Tour of Norway 2015: etap 4

Hiszpan Amets Txurruka (Caja Rural-Seguros RGA) wygrał czwarty odcinek ścigania w Norwegii.

Zawodnik drugoligowej grupy z Hiszpanii przyjechał ne metę dwie sekundy przed swoim rodakiem Davidem Lopezem (Team Sky) i Włochem Davide Rebellinem (CCC Sprandi Polkowice).

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu utrzymał czwarty na kresce Duńczyk Jesper Hansen (Tinkoff-Saxo).

Dzień w ucieczce spędzili Luksemburczyk Bob Jungels (Trek Factory Racing) i Holender Pim Ligthart (Lotto Soudal), uzyskując ponad pięć minut zapasu nad peletonem. Jungels w klasyfikacji generalnej notował jedynie półtorej minuty straty, dlatego też grupa nie zamierzała odpuścić akcji, licząc na dogrywkę do wczorajszego górskiego etapu na krótkim podjeździe w finale odcinka.

Luksemburczyk atak na metę zaczął wcześnie, bo 41 kilometrów przed metą. Pościg zbierał się opornie - samotny śmiałek wjechał na ostatnie 20 kilometrów trzy i pół minuty przed peletonem, ale z kilometra na kilometr ubywało mu sił i przewaga więdła w oczach.

Praca grup Tinkoff-Saxo i MTN-Qhubeka doprowadziła do zakończenia rajdu na 11 kilometrów przed metą. Peleton dojechał do finałowej wspinaczki, gdzie jako pierwszy szczęścia próbował Lars Petter Nordhaug (Team Sky). Norwega złapano, a na krótkim podjeździe najlepszy okazał się Bask Amets Txurruka (Caja Rural-Seguros RGA).

Moja forma rośnie z każdym dniem po przerwie spowodowanej kontuzją barku. Dziś był bardzo ważny test dla mojego organizmu i wyszedł on całkiem nieźle. Tym bardziej, że wolę się ścigać przy wysokich temperaturach, a tu w Norwegii jest bardzo zimno. Przy takiej pogodzie nie jestem w stanie dać z siebie 100 procent

- powiedział Davide Rebellin.

Wyniki 4. etapu Tour of Norway 2015 (2.HC), Rjukan - Geilo (167 km):
  1 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA               04:30:11
  2 David Lopez (Spa) Team Sky                                   00:02
  3 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice                  00:05
  4 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo
  5 Frederik Galta (Nor) Team Coop-Oster Hus                     00:07
  6 Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Sky                          00:11
  7 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert
  8 Odd Christian Eiking (Nor) Team Joker
  9 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing                      00:14
 10 Ivan Santaromita (Ita) Orica GreenEdge
 11 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN - Qhubeka
 12 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                    00:21
 13 Gustav Larsson (Swe) Cult Energy                             00:24
 14 Vegard Stake Laengen (Nor) Team Joker
 15 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
 16 Rasmus Guldhammer (Den) Cult Energy
 17 Fabian Wegmann (Ger) Cult Energy
 18 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA                  00:28
 19 Bjorn Tore Nilsen Hoem (Nor) Team Joker                      00:35
 20 August Jensen (Nor) Team Coop-Oster Hus                      00:36
 21 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
 22 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
 23 Alexander Wetterhall (Swe) Team Tre Berg-Bianchi             00:40
 24 Michel Kreder (Ned) Team Roompot
 25 Andreas Vangstad (Nor) Team Sparebanken Sor                  00:46
 26 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert                   00:49
 27 Carl Fredrik Hagen (Nor) Team Sparebanken Sor
 28 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 29 Yannick Eijssen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 30 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA              01:00
 31 Frederik Wilmann (Nor) Team Ringeriks - Kraft
 32 Anders Skaarseth (Nor) Team Joker                            01:16
 33 Lucas Eriksson (Swe) Team Tre Berg-Bianchi
 34 Serge Pauwels (Bel) MTN - Qhubeka
 35 Sven Erik Bystrom (Nor) Team Katusha
 36 Johnny Hoogerland (Ned) Team Roompot
 37 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing                       01:20
 38 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 39 oyvind Lukkedal (Nor) Team Ringeriks - Kraft                 01:24
 40 Ole Andre Austevoll (Nor) Team Fixit.no                      01:26
 41 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            01:30
 42 Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 43 Etienne Van Empel (Ned) Team Roompot                         01:37
 44 Markus Hoelgaard (Nor) Team Coop-Oster Hus
 45 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                01:57
 46 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice                         02:16
 47 Reinier Honig (Ned) Team Roompot                             02:37
 48 Josef Cerny (Cze) CCC Sprandi Polkowice                      02:45
 49 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            02:49
 50 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 51 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge                        03:09
 52 Bauke Mollema (Ned) Trek Factory Racing                      03:16
 53 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge                          03:54
 54 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha
 55 Caleb Ewan (Aus) Orica GreenEdge
 56 Marco Haller (Aut) Team Katusha
 57 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha
 58 Vegard Breen (Nor) Lotto Soudal                              04:46
 59 Emil Baekhoj Halvorsen (Den) Riwal Platform Cycling Team     05:22
 60 Sindre Skjostad Lunke (Nor) Team Joker
 61 Sebastian Balck (Swe) Team Tre Berg-Bianchi
 62 Kim Magnusson (Swe) Team Tre Berg-Bianchi
 63 Arthur Van Overberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 64 Rasmus Mygind (Den) Riwal Platform Cycling Team
 65 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing
 66 Gert Steegmans (Bel) Trek Factory Racing
 67 Linus Gerdemann (Ger) Cult Energy                            05:26
 68 Andreas Erland (Nor) Team Sparebanken Sor                    06:00
 69 Karel Hnik (Cze) Cult Energy                                 06:41
 70 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff-Saxo                               07:31
 71 Andrew Fenn (GBr) Team Sky
 72 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 73 Max Emil Korner (Nor) Team Ringeriks - Kraft
 74 Kristian Aasvold (Nor) Team Sparebanken Sor
 75 Jay Robert Thomson (RSA) MTN - Qhubeka                       08:16
 76 Adam Blythe (GBr) Orica GreenEdge
 77 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk
 78 Mitchell Docker (Aus) Orica GreenEdge
 79 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 80 André Looij (Ned) Team Roompot
 81 Tim Kerkhof (Ned) Team Roompot
 82 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka
 83 Ole Forfang (Nor) Team Ringeriks - Kraft
 84 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk
 85 Njal Eivind Kleiven (Nor) Team Ringeriks - Kraft
 86 Michael Reihs (Den) Cult Energy
 87 Boris Vallee (Bel) Lotto Soudal
 88 Marcus Faglum Karlsson (Swe) Team Tre Berg-Bianchi
 89 Fillip Eidsheim (Nor) Team Fixit.no
 90 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Soudal
 91 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
 92 Piotr Brożyna (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 93 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing                  08:21
 94 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo
 95 Fernando Grijalba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA               09:50
 96 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo                               10:50
 97 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo                             10:51
 98 Martin Herbok Gron (Den) Riwal Platform Cycling Team         18:34
 99 Nicolai Brochner (Den) Riwal Platform Cycling Team           22:36
100 Vegard Robinson Bugge (Nor) Team Sparebanken Sor
101 Songezo Jim (RSA) MTN - Qhubeka                              22:38
102 James Glasspool (Aus) Team Novo Nordisk                      22:47
103 Christopher Sutton (Aus) Team Sky
104 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk                    22:48
105 Nikola Aistrup (Den) Riwal Platform Cycling Team
106 Morten Ollegaard (Den) Riwal Platform Cycling Team
107 Lander Seynaeve (Bel) Wanty - Groupe Gobert
108 Nick Dougall (RSA) MTN - Qhubeka
109 Amund Groendahl Jansen (Nor) Team Joker
110 Adrian Gjolberg (Nor) Team Fixit.no
111 Kristoffer Sommer Wormsen (Nor) Team Ringeriks - Kraft       22:52
112 Marius Hafsas (Nor) Team Fixit.no
Klasyfikacja generalna po 4. etapie:
  1 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo                          19:04:14
  2 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN - Qhubeka                     00:47
  3 David Lopez (Spa) Team Sky                                   01:05
  4 Ivan Santaromita (Ita) Orica GreenEdge                       01:33
  5 Gustav Larsson (Swe) Cult Energy                             01:34
  6 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice                  01:36
  7 Frederik Galta (Nor) Team Coop-Oster Hus                     01:40
  8 Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Sky                          01:46
  9 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                        01:47
 10 Vegard Stake Laengen (Nor) Team Joker                        01:53
 11 Odd Christian Eiking (Nor) Team Joker                        01:56
 12 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 13 Andreas Vangstad (Nor) Team Sparebanken Sor
 14 Fabian Wegmann (Ger) Cult Energy                             01:59
 15 Rasmus Guldhammer (Den) Cult Energy
 16 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
 17 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 18 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA                  02:03
 19 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing                      02:08
 20 August Jensen (Nor) Team Coop-Oster Hus                      02:11
 21 Bjorn Tore Nilsen Hoem (Nor) Team Joker                      02:23
 22 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         02:24
 23 Michel Kreder (Ned) Team Roompot                             02:28
 24 Alexander Wetterhall (Swe) Team Tre Berg-Bianchi
 25 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA              02:29
 26 Carl Fredrik Hagen (Nor) Team Sparebanken Sor                02:30
 27 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert                   02:37
 28 Frederik Wilmann (Nor) Team Ringeriks - Kraft                02:48
 29 Serge Pauwels (Bel) MTN - Qhubeka                            02:51
 30 Anders Skaarseth (Nor) Team Joker                            02:54
 31 Sven Erik Bystrom (Nor) Team Katusha                         03:04
 32 Lucas Eriksson (Swe) Team Tre Berg-Bianchi                   03:10
 33 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                               03:18
 34 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge                        04:44
 35 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  04:59
 36 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice                         05:08
 37 Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  05:29
 38 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing                        06:54
 39 Linus Gerdemann (Ger) Cult Energy                            07:01
 40 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              07:06
 41 Ole Andre Austevoll (Nor) Team Fixit.no                      07:47
 42 Etienne Van Empel (Ned) Team Roompot                         07:54
 43 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          08:04
 44 Karel Hnik (Cze) Cult Energy                                 08:22
 45 Yannick Eijssen (Bel) Wanty - Groupe Gobert                  09:31
 46 Johnny Hoogerland (Ned) Team Roompot                         09:39
 47 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                        11:31
 48 Fernando Grijalba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA               12:16
 49 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge                          12:49
 50 oyvind Lukkedal (Nor) Team Ringeriks - Kraft                 13:14
 51 Markus Hoelgaard (Nor) Team Coop-Oster Hus                   13:54
 52 Sindre Skjostad Lunke (Nor) Team Joker                       14:12
 53 Arthur Van Overberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Balois     14:17
 54 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            14:26
 55 Reinier Honig (Ned) Team Roompot
 56 Kim Magnusson (Swe) Team Tre Berg-Bianchi                    14:49
 57 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff-Saxo                               15:21
 58 Kristian Aasvold (Nor) Team Sparebanken Sor                  16:26
 59 Michael Reihs (Den) Cult Energy                              17:11
 60 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing                       18:05
 61 Rasmus Mygind (Den) Riwal Platform Cycling Team              18:28
 62 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            18:40
 63 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo                             19:02
 64 Sebastian Balck (Swe) Team Tre Berg-Bianchi                  19:03
 65 Bauke Mollema (Ned) Trek Factory Racing                      19:07
 66 Caleb Ewan (Aus) Orica GreenEdge                             19:20
 67 Andrew Fenn (GBr) Team Sky                                   19:44
 68 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                19:46
 69 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha                          20:05
 70 Piotr Brożyna (Pol) CCC Sprandi Polkowice                    20:08
 71 Josef Cerny (Cze) CCC Sprandi Polkowice                      20:28
 72 Boris Vallee (Bel) Lotto Soudal                              20:33
 73 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Soudal
 74 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal                              20:41
 75 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice                     20:46
 76 Vegard Breen (Nor) Lotto Soudal                              21:53
 77 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing                  21:57
 78 Njal Eivind Kleiven (Nor) Team Ringeriks - Kraft             22:25
 79 Mitchell Docker (Aus) Orica GreenEdge                        22:41
 80 Jay Robert Thomson (RSA) MTN - Qhubeka                       22:51
 81 Andreas Erland (Nor) Team Sparebanken Sor                    24:06
 82 Emil Baekhoj Halvorsen (Den) Riwal Platform Cycling Team     24:34
 83 Tim Kerkhof (Ned) Team Roompot                               25:23
 84 André Looij (Ned) Team Roompot                               25:59
 85 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka                              26:40
 86 Marcus Faglum Karlsson (Swe) Team Tre Berg-Bianchi           27:26
 87 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            27:38
 88 Ole Forfang (Nor) Team Ringeriks - Kraft                     27:45
 89 Max Emil Korner (Nor) Team Ringeriks - Kraft                 27:54
 90 Adam Blythe (GBr) Orica GreenEdge                            28:32
 91 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo                            28:50
 92 Gert Steegmans (Bel) Trek Factory Racing                     28:58
 93 Martin Herbok Gron (Den) Riwal Platform Cycling Team         31:00
 94 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha                         32:19
 95 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo                               35:47
 96 Kristoffer Sommer Wormsen (Nor) Team Ringeriks - Kraft       35:53
 97 Amund Groendahl Jansen (Nor) Team Joker                      36:04
 98 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk                       36:14 
 99 Marius Hafsas (Nor) Team Fixit.no                            37:27
100 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk                 38:17
101 Fillip Eidsheim (Nor) Team Fixit.no                          39:20
102 Christopher Sutton (Aus) Team Sky                            39:28
103 Nicolai Brochner (Den) Riwal Platform Cycling Team           39:30
104 Vegard Robinson Bugge (Nor) Team Sparebanken Sor             40:53
105 Adrian Gjolberg (Nor) Team Fixit.no                          41:58
106 Morten Ollegaard (Den) Riwal Platform Cycling Team           42:00
107 Lander Seynaeve (Bel) Wanty - Groupe Gobert
108 James Glasspool (Aus) Team Novo Nordisk                      44:38
109 Nick Dougall (RSA) MTN - Qhubeka                             45:54
110 Nikola Aistrup (Den) Riwal Platform Cycling Team             47:51
111 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk                    48:54
112 Songezo Jim (RSA) MTN - Qhubeka                              50:36

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: