Tour de Romandie 2015: etap 6

Rosjanin Ilnur Zakarin (Katusha) triumfował w 69. Tour de Romandie. Ostatni etap, jazda indywidualna, padła łupem Tony Martina (Etixx-Quick Step).

"Panzerwagen" na dystansie 17,3 km pokonał kolarzy Katushy: Simona Spilaka i Zakarina.

Trasa czasówki do 8 kilometra była płaska, następnie do 12 kilometra głównie wznosiła się z bardzo wymagającym fragmentem brukowanego podjazdu na zmoczonej deszczem drodze.

25-letni Rosjanin przystąpił do ostatniego etapu z pozycji lidera. Jechał świetnie, po 12 kilometrach notował drugi wynik, zaledwie 2 sekundy gorszy od Martina. Jego praca o mało nie została jednak zaprzepaszczona, ponieważ tuż po podjeździe zatrzymał go defekt, na czym Zakarin stracił kilkanaście sekund.

W trudnych warunkach bardzo dobre zawody pojechał Rafał Majka. Zawodnik Tinkoff-Saxo uzyskał 9. wynik dnia, co pozwoliło mu awansować z 11. na 7. pozycję w klasyfikacji końcowej.

Zawiedli natomiast faworyci. Zwycięzca dwóch poprzednich edycji Chris Froome (Team Sky) wykręcił dopiero 13. czas, a tylko nieco lepszy był Rigoberto Uran (Etixx-Quick Step).

Wyniki 6. etapu Tour de Romandie 2015 (WT), Lozanna (17,3 km; jazda indywidualna na czas):
  1 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                         23:18
  2 Simon Spilak (Slo) Team Katusha                              00:11
  3 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                             00:13
  4 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal                     00:19
  5 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                           00:22
  6 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                         00:24
  7 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team                     00:25
  8 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                               00:26
  9 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                               00:28
 10 Steve Morabito (Swi) FDJ                                     00:31
 11 Rigoberto Uran (Col) Etixx - Quick-Step                      00:32
 12 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge                            00:33
 13 Christopher Froome (GBr) Team Sky                            00:34
 14 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                         00:39
 15 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                            00:43
 16 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                            00:51
 17 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 18 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL-Jumbo                       00:55
 19 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            00:56
 20 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
 21 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL-Jumbo                       01:00
 22 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                           01:01
 23 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 24 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                        01:03
 25 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   01:06
 26 Rein Taaramae (Est) Astana Pro Team                          01:09
 27 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                       01:11
 28 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 29 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale                01:16
 30 Rui Costa (Por) Lampre-Merida                                01:18
 31 Romain Sicard (Fra) Team Europcar                            01:19
 32 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin                     01:22
 33 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
 34 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                         01:24
 35 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling                          01:27
 36 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
 37 Campbell Flakemore (Aus) BMC Racing Team                     01:28
 38 Nicolas Roche (Irl) Team Sky                                 01:30
 39 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ                                  01:31
 40 Alexandre Geniez (Fra) FDJ
 41 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling                           01:32
 42 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin
 43 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                           01:35
 44 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                              01:39
 45 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                           01:42
 46 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 47 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                           01:44
 48 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 49 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step                        01:46
 50 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                           01:47
 51 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge                       01:48
 52 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step                        01:49
 53 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing
 54 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff-Saxo
 55 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling                                01:50
 56 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    01:51
 57 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
 58 Brian Bulgac (Ned) Team LottoNL-Jumbo                        01:57
 59 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing                 01:58
 60 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 61 Jérémy Roy (Fra) FDJ                                         02:02
 62 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team                 02:05
 63 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
 64 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                          02:09
 65 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo                      02:10
 66 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                02:11
 67 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                         02:16
 68 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar                        02:17
 69 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           02:19
 70 Ivan Santaromita (Ita) Orica GreenEdge                       02:20
 71 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo                             02:24
 72 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                         02:26
 73 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 74 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                          02:27
 75 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing                    02:28
 76 Ian Stannard (GBr) Team Sky                                  02:29
 77 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin                 02:31
 78 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                    02:32
 79 Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre-Merida                       02:36
 80 Larry Warbasse (USA) IAM Cycling                             02:37
 81 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
 82 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal                              02:41
 83 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                    02:42
 84 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                02:44
 85 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                         02:46
 86 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 87 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                    02:47
 88 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                           02:50
 89 Bryan Naulleau (Fra) Team Europcar
 90 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
 91 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge                        02:52
 92 Janier Acevedo (Col) Cannondale-Garmin                       02:53
 93 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar                       02:54
 94 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
 95 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                          02:56
 96 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                           02:57
 97 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal                            03:00
 98 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
 99 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo
100 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin                        03:01
101 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing                     03:06
102 Cédric Pineau (Fra) FDJ                                      03:15
103 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Soudal                          03:18
104 Nathan Haas (Aus) Cannondale-Garmin                          03:19
105 Luke Rowe (GBr) Team Sky
106 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Alpecin                      03:22
107 Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin                        03:24
108 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team                            03:33
109 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin                       03:34
110 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                     03:43
111 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin                            03:54
112 Laurens Ten Dam (Ned) Team LottoNL-Jumbo
113 Jose Rodolfo Serpa (Col) Lampre-Merida                       03:57
114 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNL-Jumbo                    04:00
115 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin                         04:08
116 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin                        04:11
117 Danny Pate (USA) Team Sky                                    04:16
118 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge                             04:28
119 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                     04:32
120 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                  04:36
121 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling                           04:42
122 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
123 Jérôme Cousin (Fra) Team Europcar                            04:47
124 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida                             05:24
Klasyfikacja końcowa:
  1 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                          18:36:30
  2 Simon Spilak (Slo) Team Katusha                              00:17
  3 Christopher Froome (GBr) Team Sky                            00:35
  4 Thibaut Pinot (Fra) FDJ                                      00:49
  5 Rigoberto Uran (Col) Etixx - Quick-Step                      01:20
  6 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge                            01:21
  7 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                               01:24
  8 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                           01:42
  9 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                         01:43
 10 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                        01:54
 11 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                       02:02
 12 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                              02:13
 13 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha                             02:20
 14 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal                     02:39
 15 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL-Jumbo                       02:43
 16 Steve Morabito (Swi) FDJ                                     03:00
 17 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                         03:03
 18 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team                 03:12
 19 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            03:25
 20 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin                     03:34
 21 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff-Saxo                        04:51
 22 Ivan Santaromita (Ita) Orica GreenEdge                       05:05
 23 Romain Sicard (Fra) Team Europcar                            05:22
 24 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin                       05:38
 25 Rui Costa (Por) Lampre-Merida                                05:48
 26 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling                          06:15
 27 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                         06:20
 28 Winner Anacona (Col) Movistar Team                           06:27
 29 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling                                08:41
 30 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                         09:09
 31 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale                09:21
 32 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                               09:26
 33 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                           09:27
 34 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                             09:32
 35 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team                     10:07
 36 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                            10:20
 37 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing                     10:30
 38 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                           10:40
 39 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                           11:04
 40 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                         11:28
 41 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                12:09
 42 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    12:55
 43 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo                      13:23
 44 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                           13:49
 45 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step                        13:54
 46 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                         15:12
 47 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                            15:27
 48 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team                            16:40
 49 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin                        17:02
 50 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo                                18:28
 51 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                       19:33
 52 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar                       20:08
 53 Nicolas Roche (Irl) Team Sky                                 21:23
 54 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo                             21:55
 55 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                          22:44
 56 Jose Rodolfo Serpa (Col) Lampre-Merida                       23:06
 57 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                   23:27
 58 Rein Taaramae (Est) Astana Pro Team                          23:37
 59 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge                       23:39
 60 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                          24:23
 61 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida                             24:51
 62 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step                        25:21
 63 Laurens Ten Dam (Ned) Team LottoNL-Jumbo                     26:29
 64 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                           29:00
 65 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                            30:06
 66 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           31:19
 67 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                           33:04
 68 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin                        33:59
 69 Nathan Haas (Aus) Cannondale-Garmin                          34:11
 70 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   34:43
 71 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo                               35:20
 72 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                            35:57
 73 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                   37:03
 74 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing                 38:03
 75 Janier Acevedo (Col) Cannondale-Garmin                       38:33
 76 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin                         38:52
 77 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                              40:13
 78 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
 79 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha                         40:34
 80 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                          43:09
 81 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ                                  44:53
 82 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                     45:01
 83 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin                 45:12
 84 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL-Jumbo                       45:51
 85 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                          46:19
 86 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                        46:25
 87 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                46:37
 88 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin                 46:47
 89 Bryan Naulleau (Fra) Team Europcar                           47:09
 90 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar                        47:17
 91 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                         47:18
 92 Jérôme Cousin (Fra) Team Europcar                            48:40
 93 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing                     50:27
 94 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge                        52:11
 95 Larry Warbasse (USA) IAM Cycling                             53:04
 96 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                            54:55
 97 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge                             55:59
 98 Campbell Flakemore (Aus) BMC Racing Team                     56:31
 99 Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre-Merida                       56:53
100 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                    56:59
101 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                    57:00
102 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling                           57:11
103 Brian Bulgac (Ned) Team LottoNL-Jumbo                        58:03
104 Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin                     01:00:16
105 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal                         01:00:24
106 Ian Stannard (GBr) Team Sky                               01:00:37
107 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                  01:03:49
108 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing                 01:04:06
109 Cédric Pineau (Fra) FDJ                                   01:07:20
110 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                  01:08:09
111 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Alpecin                   01:09:00
112 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                 01:10:24
113 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                         01:11:03
114 Jérémy Roy (Fra) FDJ                                      01:12:02
115 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal                           01:12:40
116 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo                       01:13:14
117 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNL-Jumbo                 01:14:22
118 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin                    01:14:45
119 Elia Viviani (Ita) Team Sky                               01:23:00
120 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                        01:23:47
121 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Soudal                       01:24:49
122 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin                         01:25:34
123 Danny Pate (USA) Team Sky                                 01:25:52
124 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling                        01:26:23
Klasyfikacja górska:
  1 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                                 59 pkt
  2 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                              22
  3 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                            17
  4 Bryan Naulleau (Fra) Team Europcar                              16
  5 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                              15
  6 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling                              15
  7 Thibaut Pinot (Fra) FDJ                                         13
  8 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing                    11
  9 Brian Bulgac (Ned) Team LottoNL-Jumbo                           11
 10 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                               10
Klasyfikacja młodzieżowa:
  1 Thibaut Pinot (Fra) FDJ                                   18:37:19
  2 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge                            00:32
  3 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                           00:53
  4 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                         00:54
  5 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                           09:51
  6 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                           10:15
  7 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo                             21:06
  8 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida                             24:02
  9 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                           28:11
 10 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   33:54
Klasyfikacja drużynowa:
  1 Team Katusha                                              55:08:54
  2 Astana Pro Team                                              04:21
  3 Tinkoff-Saxo                                                 07:56
  4 IAM Cycling                                                  08:41
  5 Movistar Team                                                11:28
  6 BMC Racing Team                                              14:34
  7 Lotto Soudal                                                 17:05
  8 FDJ                                                          17:17
  9 Cannondale-Garmin                                            17:50
 10 AG2R La Mondiale                                             17:56
 11 Etixx - Quick-Step                                           19:01
 12 Team Europcar                                                21:11
 13 Lampre-Merida                                                27:53
 14 Orica GreenEdge                                              28:23
 15 Team LottoNL-Jumbo                                        01:00:39
 16 Team Sky                                                  01:04:05
 17 Team Giant-Alpecin                                        01:16:13
 18 Trek Factory Racing                                       01:25:03

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: