Tour de Yorkshire 2015: etap 3

Ben Hermans z grupy BMC Racing Team triumfował na trasie ostatniego etapu 1. Tour de Yorkshire. W klasyfikacji końcowej prowadzenie obronił Norweg Lars Petter Nordhaug (Sky).

Hermans finiszował samotnie, wyprzedzając kolegę z zespołu Grega van Avermaeta i Juliena Simona (Cofidis).

24. zameldował się Marcin Białobłocki (One Pro Cycling), a 32. Karol Domagalski (Raleigh), obaj ponad 5 minut za zwycięzcą.

Sześć krótki, ale dość sztywnych podjazdów, leżało na trasie do Leeds o długości 167 km. Tuż po starcie odjechała grupa w składzie Lawson Craddock (Giant), Sondre Holst Enger (IAM), Janse V. Rensburg (MTN), Nicolas Edet (Cofidis), Rasmus Christian Quaade (Cult), James McLaughlin (Madison Genesis) i Ian Bibby (NTFO).

Siódemka zdobyła blisko 5 minut przewagi (55 km), a po pokonaniu czwartego wzniesienia (110 km; 1,3 km 10%) nadal przewaga była spora, bo wynosiła 4:55, ale z przodu pozostała dwójka Craddock z Edetem. Do pracy zabrała się ekipa Sky. Wyścigowi towarzyszyły tłumy widzów, jak podczas niezapomnianych etapów Tour de France w tym miejscu.

Przedostatnia wspinaczka (131,5 km; 1,8 km; 8%) dała się mocno we znaki. Różnica zmalała do 2:40 nad grupą około 20 kolarzy, która najlepiej pokonała tą przeszkodę.

Na trasie rozpadało się. Ostatni podjazd leżał 23 km przed metą (143 km; 1,4 km; 10,3%). Dwójce pozostało tam 1:10. Za ich plecami jechał 17-osobowy pościg z liderem wyścigu w składzie.

15 km przed celem na niepunktowanym wzniesieniu Craddock odjechał zmęczonemu Edetowi. Za plecami młodego Amerykanina było coraz bardziej nerwowo, zaatakował Ben Hermans.

Kolarz BMC Racing Team dopadł Craddocka 5 km przed metą i od razu mu odjechał, jak się okazało po etapowy triumf.

fot. ASO / G. DEMOUVEAUX

Wyniki 3. etapu Tour de Yorkshire 2015 (2.1); Wakefield - Leeds (167 km):
  1 Ben Hermans (Bel) BMC Racing                               4:27:22
  2 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing                           00:09
  3 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  4 Samuel Sanchez Gonzalez (Esp) BMC Racing
  5 Huub Duijn (Ned) Team Roompot
  6 Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Sky
  7 Alex Kirsch (Lux) Cult Energy Pro Cycling
  8 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  9 Steven Kruijswijk (Ned) Lotto NL- Jumbo
 10 Thomas Voeckler (Fra) Europcar
 11 Stephen Cummings (GBr) MTN - Qhubeka
 12 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing
 13 Steven Lampier (GBr) Raleigh
 14 Richard Handley (GBr) JLT Condor
 15 Erick Rowsell (GBr) Madison Genesis
 16 Gustav Larsson (Swe) Cult Energy Pro Cycling
 17 Scott Davies (GBr) Great Britain
 18 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 19 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                00:16
 20 David Lopez Garcia (Esp) Team Sky                            00:31
 21 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits                00:39
 22 Lawson Craddock (USA) Giant-Alpecin                          01:19
 23 Joshua Edmondson (GBr) Great Britain                         04:03
 24 Marcin Białobłocki (Pol) One Pro Cycling                     05:35
 25 Russell Downing (GBr) Cult Energy Pro Cycling
 26 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 27 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 28 Vicente Reynes Mimo (Esp) IAM Cycling                        05:38
 29 Thomas Degand (Bel) IAM Cycling
 30 Patrick Schelling (Sui) IAM Cycling
 31 Timo Roosen (Ned) Lotto NL- Jumbo
 32 Karol Domagalski (Pol) Raleigh
 33 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 34 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 35 James McLaughlin (GBr) Madison Genesis
 36 Kristian House (GBr) JLT Condor
 37 Lars Van Der Haar (Ned) Giant-Alpecin
 38 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 39 Perrig Quemeneur (Fra) Europcar
 40 Cyril Gautier (Fra) Europcar
 41 Jonathan McEvoy (GBr) NFTO
 42 Bradley Wiggins (GBr) Team WIGGINS
 43 Liam Holohan (GBr) Madison Genesis
 44 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing                         08:21
 45 Simon Pellaud (Sui) IAM Cycling
 46 Thomas Stewart (GBr) Madison Genesis                    
 47 Otto Vergaerde (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 48 Nick Van Der Lijke (Ned) Lotto NL- Jumbo
 49 Dylan Groenewegen (Ned) Team Roompot
 50 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 51 Peter Williams (GBr) One Pro Cycling
 52 Gabriel Cullaigh (GBr) Great Britain
 53 Karel Hnik (Cze) Cult Energy Pro Cycling
 54 Robert Partridge (GBr) NFTO
 55 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing
 56 Thomas Moses (GBr) JLT Condor
 57 Morgan Kneisky (Fra) Raleigh
 58 Ian Boswell (USA) Team Sky
 59 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) MTN - Qhubeka               10:28
 60 Maarten Wynants (Bel) Lotto NL- Jumbo
 61 Etienne Van Empel (Ned) Team Roompot
 62 Owain Doull (GBr) Team WIGGINS                               11:18
 63 Michael Thompson (GBr) Team WIGGINS
 64 Rasmus Christian Quaade (Den) Cult Energy Pro Cycling
 65 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka
 66 Nathan Earle (Aus) Team Sky
 67 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Credits
 68 Yanto Barker (GBr) One Pro Cycling
 69 Ian Bibby (GBr) NFTO                                         14:44
 70 Mike Teunissen (Ned) Lotto NL- Jumbo                         16:51
 71 Dexter Gardias (GBr) One Pro Cycling
 72 Moreno Hofland (Ned) Lotto NL- Jumbo
 73 Ivar Slik (Ned) Team Roompot
 74 Mark Stewart (GBr) Great Britain
 75 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            17:13
 76 Michael James Northey (NZl) Madison Genesis
 77 Moreno De Pauw (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 78 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka
 79 Rick Zabel (Ger) BMC Racing
 80 Harry Tanfield (GBr) JLT Condor
 81 Tom Barras (GBr) NFTO
 82 Wesley Kreder (Ned) Team Roompot
 83 Tobyn Horton (GBr) Madison Genesis
 84 Ramon Sinkeldam (Ned) Giant-Alpecin
 85 Berden De Vries (Ned) Team Roompot
 86 Mark McNally (GBr) Madison Genesis
 87 André Looij (Ned) Team Roompot
 88 Matt Brammeier (Irl) MTN - Qhubeka
 89 Jesper Asselman (Ned) Team Roompot
 90 Thomas Boudat (Fra) Europcar
 91 Christopher Latham (GBr) Great Britain
 92 Steele von Hoff (Aus) NFTO
 93 Martin Mortensen (Den) Cult Energy Pro Cycling
 94 Tom Stamsnijder (Ned) Giant-Alpecin
 95 Dan Craven Nam Europcar
 96 Christopher Lawless (GBr) Team WIGGINS
 97 Germain Burton (GBr) Great Britain
 98 Olivier Wood (GBr) Great Britain
 99 Evan Oliphant (GBr) Raleigh
100 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
101 Andrew Hawdon (GBr) Raleigh
102 Bert De Backer (Bel) Giant-Alpecin
103 James Lowsley Williams (GBr) NFTO
104 Graham Briggs (GBr) JLT Condor
105 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling
106 Jake Kelly (GBr) Great Britain
107 Iain Paton (GBr) Team WIGGINS
108 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling
109 Robert Wagner (Ger) Lotto NL- Jumbo
110 Andrew Tennant (GBr) Team WIGGINS
111 Yannick Martinez (Fra) Europcar
112 Thomas Scully (NZl) Madison Genesis
113 Dale Appleby (GBr) NFTO
114 Nick Dougall (RSA) MTN - Qhubeka
115 Calvin Beneke (RSA) Raleigh
116 Bradley Morgan (GBr) Raleigh
117 Chris Opie (GBr) One Pro Cycling
118 Joshua Hunt (GBr) One Pro Cycling
119 Ian Wilkinson (GBr) Raleigh
120 Tony Hurel (Fra) Europcar
121 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
122 Michael Cuming (GBr) JLT Condor
123 Luke Grivell-Mellor (GBr) JLT Condor
Klasyfikacja końcowa
  1 Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Sky                       12:47:56
  2 Samuel Sanchez Gonzalez (Esp) BMC Racing                     00:11
  3 Thomas Voeckler (Fra) Europcar
  4 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits           00:13
  5 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                00:24
  6 Ben Hermans (Bel) BMC Racing                                 01:05
  7 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing                           01:15
  8 Erick Rowsell (GBr) Madison Genesis                          01:21
  9 Huub Duijn (Ned) Team Roompot                                01:27
 10 Richard Handley (GBr) JLT Condor
 11 Stephen Cummings (GBr) MTN - Qhubeka                         01:30
 12 Scott Davies (GBr) Great Britain
 13 David Lopez Garcia (Esp) Team Sky                            01:52
 14 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits                02:28
 15 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         02:32
 16 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing
 17 Alex Kirsch (Lux) Cult Energy Pro Cycling                    02:38
 18 Steven Lampier (GBr) Raleigh
 19 Gustav Larsson (Swe) Cult Energy Pro Cycling                 02:40
 20 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits              06:48
 21 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits                07:45
 22 Joshua Edmondson (GBr) Great Britain                         07:50
 23 Russell Downing (GBr) Cult Energy Pro Cycling                07:58
 24 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                              08:01
 25 Perrig Quemeneur (Fra) Europcar                              08:04
 26 Karol Domagalski (Pol) Raleigh                               08:07
 27 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise     09:16
 28 Marcin Białobłocki (Pol) One Pro Cycling
 29 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             09:22
 30 Lars Van Der Haar (Ned) Giant-Alpecin                        09:25
 31 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 32 Kristian House (GBr) JLT Condor
 33 Liam Holohan (GBr) Madison Genesis
 34 Jonathan McEvoy (GBr) NFTO                                   09:38
 35 Patrick Schelling (Sui) IAM Cycling                          10:21
 36 Vicente Reynes Mimo (Esp) IAM Cycling                        10:55
 37 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) MTN - Qhubeka               11:49
 38 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing                         12:02
 39 Morgan Kneisky (Fra) Raleigh
 40 Thomas Stewart (GBr) Madison Genesis                         12:07
 41 Nick Van Der Lijke (Ned) Lotto NL- Jumbo                     12:08
 42 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing
 43 Gabriel Cullaigh (GBr) Great Britain
 44 Otto Vergaerde (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 45 Simon Pellaud (Sui) IAM Cycling
 46 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka              13:41
 47 Thomas Degand (Bel) IAM Cycling                              14:42
 48 Michael Thompson (GBr) Team WIGGINS                          15:05
 49 Lawson Craddock (USA) Giant-Alpecin                          15:56
 50 Steven Kruijswijk (Ned) Lotto NL- Jumbo                      17:00
 51 Yanto Barker (GBr) One Pro Cycling                           18:30
 52 Ian Bibby (GBr) NFTO                                         18:31
 53 Owain Doull (GBr) Team WIGGINS                               18:36
 54 Mike Teunissen (Ned) Lotto NL- Jumbo                         19:14
 55 Robert Partridge (GBr) NFTO                                  19:27
 56 Moreno Hofland (Ned) Lotto NL- Jumbo                         20:22
 57 Cyril Gautier (Fra) Europcar                                 20:38
 58 James McLaughlin (GBr) Madison Genesis
 59 Bradley Wiggins (GBr) Team WIGGINS
 60 Thomas Boudat (Fra) Europcar                                 20:54
 61 Steele von Hoff (Aus) NFTO
 62 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits                20:57
 63 Berden De Vries (Ned) Team Roompot                           21:00
 64 Michael James Northey (NZl) Madison Genesis
 65 Martin Mortensen (Den) Cult Energy Pro Cycling
 66 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka
 67 Jesper Asselman (Ned) Team Roompot
 68 Tom Stamsnijder (Ned) Giant-Alpecin
 69 Timo Roosen (Ned) Lotto NL- Jumbo                            22:26
 70 Peter Williams (GBr) One Pro Cycling
 71 Dylan Groenewegen (Ned) Team Roompot                         25:03
 72 Maarten Wynants (Bel) Lotto NL- Jumbo                        25:28
 73 Thomas Moses (GBr) JLT Condor                                26:19
 74 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             26:36
 75 Etienne Van Empel (Ned) Team Roompot                         27:16
 76 Thomas Scully (NZl) Madison Genesis                          27:58
 77 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Credits            28:06
 78 Yannick Martinez (Fra) Europcar                              28:19
 79 Michael Cuming (GBr) JLT Condor
 80 Karel Hnik (Cze) Cult Energy Pro Cycling                     29:35
 81 Ian Boswell (USA) Team Sky                                   30:40
 82 Harry Tanfield (GBr) JLT Condor                              31:12
 83 Evan Oliphant (GBr) Raleigh                                  31:18
 84 Nick Dougall (RSA) MTN - Qhubeka                             31:46
 85 Ramon Sinkeldam (Ned) Giant-Alpecin                          32:03
 86 Rick Zabel (Ger) BMC Racing                                  32:07
 87 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
 88 Christopher Lawless (GBr) Team WIGGINS
 89 Bert De Backer (Bel) Giant-Alpecin                           32:12
 90 Olivier Wood (GBr) Great Britain                             32:13
 91 Robert Wagner (Ger) Lotto NL- Jumbo
 92 Tobyn Horton (GBr) Madison Genesis
 93 Joshua Hunt (GBr) One Pro Cycling
 94 Bradley Morgan (GBr) Raleigh
 95 Tony Hurel (Fra) Europcar
 96 Iain Paton (GBr) Team WIGGINS                                32:48
 97 Dan Craven Nam Europcar                                      33:16
 98 Nathan Earle (Aus) Team Sky                                  33:37
 99 Dexter Gardias (GBr) One Pro Cycling                         33:39
100 Matt Brammeier (Irl) MTN - Qhubeka                           33:43
101 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling                            33:49
102 André Looij (Ned) Team Roompot                               33:55
103 Ian Wilkinson (GBr) Raleigh
104 Chris Opie (GBr) One Pro Cycling                             33:58
105 Wesley Kreder (Ned) Team Roompot                             34:01
106 Dale Appleby (GBr) NFTO
107 Germain Burton (GBr) Great Britain                           34:04
108 Ivar Slik (Ned) Team Roompot                                 34:10
109 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            34:38
110 Calvin Beneke (RSA) Raleigh                                  34:57
111 Christopher Latham (GBr) Great Britain                       35:00
112 Moreno De Pauw (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           35:04
113 Mark McNally (GBr) Madison Genesis                           35:22
114 James Lowsley Williams (GBr) NFTO                            35:31
115 Rasmus Christian Quaade (Den) Cult Energy Pro Cycling        37:35
116 Andrew Tennant (GBr) Team WIGGINS                            38:52
117 Luke Grivell-Mellor (GBr) JLT Condor                         39:32
118 Mark Stewart (GBr) Great Britain                             41:01
119 Tom Barras (GBr) NFTO                                        42:39
120 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                         43:42
121 Jake Kelly (GBr) Great Britain                               43:43
122 Andrew Hawdon (GBr) Raleigh                                  51:28
123 Graham Briggs (GBr) JLT Condor                               51:31

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: