Igrzyska Europejskie 2015: skład reprezentacji Polski

Piętnastka zawodników i zawodniczek nałoży w Baku koszulki z orzełkiem.

Polski Związek Kolarski przedstawił skład kadry narodowej, która w dniach 12-28 czerwca reprezentowała będzie polskie barwy na trasach wyścigów szosowych i górskich podczas inauguracyjnych Igrzysk Europejskich w Baku.

W składzie na wyścig elity mężczyzn znaleźli się Paweł Bernas, Kamil Gradek i Michał Podlaski (ActiveJet Team), Bartłomiej Matysiak, Maciej Paterski i Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice).

W gronie pań wystartują Anna Plichta oraz Monika Brzeźna (TKK Pacific Toruń), Eugenia Bujak (BTC City Lubljana), Paulina Guz (LKS Atom Dzierżoniów) i Katarzyna Niewiadoma (Rabobank Liv).

Reprezentację Polski zobaczymy także na trasach zawodów w kolarstwie górskim. W wyścigu elity mężczyzn wystartuje Marek Konwa (64sto Leszno MTB Team), a w elicie kobiet ambasadorka imprezy Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) oraz Monika Żur i Paulina Gorycka (4F Scott Racing Team).

Igrzyska Europejskie rozegrane zostaną po raz pierwszy w historii, a ich gospodarzem będzie kaukaski Azerbejdżan, a konkretnie jego stolica - Baku.

Jako pierwsi do walki o medale przystąpią kolarze górscy, na trasę ruszając 13 czerwca. 17 czerwca zawodnicy i zawodniczki zmierzą się w walce z czasem, a wyścigi ze startu wspólnego rozegrane zostaną odpowiednio 19 czerwca (panie) i 20 czerwca (panowie).

fot. wowo brylla/rowery.org

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: