Tour de Picardie 2015: etap 1

Kris Boeckmans (Lotto Soudal) triumfował na pierwszym odcinku 69. edycji wyścigu w Pikardii.

Drugie miejsce wywalczył jego drużynowy kolega Jasper de Buyst, a trzecie Daniel McLay (Bretagne-Seche Environnement).

9. miejsce zajął jedyny Polak w peletonie - 21-letni Przemysław Kasperkiewicz (AWT-Greenway).

Pierre-Roger Latour (Ag2r La Mondiale), Daniel Schorn (Bora - Argon 18), Evaldas Siskevicius (Team Marseille 13 KTM), Jonathan Hivert (Bretagne-Seche Environnement) oraz Fabien Canal (Armee de Terre) zawiązali ucieczkę na pierwszych kilometrach otwierającego odcinka i spędzili cały dzień przed peletonem, nie uzyskując jednak więcej niż trzy minuty przewagi.

Peleton skasował akcję na 10 kilometrów przed metą i o zwycięstwie zdecydował finisz z peletonu. Mimo kraksy w końcówce perfekcyjnie poradzili sobie kolarze Lotto Soudal, na metę przyjeżdżając w kolejności Boeckmans - de Buyst i zajmując dwa pierwsze miejsca.

fot. Lotto Soudal

Wyniki 1. etapu Tour de Picardie 2015 (2.1), Moy-de-l'Aisne - Tergnier (161,5 km):

1 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal                                 3:59:48
2 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
3 Daniel McLay (GBr) Bretagne - Séché Environnement
4 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Lille Métropole
5 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
6 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
7 Benjamin Giraud (Fra) Team Marseille 13 KTM
8 Laurent Evrard (Bel) Wallonie - Bruxelles
9 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) AWT-GreenWay
10 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Séché Environnement
11 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
12 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
13 Steven Tronet (Fra) Auber 93
14 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
15 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
16 Arnaud Démare (Fra) FDJ
17 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
18 Julien Stassen (Bel) Wallonie - Bruxelles
19 James Vanlandschoot (Bel) Wanty - Groupe Gobert
20 Kevin Ista (Bel) Wallonie - Bruxelles
21 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles
22 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles
23 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
24 Thomas Boudat (Fra) Team Europcar
25 Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
26 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
27 Ignatas Konovalovas (Ltu) Team Marseille 13 KTM
28 Jan Brockhoff (Ger) AWT-GreenWay
29 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
30 Jonas Rickaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
31 Anthony Maldonado (Fra) Auber 93
32 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Lille Métropole
33 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Métropole
34 Julien Duval (Fra) Equipe Cycliste Armée de Terre
35 Daniel Schorn (Aut) Bora-Argon 18
36 Thomas Damuseau (Fra) Roubaix Lille Métropole
37 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
38 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
39 Fabien Canal (Fra) Equipe Cycliste Armée de Terre
40 Bryan Alaphilippe (Fra) Equipe Cycliste Armée de Terre
41 Loic Pestiaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
42 Alexandre Blain (Fra) Team Marseille 13 KTM
43 Yoann Paillot (Fra) Team Marseille 13 KTM
44 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale
45 Kevin Ledanois (Fra) Bretagne - Séché Environnement
46 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
47 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Crédits
48 Mikaël Delage (Fra) FDJ
49 Guillaume Levarlet (Fra) Auber 93
50 Steve Chainel (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
51 Maxime Cam (Fra) Bretagne - Séché Environnement
52 Clement Saint Martin (Fra) Team Marseille 13 KTM
53 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
54 Moreno De Pauw (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
55 Alexis Bodiot (Fra) Equipe Cycliste Armée de Terre
56 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
57 Jeremy Leveau (Fra) Roubaix Lille Métropole
58 Ivan Garcia Cortina (Esp) AWT-GreenWay
59 Alexis Guerin (Fra) AWT-GreenWay
60 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
61 Matthieu Boulo (Fra) Bretagne - Séché Environnement
62 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
63 Alvaro Cuadros Morata (Esp) AWT-GreenWay
64 Alo Jakin (Est) Auber 93
65 Michal Schlegel (Cze) AWT-GreenWay
66 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
67 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
68 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
69 Gregory Habeaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
70 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
71 Rudy Kowalski (Fra) Roubaix Lille Métropole
72 William Bonnet (Fra) FDJ
73 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
74 Jonathan Hivert (Fra) Bretagne - Séché Environnement
75 Tom Dernies (Bel) Wallonie - Bruxelles
76 Biel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
77 Yannick Eijssen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
78 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
79 Frederique Robert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
80 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
81 Jakub Novak (Cze) AWT-GreenWay
82 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Séché Environnement
83 Christophe Laborie (Fra) Bretagne - Séché Environnement
84 Benoît Sinner (Fra) Equipe Cycliste Armée de Terre
85 David Boucher (Fra) FDJ
86 Julien Guay (Fra) Auber 93
87 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18
88 Grégoire Tarride (Fra) Team Marseille 13 KTM
89 Théo Vimpere (Fra) Auber 93
90 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
91 Jordan Levasseur (Fra) Equipe Cycliste Armée de Terre
92 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
93 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Lille Métropole
94 Clément Penven (Fra) Team Marseille 13 KTM
95 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
96 Bryan Naulleau (Fra) Team Europcar
97 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
98 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
99 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Crédits
100 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert                         01:15
101 Loïc Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Crédits                     01:22
102 Ralf Matzka (Ger) Bora-Argon 18                                   01:24
103 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
104 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
105 David Menut (Fra) Auber 93
106 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                                          01:26
107 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ                                      01:30
108 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar                              01:34
109 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Crédits                    01:38
110 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18
111 Kenny De Haes (Bel) Lotto Soudal
112 Boris Vallee (Bel) Lotto Soudal
113 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
114 Evaldas Siskevicius (Ltu) Team Marseille 13 KTM
115 Romain Pillon (Fra) Roubaix Lille Métropole                       01:47
116 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18                                01:59
117 Bjorn Thurau (Ger) Bora-Argon 18                                  02:01
118 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team                             02:16
119 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar                              02:40
120 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18
121 Dan Craven (Nam) Team Europcar                                    04:33
DNF David Cherbonnet (Fra) Equipe Cycliste Armée de Terre

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

1 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal                                 3:59:38
2 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                                  00:04
3 Fabien Canal (Fra) Equipe Cycliste Armée de Terre
4 Daniel McLay (GBr) Bretagne - Séché Environnement                   00:06
5 Jonathan Hivert (Fra) Bretagne - Séché Environnement                00:08
6 Evaldas Siskevicius (Ltu) Team Marseille 13 KTM
7 Daniel Schorn (Aut) Bora-Argon 18                                   00:09
8 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale
9 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Lille Métropole                          00:10
10 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
11 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
12 Benjamin Giraud (Fra) Team Marseille 13 KTM
13 Laurent Evrard (Bel) Wallonie - Bruxelles
14 Przemyslaw Kasperkiewicz (Pol) AWT-GreenWay
15 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Séché Environnement
16 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
17 Andrea Guardini (Italy) Astana Pro Team
18 Steven Tronet (Fra) Auber 93
19 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
20 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
21 Arnaud Démare (Fra) FDJ
22 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
23 Julien Stassen (Bel) Wallonie - Bruxelles
24 James Vanlandschoot (Bel) Wanty - Groupe Gobert
25 Kevin Ista (Bel) Wallonie - Bruxelles
26 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles
27 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles
28 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
29 Thomas Boudat (Fra) Team Europcar
30 Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
31 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
32 Ignatas Konovalovas (Ltu) Team Marseille 13 KTM
33 Jan Brockhoff (Ger) AWT-GreenWay
34 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
35 Jonas Rickaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
36 Anthony Maldonado (Fra) Auber 93
37 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Lille Métropole
38 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Métropole
39 Julien Duval (Fra) Equipe Cycliste Armée de Terre
40 Thomas Damuseau (Fra) Roubaix Lille Métropole
41 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
42 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
43 Bryan Alaphilippe (Fra) Equipe Cycliste Armée de Terre
44 Loic Pestiaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
45 Alexandre Blain (Fra) Team Marseille 13 KTM
46 Yoann Paillot (Fra) Team Marseille 13 KTM
47 Kevin Ledanois (Fra) Bretagne - Séché Environnement
48 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
49 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Crédits
50 Mickael Delage (Fra) FDJ
51 Guillaume Levarlet (Fra) Auber 93
52 Steve Chainel (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
53 Maxime Cam (Fra) Bretagne - Séché Environnement
54 Clement Saint Martin (Fra) Team Marseille 13 KTM
55 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
56 Moreno De Pauw (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
57 Alexis Bodiot (Fra) Equipe Cycliste Armée de Terre
58 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
59 Jeremy Leveau (Fra) Roubaix Lille Métropole
60 Ivan Garcia Cortina (Esp) AWT-GreenWay
61 Alexis Guerin (Fra) AWT-GreenWay
62 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
63 Matthieu Boulo (Fra) Bretagne - Séché Environnement
64 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
65 Alvaro Cuadros Morata (Esp) AWT-GreenWay
66 Alo Jakin (Est) Auber 93
67 Michal Schlegel (Cze) AWT-GreenWay
68 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
69 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
70 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
71 Gregory Habeaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
72 Danilo Napolitano (Italy) Wanty - Groupe Gobert
73 Rudy Kowalski (Fra) Roubaix Lille Métropole
74 William Bonnet (Fra) FDJ
75 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
76 Tom Dernies (Bel) Wallonie - Bruxelles
77 Biel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
78 Yannick Eijssen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
79 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
80 Frederique Robert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
81 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
82 Jakub Novak (Cze) AWT-GreenWay
83 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Séché Environnement
84 Christophe Laborie (Fra) Bretagne - Séché Environnement
85 Benoît Sinner (Fra) Equipe Cycliste Armée de Terre
86 David Boucher (Fra) FDJ
87 Julien Guay (Fra) Auber 93
88 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18
89 Grégoire Tarride (Fra) Team Marseille 13 KTM
90 Théo Vimpere (Fra) Auber 93
91 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
92 Jordan Levasseur (Fra) Equipe Cycliste Armée de Terre
93 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
94 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Lille Métropole
95 Clément Penven (Fra) Team Marseille 13 KTM
96 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
97 Bryan Naulleau (Fra) Team Europcar
98 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
99 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
100 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Crédits
101 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
102 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
103 David Menut (Fra) Auber 93
104 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
105 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18
106 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert                         01:25
107 Loïc Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Crédits                     01:32
108 Ralf Matzka (Ger) Bora-Argon 18                                   01:34
109 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                                          01:36
110 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ                                      01:40
111 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar                              01:44
112 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Crédits                    01:48
113 Cesare Benedetti (Italy) Bora-Argon 18
114 Kenny De Haes (Bel) Lotto Soudal
115 Boris Vallee (Bel) Lotto Soudal
116 Romain Pillon (Fra) Roubaix Lille Métropole                       01:57
117 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18                                02:09
118 Bjorn Thurau (Ger) Bora-Argon 18                                  02:11
119 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team                             02:26
120 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar                              02:50
121 Dan Craven (Nam) Team Europcar                                    04:43

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: