Bayern-Rundfahrt 2015: etap 2

John Degenkolb (Giant-Alpecin) wygrał drugi etap wyścigu w Bawarii  objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej imprezy.

Niemiecki sprinter na finiszu pokonał Francuza Nacera Bouhanniego (Cofidis) oraz Hiszpana Enrique Sainza (Movistar Team).

Kolejny pagórkowaty odcinek niemieckiego wyścigu sprzyjał zawiązywaniu akcji zaczepnych. Swojego szczęścia próbowali tym razem Adrien Niyonshuti (MTN-Qhubeka), Marco Minnaard (Wanty-Groupe Gobert), Jonas Koch (LKT Brandenburg), Thomas Koep (Team Stoelting) oraz Patrick Schelling (IAM Cycling), po 76 kilometrach uzyskując 6 minut przewagi nad peletonem.

Grupą pościgową kierowali przyboczni Nacera Bouhanniego (Cofidis), który wczoraj finiszował drugi i z Niemiec ani myślał wyjeżdżać bez etapowego skalpu. Przewaga spadała w miarę upływu kilometrów, ale na 40 kilometrów przed metą wciąż wynosiła ponad trzy minuty.

Uciekinierzy podzielili się - Koch i Niyonshuti nie wytrzymali tempa i zostali w tyle - a pozostała trójka dziarsko ruszyła do mety, na 20 kilometrów przed końcem notując niecałe 2 minuty zapasu. Przewaga okazała się niewystarczająca - peleton napędzany mięśniami kolarzy Movistar ofiarę dopadł 10 kilometrów przed metą.

Finisz po zwycięstwo wygrał John Degenkolb (Giant-Alpecin), w końcówce świetnie rozprowadzony przez kolegów z ekipy. Bouhanni po raz drugi musiał zadowolić się drugim miejscem, a etapowe podium dopełnił Enrique Sanz (Movistar Team).

Wczorajszy triumfator - Sam Bennett (Bora-Argon 18) finiszował tuż poza podium i stracił koszulkę lidera na rzecz "Dege".

fot. Giant-Alpecin

Wyniki 2. etapu Bayern-Rundfahrt 2015 (2.HC), Waldsassen - Selb (179,5 km):
  1 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin                    4:25:06
  2 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  3 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team
  4 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18
  5 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin
  6 Willi Willwohl (Ger) LKT Team Brandenburg
  7 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
  8 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert
  9 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka
 10 Dylan Groenewegen (Ned) Team Roompot
 11 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
 12 Leonardo Duque (Col) Colombia
 13 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 14 Jonas Koch (Ger) Rad-Net Rose Team
 15 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka
 16 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
 17 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 18 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Garmin
 19 Andriato De Mattos (Bra) Southeast Pro Cycling
 20 Jack Bauer (NZl) Cannondale-Garmin
 21 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Team Roompot
 22 Fabian Wegmann (Ger) Cult Energy Pro Cycling
 23 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Garmin
 24 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling
 25 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Garmin
 26 Lennard Kämna (Ger) Team Stölting
 27 Fabian Schormair (Ger) Team Heizomat
 28 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 29 Gustav Larsson (Swe) Cult Energy Pro Cycling
 30 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin
 31 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
 32 Larry Warbasse (USA) IAM Cycling
 33 Linus Gerdemann (Ger) Cult Energy Pro Cycling
 34 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
 35 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18
 36 Tiago Machado (Por) Team Katusha
 37 Maarten De Jonge (Ned) Bike Aid
 38 Huub Duijn (Ned) Team Roompot
 39 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18
 40 Jesper Asselman (Ned) Team Roompot
 41 Nikodemus Holler (Ger) Bike Aid
 42 Carlos Quintero (Col) Colombia
 43 Nils Politt (Ger) Team Stölting
 44 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 45 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 46 Matej Mohoric (Slo) Cannondale-Garmin
 47 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) MTN - Qhubeka
 48 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia
 49 Mirko Tedeschi (Ita) Southeast Pro Cycling
 50 Egor Silin (Rus) Team Katusha
 51 Michael Carbel Svendgaard (Den) Cult Energy Pro Cycling
 52 Thomas Degand (Bel) IAM Cycling
 53 Zakkari Dempster (Aus) Bora-Argon 18
 54 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 55 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Garmin
 56 Johannes Weber (Ger) Team Stuttgart
 57 Rasmus Christian Quaade (Den) Cult Energy Pro Cycling
 58 Silvio Herklotz (Ger) Team Stölting
 59 Brayan Ramirez (Col) Colombia
 60 Leon Rohde (Ger) LKT Team Brandenburg
 61 Phili Zwingenberger (Ger) Team Heizomat
 62 Mike Terpstra (Ned) Team Roompot
 63 Javier Moreno (Spa) Movistar Team
 64 Julian Schulze (Ger) Team Stuttgart
 65 Giuseppe Fonzi (Ita) Southeast Pro Cycling
 66 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha
 67 Edward Diaz (Col) Colombia
 68 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 69 Jonas Tenbrock (Ger) Team Stölting
 70 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 71 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 72 Florian Nowak (Ger) Team Stuttgart
 73 Giorgio Cecchinel (Ita) Southeast Pro Cycling
 74 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 75 Rodolfo Torres (Col) Colombia
 76 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18                      00:21
 77 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling                              00:23
 78 Martin Reimer (Ger) LKT Team Brandenburg                     00:24
 79 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18                           00:39
 80 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin                 00:41
 81 Lars Van Der Haar (Ned) Team Giant-Alpecin                   00:43
 82 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                       00:50
 83 Carl Soballa (Ger) LKT Team Brandenburg
 84 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits          01:17
 85 Christian Mager (Ger) Cult Energy Pro Cycling
 86 Laurin Winter (Ger) Team Heizomat                            02:09
 87 Franz Schiewer (Ger) LKT Team Brandenburg                    02:15
 88 Sascha Starker (Ger) Team Heizomat                           02:17
 89 Daniel Bichlmann (Ger) Bike Aid
 90 Mekseb Debesay (Eri) Bike Aid
 91 Benjamin Edmüller (Ger) Team Heizomat                        02:22
 92 Berden De Vries (Ned) Team Roompot                           02:25
 93 Carlos Mario Ramirez (Col) Colombia                          02:26
 94 Samuele Conti (Ita) Southeast Pro Cycling
 95 Holger Burkhardt (Ger) Team Heizomat
 96 Kai Kautz (Ger) Team Stuttgart
 97 Songezo Jim (RSA) MTN - Qhubeka                              02:30
 98 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 99 Michel Koch (Ger) Rad-Net Rose Team
100 Rudiger Selig (Ger) Team Katusha
101 Jan Oelerich (Ger) Team Stölting
102 Ole Quast (Ger) Team Stölting
103 Christian Koch (Ger) LKT Team Brandenburg                    04:54
104 Leon Berger (Ger) LKT Team Brandenburg
105 Mario Vogt (Ger) Rad-Net Rose Team
106 Max Walsleben (Ger) Team Stuttgart
107 Marc Soler (Spa) Movistar Team
108 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
109 Thomas Koep (Ger) Team Stölting
110 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka
111 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Alpecin
112 Henning Bommel (Ger) Rad-Net Rose Team
113 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
114 Patrick Schelling (Swi) IAM Cycling
115 Domenic Weinstein (Ger) Rad-Net Rose Team                    05:40
116 Kersten Thiele (Ger) Rad-Net Rose Team                       06:41
117 Marc De Maar (Ned) Team Roompot
118 Luca Wackermann (Ita) Southeast Pro Cycling                  07:41
119 Mirko Selvaggi (Ita) Wanty - Groupe Gobert
120 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka                        08:13
121 Gero Walbrül (Ger) Team Heizomat
122 Arnold Fiek (Ger) Team Stuttgart
123 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18
124 Georg Loef (Ger) Team Stuttgart
125 Alex Kirsch (Lux) Cult Energy Pro Cycling
126 Christoph Schweizer (Ger) Bike Aid
127 Theo Reinhardt (Ger) Rad-Net Rose Team
128 Yannick Mayer (Ger) Bike Aid                                 16:54
129 Matthias Schnapka (Ger) Bike Aid
Klasyfikacja po 2. etapie
  1 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin                    9:55:31
  2 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits              00:02
  3 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                              00:04
  4 Jonas Koch (Ger) Rad-Net Rose Team                           00:06
  5 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha                           00:07
  6 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team                             00:10
  7 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
  8 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                          00:11
  9 Johannes Weber (Ger) Team Stuttgart                          00:12
 10 Rodolfo Torres (Col) Colombia
 11 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 12 Willi Willwohl (Ger) LKT Team Brandenburg                    00:14
 13 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
 14 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin
 15 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 16 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka
 17 Leonardo Duque (Col) Colombia
 18 Dylan Groenewegen (Ned) Team Roompot
 19 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 20 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin
 21 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
 22 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 23 Fabian Wegmann (Ger) Cult Energy Pro Cycling
 24 Andriato De Mattos (Bra) Southeast Pro Cycling
 25 Jack Bauer (NZl) Cannondale-Garmin
 26 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Garmin
 27 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Garmin
 28 Maarten De Jonge (Ned) Bike Aid
 29 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Team Roompot
 30 Linus Gerdemann (Ger) Cult Energy Pro Cycling
 31 Nikodemus Holler (Ger) Bike Aid
 32 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18
 33 Matej Mohoric (Slo) Cannondale-Garmin
 34 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
 35 Phili Zwingenberger (Ger) Team Heizomat
 36 Fabian Schormair (Ger) Team Heizomat
 37 Lennard Kämna (Ger) Team Stölting
 38 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18
 39 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 40 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling
 41 Larry Warbasse (USA) IAM Cycling
 42 Jesper Asselman (Ned) Team Roompot
 43 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Garmin
 44 Gustav Larsson (Swe) Cult Energy Pro Cycling
 45 Jonas Tenbrock (Ger) Team Stölting
 46 Tiago Machado (Por) Team Katusha
 47 Nils Politt (Ger) Team Stölting
 48 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia
 49 Carlos Quintero (Col) Colombia
 50 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 51 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) MTN - Qhubeka
 52 Mirko Tedeschi (Ita) Southeast Pro Cycling
 53 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
 54 Huub Duijn (Ned) Team Roompot
 55 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 56 Silvio Herklotz (Ger) Team Stölting
 57 Thomas Degand (Bel) IAM Cycling
 58 Egor Silin (Rus) Team Katusha
 59 Edward Diaz (Col) Colombia
 60 Julian Schulze (Ger) Team Stuttgart
 61 Brayan Ramirez (Col) Colombia
 62 Javier Moreno (Spa) Movistar Team
 63 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Garmin
 64 Zakkari Dempster (Aus) Bora-Argon 18
 65 Mike Terpstra (Ned) Team Roompot
 66 Rasmus Christian Quaade (Den) Cult Energy Pro Cycling
 67 Giuseppe Fonzi (Ita) Southeast Pro Cycling
 68 Leon Rohde (Ger) LKT Team Brandenburg
 69 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 70 Giorgio Cecchinel (Ita) Southeast Pro Cycling
 71 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18                      00:35
 72 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits            00:36
 73 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling                              00:37
 74 Martin Reimer (Ger) LKT Team Brandenburg                     00:38
 75 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin                 00:55
 76 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18                           01:27
 77 Christian Mager (Ger) Cult Energy Pro Cycling                01:31
 78 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                       01:51
 79 Michael Carbel Svendgaard (Den) Cult Energy Pro Cycling      01:55
 80 Florian Nowak (Ger) Team Stuttgart
 81 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits          02:13
 82 Franz Schiewer (Ger) LKT Team Brandenburg                    02:29
 83 Mekseb Debesay (Eri) Bike Aid                                02:31
 84 Sascha Starker (Ger) Team Heizomat
 85 Daniel Bichlmann (Ger) Bike Aid
 86 Berden De Vries (Ned) Team Roompot                           02:39
 87 Samuele Conti (Ita) Southeast Pro Cycling                    02:40
 88 Carlos Mario Ramirez (Col) Colombia
 89 Rudiger Selig (Ger) Team Katusha                             02:44
 90 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 91 Michel Koch (Ger) Rad-Net Rose Team
 92 Songezo Jim (RSA) MTN - Qhubeka
 93 Carl Soballa (Ger) LKT Team Brandenburg                      02:45
 94 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka                           04:15
 95 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha
 96 Patrick Schelling (Swi) IAM Cycling                          05:04
 97 Thomas Koep (Ger) Team Stölting                              05:06
 98 Christian Koch (Ger) LKT Team Brandenburg                    05:08
 99 Mario Vogt (Ger) Rad-Net Rose Team
100 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
101 Marc Soler (Spa) Movistar Team                               05:13
102 Domenic Weinstein (Ger) Rad-Net Rose Team                    05:54
103 Holger Burkhardt (Ger) Team Heizomat                         06:41
104 Marc De Maar (Ned) Team Roompot                              06:55
105 Jan Oelerich (Ger) Team Stölting                             07:50
106 Ole Quast (Ger) Team Stölting
107 Mirko Selvaggi (Ita) Wanty - Groupe Gobert                   07:55
108 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka                        08:25
109 Alex Kirsch (Lux) Cult Energy Pro Cycling                    08:27
110 Theo Reinhardt (Ger) Rad-Net Rose Team
111 Leon Berger (Ger) LKT Team Brandenburg                       09:09
112 Henning Bommel (Ger) Rad-Net Rose Team
113 Lars Van Der Haar (Ned) Team Giant-Alpecin                   09:41
114 Kai Kautz (Ger) Team Stuttgart                               10:07
115 Laurin Winter (Ger) Team Heizomat                            11:07
116 Benjamin Edmüller (Ger) Team Heizomat                        11:20
117 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka                           12:35
118 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Alpecin
119 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 13:52
120 Max Walsleben (Ger) Team Stuttgart                           13:58
121 Kersten Thiele (Ger) Rad-Net Rose Team                       15:22
122 Gero Walbrül (Ger) Team Heizomat                             15:54
123 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18
124 Christoph Schweizer (Ger) Bike Aid
125 Luca Wackermann (Ita) Southeast Pro Cycling                  16:45
126 Georg Loef (Ger) Team Stuttgart                              16:54
127 Arnold Fiek (Ger) Team Stuttgart                             17:16
128 Yannick Mayer (Ger) Bike Aid                                 24:35
129 Matthias Schnapka (Ger) Bike Aid                             34:57

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: