Giro d'Italia 2015: etap 7

Diego Ulissi po maratonie do Fiuggi wygrał siódmy odcinek Giro d'Italia.

Włoch z Lampre-Merida na finiszowych metrach pokonał Juana Lobato (Movistar) i Simona Gerransa (Orica-GreenEdge). 8. lokatę zapewnił sobie Grega Bole (CCC Sprandi)

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej zachował Alberto Contador (Tinkoff-Saxo).

Najdłuższy, o długości 264 kilometrów etap tegorocznego wyścigu rozpoczęła ucieczka z udziałem Jarosława Marycza (CCC Sprandi), ale akcję dnia ostatecznie utworzyli jego kolega klubowy Nikolay Mihaylov, Marco Bandiera (Androni Giocattoli), Nicola Boem (Bardiani-CSF) i Pier Paolo De Negri (Nippo-Vini Fantini). Przewaga czwórki szybko zbliżyła się do 11 minut (40 km). Przed kolarzami był długi dzień, ponieważ oprócz dystansu w drodze na południe przeszkadzał im czołowy wiatr.

Peleton prowadziła ekipa Tinkoff-Saxo z jej liderem Alberto Contadorem, który zwichnął bark w kraksie na poprzednim etapie. "El Pistolero" dzielnie walczył z bólem ciała, nie dając po sobie poznać w jakiej znajduje się dyspozycji.

Przewaga czołówki na jedynym punktowanym podjeździe Monterotondo (kat. 4; 184,5 km; 2,5 km; 5,1%) spadła do 7:45, natomiast na drugiej lotnej premii (230 km) pozostała niewiele ponad minuta.

Mihaylov towarzyszy ucieczki pozostawił za plecami 22 kilometry przed finiszem, a sam został doścignięty przed bramą z napisem "20 km". Contador starał się pilnować czuba peletonu na trasie, która pod koniec prowadziła po pagórkowatym terenie.

Niespełna 11 kilometrów przed metą leżało 5-km wzniesienie o nachyleniu 4,4%. Wspinaczka nie wyrządziła wielkiej szkody, dlatego na końcowe metry (500 m - 4%) wpadła razem duża grupa.

Pociąg ustawiły ekipy Lampre-Merida i Orica-GreenEdge. Sacha Modolo z Lampre nie dał sobie rady na podjeździe, ale w jego zastępstwie wyrósł jak z podziemi Ulissi.

fot. ANSA / DAL ZENNARO - ZENNARO - PERI

Wyniki 7. etapu Giro d'Italia 2015 (GT), Grosseto - Fiuggi (264 km):
  1 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                           7:22:21
  2 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team
  3 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge
  4 Manuel Belletti (Ita) Southeast Pro Cycling
  5 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF
  6 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
  7 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
  8 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice
  9 Kévin Reza (Fra) FDJ
 10 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
 11 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 12 Anthony Roux (Fra) FDJ
 13 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
 14 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast Pro Cycling
 15 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin                       00:03
 16 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 17 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 18 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
 19 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin
 20 Ion Izagirre (Spa) Movistar Team
 21 Stef Clement (Ned) IAM Cycling
 22 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
 23 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale
 24 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
 25 Leopold Konig (Cze) Team Sky
 26 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
 27 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin
 28 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 29 Richie Porte (Aus) Team Sky
 30 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo
 31 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida
 32 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
 33 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
 34 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
 35 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 36 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 37 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo
 38 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin
 39 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
 40 Rigoberto Uran (Col) Etixx - Quick-Step
 41 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal
 42 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 43 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
 44 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini
 45 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
 46 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
 47 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
 48 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin
 49 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 50 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 51 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
 52 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
 53 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge
 54 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
 55 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 56 Mauro Finetto (Ita) Southeast Pro Cycling
 57 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 58 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
 59 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
 60 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
 61 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
 62 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
 63 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
 64 Alexandre Geniez (Fra) FDJ
 65 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
 66 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
 67 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale                     00:14
 68 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 69 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini                00:17
 70 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 71 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
 72 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
 73 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
 74 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 75 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           00:22
 76 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
 77 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  00:25
 78 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                             00:30
 79 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                         00:32
 80 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                             00:36
 81 Cédric Pineau (Fra) FDJ
 82 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
 83 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing
 84 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge                       00:41
 85 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                        00:43
 86 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 87 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 88 Francis Mourey (Fra) FDJ
 89 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling
 90 Sebastian Henao (Col) Team Sky                               00:46
 91 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin
 92 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step
 93 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 94 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                           00:56
 95 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          00:58
 96 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 97 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 98 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin
 99 Janier Acevedo (Col) Cannondale-Garmin
100 Elia Favilli (Ita) Southeast Pro Cycling
101 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
102 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
103 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
104 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team
105 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge                           01:05
106 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge                         01:12
107 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal                            01:17
108 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                          01:21
109 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                               01:27
110 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida                             01:32
111 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                           01:43
112 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge                         01:46
113 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge
114 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo                            02:10
115 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo                                03:14
116 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
117 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo                            09:32
118 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF                              09:46
119 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
120 Igor Anton (Spa) Movistar Team
121 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
122 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
123 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling
124 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling
125 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing                     10:22
126 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
127 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo                             10:55
128 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
129 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  12:42
130 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
131 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
132 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
133 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
134 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
135 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
136 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
137 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice
138 Gang Xu (Chn) Lampre-Merida
139 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin
140 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
141 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                      15:54
142 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step
143 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
144 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini
145 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini
146 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing
147 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini
148 Elia Viviani (Ita) Team Sky
149 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
150 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Facotry Racing
151 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling
152 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing
153 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
154 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
155 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin
156 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo
157 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo
158 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo
159 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini
160 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo
161 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
162 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli-Sidermec
163 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ
164 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step
165 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ
166 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
167 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
168 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin
169 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
170 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
171 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
172 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge                        18:56
173 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge
174 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini
175 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
176 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
177 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
178 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
179 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
180 Manabu Ishibashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini
181 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
182 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal
183 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
184 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
185 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling
186 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing
187 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
188 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin
189 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                               19:20
Punkty:
  1 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                50 pkt
  2 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec                40
  3 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team                            35
  4 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge                             25
  5 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                                  24
  6 Manuel Belletti (Ita) Southeast Pro Cycling                     18
  7 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini                  16
  8 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF                             14
  9 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                              12
 10 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice                    12
 11 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                         10
 12 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice                           8
 13 Kévin Reza (Fra) FDJ                                             7
 14 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                        7
 15 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha                                6
 16 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec              5
 17 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                      5
 18 Anthony Roux (Fra) FDJ                                           4
 19 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                                 4
 20 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                           3
 21 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast Pro Cycling                    2
 22 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge                            2
 23 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin                           1
 24 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida                          1
 25 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo                               1
Premia górska:
  1 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini                   3 pkt
  2 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec                 2
  3 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice                     1
Klasyfikacja po 7. etapie
  1 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo                       27:48:00
  2 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                              00:02
  3 Richie Porte (Aus) Team Sky                                  00:20
  4 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo                           00:22
  5 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                          00:28
  6 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge                         00:37
  7 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                        00:56
  8 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                      01:01
  9 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin                       01:15
 10 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                            01:18
 11 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                         01:22
 12 Rigoberto Uran (Col) Etixx - Quick-Step
 13 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha                             01:24
 14 Leopold Konig (Cze) Team Sky
 15 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                          01:46
 16 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team                 01:49
 17 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                    02:12
 18 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal                     02:27
 19 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                   02:33
 20 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            02:36
 21 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                           02:42
 22 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge                           03:23
 23 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team                             03:31
 24 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling                03:42
 25 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                        04:46
 26 Ion Izagirre (Spa) Movistar Team                             04:49
 27 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                       05:10
 28 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                   06:01
 29 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin                       06:11
 30 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo                            06:51
 31 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   09:54
 32 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                          10:11
 33 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling                      15:04
 34 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale                       15:06
 35 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                           15:29
 36 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                       15:45
 37 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin                        16:01
 38 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                               17:32
 39 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                               18:18
 40 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                      19:14
 41 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida                             19:53
 42 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                      20:00
 43 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                      21:04
 44 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                             21:30
 45 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                            22:33
 46 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step                        23:05
 47 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team                          23:23
 48 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                       23:27
 49 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          23:40
 50 Kenny Elissonde (Fra) FDJ                                    24:07
 51 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                           24:09
 52 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast Pro Cycling                24:15
 53 Igor Anton (Spa) Movistar Team                               24:35
 54 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           25:09
 55 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha                            25:20
 56 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                             25:26
 57 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec            26:06
 58 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                         26:16
 59 Mauro Finetto (Ita) Southeast Pro Cycling                    26:36
 60 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo                                27:33
 61 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  27:52
 62 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                           28:13
 63 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge                          28:16
 64 Francis Mourey (Fra) FDJ                                     28:42
 65 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    29:20
 66 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice               29:44
 67 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      31:30
 68 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF                          31:36
 69 Sebastian Henao (Col) Team Sky                               31:46
 70 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                               33:53
 71 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling                           34:00
 72 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                              36:38
 73 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         36:59
 74 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                              37:01
 75 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling                           37:11
 76 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin                    37:23
 77 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                         37:31
 78 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge                       38:02
 79 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice                       38:16
 80 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin                      39:37
 81 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                          40:44
 82 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                           40:47
 83 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                             41:05
 84 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin                     41:09
 85 Elia Favilli (Ita) Southeast Pro Cycling                     43:06
 86 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                              45:07
 87 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing                 45:21
 88 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                            46:32
 89 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                       46:37
 90 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge                         46:44
 91 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                             46:45
 92 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                       47:18
 93 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo                             47:23
 94 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini                47:25
 95 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           48:12
 96 Manuel Belletti (Ita) Southeast Pro Cycling                  48:13
 97 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  49:15
 98 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin                         49:23
 99 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                               49:30
100 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   51:28
101 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale                     51:30
102 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          53:56
103 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin                       54:41
104 Janier Acevedo (Col) Cannondale-Garmin                       54:57
105 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            55:29
106 Anthony Roux (Fra) FDJ                                       55:41
107 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing                     56:19
108 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                             56:55
109 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                           57:24
110 Cédric Pineau (Fra) FDJ                                      57:42
111 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team                         57:51
112 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida                      58:01
113 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo                            58:04
114 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                      58:08
115 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge                             58:50
116 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge                         58:57
117 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                 59:24
118 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                          59:37
119 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling           01:00:33
120 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                      01:01:01
121 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin                      01:01:50
122 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo                             01:01:54
123 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
124 Arnaud Courteille (Fra) FDJ                               01:02:39
125 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                        01:02:46
126 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal                         01:02:50
127 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF                           01:02:57
128 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                     01:03:09
129 Kévin Reza (Fra) FDJ                                      01:03:10
130 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                       01:03:27
131 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                    01:04:06
132 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling                       01:04:22
133 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                          01:04:43
134 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                        01:06:34
135 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice                 01:06:39
136 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini            01:06:44
137 Elia Viviani (Ita) Team Sky                               01:07:48
138 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                 01:08:27
139 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice              01:08:40
140 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         01:08:47
141 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling                 01:09:13
142 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                 01:09:16
143 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                01:09:51
144 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ                          01:10:22
145 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step                       01:11:02
146 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin                     01:11:12
147 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   01:11:13
148 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                       02:04:00
149 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo
150 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo               02:05:00
151 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice               01:13:25
152 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                 01:13:35
153 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                           01:13:46
154 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                    01:13:56
155 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli-Sidermec         01:14:23
156 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice           01:14:25
157 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                  01:14:55
158 Gang Xu (Chn) Lampre-Merida                               01:15:12
159 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin                    01:16:10
160 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge                     01:16:31
161 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                         01:17:29
162 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                01:18:03
163 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal                           01:20:44
164 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing                 01:20:50
165 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo                       01:20:56
166 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini           01:21:04
167 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                         01:21:07
168 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                             01:21:22
169 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                          01:21:28
170 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step                      01:22:20
171 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec             01:22:28
172 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                  01:22:37
173 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling                           01:22:41
174 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing                   01:23:11
175 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha                      01:23:38
176 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini            01:25:21
177 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin                   01:25:47
178 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling                  01:26:39
179 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          01:27:25
180 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin                         01:28:26
181 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ                                 01:28:38
182 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini           01:31:39
183 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                            01:32:11
184 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge                     01:33:51
185 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                             01:34:31
186 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling                     01:37:42
187 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing                   01:44:30
188 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling                         01:46:10
189 Manabu Ishibashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini               01:49:16
Klasyfikacja punktowa:
  1 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                     78 pkt
  2 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                                75
  3 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec                60
  4 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                50
  5 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                       47
  6 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec               40
  7 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo                         40
  8 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team                            37
  9 Manuel Belletti (Ita) Southeast Pro Cycling                     36
 10 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling                               35
 11 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                                  34
 12 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                          29
 13 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                                29
 14 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin                          27
 15 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge                              26
 16 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling                 26
 17 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin                            26
 18 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge                          25
 19 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge                             25
 20 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini                 24
Klasyfikacja górska:
1 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                                    15 pkt
2 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                                15
3 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin                            14
4 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                                14
5 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                  12
6 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling                                10
7 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                                 7
8 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                    6
9 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge                               6
10 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                             6
11 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                                 6
12 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                                 5
13 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo                               4
14 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec               4
15 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                              4
16 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec                  4
17 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini                    3
18 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                         3
19 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini                    3
20 Richie Porte (Aus) Team Sky                                       2
Klasyfikacja młodzieżowa:
  1 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                           27:48:02
  2 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge                         00:35
  3 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin                       01:13
  4 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                       15:43
  5 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                               17:30
  6 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida                             19:51
  7 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                      19:58
  8 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                            22:31
  9 Kenny Elissonde (Fra) FDJ                                    24:05
 10 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                         26:14
 11 Sebastian Henao (Col) Team Sky                               31:44
 12 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling                           33:58
 13 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         36:57
 14 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge                       38:00
 15 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin                      39:35
 16 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                          40:42
 17 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                           40:45
 18 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                            46:30
 19 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                             46:43
 20 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           48:10
 21 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin                         49:21
 22 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   51:26
 23 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            55:27
 24 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge                         58:55
 25 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                          59:35
 26 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF                           01:02:55
 27 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                     01:03:07
 28 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                        01:06:32
 29 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice                 01:06:37
 30 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                01:09:49
 31 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   01:11:11
 32 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo                  29:52
 33 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                 01:13:33
 34 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                         01:17:27
 35 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal                           01:20:42
 36 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing                 01:20:48
 37 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini           01:21:02
 38 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                         01:21:05
 39 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                          01:21:26
 40 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing                   01:23:09
 41 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha                      01:23:36
 42 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling                  01:26:37
 43 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini           01:31:37
 44 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge                     01:33:49
 45 Manabu Ishibashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini               01:49:14
Klasyfikacja drużynowa:
  1 Astana Pro Team                                           82:46:17
  2 Bmc Racing Team                                              00:40
  3 Team Sky                                                     02:23
  4 Movistar Team                                                05:11
  5 Tinkoff Saxo                                                 05:50
  6 Team Cannondale - Garmin                                     15:54
  7 Lotto Soudal                                                 25:42
  8 Lampre - Merida                                              30:42
  9 Orica Greenedge                                              30:57
 10 Bardiani Csf                                                 32:29
 11 Team Katusha                                                 33:54
 12 FDJ                                                          36:42
 13 Etixx - Quick-Step                                           44:15
 14 Southeast                                                    45:31
 15 Ag2R La Mondiale                                             53:28
 16 Iam Cycling                                                  58:24
 17 Androni Giocattoli-Sidermec                               01:08:59
 18 CCC Sprandi Polkowice                                     01:20:37
 19 Team Lotto Nl - Jumbo                                     01:28:52
 20 Nippo - Vini Fantini                                      01:47:22
 21 Trek Factory Racing                                       01:54:12
 22 Team Giant - Alpecin                                      02:15:15

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: