Krismar Big Silvant Team gotowy na Grody Piastowskie

Już jutro Krismar Big Silvant Team po raz pierwszy wystartuje w etapowym wyścigu zaliczanym do kalendarza UCI Europe TourSzlakiem Grodów Piastowskich (6-9 maja).

Pierwszy etap liczy 176 kilometrów i prowadzi po rundach w Świdnicy. Następnego dnia czeka rywalizacja na 155 kilometrach w Polkowicach. Etap numer jest najdłuższy – 196,5-kilometra w Dzierżoniowie. Na zakończenie kolarze zmierzą się z krótkim 90-kilometrowym odcinku w Legnicy.

Program Szlakiem Grodów Piastowskich 2015:
1. etap - ŚwidnicaŚwidnica: 176 kilometrów (8 x 22 km)
2. etap - Polkowice – Polkowice: 155,4 kilometrów (6 x 29,5 km)
3. etap -Dzierżoniów – Dzierżoniów: 196,5 kilometrów (3 x 65,5 km)
4. etap - Legnica – Legnica: 90 kilometrów (12 x 7,5 km)

Po Memoriale Trochanowskiego i Siemińskiego przystępujemy do rywalizacji w Grodach. Mamy nadzieję, że uda nam się przejechać ten wyścig bezpiecznie, bez kontuzji. To będzie dla nas kolejne ważne doświadczenie, które może zaprocentować w przyszłości. Nie mamy specjalnych celów. Chcemy być aktywni i powalczyć w klasyfikacji młodzieżowej

– powiedział dyrektor sportowy Adam Wadecki.

Liderem ekipy będzie Konrad Kott, który ma za sobą start w niedawno zakończonym Karpackim Wyścigu Kurierów w barwach reprezentacji Polski.

Na KWK pracowałem na lidera Piotra Konwę, który zajął dobre 8. miejsce w klasyfikacji generalnej. Przetarłem nogę, a teraz przed nami Grody. Nastawienie jest bojowe

- skomentował Konrad Kott.

W wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich gościnnie w barwach Krismar Big Silvant Team wystąpi Grzegorz Haba ścigający się obecnie w Mostostalu Puławy. Grzegorz jest ostatnie w dobrej formie, co potwierdził zajmując 7. miejsce w Memoriale Romana Siemińskiego.

Ponadto w składzie znalazł się będący w solidnej dyspozycji Paweł Skrzeszewski oraz Karol Skrzyniarz, Igor Antonov i Alexander Fadeev.

Skład Krismar Big Silvant na Szlakiem Grodów Piastowskich: Konrad Kott, Grzegorz Haba, Paweł Skrzeszewski, Karol Skrzyniarz, Igor Antonov i Alexander Fadeev.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: