Ranking WorldTour po klasykach i Romandii

Król Ardenów Alejandro Valverde (Movistar) jest na pierwszym miejscu w rankingu WorldTour po pierwszej części sezonu.

Ubiegłoroczny zwycięzca rankingu nieznacznie wyprzedza Richiego Porte (Sky), który właśnie wyrusza na podbój Giro d'Italia, natomiast z większą stratą trzecią pozycję okupuje Alexander Kristoff (Katusha).

Mistrz świata Michał Kwiatkowski (Etixx-Quick Step) jest siódmy, Rafał Majka (Tinkoff-Saxo) po udanym starcie w Tour de Romandie awansował na 55. miejsce, a trzeci i ostatni z naszych Maciej Bodnar (Tinkoff-Saxo) zajmuje 94. pozycję.

W zestawieniu zespołów Etixx-Quick Step o siedem punktów wyprzeda nacierającą Katushę, natomiast w istotnej ze względu na mistrzostwa świata klasyfikacji narodów Hiszpania jest przed Australią i Kolumbią. Nadal poza top 10 znajduje się Polska ze stratą dziewięciu oczek do najbliższej Norwegii.

Klasyfikacja indywidualna:

  1 VALVERDE BELMONTE Alejandro       MOVISTAR TEAM (MOV)                338
  2 PORTE Richie                      TEAM SKY (SKY)                     303
  3 KRISTOFF Alexander                TEAM KATUSHA (KAT)                 237
  4 DEGENKOLB John                    TEAM GIANT - ALPECIN (TGA)         232
  5 RODRIGUEZ OLIVER Joaquin          TEAM KATUSHA (KAT)                 230
  6 FARIA DA COSTA Rui Alberto        LAMPRE - MERIDA (LAM)              196
  7 KWIATKOWSKI Michał                ETIXX - QUICK STEP (EQS)           195
  8 QUINTANA ROJAS Nairo Alexander    MOVISTAR TEAM (MOV)                189
  9 THOMAS Geraint                    TEAM SKY (SKY)                     184
 10 URAN URAN Rigoberto               ETIXX - QUICK STEP (EQS)           183
 11 VAN AVERMAET Greg                 BMC RACING TEAM (BMC)              178
 12 ALAPHILIPPE Julian                ETIXX - QUICK STEP (EQS)           165
 13 SPILAK Simon                      TEAM KATUSHA (KAT)                 163
 14 POZZOVIVO Domenico                AG2R LA MONDIALE (ALM)             156
 15 STYBAR Zdenek                     ETIXX - QUICK STEP (EQS)           152
 16 TERPSTRA Niki                     ETIXX - QUICK STEP (EQS)           140
 17 MATTHEWS Michael                  ORICA GREENEDGE (OGE)              139
 18 SAGAN Peter                       TINKOFF - SAXO (TCS)               136
 19 HENAO MONTOYA Sergio Luis         TEAM SKY (SKY)                     130
 20 PINOT Thibaut                     FDJ (FDJ)                          130
 21 ZAKARIN Ilnur                     TEAM KATUSHA (KAT)                 118
 22 DENNIS Rohan                      BMC RACING TEAM (BMC)              115
 23 CONTADOR VELASCO Alberto          TINKOFF - SAXO (TCS)               114
 24 BOOM Lars                         ASTANA PRO TEAM (AST)              101
 25 YATES Simon                       ORICA GREENEDGE (OGE)               92
 26 MOLLEMA Bauke                     TREK FACTORY RACING (TFR)           88
 27 GALLOPIN Tony                     LOTTO SOUDAL (LTS)                  82
 28 PAOLINI Luca                      TEAM KATUSHA (KAT)                  80
 29 EVANS Cadel                       BMC RACING TEAM (BMC)               76
 30 IZAGUIRRE INSAUSTI Jon            MOVISTAR TEAM (MOV)                 73
 31 FROOME Christopher                TEAM SKY (SKY)                      70
 32 DUMOULIN Tom                      TEAM GIANT - ALPECIN (TGA)          70
 33 ALBASINI Michael                  ORICA GREENEDGE (OGE)               62
 34 ELMIGER Martin                    IAM CYCLING (IAM)                   56
 35 KREUZIGER Roman                   TINKOFF - SAXO (TCS)                54
 36 VANMARCKE Sep                     TEAM LOTTO NL - JUMBO (TLJ)         52
 37 FERNANDEZ Ruben                   MOVISTAR TEAM (MOV)                 52
 38 BARDET Romain                     AG2R LA MONDIALE (ALM)              52
 39 FUGLSANG Jakob                    ASTANA PRO TEAM (AST)               52
 40 BONIFAZIO Niccolo                 LAMPRE - MERIDA (LAM)               51
 41 TRENTIN Matteo                    ETIXX - QUICK STEP (EQS)            50
 42 BENOOT Tiesj                      LOTTO SOUDAL (LTS)                  50
 43 DEBUSSCHERE Jens                  LOTTO SOUDAL (LTS)                  48
 44 ROELANDTS Jurgen                  LOTTO SOUDAL (LTS)                  48
 45 KEUKELEIRE Jens                   ORICA GREENEDGE (OGE)               46
 46 ARU Fabio                         ASTANA PRO TEAM (AST)               42
 47 CANCELLARA Fabian                 TREK FACTORY RACING (TFR)           41
 48 VALLS FERRI Rafael                LAMPRE - MERIDA (LAM)               41
 49 VANDENBERGH Stijn                 ETIXX - QUICK STEP (EQS)            40
 50 SCARPONI Michele                  ASTANA PRO TEAM (AST)               40
 51 IMPEY Daryl                       ORICA GREENEDGE (OGE)               39
 52 POELS Wouter                      TEAM SKY (SKY)                      36
 53 MORENO FERNANDEZ Daniel           TEAM KATUSHA (KAT)                  34
 54 IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka          MOVISTAR TEAM (MOV)                 32
 55 MAJKA Rafał                       TINKOFF - SAXO (TCS)                31
 56 ATAPUMA HURTADO Darwin            BMC RACING TEAM (BMC)               30
 57 LAMPAERT Yves                     ETIXX - QUICK STEP (EQS)            30
 58 CIMOLAI Davide                    LAMPRE - MERIDA (LAM)               30
 59 VUILLERMOZ Alexis                 AG2R LA MONDIALE (ALM)              23
 60 BRESCHEL Matti                    TINKOFF - SAXO (TCS)                22
 61 ROWE Luke                         TEAM SKY (SKY)                      20
 62 PANTANO Jarlinson                 IAM CYCLING (IAM)                   15
 63 KELDERMAN Wilco                   TEAM LOTTO NL - JUMBO (TLJ)         14
 64 OSS Daniel                        BMC RACING TEAM (BMC)               12
 65 BAUER Jack                        TEAM CANNONDALE - GARMIN (TCG)      10
 66 YATES Adam                        ORICA GREENEDGE (OGE)               10
 67 MARTIN Tony                       ETIXX - QUICK STEP (EQS)            10
 68 MALORI Adriano                    MOVISTAR TEAM (MOV)                 10
 69 WELLENS Tim                       LOTTO SOUDAL (LTS)                   8
 70 CHERNETSKI Sergei                 TEAM KATUSHA (KAT)                   8
 71 MARTIN Daniel                     TEAM CANNONDALE - GARMIN (TCG)       7
 72 ROJAS GIL Jose Joaquin            MOVISTAR TEAM (MOV)                  7
 73 VAN GARDEREN Tejay                BMC RACING TEAM (BMC)                7
 74 SLAGTER Tom Jelte                 TEAM CANNONDALE - GARMIN (TCG)       6
 75 KUENG Stefan                      BMC RACING TEAM (BMC)                6
 76 FELLINE Fabio                     TREK FACTORY RACING (TFR)            6
 77 GREIPEL André                     LOTTO SOUDAL (LTS)                   6
 78 HAUSSLER Heinrich                 IAM CYCLING (IAM)                    6
 79 LANDA MEANA Mikel                 ASTANA PRO TEAM (AST)                6
 80 LOBATO DEL VALLE Juan Jose        MOVISTAR TEAM (MOV)                  6
 81 NIBALI Vincenzo                   ASTANA PRO TEAM (AST)                4
 82 BENNETT George                    TEAM LOTTO NL - JUMBO (TLJ)          4
 83 BAKELANTS Jan                     AG2R LA MONDIALE (ALM)               4
 84 WESTRA Lieuwe                     ASTANA PRO TEAM (AST)                4
 85 DEMARE Arnaud                     FDJ (FDJ)                            4
 86 GILBERT Philippe                  BMC RACING TEAM (BMC)                3
 87 NIZZOLO Giacomo                   TREK FACTORY RACING (TFR)            3
 88 DANIELSON Thomas                  TEAM CANNONDALE - GARMIN (TCG)       2
 89 CARUSO Damiano                    BMC RACING TEAM (BMC)                2
 90 DE CLERCQ Bart                    LOTTO SOUDAL (LTS)                   2
 91 LINDEMAN Bertjan                  TEAM LOTTO NL - JUMBO (TLJ)          2
 92 KIRYIENKA Vasil                   TEAM SKY (SKY)                       2
 93 DURBRIDGE Luke                    ORICA GREENEDGE (OGE)                2
 94 BODNAR Maciej                     TINKOFF - SAXO (TCS)                 2
 95 TIRALONGO Paolo                   ASTANA PRO TEAM (AST)                2
 96 VALLEE Boris                      LOTTO SOUDAL (LTS)                   2
 97 VAN DEN BROECK Jurgen             LOTTO SOUDAL (LTS)                   1
 98 CASTROVIEJO NICOLAS Jonathan      MOVISTAR TEAM (MOV)                  1
 99 BOUET Maxime                      ETIXX - QUICK STEP (EQS)             1
100 TAARAMAE Rein                     ASTANA PRO TEAM (AST)                1

Klasyfikacja drużynowa:

  1 ETIXX - QUICK STEP (EQS)                           835 pkt
  2 TEAM KATUSHA (KAT)                                 828
  3 TEAM SKY (SKY)                                     723
  4 MOVISTAR TEAM (MOV)                                684
  5 BMC RACING TEAM (BMC)                              411
  6 ORICA GREENEDGE (OGE)                              378
  7 TINKOFF - SAXO (TCS)                               357
  8 LAMPRE - MERIDA (LAM)                              319
  9 TEAM GIANT - ALPECIN (TGA)                         302
 10 ASTANA PRO TEAM (AST)                              241
 11 AG2R LA MONDIALE (ALM)                             236
 12 LOTTO SOUDAL (LTS)                                 236
 13 TREK FACTORY RACING (TFR)                          138
 14 FDJ (FDJ)                                          135
 15 IAM CYCLING (IAM)                                   78
 16 TEAM LOTTO NL - JUMBO (TLJ)                         72
 17 TEAM CANNONDALE - GARMIN (TCG)                      26

Klasyfikacja narodów

  1 HISZPANIA                                         807 pkt
  2 AUSTRALIA                                         639
  3 KOLUMBIA                                          547
  4 FRANCJA                                           452
  5 AUSTRALIA                                         435
  6 WŁOCHY                                            379
  7 WIELKA BRYTANIA                                   376
  8 BELGIA                                            376
  9 NIEMCY                                            248
 10 NORWEGIA                                          237
 11 POLSKA                                            228
 12 CZECHY                                            206
 13 PORTUGALIA                                        196
 14 SZWAJCARIA                                        165
 15 SŁOWENIA                                          163
 16 SŁOWACJA                                          136
 17 ROSJA                                             129
 18 DANIA                                              75
 19 RPA                                                39
 20 NOWA ZEALANDIA                                     14
 21 STANY ZJEDNOCZONE                                   9
 22 IRLANDIA                                            7
 23 BIAŁORUŚ                                            2
 24 ESTONIA                                             1
 25 AUSTRIA                                             1
 26 ARGENTYNA                                           1

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: