Dwaj Polacy w czołówce Czech MTB Cup 2015

Dobry występ Marka Konwy i Bartłomieja Wawaka w czeskim wyścigu.

Marek Konwa (64sto Leszno MTB Team) zajął 6. miejsce w rozgrywanym w niedzielę w Pradze Pucharze Czech w kolarstwie górskim. Polski zawodnik na trasie wyścigu oznaczonego kategorią C1 Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) do zwycięskiego Czecha Ondreja Cinka (Multivan Merida Biking Team) stracił 2 minuty i 11 sekund.

13. pozycję wywalczył Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team), zajmując równocześnie trzecie miejsce w klasyfikacji młodzieżowej.

Dobrze obsadzony wyścig, rozgrywany na interwałowej i technicznej trasie, wygrał Ondrej Cink o 11 sekund dystansując swojego utytułowanego rodaka Jaroslava Kulhavego (Specialized Racing Team). Trzecie miejsce, z 59 sekundami straty, wywalczył Thomas Litscher (Multivan Merida Biking Team).

Rywalizacji po defekcie nie ukończył Kornel Osicki (Kross Racing Team).