Giro d'Italia odwiedzi Stany Zjednoczone?

Powraca pomysł zorganizowania pierwszych etapów Giro d’Italia za Atlantykiem. Dyrektor włoskiego wyścigu Mauro Vegni przyznał, że start w Stanach Zjednoczonych byłby dla imprezy bardzo atrakcyjny.

Cieszymy się z tego, że Giro z roku na rok cieszy się USA coraz większą popularnością. Stany są dla nas bardzo ważnym rynkiem. Cieszymy się, że Amerykanie zaczęli się nami interesować. Naszym wyścigiem, krajem, ludźmi, kulturą, historią

– powiedział Vegni w rozmowie z velonews.com.

Jeszcze kilka lat temu organizatorzy Giro zastanawiali się transferem do Waszyngtonu, kiedy szefem był jeszcze Angelo Zomegnan. Jednak w 2012 roku ostatecznie zdecydowano się odwiedzić Danię. Nie wiadomo, czy teraz stolica USA znowu wchodziłaby w rachubę.

Przyszłość Giro to przyszłość międzynarodowa. Wyścig może stać się ambasadorem Włoch na całym świecie. Giro jest fantastycznym wyścigiem, ale główne role odgrywają kolarze. Musimy więc znaleźć równowagę między tradycją a nowoczesnością

– dodał Vegni.

Oprócz włoskich wyścigów RCS Sport odpowiedzialne jest również za Dubai Tour i Abu Dhabi Tour. W 2017 roku odbędzie się 100. edycja Giro – może w Ameryce Północnej.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: