Grody 2015: zapowiedź 2. etapu

Polkowice – serce jedynego polskiego zespołu z licencją prokontynentalną CCC Sprandi Polkowice. Polkowice – miasto, które w ostatnich latach na stałe zagościło w programie Szlakiem Grodów Piastowskich. Polkowice – miejsce startu i mety drugiego etapu tegorocznego wyścigu po dolnośląskich szosach.

Start nastąpi z polkowickiego Rynku o godz. 14. Przed peletonem sześć 26-kilometrowych rund, które poprowadzą w kierunku na Trzebcz, Guzice, Żuków, Grodowiec oraz Tarnówek. Po drodze na każdej pętli dwa przejazdy kolejowe. Trzeba uważać. Na czwartkowej trasie będzie można zebrać punkty na kolejnych premiach górskich drugiej kategorii (wszystkie sześć w Grodowcu) oraz na trzech premiach lotnych w Polkowicach.

Finisz na polkowickim rynku lekko pod górę, po kostce. Każde inne rozwiązanie, niż sprint z większej grupy będzie niemałą niespodzianką. Rok temu w Polkowicach, wówczas etap zaczynał się w Złotoryi, wygrał młody Duńczyk Asbjorn Kragh Andersen (teraz Tre-For-Blue Water). W 2013 roku na tej samej trasie co tegoroczna triumfował Tino Thömel (teraz RTS Santic).

Faworyci? Konrad Dąbkowski (ActiveJet), Alois Kankvosky (Whirlpool-Author) czy jego drużynowy kolega Jiri Polnicky. Nie można zapomnieć też o Pawle Franczaku (ActiveJet), któremu teren jest obojętny, bo wszędzie mocny, o Mateuszu Nowaku (Domin Sport) czy o zwycięzcy pierwszego odcinka Ukraińcu Andriy Kulyku (Kolss BDC). No i oczywiście gospodarze: CCC Sprandi. Stefan Schumacher, Mateusz Taciak? Zobaczymy.

Relacje telewizyjne z drugiego dnia na TVP Wrocław (godz. 22.20) oraz TVP Sport (godz. 22.40).

2etap_grody2015

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: