Talansky i Armstrong czasowymi mistrzami USA

Czasowym mistrzem USA został Andrew Talansky. Zawody zostały zorganizowane w Chattanooga. Zarówno panowie, jak i panie musieli pokonać ten sam dystans – 30,9 km.

Zawodnik Cannondale-Garmin wykręcił najlepszy czas o 10 sekund wyprzedzając swojego drużynowego kolegę Bena Kinga, który po tym sezonie zakończy karierę. Trzeci był David Williams (Jamis Hagen Bermans) ze stratą 12 sekund.

Wśród kobiet najlepsza była Kristin Armstrong (Twenty 16), która niedawno wróciła do ścigania. Mistrzyni olimpijska (2008, 2012) o 13 sekund pokonała koleżankę z teamu Carmen Small i o 18 sekund Amber Neben (Visit Dallas Cycling).

Co ciekawe, ze swoim wynikiem i średnią prędkością (44,003 km/h) Armstrong w rywalizacji mężczyzn zajęłaby 17. lokatę. Talansky uzyskał średnią 47,784 km/h. Inna ciekawostka: nagroda główna dla mistrzów jest taka sama: po tysiąc dolarów. Ogólnie na premie finansowe mogą liczyć zawodnicy do 21. i zawodniczki do 40. pozycji.

W poniedziałek odbędzie się wyścig ze startu wspólnego. Peleton będzie się ścigać na 30-kilometrowej rundzie wokół Tennnessee (kobiety cztery, mężczyźni sześć razy).

fot. Tim De Waele/TDW Sport

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: