Bartłomiej Wawak drugi w Grazer Bike-Opening Strattegg 2015

Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team) zajął drugie miejsce w wyścigu młodzieżowców podczas austriackiej imprezy Graze Bike-Opening Strattegg.

Polak na trasie w okolicach austriackiego Grazu uległ jedynie Włochowi Gioele Bartoliniemu (Merida Italia Team) Podium dopełnił Włoch Lorenzo Samparisi.

Wyścig elity mężczyzn wygrał Austriak Gerhard Kerschbaumer przed Martinem Loo oraz Danielem Braidotem. W znaczniej lepiej obsadzonym wyścigu kobiet triumfowała za to Tanja Zakelj (Unior Tools Team), na mecie meldując się przed Evą Lechner (Team Colnago Sudtirol) i Blazą Klemencic (Habitat Elite UCI Team).

Austriacka impreza zaliczana jest do kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) i oznaczona jest kategorią C1.

Zawodnikom przyszło rywalizować przy ciepłej pogodzie i niemal bezchmurnym niebie. Kategoria U23 wystartowała 30 sekund po elicie, co spowodowało, że już na pierwszym podjeździe stawka się zjechała i wyprzedzanie na trudnej technicznie i wąskiej trasie zostało utrudnione.

Na trzecim okrążeniu zaatakował Bartolini i samotnie podążał do mety. Wawak utrzymywał stratę około 20 sekund. Na mecie, Włoch pojawił się 12 sekund przed Polakiem, a jako kolejny linię mety przekroczył Lorenzo Samparisi (Merida Italia Team).