4 Jours de Dunkerque 2015: etap 1

Bryan Coquard (Team Europcar) wygrał pierwszy etap 61. edycji Czterech Dni Dunkierki oraz objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

23-letni Francuz na finiszu pokonał innego uciekiniera Edwarda Theunsa (Topsport Vlaanderen-Baloise) z Belgii. Podium uzupełnił Litwin Ignatas Konovalovas (Team Marseille 13 KTM).

Polskie kolarstwo nie jest reprezentowane w wyścigu.

Wyniki 1. etapu 4 Jours de Dunkerque 2015 (2.HC), Dunkerque - Orchies (178,7 km):
  1 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar                          4:16:34
  2 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  3 Ignatas Konovalovas (Ltu) Team Marseille 13 KTM              00:04
  4 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale                         00:13
  5 Bjorn Thurau (Ger) Bora-Argon 18
  6 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise     00:26
  7 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  8 Alo Jakin (Est) Auber 93
  9 Steve Chainel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 10 Mads Pedersen (Den) Cult Energy Pro Cycling
 11 Alexandre Blain (Fra) Team Marseille 13 KTM
 12 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 13 Laurent Pichon (Fra) FDJ
 14 Pierrick Fedrigo (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 15 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
 16 Ralf Matzka (Ger) Bora-Argon 18                              00:37
 17 Yauheni Hutarovich (Blr) Bretagne-Séché Environnement
 18 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne-Séché Environnement             00:46
 19 Florian Vachon (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 20 Brice Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement              01:00
 21 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             01:04
 22 Wesley Kreder (Ned) Team Roompot
 23 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 24 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
 25 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA                  01:13
 26 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
 27 Baptiste Planckaert (Bel) Roubaix Lille Metropole
 28 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18                      02:01
 29 Benjamin Giraud (Fra) Team Marseille 13 KTM                  02:07
 30 Julien El Fares (Fra) Team Marseille 13 KTM
 31 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Metropole
 32 Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 33 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA              02:19
 34 Miguel Angel Rubiano (Col) Colombia                          02:20
 35 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 36 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 37 Fabien Canal (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre
 38 Tim Kerkhof (Ned) Team Roompot
 39 Omar Fraile (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 40 Evaldas Siskevicius (Ltu) Team Marseille 13 KTM
 41 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
 42 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
 43 Michel Kreder (Ned) Team Roompot
 44 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 45 Steven Tronet (Fra) Auber 93
 46 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 47 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 48 Raymond Kreder (Ned) Team Roompot
 49 Julien Duval (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre
 50 Maurits Lammertink (Ned) Team Roompot
 51 Matthieu Boulo (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 52 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits                02:26
 53 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         02:30
 54 Otto Vergaerde (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 55 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18
 56 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                                     02:55
 57 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale                    02:56
 58 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18
 59 David Menut (Fra) Auber 93                                   02:20
 60 David Boucher (Fra) FDJ
 61 William Bonnet (Fra) FDJ                                     03:17
 62 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale                      04:05
 63 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            08:36
 64 Anthony Geslin (Fra) FDJ                                     08:47
 65 Michael Reihs (Den) Cult Energy Pro Cycling
 66 Julien Morice (Fra) Team Europcar
 67 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
 68 Yoann Paillot (Fra) Team Marseille 13 KTM
 69 Yohann Gene (Fra) Team Europcar                              09:31
 70 Martin Mortensen (Den) Cult Energy Pro Cycling               10:22
 71 Johan Van Summeren (Bel) AG2R La Mondiale
 72 Luis Mas (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 73 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
 74 Marc Sarreau (Fra) FDJ
 75 Leonardo Duque (Col) Colombia
 76 Quentin Pacher (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre
 77 Jorge Castiblanco (Col) Colombia
 78 Rodolfo Torres (Col) Colombia
 79 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 80 Ivar Slik (Ned) Team Roompot
 81 Dieter Bouvry (Bel) Roubaix Lille Metropole                  11:00
 82 Timothy Dupont (Bel) Roubaix Lille Metropole
 83 Daniel Schorn (Aut) Bora-Argon 18
 84 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18
 85 Jeremy Leveau (Fra) Roubaix Lille Metropole
 86 Jonas Ahlstrand (Swe) Cofidis, Solutions Credits
 87 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar                         11:15
 88 Kevin Lebreton (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre
 89 Alexis Bodiot (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre
 90 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 91 Théo Vimpere (Fra) Auber 93
 92 Reinier Honig (Ned) Team Roompot
 93 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ
 94 Brayan Ramirez (Col) Colombia
 95 Maxime Renault (Fra) Auber 93
 96 Clement Saint Martin (Fra) Team Marseille 13 KTM
 97 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
 98 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Lille Metropole              12:05
 99 Julien Loubet (Fra) Team Marseille 13 KTM                    12:07
100 André Looij (Ned) Team Roompot                               12:23
101 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert                  17:06
102 Romain Le Roux (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre     17:19
103 Thomas Damuseau (Fra) Roubaix Lille Metropole                18:35
104 César Bihel (Fra) Auber 93                                   18:42
105 Walter Pedraza (Col) Colombia
106 Cayetano Sarmiento (Col) Colombia
107 Rudy Kowalski (Fra) Roubaix Lille Metropole
108 Maxime Cam (Fra) Bretagne-Séché Environnement
109 Heiner Parra (Col) Caja Rural-Seguros RGA
110 Anthony Maldonado (Fra) Auber 93
111 Troels Ronning Vinther (Den) Cult Energy Pro Cycling
112 Guillaume Levarlet (Fra) Auber 93
113 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18
114 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
115 Fabio Duarte (Col) Colombia
116 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert
117 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert
118 Russell Downing (GBr) Cult Energy Pro Cycling
119 Christian Mager (Ger) Cult Energy Pro Cycling
120 Benjamin Thomas (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terr     19:20
DNF Tom De Vriendt (Bel) Wanty - Groupe Gobert
DNF Fernando Grijalba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
DNF Benoît Sinner (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre
DNF Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
Klasyfikacja generalna po 1. etapie:
  1 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar                          4:16:24
  2 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            00:04
  3 Ignatas Konovalovas (Ltu) Team Marseille 13 KTM              00:10
  4 Yauheni Hutarovich (Blr) Bretagne-Séché Environnement
  5 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale                         00:23
  6 Bjorn Thurau (Ger) Bora-Argon 18
  7 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise     00:36
  8 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  9 Alo Jakin (Est) Auber 93
 10 Steve Chainel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 11 Mads Pedersen (Den) Cult Energy Pro Cycling
 12 Alexandre Blain (Fra) Team Marseille 13 KTM
 13 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 14 Laurent Pichon (Fra) FDJ
 15 Pierrick Fedrigo (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 16 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
 17 Ralf Matzka (Ger) Bora-Argon 18                              00:47
 18 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne-Séché Environnement             00:50
 19 Florian Vachon (Fra) Bretagne-Séché Environnement            00:56
 20 Brice Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement              01:10
 21 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             01:14
 22 Wesley Kreder (Ned) Team Roompot
 23 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 24 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
 25 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA                  01:23
 26 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
 27 Baptiste Planckaert (Bel) Roubaix Lille Metropole
 28 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18                      02:11
 29 Benjamin Giraud (Fra) Team Marseille 13 KTM                  02:17
 30 Julien El Fares (Fra) Team Marseille 13 KTM
 31 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Metropole
 32 Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 33 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA              02:29
 34 Miguel Angel Rubiano (Col) Colombia                          02:30
 35 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 36 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 37 Fabien Canal (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre
 38 Tim Kerkhof (Ned) Team Roompot
 39 Omar Fraile (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 40 Evaldas Siskevicius (Ltu) Team Marseille 13 KTM
 41 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
 42 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
 43 Michel Kreder (Ned) Team Roompot
 44 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 45 Steven Tronet (Fra) Auber 93
 46 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 47 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 48 Raymond Kreder (Ned) Team Roompot
 49 Julien Duval (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre
 50 Maurits Lammertink (Ned) Team Roompot
 51 Matthieu Boulo (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 52 David Menut (Fra) Auber 93
 53 David Boucher (Fra) FDJ
 54 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits                02:34
 55 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         02:38
 56 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                         02:39
 57 Otto Vergaerde (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           02:40
 58 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                                     03:05
 59 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale                    03:06
 60 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18
 61 William Bonnet (Fra) FDJ                                     03:27
 62 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale                      04:15
 63 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            08:46
 64 Anthony Geslin (Fra) FDJ                                     08:57
 65 Michael Reihs (Den) Cult Energy Pro Cycling
 66 Julien Morice (Fra) Team Europcar
 67 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
 68 Yoann Paillot (Fra) Team Marseille 13 KTM
 69 Yohann Gene (Fra) Team Europcar                              09:41
 70 Ivar Slik (Ned) Team Roompot                                 10:28
 71 Martin Mortensen (Den) Cult Energy Pro Cycling               10:32
 72 Johan Van Summeren (Bel) AG2R La Mondiale
 73 Luis Mas (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 74 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
 75 Marc Sarreau (Fra) FDJ
 76 Leonardo Duque (Col) Colombia
 77 Quentin Pacher (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre
 78 Jorge Castiblanco (Col) Colombia
 79 Rodolfo Torres (Col) Colombia
 80 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 81 Dieter Bouvry (Bel) Roubaix Lille Metropole                  11:10
 82 Timothy Dupont (Bel) Roubaix Lille Metropole
 83 Daniel Schorn (Aut) Bora-Argon 18
 84 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18
 85 Jeremy Leveau (Fra) Roubaix Lille Metropole
 86 Jonas Ahlstrand (Swe) Cofidis, Solutions Credits
 87 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                      11:22
 88 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar                         11:25
 89 Kevin Lebreton (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre
 90 Alexis Bodiot (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre
 91 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 92 Théo Vimpere (Fra) Auber 93
 93 Reinier Honig (Ned) Team Roompot
 94 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ
 95 Brayan Ramirez (Col) Colombia
 96 Maxime Renault (Fra) Auber 93
 97 Clement Saint Martin (Fra) Team Marseille 13 KTM
 98 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Lille Metropole              12:15
 99 Julien Loubet (Fra) Team Marseille 13 KTM                    12:17
100 André Looij (Ned) Team Roompot                               12:33
101 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert                  17:16
102 Romain Le Roux (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre     17:29
103 Thomas Damuseau (Fra) Roubaix Lille Metropole                18:45
104 César Bihel (Fra) Auber 93                                   18:52
105 Walter Pedraza (Col) Colombia
106 Cayetano Sarmiento (Col) Colombia
107 Rudy Kowalski (Fra) Roubaix Lille Metropole
108 Maxime Cam (Fra) Bretagne-Séché Environnement
109 Heiner Parra (Col) Caja Rural-Seguros RGA
110 Anthony Maldonado (Fra) Auber 93
111 Troels Ronning Vinther (Den) Cult Energy Pro Cycling
112 Guillaume Levarlet (Fra) Auber 93
113 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18
114 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
115 Fabio Duarte (Col) Colombia
116 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert
117 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert
118 Russell Downing (GBr) Cult Energy Pro Cycling
119 Christian Mager (Ger) Cult Energy Pro Cycling
120 Benjamin Thomas (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terr     19:30

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: