Skład kadry Polski na ME w maratonie MTB 2015

logo pzkol

Czteroosobowa kadra Polski stanie na starcie europejskiego czempionatu w maratonie MTB.

Polski Związek Kolarski (PZKol) przedstawił skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w maratonie MTB. Impreza odbędzie się w niemieckim Singen już w najbliższy weekend - 10 maja.

Polska wystawi czteroosobową reprezentację, do której zakwalifikowały się dwie zawodniczki i dwóch zawodników. W wyścigu kobiet wystartują Paula Gorycka i Monika Żur (obie 4F Scott Racing Team), a wśród panów zobaczymy Piotra Konwę (4F Scott Racing Team) i Krzysztofa Krzywego (Nexus Team).

Kryteriami kwalifikacji do europejskiego czempionatu były starty w dwóch maratonach w Polsce - w Maratonie Kresowym w Michałowie oraz na trasie Skandia LangTeam Maraton w Warszawie. Podopieczna managera ekipy 4F Andrzeja Piątka - Monika Żur - wygrała oba wyścigi w kategorii elity kobiet, dwukrotnie na metę przyjeżdżając przed klubową koleżanką Paulą Gorycką.

Piotr Konwa kwalifikację zdobył wygraną w Warszawie, z kolei Krzysztof Krzywy wywalczył w Michalowie 3. miejsce, a w Wilanowie zameldował się na 9. miejscu.

Jeśli chodzi o ustalenie kadry na te zawody, to możliwości były dwie. Pierwsza, za którą optowałem, to wysłanie utytułowanych zawodników w tej konkurencji. Mam tu na myśli Maję Włoszczowską, Anię Szafraniec, Bartka Wawaka, Piotrka i Adriana Brzózków, Marka Konwę i kilku innych. Myślę, że 2 zawodników i 2 zawodniczki wyraziliby chęć startu w tej imprezie. Druga opcja to wyznaczenie kilku wyścigów, stworzenie na ich podstawie rankingu i wysłanie najlepszych. Opcje te przedstawiłem moim przełożonym, którzy opowiedzieli się za opcją numer 2 i wyznaczeniem Maratonu Kresowego w Michałowie i Skandii w Wilanowie jako wyścigów kwalifikacyjnych

- wyjaśniał dyrektor sportowy PZKolu Andrzej Piątek, zapytany przez nas o ustalenia kryteriów wyboru kadrowiczów.

Przed rokiem podczas mistrzostw Europy i mistrzostw świata 6. miejsce w gronie elity wywalczył Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: