Giro d'Italia 2015: etap 10

Nicola Boem z grupy Bardiani-CSF po zakończonej powodzeniem ucieczce wygrał dziesiąty etap Corsa Rosa.

25-letni Włoch na finiszowych metrach pokonał Matteo Busato (Southeast) i Alessandro Malagutiego (Nippo).

W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu wciąż Hiszpan Alberto Contador (Tinkoff-Saxo).

Dzień odpoczynku wpłynął na kolarzy demobilizująco, ponieważ już pierwsza akcja zaczepna otrzymała bilet na odjazd. Miejscówkę zajęli Oscar Gatto (Androni), Nicola Boem (Bardiani), Alessandro Malaguti (Ag2r La Mondiale), Matteo Busato (Southeast) i Alan Marangoni (Cannondale).

Wydarzenia na płaskiej trasie kontrolował zespół Lotto-Soudal, odpuszczając piątkę Włochów na mniej niż 5 minut.

15 kilometrów przed metą do odrobienia ciągle było 1:45. Uciekinierzy po defekcie stracili Gatto, ale ostatnią dziesiątkę rozpoczęli z rosnącą nadzieją w sercu, ponieważ stoper wskazał 1:19.

Defekt dopadł również Richiego Porte. Australijczyk wspomagany przez kolarzy Sky, starał się powrócić do rozpędzonego peletonu, co było tym trudniejsze, że sędziowie zatrzymali samochody. Jak się okazało bez powodzenia, ponieważ na mecie zameldował się spóźniony o ponad minutę.

Harcownicy obronili się przed pościgiem. Półtora kilometra przed metą zaatakował Marangoni. Na ostatniej prostej do kolarza Cannondale pierwszy dociągnął Boem, który następnie sięgnął po zasłużone zwycięstwo.

Po zakończeniu etapu Porte i Simon Clarke (Orica-GreenEdge) otrzymali kary finansowe w wysokości 200 franków szwajcarskich i po dwie minuty kary w klasyfikacji generalnej za zmianę koła w końcówce odcinka.

Po defekcie Porte jego rodak oddał mu swoje przednie koło i pomógł wznowić wyścig. Jury wyścigu w tym incydencie dopatrzyło się naruszenia artykułu 12.1.040, punkt 8, który zabrania pomocy zawodnikowi z innej ekipy pod groźbą grzywny i dwuminutowej kary.

W wyniku zanotowanych strat lider Sky spadł z 3. na 12. miejsce w "generalce".

fot. ANSA / DAL ZENNARO - ZENNARO - PERI

Wyniki 10. etapu Giro d'Italia 2015 (GT), Civitanova Marche – Forli (200 km):
  1 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                             4:26:16
  2 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling
  3 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini               00:02
  4 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin                       00:04
  5 Giacomo Nizzolo (Ita) TrekRacing                             00:18
  6 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
  7 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
  8 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin
  9 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
 10 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli
 11 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
 12 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini
 13 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team
 14 Kévin Reza (Fra) FDJ.fr
 15 Manuel Belletti (Ita) Southeast Pro Cycling
 16 Elia Viviani (Ita) Team Sky
 17 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 18 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
 19 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge
 20 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 21 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice
 22 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
 23 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida
 24 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin
 25 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
 26 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step
 27 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 28 Rigoberto Uran (Col) Etixx - Quick-Step
 29 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 30 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
 31 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo
 32 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 33 Leopold Konig (Cze) Team Sky
 34 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin
 35 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale
 36 Ion Izagirre (Spa) Movistar Team
 37 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo
 38 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 39 Stef Clement (Ned) IAM Cycling
 40 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 41 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
 42 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
 43 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal
 44 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF
 45 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini
 46 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini
 47 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 48 Boy Van Poppel (Ned) TrekRacing
 49 Marco Coledan (Ita) TrekRacing
 50 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 51 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 52 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
 53 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 54 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 55 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
 56 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 57 Mauro Finetto (Ita) Southeast Pro Cycling
 58 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin
 59 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini              00:28
 60 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 61 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 62 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
 63 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
 64 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 65 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
 66 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
 67 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
 68 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
 69 Fumiyuki Beppu (Jpn) TrekRacing
 70 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
 71 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling
 72 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
 73 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                               00:31
 74 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo                             00:33
 75 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 76 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
 77 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
 78 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 79 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
 80 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
 81 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge
 82 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
 83 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge                          00:36
 84 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                             00:38
 85 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo
 86 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
 87 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling
 88 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr                                   00:42
 89 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr
 90 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini
 91 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 92 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 93 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
 94 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 95 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
 96 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
 97 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal
 98 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 99 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
100 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
101 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
102 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF
103 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
104 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida
105 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
106 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
107 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
108 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
109 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr
110 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice
111 Elia Favilli (Ita) Southeast Pro Cycling
112 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin
113 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
114 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini
115 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
116 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
117 Janier Acevedo (Col) Cannondale-Garmin
118 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step
119 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
120 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli
121 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
122 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
123 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
124 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
125 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
126 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin
127 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr
128 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
129 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
130 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo
131 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
132 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
133 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
134 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
135 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                               00:53
136 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
137 Gang Xu (Chn) Lampre-Merida
138 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
139 Igor Anton (Spa) Movistar Team
140 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin
141 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin
142 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli                  00:56
143 Fabio Silvestre (Por) TrekRacing                             00:58
144 Eugenio Alafaci (Ita) TrekRacing
145 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli
146 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                              01:01
147 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                              01:05
148 Sebastian Henao (Col) Team Sky
149 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
150 Richie Porte (Aus) Team Sky
151 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
152 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin                      01:11
153 Fabio Felline (Ita) TrekRacing                               01:14
154 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                              01:20
155 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                             01:29
156 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin                       01:31
157 Kristof Vandewalle (Bel) TrekRacing                          01:38
158 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step                         01:44
159 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast Pro Cycling                01:51
160 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge                         01:53
161 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr                                    02:00
162 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                                02:31
163 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
164 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
165 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
166 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge                         03:00
167 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling                          03:48
168 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge
169 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling                     03:58
170 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr                                 04:23
171 Calvin Watson (Aus) TrekRacing                               05:11
172 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge
173 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin
174 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
175 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin
176 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
177 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team
178 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
179 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
180 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                   06:41
181 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
182 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge
183 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal                              07:26
184 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
185 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge                             08:28
186 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli                         08:31
187 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli

Punkty

  1 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                                  74 pkt
  2 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling                       47
  3 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli                            40
  4 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini                  39
  5 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin                          28
  6 Giacomo Nizzolo (Ita) TrekRacing                                14
  7 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                                12
  8 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                                10
  9 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin                             8
 10 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                                7
 11 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli                       6
 12 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                              5
 13 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini                  4
 14 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team                             3
 15 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                                  3
 16 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                         3
 17 Kévin Reza (Fra) FDJ.fr                                          2
 18 Kristof Vandewalle (Bel) TrekRacing                              2
 19 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                                2
 20 Manuel Belletti (Ita) Southeast Pro Cycling                      1
 21 Fumiyuki Beppu (Jpn) TrekRacing                                  1
 22 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal                                  1

Premia górska

  1 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini                   3 pkt
  2 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin                           2
  3 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling                        1

Drużynowo

  1 Bardiani CSF                                              13:19:24
  2 Southeast
  3 Nippo - Vini Fantini                                         00:02
  4 Cannondale-Garmin                                            00:04
  5 CCC Sprandi Polkowice                                        00:18
  6 BMC Racing Team
  7 Lotto-Soudal
  8 Team Katusha
  9 Movistar Team
 10 Astana Pro Team
 11 Trek Factory Racing
 12 Etixx - Quick-Step
 13 Team LottoNL-Jumbo                                           00:28
 14 IAM Cycling
 15 Lampre-Merida                                                00:31
 16 Tinkoff-Saxo                                                 00:33
 17 FDJ.fr                                                       00:42
 18 Team Sky
 19 Orica GreenEdge                                              00:51
 20 Androni Giocattoli                                           00:57
 21 Team Giant-Alpecin                                           01:06
 22 AG2R La Mondiale
Klasyfikacja po 10. etapie
  1 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo                       42:58:09
  2 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                              00:03
  3 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                      00:46
  4 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                          01:16
  5 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo                           01:46
  6 Rigoberto Uran (Col) Etixx - Quick-Step                      02:10
  6 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                        02:12
  8 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                         02:20
  9 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                            02:24
 10 Leopold Konig (Cze) Team Sky                                 02:30
 11 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin                       03:01
 12 Richie Porte (Aus) Team Sky                                  03:09
 13 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                    03:10
 14 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
 15 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha                             03:18
 16 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal                     03:33
 17 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            04:00
 18 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                          04:19
 19 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr                                04:41
 20 Ion Izagirre (Spa) Movistar Team                             05:47
 21 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin                       06:16
 22 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                   07:49
 23 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   10:39
 24 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                       11:25
 25 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                        11:46
 26 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team                             13:37
 27 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                          13:38
 28 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling                      15:54
 29 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                           18:10
 30 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling                18:52
 31 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                               20:28
 32 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale                       20:47
 33 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                               21:17
 34 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge                         21:37
 35 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin                        22:12
 36 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                       22:57
 37 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo                            25:22
 38 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team                          29:56
 39 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr                                 31:21
 40 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                      32:49
 41 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                           34:15
 42 Mauro Finetto (Ita) Southeast Pro Cycling                    36:08
 43 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                             38:01
 44 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  38:22
 45 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha                            39:18
 46 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                           39:24
 47 Fabio Felline (Ita) TrekRacing                               40:57
 48 Igor Anton (Spa) Movistar Team                               41:41
 49 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                             42:32
 50 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      43:25
 51 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast Pro Cycling                44:17
 52 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr                                  44:30
 53 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge                           44:47
 54 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli                     44:59
 55 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                       45:07
 56 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                            46:06
 57 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                      46:28
 58 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli                   47:26
 59 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                         48:01
 60 Sebastian Henao (Col) Team Sky                               48:27
 61 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                         48:55
 62 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida                             49:18
 63 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling                           49:20
 64 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin                    49:46
 65 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    50:43
 66 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo                                50:45
 67 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice               51:46
 68 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           51:53
 69 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling                           56:53
 70 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                              57:54
 71 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin                     58:04
 72 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge                          58:52
 73 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                            01:00:46
 74 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin                   01:01:07
 75 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                        01:01:47
 76 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step                     01:46:51
 77 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli               01:03:34
 78 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge                    01:03:47
 79 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice                    01:04:32
 80 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini             01:04:58
 81 Kristof Vandewalle (Bel) TrekRacing                       01:04:59
 82 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF                       01:05:18
 83 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                       01:05:49
 84 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                        01:07:59
 85 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                         01:09:01
 86 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin                      01:09:11
 87 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                           01:10:12
 88 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                           01:10:31
 89 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                        01:11:37
 90 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                    01:11:41
 91 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                            01:11:56
 92 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin                    01:14:30
 93 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo                          01:15:19
 94 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                          01:16:16
 95 Elia Favilli (Ita) Southeast Pro Cycling                  01:16:17
 96 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                          01:16:26
 97 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                01:17:11
 98 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr                                 01:17:24
 99 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice               01:19:43
100 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                    01:20:29
101 Janier Acevedo (Col) Cannondale-Garmin                    01:20:40
102 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                        01:21:36
103 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale                  01:24:41
104 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice              01:25:55
105 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge                      01:26:07
106 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                    01:27:06
107 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli                01:27:44
108 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling           01:28:24
109 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo                         01:31:15
110 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                   01:31:19
111 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                         01:32:04
112 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                       01:32:39
113 Manuel Belletti (Ita) Southeast Pro Cycling               01:32:53
114 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr                                01:32:58
115 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                    01:33:20
116 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team                      01:34:02
117 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge                      01:34:26
118 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                      01:35:07
119 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling                 01:35:38
120 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                  01:35:44
121 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr                            01:35:50
122 Kévin Reza (Fra) FDJ.fr                                   01:35:51
123 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                        01:35:57
124 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling                       01:37:11
125 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                 01:38:10
126 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo               01:38:26
127 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo                        01:38:40
128 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF                           01:39:32
129 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                        01:39:45
130 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice                 01:39:50
131 Elia Viviani (Ita) Team Sky                               01:40:35
132 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge                          01:40:48
133 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                          01:40:54
134 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                          01:41:35
135 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida                   01:42:41
136 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                01:43:02
137 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step                       01:43:49
138 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                           01:43:53
139 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr                       01:44:06
140 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo               01:44:33
141 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                       01:45:07
142 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin                     01:45:26
143 Eugenio Alafaci (Ita) TrekRacing                          01:45:45
144 Fumiyuki Beppu (Jpn) TrekRacing                           01:46:58
145 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice               01:47:07
146 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin                    01:48:43
147 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini            01:48:44
148 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge                     01:50:13
149 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo                             01:50:17
150 Giacomo Nizzolo (Ita) TrekRacing                          01:50:32
151 Gang Xu (Chn) Lampre-Merida                               01:50:57
152 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin                      01:52:19
153 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   01:53:13
154 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal                         01:53:43
155 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                       01:54:52
156 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice           01:56:25
157 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha                      01:56:49
158 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                01:57:13
159 Fabio Silvestre (Por) TrekRacing                          01:57:41
160 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                          01:57:59
161 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling                           01:59:16
162 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice              01:59:33
163 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli                  01:59:43
164 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step                      01:59:57
165 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                     02:53:51
166 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo                       02:03:20
167 Boy Van Poppel (Ned) TrekRacing                           02:05:24
168 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                         02:07:58
169 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                             02:09:54
170 Calvin Watson (Aus) TrekRacing                            02:10:04
171 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                         02:10:15
172 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini           02:11:43
173 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr                              02:14:43
174 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini            02:15:29
175 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                  02:16:10
176 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini           02:16:16
177 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                            02:16:19
178 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli                      02:16:54
179 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin                   02:17:09
180 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                   02:17:38
181 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal                           02:18:21
182 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling                  02:20:48
183 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                             02:25:00
184 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge                     02:25:03
185 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin                         02:26:40
186 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling                     02:33:04
187 Marco Coledan (Ita) TrekRacing                            02:34:59

Klasyfikacja punktowa

  1 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                                  98 pkt
  2 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                                85
  3 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                     78
  4 Giacomo Nizzolo (Ita) TrekRacing                                61
  5 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                         60
  6 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                50
  7 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling                       47
  8 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini                  47
  9 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                                41
 10 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                        40
 11 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli                            40
 12 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team                            40
 13 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo                         40
 14 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                           37
 15 Manuel Belletti (Ita) Southeast Pro Cycling                     37
 16 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini                 36
 17 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling                               35
 18 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                                  34
 19 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin                          34
 20 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin                            34

Klasyfikacja górska

  1 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin                          50 pkt
  2 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team                             39
  3 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      37
  4 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale                          33
  5 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                           23
  6 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                         19
  7 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                                  15
  8 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                              15
  9 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin                       15
 10 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                 15
 11 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin                          14
 12 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                              14
 13 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin                          12
 14 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling                         12
 15 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                12
 16 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli                      12
 17 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo                             10
 18 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                               10
 19 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling                              10
 20 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                               7

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                           42:58:12
  2 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin                       02:58
  3 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                               20:25
  4 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge                         21:34
  5 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                       22:54
  6 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr                                 31:18
  7 Fabio Felline (Ita) TrekRacing                               40:54
  8 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                            46:03
  9 Sebastian Henao (Col) Team Sky                               48:24
 10 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                         48:52
 11 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida                             49:15
 12 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling                           56:50
 13 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin                   01:01:04
 14 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                        01:01:44
 15 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli               01:03:31
 16 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge                    01:03:44
 17 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                       01:05:46
 18 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                         01:08:58
 19 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin                      01:09:08
 20 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                        01:11:34
 21 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                          01:16:23
 22 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                01:17:08
 23 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                         01:32:01
 24 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                       01:32:36
 25 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge                      01:34:23
 26 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo               01:38:23
 27 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF                           01:39:29
 28 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                        01:39:42
 29 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice                 01:39:47
 30 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                01:42:59
 31 Eugenio Alafaci (Ita) TrekRacing                          01:45:42
 32 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   01:53:10
 33 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha                      01:56:46
 34 Fabio Silvestre (Por) TrekRacing                          01:57:38
 35 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                          01:57:56
 36 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                     02:53:48
 37 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                         02:07:55
 38 Calvin Watson (Aus) TrekRacing                            02:10:01
 39 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                         02:10:12
 40 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini           02:11:40
 41 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini           02:16:13
 42 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal                           02:18:18
 43 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling                  02:20:45
 44 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge                     02:25:00

Klasyfikacja drużynowa

  1 Astana Pro Team                                          128:15:41
  2 BMC Racing Team                                              06:12
  3 Team Sky                                                     06:22
  4 Movistar Team                                                07:11
  5 Cannondale-Garmin                                            23:28
  6 Tinkof-Saxo                                                  25:07
  7 Lotto-Soudal                                                 41:00
  8 Team Katusha                                                 53:49
  9 Lampre-Merida                                                56:48
 10 FDJ.fr                                                       57:13
 11 Bardiani CSF                                              01:00:19
 12 IAM Cycling                                               01:15:05
 13 AG2R La Mondiale                                          01:24:18
 14 Southeast                                                 01:29:07
 15 Orica GreenEdge                                           01:30:12
 16 Etixx - Quick-Step                                        01:37:23
 17 Team LottoNL-Jumbo                                        02:08:03
 18 Androni Giocattoli                                        02:11:01
 19 CCC Sprandi Polkowice                                     02:15:39
 20 Nippo - Vini Fantini                                      02:39:03
 21 Trek Factory Racing                                       03:01:42

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: