Bayern-Rundfahrt 2015: etap 4

Brytyjczyk Alex Dowsett (Movistar Team) odniósł zwycięstwo na trasie czwartego etapu bawarskiego wyścigu - jazdy indywidualnej na czas w Haßfurt.

Rekordzista świata w jeździe godzinnej na na lekko pofałdowanej trasie zanotował czas o sekundę lepszy od Portugalczyka Tiago Machado (Katusha) i o 16 sekund lepszy od Czecha Jana Barty (Bora-Argon 18).

95. czas, o 3:51 gorszy od Brytyjczyka, zanotował jedyny Polak w peletonie niemieckiego wyścigu - Bartosz Huzarski (Bora-Argon 18).

Trójka zajmuje także podium wyścigu w klasyfikacji generalnej - Dowsett do ostatniego etapu przystąpi jutro w żółtej koszulce lidera.

fot. Movistar Team

Wyniki 4. etapu Bayern-Rundfahrt 2015 (2.HC), Haßfurt - Haßfurt (26,1 km; jazda indywidualna na czas):
  1 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team                             31:33
  2 Tiago Machado (Por) Team Katusha                             00:02
  3 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18                                00:16
  4 Ramuna Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin                  00:26
  5 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Garmin                     00:29
  6 Nils Politt (Ger) Team Stölting                              00:31
  7 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling                          00:46
  8 Jack Bauer (NZl) Cannondale-Garmin                           00:48
  9 Gustav Erik Larsson (Swe) Cult Energy Pro Cycling            00:50
 10 Berden De Vries (Ned) Team Roompot                           00:52
 11 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                          00:55
 12 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert                01:00
 13 Viachesla Kuznetsov (Rus) Team Katusha                       01:02
 14 Lennard Kämna (Ger) Team Stölting                            01:05
 15 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team
 16 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha                         01:06
 17 Rasmus Chris Quaade (Den) Cult Energy Pro Cycling            01:14
 18 Domenic Weinstein (Ger) Rad-Net Rose Team
 19 Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka                       01:15
 20 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 21 Kersten Thiele (Ger) Rad-Net Rose Team
 22 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling                              01:17
 23 Winne Anacona Gomez (Col) Movistar Team                      01:31
 24 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                01:33
 25 Patrick Schelling (Swi) IAM Cycling
 26 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18                             01:34
 27 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18                      01:37
 28 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling                           01:39
 29 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits            01:40
 30 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha                           01:40
 31 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka                           01:42
 32 Linus Gerdemann (Ger) Cult Energy Pro Cycling                01:42
 33 Alex Kirsch (Lux) Cult Energy Pro Cycling                    01:42
 34 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Garmin                      01:49
 35 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Garmin                      01:53
 36 Marc Soler (Spa) Movistar Team                               01:54
 37 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits          01:57
 38 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team                            01:57
 39 Leon Rohde (Ger) LKT Team Brandenburg                        01:58
 40 Willi Willwohl (Ger) LKT Team Brandenburg                    02:01
 41 Lars Van Der Haar (Ned) Team Giant-Alpecin                   02:10
 42 Thomas Degand (Bel) IAM Cycling                              02:15
 43 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert               02:21
 44 Ca Quintero Norena (Col) Colombia
 45 Mirko Tedeschi (Ita) Southeast Pro Cycling                   02:23
 46 Samuele Conti (Ita) Southeast Pro Cycling
 47 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling                                02:23
 48 Giorgio Cecchinel (Ita) Southeast Pro Cycling                02:25
 49 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team                             02:30
 50 Giuseppe Fonzi (Ita) Southeast Pro Cycling                   02:32
 51 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Garmin                         02:33
 52 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin                     02:35
 53 Merhawi Kudus (Eri) MTN - Qhubeka                            02:36
 54 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin                 02:37
 55 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin                      02:37
 56 Marco Minnard (Ned) Wanty - Groupe Gobert                    02:38
 57 Huub Duijn (Ned) Team Roompot                                02:40
 58 Yannick Mayer (Ger) Bike Aid                                 02:41
 59 Christian Mager (Ger) Cult Energy Pro Cycling                02:41
 60 Bray Ramirez Chacon (Col) Colombia                           02:42
 61 Christian Koch (Ger) LKT Team Brandenburg                    02:46
 62 Jesper Asselman (Ned) Team Roompot                           02:47
 63 Zakkari Jo Dempster (Aus) Bora-Argon 18                      02:51
 64 Edwar Diaz Cardenas (Col) Colombia                           02:52
 65 Fabian Wegmann (Ger) Cult Energy Pro Cycling                 02:57
 66 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling                         02:57
 67 Leonardo Duque (Col) Colombia                                02:59
 68 Jonas Koch (Ger) Rad-Net Rose Team                           03:02
 69 Dylan Groenewegen (Ned) Team Roompot                         03:02
 70 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits              03:07
 71 Laurin Winter (Ger) Team Heizomat                            03:09
 72 Marc De Maar (Ned) Team Roompot                              03:09
 73 Carl Ramirez Botero (Col) Colombia                           03:10
 74 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin
 75 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 03:11
 76 Henning Bommel (Ger) Rad-Net Rose Team                       03:15
 77 Mike Terpstra (Ned) Team Roompot                             03:15
 78 Jonas Tenbrock (Ger) Team Stölting                           03:23
 79 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                              03:24
 80 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert                  03:25
 81 Carl Soballa (Ger) LKT Team Brandenburg                      03:27
 82 Rüdiger Selig (Ger) Team Katusha                             03:28
 83 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits              03:30
 84 Andriato De Mattos (Bra) Southeast Pro Cycling               03:33
 85 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka                           03:37
 86 Phili Zwingenberger (Ger) Team Heizomat                      03:40
 87 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits              03:41
 88 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka                        03:41
 89 Daniel Bichlmann (Ger) Bike Aid                              03:42
 90 Gero Walbrül (Ger) Team Heizomat                             03:42
 91 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Alpecin                         03:44
 92 Johannes Weber (Ger) Team Stuttgart                          03:45
 93 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18                           03:47
 94 Matej Mohoric (Slo) Cannondale-Garmin                        03:51
 95 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18                         03:51
 96 Mekseb Debesay (Eri) Bike Aid                                03:51
 97 Benjamin Edmüller (Ger) Team Heizomat                        03:51
 98 Maarten De Jonge (Ned) Bike Aid                              03:52
 99 Georg Loef (Ger) Team Stuttgart                              03:52
100 Julian Schulze (Ger) Team Stuttgart                          04:00
101 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits           04:01
102 Martin Reimer (Ger) LKT Team Brandenburg                     04:02
103 Jan Oelerich (Ger) Team Stölting                             04:04
104 Songezo Jim (RSA) MTN - Qhubeka                              04:04
105 Thomas Koep (Ger) Team Stölting                              04:12
106 Valencia Gonzalers (Col) Colombia                            04:15
107 Theo Reinhardt (Ger) Rad-Net Rose Team                       04:19
108 Nikodemus Holler (Ger) Bike Aid                              04:24
109 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Team Roompot                       04:25
110 Florian Nowak (Ger) Team Stuttgart                           04:30
111 Kai Kautz (Ger) Team Stuttgart                               04:32
112 Luca Wackermann (Ita) Southeast Pro Cycling                  04:36
113 Ole Quast (Ger) Team Stölting                                04:36
114 Fabian Schormair (Ger) Team Heizomat                         04:37
115 Leon Berger (Ger) LKT Team Brandenburg                       04:58
116 Sascha Starker (Ger) Team Heizomat                           05:00
117 Mirko Selvaggi (Ita) Wanty - Groupe Gobert                   05:13
118 Michael Svendgaard (Den) Cult Energy Pro Cycling             05:16
119 Arnold Fiek (Ger) Team Stuttgart                             05:21
120 Max Walsleben (Ger) Team Stuttgart                           05:38
121 Christoph Schweizer (Ger) Bike Aid                           05:42
122 Holger Burkhardt (Ger) Team Heizomat                         05:44
123 Franz Schiewer (Ger) LKT Team Brandenburg                    06:08
124 Matthias Schnapka (Ger) Bike Aid                             06:13
Klasyfikacja po 4. etapie
  1 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team                          15:26:51
  2 Tiago Machado (Por) Team Katusha                             00:02
  3 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18                                00:18
  4 Ramuna Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin                  00:22
  5 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Garmin                     00:31
  6 Nils Politt (Ger) Team Stölting                              00:33
  7 Jack Bauer (NZl) Cannondale-Garmin                           00:46
  8 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling                          00:47
  9 Gustav Erik Larsson (Swe) Cult Energy Pro Cycling            00:52
 10 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                          00:53
 11 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert                01:01
 12 Viachesla Kuznetsov (Rus) Team Katusha                       01:03
 13 Lennard Kämna (Ger) Team Stölting                            01:06
 14 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team                      01:07
 15 Rasmus Chris Quaade (Den) Cult Energy Pro Cycling            01:15
 16 Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka                       01:16
 17 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 18 Winne Anacona Gomez (Col) Movistar Team                      01:33
 19 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                01:35
 20 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
 21 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18
 22 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling                              01:42
 23 Linus Gerdemann (Ger) Cult Energy Pro Cycling                01:44
 24 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Garmin                      01:51
 25 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Garmin                      01:55
 26 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team                            01:57
 27 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits          01:59
 28 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18
 29 Leon Rohde (Ger) LKT Team Brandenburg                        02:00
 30 Willi Willwohl (Ger) LKT Team Brandenburg                    02:03
 31 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling                           02:10
 32 Thomas Degand (Bel) IAM Cycling                              02:16
 33 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin                      02:20
 34 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert               02:22
 35 Ca Quintero Norena (Col) Colombia
 36 Mirko Tedeschi (Ita) Southeast Pro Cycling                   02:24
 37 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
 38 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team                             02:26
 39 Giorgio Cecchinel (Ita) Southeast Pro Cycling
 40 Giuseppe Fonzi (Ita) Southeast Pro Cycling                   02:34
 41 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Garmin
 42 Marco Minnard (Ned) Wanty - Groupe Gobert                    02:35
 43 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin                     02:37
 44 Merhawi Kudus (Eri) MTN - Qhubeka                            02:38
 45 Huub Duijn (Ned) Team Roompot                                02:42
 46 Bray Ramirez Chacon (Col) Colombia                           02:43
 47 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits              02:49
 48 Jesper Asselman (Ned) Team Roompot
 49 Zakkari Jo Dempster (Aus) Bora-Argon 18                      02:53
 50 Jonas Koch (Ger) Rad-Net Rose Team                           02:55
 51 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling                         02:57
 52 Fabian Wegmann (Ger) Cult Energy Pro Cycling                 02:58
 53 Leonardo Duque (Col) Colombia                                03:00
 54 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                              03:03
 55 Dylan Groenewegen (Ned) Team Roompot                         03:04
 56 Mike Terpstra (Ned) Team Roompot                             03:17
 57 Berden De Vries (Ned) Team Roompot                           03:18
 58 Jonas Tenbrock (Ger) Team Stölting                           03:25
 59 Andriato De Mattos (Bra) Southeast Pro Cycling               03:34
 60 Phili Zwingenberger (Ger) Team Heizomat                      03:42
 61 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 62 Johannes Weber (Ger) Team Stuttgart                          03:44
 63 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits            03:48
 64 Matej Mohoric (Slo) Cannondale-Garmin                        03:52
 65 Maarten De Jonge (Ned) Bike Aid                              03:53
 66 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin                 03:54
 67 Julian Schulze (Ger) Team Stuttgart                          04:02
 68 Nikodemus Holler (Ger) Bike Aid                              04:26
 69 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Team Roompot
 70 Martin Reimer (Ger) LKT Team Brandenburg                     04:28
 71 Fabian Schormair (Ger) Team Heizomat                         04:39
 72 Edwar Diaz Cardenas (Col) Colombia                           04:48
 73 Samuele Conti (Ita) Southeast Pro Cycling                    04:50
 74 Christian Mager (Ger) Cult Energy Pro Cycling                05:00
 75 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha                         05:09
 76 Rüdiger Selig (Ger) Team Katusha                             06:00
 77 Daniel Bichlmann (Ger) Bike Aid
 78 Carl Ramirez Botero (Col) Colombia                           06:07
 79 Mekseb Debesay (Eri) Bike Aid                                06:10
 80 Valencia Gonzalers (Col) Colombia                            06:11
 81 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18                           06:12
 82 Florian Nowak (Ger) Team Stuttgart                           06:13
 83 Patrick Schelling (Swi) IAM Cycling                          06:25
 84 Carl Soballa (Ger) LKT Team Brandenburg
 85 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits           06:40
 86 Michael Svendgaard (Den) Cult Energy Pro Cycling             06:59
 87 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                       07:06
 88 Songezo Jim (RSA) MTN - Qhubeka                              07:21
 89 Christian Koch (Ger) LKT Team Brandenburg                    07:41
 90 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka                           08:17
 91 Alex Kirsch (Lux) Cult Energy Pro Cycling                    10:57
 92 Jan Oelerich (Ger) Team Stölting                             11:41
 93 Theo Reinhardt (Ger) Rad-Net Rose Team                       12:33
 94 Mirko Selvaggi (Ita) Wanty - Groupe Gobert                   13:14
 95 Henning Bommel (Ger) Rad-Net Rose Team                       13:23
 96 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka                        13:47
 97 Marc Soler (Spa) Movistar Team                               13:53
 98 Lars Van Der Haar (Ned) Team Giant-Alpecin                   13:56
 99 Laurin Winter (Ger) Team Heizomat                            14:33
100 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits              14:52
101 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka                           15:06
102 Domenic Weinstein (Ger) Rad-Net Rose Team                    15:17
103 Franz Schiewer (Ger) LKT Team Brandenburg                    15:27
104 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert                  16:00
105 Marc De Maar (Ned) Team Roompot                              16:05
106 Kai Kautz (Ger) Team Stuttgart                               16:21
107 Sascha Starker (Ger) Team Heizomat                           17:24
108 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 18:04
109 Benjamin Edmüller (Ger) Team Heizomat                        18:15
110 Thomas Koep (Ger) Team Stölting                              19:10
111 Holger Burkhardt (Ger) Team Heizomat                         19:11
112 Ole Quast (Ger) Team Stölting                                19:13
113 Georg Loef (Ger) Team Stuttgart                              21:04
114 Leon Berger (Ger) LKT Team Brandenburg                       23:59
115 Kersten Thiele (Ger) Rad-Net Rose Team                       24:44
116 Max Walsleben (Ger) Team Stuttgart                           25:40
117 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Alpecin                         26:12
118 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18                         26:31
119 Luca Wackermann (Ita) Southeast Pro Cycling                  27:25
120 Christoph Schweizer (Ger) Bike Aid                           28:23
121 Gero Walbrül (Ger) Team Heizomat                             29:28
122 Arnold Fiek (Ger) Team Stuttgart                             32:29
123 Yannick Mayer (Ger) Bike Aid                                 37:08
124 Matthias Schnapka (Ger) Bike Aid                             51:02

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: