Presidential Cycling Tour of Turkey 2015: etap 8

Hiszpan Lluis Mas Bonet (Caja Rural-Seguros RGA) triumfował w Stambule na ostatnim odcinku wyścigu. 51. edycję Presidential Cycling Tour of Turkey wygrał Chorwat Kristijan Durasek (Lampre-Merida).

8. miejsce w klasyfikacji końcowej zajął Tomasz Marczyński (Torku). Wyścigu nie ukończył wicelider Davide Rebellin (CCC Sprandi Polkowice).

Do ucieczki dnia załapali się Carlos Quintero (Colombia), Boris Vallee (Lotto-Soudal), Kenny de Ketele (Topsport Vlaanderen) i Eduard Michael Grosu (Nippo-Vini Fantini). Czwórka nie zdobyła znacznej przewagi, w peletonie sytuację kontrolowali kolarze Etixx-Quick Step.

29 km przed metą z wyścigiem pożegnał się Rebellin. 43-letni weteran wywrócił się po kolizji z psiakiem, który wybiegł na drogę. Niestety, Włoch uszkodził bark, rezygnując z dalszej jazdy.

Uciekinierzy zostali doścignięci 4,5 km przed metą. Wydawało się, że znów sprinterzy sięgną po swoje, ale inne plany mieli zawodnicy Caja Rural. Na niewielkim podjeździe, leżącym półtora kilometra przed metą, zaatakował Mas, oderwał się od stawki i utrzymał prowadzenie do końca.

fot. Tour of Turkey/Brian Hodes

Wyniki 8. etapu Presidential Cycling Tour of Turkey 2015 (2.HC), Stambuł (124 km, 8 rund):
  1 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                2:45:03
  2 Mark Cavendish (GBr) Etixx - Quick-Step
  3 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
  4 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling
  5 Daniele Colli (Ita) Nippo - Vini Fantini
  6 Daniele Ratto (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling
  7 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli
  8 Eduard Prades Reverte (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
  9 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 10 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica GreenEdge
 11 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
 12 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 13 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo
 14 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka
 15 Tomasz Marczyński (Pol) Torku Sekerspor
 16 Ahmet Orken (Tur) Torku Sekerspor
 17 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini
 18 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling
 19 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                             00:11
 20 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 21 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
 22 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling
 23 Mirko Selvaggi (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 24 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 25 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 26 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 27 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 28 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
 29 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk
 30 James Vanlandschoot (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 31 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
 32 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 33 Heiner Rodrigo Parra Bustamente (Col) Caja Rural-Seguros RGA
 34 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                         00:18
 35 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF
 36 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida
 37 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement
 38 Michal Kolár (Svk) Tinkoff-Saxo
 39 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
 40 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 41 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida
 42 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia
 43 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia
 44 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Pro Cycling
 45 Tomasz Kiendyś (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 46 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 47 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge                        00:23
 48 Natnael Berhane (Eri) MTN - Qhubeka                          00:24
 49 Carlos Mario Ramirez Botero (Col) Colombia                   00:28
 50 Edward Fabian Diaz Cardenas (Col) Colombia
 51 Frédéric Brun (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 52 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
 53 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
 54 Davide Frattini (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling           00:31
 55 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 56 Serge Pauwels (Bel) MTN - Qhubeka                            00:18
 57 Federico Zurlo (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling            00:42
 58 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA        00:45
 59 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
 60 Brice Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 61 Antonio Viola (Ita) Nippo - Vini Fantini
 62 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo
 63 Daniel Martínez (Col) Colombia
 64 Mark Renshaw (Aus) Etixx - Quick-Step
 65 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 66 Mario Jorge Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida
 67 Shiki Kuroeda (Jpn) Nippo - Vini Fantini                     00:58
 68 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
 69 Malcom Rudolph (Aus) Drapac Professional Cycling
 70 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                               01:01
 71 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal
 72 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                             01:03
 73 Nazim Bakirci (Tur) Torku Sekerspor                          01:05
 74 Muhammet Atalay (Tur) Torku Sekerspor                        01:06
 75 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 76 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
 77 Scott Ambrose (NZl) Team Novo Nordisk
 78 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
 79 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 80 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 81 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo
 82 Mirac Kal (Tur) Torku Sekerspor
 83 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo
 84 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo
 85 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff-Saxo
 86 Ahmet Akdylek (Tur) Torku Sekerspor
 87 Brenton Jones (Aus) Drapac Professional Cycling
 88 Kevin Seeldraeyers (Bel) Torku Sekerspor
 89 Nicolas Marini (Ita) Nippo - Vini Fantini
 90 Gang Xu (Chn) Lampre-Merida
 91 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli                   01:14
 92 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step
 93 Frantisek Padour (Cze) Androni Giocattoli
 94 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli                      01:16
 95 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini
 96 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team              01:22
 97 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            01:25
 98 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                        01:29
 99 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
100 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli
101 Eduard Alexander Beltran Suarez (Col) Tinkoff-Saxo           01:35
102 John Bohn Ebsen (Den) Androni Giocattoli                     01:38
103 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team                         00:18
104 Manuel Belletti (Ita) Southeast Pro Cycling                  01:55
105 Alex Cano Ardila (Col) Colombia                              00:18
106 Fernando Grijalba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA               02:00
107 Jay Robert Thomson (RSA) MTN - Qhubeka                       02:02
108 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka
109 Songezo Jim (RSA) MTN - Qhubeka
110 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                               02:06
111 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step                         02:08
112 Kevin Ledanois (Fra) Bretagne-Séché Environnement            02:10
113 Daniel Mclay (GBr) Bretagne-Séché Environnement
114 Ken Hanson (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling                02:11
115 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          02:17
116 Caleb Ewan (Aus) Orica GreenEdge                             02:27
117 Graeme Brown (Aus) Drapac Professional Cycling               02:29
118 Boris Vallee (Bel) Lotto Soudal                              02:50
119 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                      02:57
120 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step
121 Adam Blythe (GBr) Orica GreenEdge
122 Theo Bos (Ned) MTN - Qhubeka
123 Mattia Pozzo (Ita) Nippo - Vini Fantini
124 Florian Guillou (Fra) Bretagne-Séché Environnement           00:18
125 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini              03:00
126 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge                            03:04
127 Yauheni Hutarovich (Blr) Bretagne-Séché Environnement        00:18
128 Samuele Conti (Ita) Southeast Pro Cycling                    03:10
129 Nicolas Lefrancois (Fra) Team Novo Nordisk
130 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
131 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step
132 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka
133 Peter Koning (Ned) Drapac Professional Cycling               03:14
134 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge
135 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia                03:21
136 Tom Devriendt (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    04:54
137 Lander Seynaeve (Bel) Wanty - Groupe Gobert
138 Chun Kai Feng (Tpe) Lampre-Merida                            04:56
139 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling                     05:16
140 Andrea Dal Col (Ita) Southeast Pro Cycling
141 Ramon Carretero (Pan) Southeast Pro Cycling                  05:18
142 Bernard Sulzberger (Aus) Drapac Professional Cycling         05:20
143 Timothy Roe (Aus) Drapac Professional Cycling
144 Samuel Spokes (Aus) Drapac Professional Cycling
145 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge                          06:15
DNF Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
DNF Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice
DNF Stefan Schumacher (Ger) CCC Sprandi Polkowice
DNF Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
DNS Ilia Koshevoy (Blr) Lampre-Merida
DNS Andrea Piechele (Ita) Bardiani CSF
DNS Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
Klasyfikacja końcowa
  1 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida                     31:06:44
  2 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement         32:00
  3 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo                              56:00
  4 Alex Cano Ardila (Col) Colombia                              01:30
  5 Serge Pauwels (Bel) MTN - Qhubeka                            01:32
  6 Mirko Selvaggi (Ita) Wanty - Groupe Gobert                   01:58
  7 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                             02:01
  8 Tomasz Marczyński (Pol) Torku Sekerspor                      02:02
  9 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                               02:11
 10 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk                   02:15
 11 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  02:22
 12 Heiner Rodrigo Parra Bustamente (Col) Caja Rural-Seguros     02:25
 13 Daniele Ratto (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling             02:26
 14 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                   03:42
 15 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team              03:51
 16 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       03:54
 17 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge                        03:57
 18 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF                          04:12
 19 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            04:19
 20 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini               04:28
 21 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling               04:54
 22 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia                        05:13
 23 Eduard Prades Reverte (Spa) Caja Rural-Seguros RGA           06:32
 24 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling                06:50
 25 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka                          08:43
 26 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA                  09:50
 27 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           10:08
 28 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                         10:24
 29 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia                           10:47
 30 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge                          11:08
 31 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling         13:09
 32 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                           14:30
 33 Gang Xu (Chn) Lampre-Merida                                  14:38
 34 Nazim Bakirci (Tur) Torku Sekerspor                          16:34
 35 Mario Jorge Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida               16:47
 36 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka                        16:51
 37 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                           18:30
 38 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff-Saxo                               00:00
 39 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                        18:53
 40 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal                                19:02
 41 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step                          00:00
 42 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) Caja Rural-Seguros      19:47
 43 Eduard Alexander Beltran Suarez (Col) Tinkoff-Saxo           20:06
 44 Frédéric Brun (Fra) Bretagne-Séché Environnement             20:49
 45 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          22:04
 46 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA        22:29
 47 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          22:40
 48 Natnael Berhane (Eri) MTN - Qhubeka                          23:13
 49 Timothy Roe (Aus) Drapac Professional Cycling                23:17
 50 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                   24:01
 51 Kevin Seeldraeyers (Bel) Torku Sekerspor                     24:08
 52 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo                             24:19
 53 Brice Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement              25:32
 54 Fernando Grijalba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA               26:02
 55 Daniele Colli (Ita) Nippo - Vini Fantini                     26:55
 56 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            27:22
 57 Tomasz Kiendyś (Pol) CCC Sprandi Polkowice                   27:25
 58 Davide Frattini (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling           27:34
 59 Edward Fabian Diaz Cardenas (Col) Colombia                   29:08
 60 Scott Ambrose (NZl) Team Novo Nordisk                        29:10
 61 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                               29:17
 62 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team                         29:28
 63 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                        29:38
 64 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement           29:42
 65 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka                        30:15
 66 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica GreenEdge                    30:27
 67 Songezo Jim (RSA) MTN - Qhubeka                              30:35
 68 Mark Renshaw (Aus) Etixx - Quick-Step                        31:45
 69 Kevin Ledanois (Fra) Bretagne-Séché Environnement            32:25
 70 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling              33:11
 71 Mark Cavendish (GBr) Etixx - Quick-Step                      34:02
 72 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia                34:06
 73 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert               34:12
 74 Florian Guillou (Fra) Bretagne-Séché Environnement           35:32
 75 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling        35:44
 76 James Vanlandschoot (Bel) Wanty - Groupe Gobert              35:51
 77 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA           36:05
 78 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            36:07
 79 Manuel Belletti (Ita) Southeast Pro Cycling                  36:12
 80 Mirac Kal (Tur) Torku Sekerspor                              36:16
 81 Frantisek Padour (Cze) Androni Giocattoli                    36:23
 82 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo                           36:25
 83 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk                       36:36
 84 Daniel Martínez (Col) Colombia                               36:50
 85 Peter Koning (Ned) Drapac Professional Cycling               37:09
 86 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli                   37:10
 87 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo                               37:42
 88 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team                       39:12
 89 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli                      39:45
 90 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert                   41:17
 91 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida                42:02
 92 Carlos Mario Ramirez Botero (Col) Colombia                   42:27
 93 Boris Vallee (Bel) Lotto Soudal                              42:32
 94 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step                        43:17
 95 Samuele Conti (Ita) Southeast Pro Cycling                    43:21
 96 Federico Zurlo (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling            43:46
 97 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                               44:00
 98 Bernard Sulzberger (Aus) Drapac Professional Cycling         44:13
 99 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                          45:17
100 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                      46:23
101 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       46:50
102 Ahmet Orken (Tur) Torku Sekerspor                            47:09
103 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                             47:31
104 Jay Robert Thomson (RSA) MTN - Qhubeka                       47:43
105 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk                    47:58
106 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step            48:49
107 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step                         49:47
108 Brenton Jones (Aus) Drapac Professional Cycling              50:42
109 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling                     50:57
110 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                              51:11
111 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk                    51:58
112 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                         52:21
113 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Pro Cycling            52:57
114 Michal Kolár (Svk) Tinkoff-Saxo                              53:10
115 Muhammet Atalay (Tur) Torku Sekerspor                        54:05
116 Yauheni Hutarovich (Blr) Bretagne-Séché Environnement        54:29
117 Chun Kai Feng (Tpe) Lampre-Merida                            54:34
118 Caleb Ewan (Aus) Orica GreenEdge                             54:35
119 John Bohn Ebsen (Den) Androni Giocattoli                     55:05
120 Adam Blythe (GBr) Orica GreenEdge                            55:09
121 Samuel Spokes (Aus) Drapac Professional Cycling              55:26
122 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal                            56:08
123 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini                    57:45
124 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli                      59:05
125 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge                          59:17
126 Ahmet Akdylek (Tur) Torku Sekerspor                       01:00:20
127 Antonio Viola (Ita) Nippo - Vini Fantini                  01:00:35
128 Daniel Mclay (GBr) Bretagne-Séché Environnement           01:01:03
129 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini           01:01:08
130 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert                      01:02:08
131 Lander Seynaeve (Bel) Wanty - Groupe Gobert               01:02:58
132 Ken Hanson (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling             01:04:08
133 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli                01:05:24
134 Ramon Carretero (Pan) Southeast Pro Cycling               01:06:37
135 Theo Bos (Ned) MTN - Qhubeka                              01:06:51
136 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge                         01:06:52
137 Graeme Brown (Aus) Drapac Professional Cycling            01:08:42
138 Shiki Kuroeda (Jpn) Nippo - Vini Fantini                  01:09:08
139 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo                         01:10:06
140 Malcom Rudolph (Aus) Drapac Professional Cycling          01:11:33
141 Mattia Pozzo (Ita) Nippo - Vini Fantini                   01:11:38
142 Tom Devriendt (Bel) Wanty - Groupe Gobert                 01:14:21
143 Nicolas Lefrancois (Fra) Team Novo Nordisk                01:22:49
144 Nicolas Marini (Ita) Nippo - Vini Fantini                 01:27:44
145 Andrea Dal Col (Ita) Southeast Pro Cycling                01:28:35

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: