Tour de Romandie: Fotorelacja z Lozanny

martin byk

Prezentujemy fotorelację z etapu jazdy indywidualnej z czasem w Lozannie.

Położona nad malowniczym wybrzeżu Jeziora Genewskiego Lozanna przywitała miłośników kolarstwa deszczową pogodą. Nadmiar wody nie zachęcał do pracy ani kolarzy, ani mechaników, ani dziennikarzy. Mimo przeciwności ze strony natury udało nam się przygotować dla Was obszerną galerię z okolic startu i mety niedzielnego etapu Tour de Romandie.

Jedną z ciekawszych rozrywek podczas przeglądanie zdjęć jest z pewnością niezgodność używanych komponentów z umowami sponsorskimi. Szczególnym zainteresowaniem, jak od lat, cieszyły się koła niemieckiej marki Lightweight. Legendarny producent stroni od sponsorowania kogokolwiek, co potwierdza krążąca od lat anegdota o prośbie Lance'a Armstronga o współpracę. Odpowiedź Niemców? Wszyscy płacą. Mimo to, charakterystyczne koła pozbawione oryginalnych oznaczeń bądź wręcz ze zmienionymi oznaczeniami znalazły się w wielu rowerach. Podobnym zabiegom, nie podobającym się sponsorom, poddano siodełka, kierownice i zapewne wiele innych elementów, które wypaczy wprawne oko. Wnętrza ciężarówek serwisowych mogą spowodować szybsze bicie serca u niejednego fana majsterkowania przy rowerach.

Galeria składa się jednak przede wszystkim ze zdjęć zawodników. Mamy nadzieję, że ich portrety przy pracy przypadną Wam do gustu. Więcej materiałów z Tour de Romandie pojawi się na naszym wortalu w najbliższym czasie - czekajcie w gotowości!

Zapraszamy do galerii!

Zdjęcie: Jakub Zimoch/rowery.org

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: