Bayern-Rundfahrt 2015: etap 3

Irlandczyk Sam Bennett (Bora-Argon 18) triumfował na trzecim odcinku wyścigu w Bawarii.

Drugie miejsce wywalczył Francuz Nacer Bouhanni (Cofidis), a trzecie Litwin Ramunas Navardauskas (Cannondale-Garmin).

24-letni Bennett wygrał już drugi odcinek tegorocznej edycji, co pozwoliło mu powrócić na pozycję lidera wyścigu.

Leon Berger (LKT Brandenburg), Simone Antonini (Wanty-Groupe Gobert), Sascha Starker (Team Heizomat) i Marc de Maar (Team Roompot Oranje Peloton) uformowali ucieczkę dnia na trzecim odcinku niemieckiej imprezy. W ich towarzystwie kręcił też początkowo Duńczyk Rasmus Quaade (Cult Energy), ale po 37 kilometrach zrezygnował z akcji i wrócił do peletonu.

Czteroosobowa grupka uzyskała sześć minut zapasu nad kontrolowanym przez Bora - Argon 18 peletonem i między sobą walczyła o punkty na górskich premiach. Trzykrotnie punktował Antonini, po 118 kilometrach, na trzeciej premii zabierając ze sobą De Maara i ruszając ku mecie. Peleton na szczycie zameldował się 4:20 później, a na czele migały koszulki kolegów Bartka Huzarskiego i Johna Degenkolba.

Akcja kolarza Wanty nie miała dobrych perspektyw, a do tego zapaleńcowi dały się we znaki trudy etapu. Kolarz belgijskiej formacji osłabł po 160 kilometrach i z czoła wyścigu spłynął do peletonu. W tej sytuacji na czele został De Maar, 23 kilometry przed metą notując zaledwie półtorej minuty zapasu nad pościgiem. Grupa nie miała litości i skasowała go kilka kilometrów dalej.

Okazję do kontry wykorzystał Nowozelandczyk Jack Bauer (Cannondale-Garmin), na rundach w Ebern uzyskując kilka sekund zapasu i ciągnąc za sobą kolejnych śmiałków. Akcje wyglądały dobrze, ale pociągi ekip Giant-Alpecin i Cofidis poradziły sobie i doprowadziły do finiszu z grupy.

Praca francuskiej i niemieckiej ekipy poszła na marne - w końcówce najszybszy okazał się Sam Bennett. Irlandczyk nie zmarnował poświęcenie kolegów z Bora-Argon 18, którzy pracowali przez większość etapu i po raz drugi uniósł ręce w geście triumfu.

fot. Bora - Argon 18

Wyniki 3. etapu Bayern-Rundfahrt 2015 (2.HC), Selb - Ebern (205,9 km):

1. Sam Bennett (Bora-Argon 18)
2. Nacer Bouhanni (Cofidis)
3. Ramunas Navardauskas (Cannondale-Garmin)
4. Enrique Sanz (Movistar Team)
5. Jonas Vangenechten (IAM Cycling)
6. Marco Marcato (Wanty-Groupe Gobert)
7. John Degenkolb (Giant-Alpecin)
8. Christophe Laporte (Cofidis)
9. Reinardt Janse von Rensburg (MTN-Qhubeka)
10. Fabian Wegmann (Cult Energy)

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: