiera (Androni), Iljo Keisse (Etixx) i Giacomo Berlato (Nippo), następnie na jedynej punktowanej na trasie wspinaczce, Teglio (kat. 3; 15,4 km; 7,4 km; 6,5%), za czołówką ruszyli Maciej Paterski (CCC Sprandi) i Davide Villlella (Cannondale), ale było już na to za późno.

Peleton odpuścił ucieczkę na 3 minuty (30 km), nie pozwalając na nic więcej. Różnica szybko zmalała do jednej minuty, a 27 kilometrów przed metą akcja została skasowana.

Chwilę po tym zaatakował Adam Hansen (Lotto Soudal). Australijczyk wypracował nieco ponad 20 sekund. Ekipy sprinterów miały jednak Hansena pod pełną kontrolą i na ostatnie 10 kilometrów wszyscy wjechali razem.

Niedługi podjazd, leżący 5,5 kilometra przed metą, zachęcił do jeszcze jednego ataku Toma Jelte Slagtera (Cannondale). Do Holendra doskoczył Philippe Gilbert (BMC), a na zjeździe dwójkę wyprzedził Luca Paolini (Katusha). Harce te nie zdezorganizowały pościgu, dlatego 38-letni Włoch został złapany 1200 metrów przed kreską.

Na ostatnich metrach pociąg udało się wystawić kolarzom Lampre-Merida. Rozprowadzony Modolo po raz drugi nie zmarnował roboty kolegów, wyraźnie wyprzedzając Nizzolo.

fot. ANSA/LUCA ZENNARO

Wyniki 17. etapu Giro d'Italia 2015 (GT), Tirano – Lugano (134 km):
  1 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                           3:07:51
  2 Giacomo Nizzolo (Ita) TrekRacing
  3 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin
  4 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
  5 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli
  6 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal
  7 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team
  8 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
  9 Kévin Reza (Fra) FDJ.fr
 10 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 11 Elia Viviani (Ita) Team Sky
 12 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida
 13 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
 14 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
 15 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice
 16 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling
 17 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 18 Leopold Konig (Cze) Team Sky
 19 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
 20 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 21 Rigoberto Uran (Col) Etixx - Quick-Step
 22 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
 23 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo
 24 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 25 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
 26 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
 27 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
 28 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 29 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
 30 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 31 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 32 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini
 33 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
 34 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 35 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 36 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 37 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
 38 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal
 39 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
 40 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale
 41 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge
 42 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                          00:12
 43 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin
 44 Boy Van Poppel (Ned) TrekRacing
 45 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin
 46 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
 47 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                          00:17
 48 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 49 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 50 Fabio Felline (Ita) TrekRacing
 51 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                        00:22
 52 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin
 53 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling                           00:27
 54 Mauro Finetto (Ita) Southeast Pro Cycling
 55 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin
 56 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                       00:35
 57 Fumiyuki Beppu (Jpn) TrekRacing
 58 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 59 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
 60 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin
 61 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
 62 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge
 63 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 64 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr
 65 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 66 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
 67 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin                         00:45
 68 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
 69 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                        00:47
 70 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
 71 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
 72 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast Pro Cycling
 73 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo
 74 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling
 75 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
 76 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
 77 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini
 78 Elia Favilli (Ita) Southeast Pro Cycling
 79 Ion Izagirre (Spa) Movistar Team                             01:00
 80 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
 81 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge                        01:02
 82 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge
 83 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge
 84 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step
 85 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 86 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini
 87 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 88 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini
 89 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 90 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
 91 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
 92 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 93 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr
 94 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr
 95 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 96 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 97 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 98 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            01:16
 99 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo
100 Eugenio Alafaci (Ita) TrekRacing
101 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli
102 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr
103 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                 01:44
104 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
105 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                       02:11
106 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo                            02:28
107 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo
108 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo
109 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
110 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
111 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
112 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
113 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                             03:06
114 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
115 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling                    03:12
116 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                           03:51
117 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
118 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
119 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
120 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
121 Igor Anton (Spa) Movistar Team
122 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
123 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
124 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
125 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge                           03:54
126 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli
127 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli
128 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
129 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin                      04:09
130 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team                          04:23
131 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo                                04:41
132 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
133 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
134 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
135 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
136 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   05:00
137 Fabio Silvestre (Por) TrekRacing                             05:47
138 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
139 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini
140 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
141 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge
142 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
143 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                           07:22
144 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
145 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
146 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling                     07:28
147 Marco Coledan (Ita) TrekRacing
148 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF                              07:31
149 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini
150 Calvin Watson (Aus) TrekRacing
151 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
152 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
153 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo
154 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
155 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida
156 Janier Acevedo (Col) Cannondale-Garmin
157 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini
158 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF
159 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step
160 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                    08:39
161 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
162 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli
163 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice
164 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo
165 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin
166 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin
167 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
168 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr                                   09:11
169 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                                09:24
DNF Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF

Punkty

  1 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                                51 pkt
  2 Giacomo Nizzolo (Ita) TrekRacing                                45
  3 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                      28
  4 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step                            28
  5 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin                            25
  6 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                         24
  7 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling                             18
  8 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                     15
  9 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli                      14
 10 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal                                 12
 11 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team                            10
 12 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                              8
 13 Kévin Reza (Fra) FDJ.fr                                          7
 14 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      6
 15 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                                    6
 16 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida                          4
 17 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr                                    3
 18 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                               2
 19 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling                            2
 20 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                                   2
 21 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice                           1
 22 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                                    1

Premia górska

  1 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                       7 pkt
  2 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                          4
  3 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step                             2
  4 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice                      1

Drużynowo

  1 Lampre - Merida                                           09:23:33
  2 BMC Racing Team
  3 Team Sky
  4 Lotto Soudal
  5 Team Katusha
  6 Astana Pro Team
  7 Ag2R La Mondiale                                             00:17
  8 Movistar Team                                                00:22
  9 Trek Factory Racing                                          00:29
 10 Fdj                                                          00:35
 11 IAM Cycling                                                  00:39
 12 Team Cannondale - Garmin                                     00:46
 13 Tinkoff Saxo                                                 00:47
 14 Team Lotto Nl - Jumbo                                        01:02
 15 Southeast                                                    01:14
 16 Etixx - Quick-Step                                           01:19
 17 Orica GreenEdge                                              01:37
 18 Nippo - Vini Fantini                                         01:49
 19 Androni-Sidermec                                             01:51
 20 CCC Sprandi Polkowice                                        02:04
 21 Bardiani Csf                                                 02:56
 22 Team Giant - Alpecin                                         05:28
Klasyfikacja po 17. etapie
  1 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo                       68:12:50
  2 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                      04:02
  3 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                              04:52
  4 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                            05:48
  5 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha                             08:27
  6 Leopold Konig (Cze) Team Sky                                 09:31
  7 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                         09:52
  8 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   11:40
  9 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr                                12:48
 10 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin                       13:01
 11 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            14:04
 12 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal                     15:59
 13 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                        20:12
 14 Rigoberto Uran (Col) Etixx - Quick-Step                      22:12
 15 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                          26:21
 16 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                   26:30
 17 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                          26:58
 18 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team                 27:55
 19 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale                       32:33
 20 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                        38:00
 21 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                    38:24
 22 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo                           38:34
 23 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                          46:09
 24 Ion Izagirre (Spa) Movistar Team                          01:20:10
 25 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin                       48:21
 26 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin                     01:01:27
 27 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team                          01:02:43
 28 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                        01:06:56
 29 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling             01:19:38
 30 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team                       01:19:43
 31 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                    01:20:15
 32 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo                         01:23:07
 33 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli                01:25:37
 34 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                    01:29:37
 35 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice                    01:30:45
 36 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                   01:31:36
 37 Fabio Felline (Ita) TrekRacing                            01:32:15
 38 Igor Anton (Spa) Movistar Team                            01:32:22
 39 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   01:34:05
 40 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                        01:38:07
 41 Mauro Finetto (Ita) Southeast Pro Cycling                 01:38:17
 42 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                        01:39:33
 43 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge                      01:46:02
 44 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                   01:48:35
 45 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                 01:50:02
 46 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast Pro Cycling             01:50:10
 47 Sebastian Henao (Col) Team Sky                            01:51:43
 48 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling                        01:52:48
 49 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha                         01:53:15
 50 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step                     01:53:36
 51 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice               01:53:56
 52 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr                               01:56:19
 53 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                        01:56:55
 54 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                    01:57:10
 55 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                      01:59:14
 56 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo                             02:00:38
 57 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                      02:00:42
 58 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                          02:02:35
 59 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                            02:06:04
 60 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice            02:07:51
 61 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                          02:08:01
 62 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini             02:09:18
 63 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr                              02:13:09
 64 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge                        02:14:10
 65 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli                  02:17:07
 66 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                         02:18:33
 67 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin                      02:18:53
 68 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice               02:22:08
 69 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                    02:22:26
 70 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling                        02:22:54
 71 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                    02:23:52
 72 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli               02:27:54
 73 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                        02:29:28
 74 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                        02:30:03
 75 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                       02:30:09
 76 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                            02:30:20
 77 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin                 02:30:54
 78 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                           02:31:12
 79 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin                   02:31:17
 80 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                          02:34:25
 81 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                           02:35:31
 82 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                    02:35:46
 83 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale                  02:36:03
 84 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF                       02:38:12
 85 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin                    02:39:43
 86 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                            02:40:24
 87 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo                          02:40:39
 88 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                    02:42:05
 89 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida                          03:15:10
 90 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF
 91 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice              02:48:35
 92 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                02:51:38
 93 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr                                 02:53:08
 94 Elia Favilli (Ita) Southeast Pro Cycling                  02:54:04
 95 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                        02:56:11
 96 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo               02:57:07
 97 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team                      02:58:32
 98 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                02:59:53
 99 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                  03:00:01
100 Kévin Reza (Fra) FDJ.fr                                   03:01:49
101 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                           03:04:13
102 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge                      03:06:34
103 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo                        03:10:19
104 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                        03:10:56
105 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                        03:11:09
106 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                 03:11:16
107 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                   03:11:42
108 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini            03:12:43
109 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo                         03:13:16
110 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                        03:14:46
111 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                      03:15:39
112 Fumiyuki Beppu (Jpn) TrekRacing                           03:17:01
113 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge                      03:17:14
114 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                           03:18:21
115 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling                       03:20:02
116 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha                      03:20:14
117 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                       03:20:53
118 Janier Acevedo (Col) Cannondale-Garmin                    03:21:43
119 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli                03:21:59
120 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling                 03:22:43
121 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling           03:24:04
122 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                         03:24:48
123 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr                            03:24:59
124 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo               03:26:13
125 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice                 03:26:38
126 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr                                03:27:07
127 Elia Viviani (Ita) Team Sky                               03:28:35
128 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                          03:29:21
129 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida                   03:29:31
130 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo                             03:36:01
131 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge                          03:36:18
132 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin                    03:37:53
133 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                       03:40:05
134 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                       03:40:12
135 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr                       03:40:41
136 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin                      03:41:48
137 Giacomo Nizzolo (Ita) TrekRacing                          03:41:50
138 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice              03:42:03
139 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge                     03:44:36
140 Eugenio Alafaci (Ita) TrekRacing                          03:44:54
141 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                03:46:14
142 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli                  04:33:10
143 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin                     03:51:05
144 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   03:52:25
145 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                          03:53:28
146 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice           03:56:58
147 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                     03:57:27
148 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling                           03:58:40
149 Boy Van Poppel (Ned) TrekRacing                           03:59:02
150 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step                      04:00:26
151 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                             04:01:12
152 Fabio Silvestre (Por) TrekRacing                          04:02:15
153 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal                           04:03:04
154 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo                       04:03:58
155 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr                              04:05:45
156 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini           04:06:27
157 Calvin Watson (Aus) TrekRacing                            04:12:23
158 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini           04:12:37
159 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini            04:16:33
160 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge                     04:18:00
161 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                  04:18:50
162 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                   04:20:18
163 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling                  04:21:01
164 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin                   04:21:17
165 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                            04:21:25
166 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin                         04:28:15
167 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                             04:31:47
168 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling                     04:34:12
169 Marco Coledan (Ita) TrekRacing                            04:39:21

Klasyfikacja punktowa

  1 Giacomo Nizzolo (Ita) TrekRacing                               159 pkt
  2 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                               142
  3 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                    134
  4 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                                 111
  5 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo                             86
  6 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                         84
  7 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                          83
  8 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                75
  9 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                        72
 10 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin                            66
 11 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli                      60
 12 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      57
 13 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini                 55
 14 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                         53
 15 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team                            51
 16 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo                         50
 17 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                           49
 18 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling                       47
 19 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini                  47
 20 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                 40

Klasyfikacja górska

  1 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      92 pkt
  2 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team                             91
  3 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                         73
  4 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale                          68
  5 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin                          53
  6 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                           51
  7 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo                             45
  8 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli                      33
  9 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin                          28
 10 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha                                28
 11 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                 26
 12 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                              24
 13 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                           24
 14 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                              18
 15 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                              15
 16 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                                  15
 17 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                             15
 18 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin                       15
 19 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin                          14
 20 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                               13

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                           68:17:42
  2 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin                       43:29
  3 Fabio Felline (Ita) TrekRacing                            01:27:23
  4 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge                      01:41:10
  5 Sebastian Henao (Col) Team Sky                            01:46:51
  6 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                    01:52:18
  7 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                      01:55:50
  8 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                            02:01:12
  9 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr                              02:08:17
 10 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                         02:13:41
 11 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin                      02:14:01
 12 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling                        02:18:02
 13 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli               02:23:02
 14 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                        02:25:11
 15 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                       02:25:17
 16 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin                   02:26:25
 17 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida                          03:10:18
 18 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF
 19 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                02:46:46
 20 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                        02:51:19
 21 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo               02:52:15
 22 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                02:55:01
 23 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                        03:09:54
 24 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge                      03:12:22
 25 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha                      03:15:22
 26 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                       03:16:01
 27 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                         03:19:56
 28 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice                 03:21:46
 29 Eugenio Alafaci (Ita) TrekRacing                          03:40:02
 30 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   03:47:33
 31 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                          03:48:36
 32 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                     03:52:35
 33 Fabio Silvestre (Por) TrekRacing                          03:57:23
 34 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal                           03:58:12
 35 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini           04:01:35
 36 Calvin Watson (Aus) TrekRacing                            04:07:31
 37 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini           04:07:45
 38 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge                     04:13:08
 39 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling                  04:16:09

Klasyfikacja drużynowa

  1 Astana Pro Team                                          204:16:15
  2 Movistar Team                                                24:57
  3 BMC Racing Team                                              33:48
  4 Team Sky                                                     42:02
  5 Team Cannondale - Garmin                                  01:23:24
  6 Tinkoff Saxo                                              01:37:56
  7 Lotto Soudal                                              02:03:45
  8 Team Katusha                                              02:18:53
  9 Ag2R La Mondiale                                          02:52:13
 10 Fdj                                                       03:02:39
 11 Etixx - Quick-Step                                        03:17:47
 12 Bardiani CSF                                              03:28:32
 13 Team Lotto NL - Jumbo                                     03:45:26
 14 CCC Sprandi Polkowice                                     03:52:39
 15 IAM Cycling                                               03:56:42
 16 Southeast                                                 04:11:01
 17 Lampre - Merida                                           04:13:56
 18 Orica GreenEdge                                           04:44:46
 19 Androni-Sidermec                                          04:57:55
 20 Nippo - Vini Fantini                                      05:05:55
 21 Trek Factory Racing                                       06:49:42
 22 Team Giant - Alpecin                                      07:28:57

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: