World Ports Classic 2015: etap 2

Kris Boeckmans (Lotto Soudal) po zwycięstwie na ostatnim etapie został zwycięzcą 4. edycji holenderskiego wyścigu między Rotterdamem i Antwerpią.

Belgijski sprinter na finiszu w Antwerpii pokonał Włocha Danilo Napolitano (Wanty-Groupe Gobert) i Alessandro Bazzanę (Unitedhealthcare).

28-latek wygrał po raz ósmy w tym sezonie - wcześniej na swoją korzyść przesądzał etapy Etoile de Besseges, Le Samyn, Nokere Koerse, a ostatnio dwa etapy i klasyfikację generalną wyścigu Tour de Picardie.

Boeckmans etap rozpoczął od wygrania lotnego finiszu i zebrania bonusowych sekund. Wczesne harce sprinterów powstrzymał y na jakiś czas odjazdy, ale po lotnej premii peleton odpuścił i w ucieczce znaleźli się Jetse Bol (Join's De Rijke), Pieter van Speybrouck (TopSport Vlaanderen-Baloise), Tim de Troyer (Wanty-Groupe Gobert), Daniele Ratto (Unitedhealthcare), Alex Kirsch (Cult Energy) oraz Sjoerd Kouwenhoven (Metec - TKH).

Sześciu śmiałków nie odpuszczono na więcej niż na 3 minuty i w końcówce peleton bez kłopotów poradził sobie z ich złapaniem. Zacięty opór na ostatnich 10 kilometrach stawiał jedynie Bol, ale i jego akcję skasowano.

Ostatnie cztery kilometry to nerwowa gonitwa i ustawianie szyków przed finiszem. Niecały kilometr przed metą doszło jednak do kraksy, która na czele zostawiła jedynie grupę około 15 kolarzy. Ci rozegrali między sobą walkę o zwycięstwo, a podwójny sukces na mecie świętował Boeckmans.

fot. Lotto Soudal

Wyniki 2. etapu World Ports Classic 2015 (2.1), Rotterdam - Antwerpia (164 km):

1 Kris Boeckmans (Bel) Lotto-Soudal                           3:29:54
2 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
3 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare
4 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin
5 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
6 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
7 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
8 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Lille Métropole
9 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNL - Jumbo
10 Johim Ariesen (Ned) Metec - TKH
11 Gerald Ciolek (Ger) MTN-Qhubeka
12 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL - Jumbo
13 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto-Soudal
14 Yauheni Hutarovich (BLr) Bretagne - Séché Environnement
15 Tiesj Benoot (Bel) Lotto-Soudal
16 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                              00:06
17 Raymond Kreder (Ned) Roompot Oranje Peloton
18 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise              00:08
19 Coen Vermeltfoort (Ned) Cyclingteam Join's - De Rijke
20 Barry Markus (Ned) Team LottoNL - Jumbo
21 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise            00:10
22 Oscar Riesebeek (Ned) Metec - TKH
23 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
24 Davide Frattini (Ita) UnitedHealthcare
25 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Métropole
26 Ronan Van Zandbeek (Ned) Cyclingteam Join's - De Rijke
27 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
28 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles
29 Wesley Kreder (Ned) Roompot Oranje Peloton
30 Dylan Groenewegen (Ned) Roompot Oranje Peloton
31 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits              00:15
32 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin
33 Youcef Reguigui (Alg) MTN-Qhubeka
34 Marcel Sieberg (Ger) Lotto-Soudal
35 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                        00:33
36 Alex Kirsch (Ned) Cult Energy Pro Cycling
37 Thomas Wertz (Bel) Wallonie - Bruxelles
38 Vincent Jérôme (Fra) Team Europcar
39 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
40 Laurent Evrard (Bel) Wallonie - Bruxelles
41 Dries Hollanders (Bel) Metec - TKH
42 Jasper Hamelink (Ned) Metec - TKH
43 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18                           00:44
44 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
45 Joël Zangerle (Ned) Cult Energy Pro Cycling                  01:09
46 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits              01:19
47 Jesper Asselman (Ned) Roompot Oranje Peloton                 01:38
48 Jarno Gmelich (Ned) Metec - TKH                              01:47
49 Sjoerd Kouwenhoven (Ned) Metec - TKH
50 Jetse Bol (Ned) Cyclingteam Join's - De Rijke
51 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne - Séché Environnement
52 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Séché Environnement
53 Matthieu Boulo (Fra) Bretagne - Séché Environnement
54 Taco Van Der Hoorn (Ned) Cyclingteam Join's - De Rijke
55 Dex Groen (Ned) Cyclingteam Join's - De Rijke
56 Matt Brammeier (Irl) MTN-Qhubeka
57 Daniel Schorn (Aut) Bora-Argon 18
58 Zakkari Dempster (Aus) Bora-Argon 18                         01:53
59 Kenny De Haes (Bel) Lotto-Soudal
60 Rasmus Christian Quaade (Den) Cult Energy Pro Cycling        02:01
61 Martin Mortensen (Den) Cult Energy Pro Cycling
62 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie - Bruxelles
63 Gaetan Pons (Bel) Wallonie - Bruxelles
64 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
65 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare
66 Frederico Zurlo (Ita) UnitedHealthcare
67 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare
68 Julien Stassen (Bel) Wallonie - Bruxelles
69 Loic Pestiaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
70 Gert Dockx (Bel) Lotto-Soudal
71 Wouter Mol (Ned) Cyclingteam Join's - De Rijke
72 Kobus Hereijgers (Ned) Cyclingteam Join's - De Rijke
73 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot Oranje Peloton
74 Berden De Vries (Ned) Roompot Oranje Peloton
75 Brian Van Goethem (Ned) Roompot Oranje Peloton
76 Ivar Slik (Ned) Roompot Oranje Peloton
77 Jeremy Leveau (Fra) Roubaix Lille Métropole
78 Stef Krul (Ned) Metec - TKH
79 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
80 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
81 Tom Devriendt (Bel) Wanty - Groupe Gobert
82 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert
83 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                      02:30
84 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team                            02:35
85 Jordi Talen (Ned) Cyclingteam Join's - De Rijke              02:53
86 Dieter Bouvry (Bel) Roubaix Lille Métropole                  02:57
87 Baptiste Planckaert (Bel) Roubaix Lille Métropole
88 Romain Pillon (Fra) Roubaix Lille Métropole
89 Maxat Ayazbayev (Ast) Astana Pro Team
90 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 20                             03:05
91 Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Credits           03:25
92 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNF Kevin De Weert (Bel) Team LottoNL - Jumbo
DNF Kenneth Hanson (USA) UnitedHealthcare
DNF Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin

Klasyfikacja końcowa:

1 Kris Boeckmans (Bel) Lotto-Soudal                           7:32:48
2 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert                 00:11
3 Yauheni Hutarovich (BLr) Bretagne - Séché Environnement
4 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Lille Métropole                    00:12
5 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare                     00:13
6 Tiesj Benoot (Bel) Lotto-Soudal                               00:15
7 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise               00:17
8 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
9 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
10 Johim Ariesen (Ned) Metec - TKH
11 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNL - Jumbo
12 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto-Soudal
13 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL - Jumbo
14 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                             00:23
15 Raymond Kreder (Ned) Roompot Oranje Peloton
16 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise      00:24
17 Barry Markus (Ned) Team LottoNL - Jumbo                     00:25
18 Coen Vermeltfoort (Ned) Cyclingteam Join's - De Rijke
19 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
20 Ronan Van Zandbeek (Ned) Cyclingteam Join's - De Rijke
21 Wesley Kreder (Ned) Roompot Oranje Peloton                  00:26
22 Dylan Groenewegen (Ned) Roompot Oranje Peloton              00:27
23 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles
24 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
25 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Métropole
26 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
27 Youcef Reguigui (Alg) MTN-Qhubeka                           00:32
28 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin
29 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin
30 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                       00:39
31 Marcel Sieberg (Ger) Lotto-Soudal                           00:47
32 Alex Kirsch (Ned) Cult Energy Pro Cycling                   00:48
33 Laurent Evrard (Bel) Wallonie - Bruxelles                   00:50
34 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
35 Jasper Hamelink (Ned) Metec - TKH
36 Dries Hollanders (Bel) Metec - TKH
37 Vincent Jérôme (Fra) Team Europcar
38 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits         01:01
39 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18
40 Gerald Ciolek (Ger) MTN-Qhubeka                             01:05
41 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits             01:36
42 Jesper Asselman (Ned) Roompot Oranje Peloton                01:55
43 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Séché Environnement          02:04
44 Jetse Bol (Ned) Cyclingteam Join's - De Rijke
45 Matthieu Boulo (Fra) Bretagne - Séché Environnement
46 Taco Van Der Hoorn (Ned) Cyclingteam Join's - De Rijke
47 Jarno Gmelich (Ned) Metec - TKH
48 Dex Groen (Ned) Cyclingteam Join's - De Rijke
49 Sjoerd Kouwenhoven (Ned) Metec - TKH
50 Daniel Schorn (Aut) Bora-Argon 18
51 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare                       02:18
52 Loic Pestiaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
53 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare
54 Kobus Hereijgers (Ned) Cyclingteam Join's - De Rijke
55 Stef Krul (Ned) Metec - TKH
56 Wouter Mol (Ned) Cyclingteam Join's - De Rijke
57 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
58 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot Oranje Peloton
59 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert
60 Zakkari Dempster (Aus) Bora-Argon 18                        02:24
61 Matt Brammeier (Irl) MTN-Qhubeka                            02:27
62 Berden De Vries (Ned) Roompot Oranje Peloton                02:33
63 Brian Van Goethem (Ned) Roompot Oranje Peloton
64 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                     02:47
65 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team                           02:52
66 Baptiste Planckaert (Bel) Roubaix Lille Métropole           03:14
67 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18                            03:22
68 Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Credits          04:19
69 Gert Dockx (Bel) Lotto-Soudal                               04:48
70 Davide Frattini (Ita) UnitedHealthcare                      08:37
71 Oscar Riesebeek (Ned) Metec - TKH
72 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits             08:42
73 Thomas Wertz (Bel) Wallonie - Bruxelles                     09:00
74 Joël Zangerle (Ned) Cult Energy Pro Cycling                 09:36
75 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne - Séché Environnement         10:14
76 Kenny De Haes (Bel) Lotto-Soudal                            10:20
77 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie - Bruxelles                 10:28
78 Martin Mortensen (Den) Cult Energy Pro Cycling
79 Frederico Zurlo (Ita) UnitedHealthcare
80 Jeremy Leveau (Fra) Roubaix Lille Métropole
81 Gaetan Pons (Bel) Wallonie - Bruxelles
82 Rasmus Christian Quaade (Den) Cult Energy Pro Cycling
83 Tom Devriendt (Bel) Wanty - Groupe Gobert
84 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
85 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
86 Julien Stassen (Bel) Wallonie - Bruxelles
87 Ivar Slik (Ned) Roompot Oranje Peloton
88 Jordi Talen (Ned) Cyclingteam Join's - De Rijke             11:20
89 Romain Pillon (Fra) Roubaix Lille Métropole                 11:24
90 Maxat Ayazbayev (Ast) Astana Pro Team
91 Dieter Bouvry (Bel) Roubaix Lille Métropole
92 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits             11:52

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: