Baloise Belgium Tour 2015: prolog

Matthias Brandle (IAM Cycling) został pierwszym liderem Wyścigu Dookoła Belgii.

Pod nieobecność najlepszego w trzech ostatnich edycjach Tony Martina (Etixx) Austriak na trasie prologu o długości niespełna 7 kilometrów pokonał o 2 sekundy Rohana Dennisa (BMC Racing) i o 9 sekund Gaetana Bille (Verandas Willems).

Polacy nie startują w imprezie.

Wyniki prologu Baloise Belgium Tour 2015 (2.HC), Bornem (6,85 km):
  1 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                           07:54
  2 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                           00:02
  3 Gaetan Bille (Bel) Verandas Willems                          00:09
  4 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
  5 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                      00:11
  6 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                    00:16
  7 William Bonnet (Fra) FDJ.fr                                  00:19
  8 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step
  9 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step            00:20
 10 David Boucher (Fra) FDJ.fr
 11 Mathieu Van Der Poel (Ned) BKCP-Powerplus                    00:21
 12 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo
 13 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
 14 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling                         00:23
 15 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 16 Wout Van Aert (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
 17 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr                                   00:24
 18 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise     00:25
 19 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
 20 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
 21 Berden De Vries (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
 22 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 23 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           00:26
 24 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 25 Olivier Pardini (Bel) Verandas Willems
 26 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 27 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step
 28 Benjamin Verraes (Bel) Cibel
 29 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step                          00:27
 30 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step                   00:28
 31 Robert Wagner (Ger) Team LottoNL-Jumbo
 32 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits                 00:29
 33 Campbell Flakemore (Aus) BMC Racing Team                     00:30
 34 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha
 35 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                      00:31
 36 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 37 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
 38 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL-Jumbo
 39 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
 40 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling                             00:32
 41 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 42 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                         00:33
 43 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
 44 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step
 45 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
 46 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo                      00:34
 47 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
 48 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 49 Huub Duijn (Ned) Team Roompot Oranje Peloton                 00:35
 50 Stef Van Zummeren (Bel) Verandas Willems
 51 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
 52 Thomas Edward Gibbons (USA) Cibel
 53 Jens Adams (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
 54 Antoine Warnier (Bel) Wallonie - Bruxelles
 55 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 56 Marc De Maar (Ned) Team Roompot Oranje Peloton               00:36
 57 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNL-Jumbo
 58 Sander Cordeel (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
 59 Maurits Lammertink (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
 60 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha
 61 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL-Jumbo                         00:37
 62 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 63 Rudiger Selig (Ger) Team Katusha
 64 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie - Bruxelles
 65 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 66 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 67 Christophe Premont (Bel) Verandas Willems                    00:38
 68 Fabio Taborre (Ita) Androni Giocattoli
 69 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 70 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 71 Philipp Walsleben (Ger) BKCP-Powerplus
 72 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                              00:39
 73 Nicolas Vereecken (Bel) Team 3M
 74 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
 75 Laurent Evrard (Bel) Wallonie - Bruxelles                    00:40
 76 Andrei Solomennikov (Rus) RusVelo
 77 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 78 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
 79 Rob Ruijgh (Ned) Vastgoedservice - Golden Palace
 80 Kai Reus (Ned) Verandas Willems
 81 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                            00:41
 82 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling
 83 Jesper Asselman (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
 84 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Credits            00:42
 85 Kevin Ista (Bel) Wallonie - Bruxelles
 86 Kirill Pozdnyakov (Rus) RusVelo
 87 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
 88 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                          00:43
 89 David Van Der Poel (Ned) BKCP-Powerplus
 90 Jonas Ahlstrand (Swe) Cofidis, Solutions Credits
 91 Joeri Calleeuw (Bel) Verandas Willems
 92 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ.fr                                  00:44
 93 Tom Devriendt (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 94 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
 95 Jori Van Steenbergen (Bel) Cibel
 96 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 97 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 98 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                00:46
 99 Mickael Delage (Fra) FDJ.fr
100 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
101 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles
102 Steve Chainel (Fra) Cofidis, Solutions Credits               00:47
103 Connor Mcconvey (Irl) Team 3M
104 Dries De Bondt (Bel) Verandas Willems
105 Raymond Kreder (Ned) Team Roompot Oranje Peloton             00:48
106 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
107 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie - Bruxelles                  00:50
108 Dimitri Claeys (Bel) Verandas Willems
109 Wesley Kreder (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
110 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team
111 Joeri Stallaert (Bel) Cibel
112 Jake Tanner (GBr) Team 3M
113 Boros Michael (Cze) BKCP-Powerplus                           00:51
114 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie - Bruxelles
115 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
116 Niels Van Dorsselaer (Bel) Cibel
117 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                   00:52
118 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
119 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli
120 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step
121 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli                     00:53
122 Michael Vingerling (Ned) Team 3M
123 Barry Markus (Ned) Team LottoNL-Jumbo
124 Gertjan De Vos (Bel) Team 3M                                 00:54
125 Kevin Hulsmans (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
126 Alexander Foliforov (Rus) RusVelo
127 Kevin Callebaut (Bel) Cibel
128 Dylan Groenewegen (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
129 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
130 Alfons Vemote (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Cont     00:55
131 Vincent Baestaens (Bel) BKCP-Powerplus                       00:56
132 Dennis Coenen (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Cont     00:57
133 Alexander Rybakov (Rus) RusVelo
134 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal                                00:58
135 Roman Maikin (Rus) RusVelo                                   00:59
136 Tim Vanspeybroeck (Bel) Team 3M
137 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha                             01:00
138 Stijn Caluwe (Bel) BKCP-Powerplus
139 Gregory Habeaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
140 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli                   01:03
141 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
142 Jimmy Janssens (Bel) Team 3M
143 Adam Toupalik (Cze) BKCP-Powerplus                           01:04
144 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli
145 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team                         01:06
146 Dimitri Peyskens (Bel) Team 3M
147 Timothy Stevens (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Co     01:09
148 James Vanlandschoot (Bel) Wanty - Groupe Gobert
149 Petr Ignatenko (Rus) RusVelo                                 01:10
150 Alexandr Komin (Rus) RusVelo                                 01:13
151 Frantisek Padour (Cze) Androni Giocattoli                    01:15
152 Daan Hoeyberghs (Bel) BKCP-Powerplus                         01:16
153 Thomas Ongena (Bel) Cibel                                    01:17
154 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert                01:18
155 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr                               01:19
156 Kenny Goossens (Bel) Cibel                                   01:27
157 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal                           03:01

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: