Tour de Romandie 2015: etap 4

21-letni Szwajcar Stefan Küng (BMC) był najszybszy na mecie czwartego odcinka Tour de Romandie. Młodzieżowy mistrz Europy wyprzedził Jana Bakelantsa (Ag2r) i Bertjana Lindemana (LottoNL).

18. finiszował Rafał Majka, a 20. Paweł Poljański (obaj Tinkoff-Saxo).

Liderem w wyścigu pozostał Michael Albasini (Orica-GreenEdge).

Bardzo nieprzyjemny - deszczowy, zimny oraz górzysty w drugiej części trasy etap tuż po starcie otworzyła akcja w składzie: Pavel Kochetkov (Katusha), Lieuwe Westra (Astana), Stefan Küng, Anton Vorobyev (Katusha), Bertjan Lindeman i Jan Bakelants.

Szóstka zyskała 5:20 (44 km),a po pierwszym wzniesieniu, Les Paccots (kat. 2; 97 km; 3,9 km; 6,8%), pozostały 4 minuty. Z przodu utrzymywała się wówczas czwórka: Kochetkov, Küng, Lindeman i Jan Bakelants.

Sorens (kat. 2; 136,6 km; 4,4 km; 5,1%, maks. 10%), zmienił sytuację o tyle, że różnica wynosiła 2:09, za to na zjeździe zaatakował młody Küng.

Kolarz BMC ostatni podjazd, leżący 12 km przed metą Treyvaux (kat. 3; 157,8 km; 3,8 km; 3,7%, maks. 8%), zdobył z zapasem 15 sekund nad Lindemanem i Bakelanstsem. Gdzieś się zagubił walczący o pozycję lidera Kochetkov, który do etapu przystąpił ze stratą 25 sekund. Peleton w końcu przyspieszył, zbliżając się na półtorej minuty. Na zjazdach zaatakowała dwójka z Etixx-Quick Step - Tony Martin i Julian Alaphilippe.

Końcowy fragment etapu nie zmienił już sytuacji na trasie. Küng bezpiecznie dowiózł prowadzenie do mety. Zasadnicza grupa finiszowała niespełna minutę za Szwajcarem, dzięki czemu pozycję lidera obronił Albasini.

fot. Tour de Romandie

Wyniki 4. etapu Tour de Romandie 2015 (WT), La Neuveville – Fribourg (169,8 km):
  1 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                          4:35:10
  2 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                         00:38
  3 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                    00:39
  4 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                         00:45
  5 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                     00:52
  6 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
  7 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
  8 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge
  9 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge
 10 Ivan Santaromita (Ita) Orica GreenEdge
 11 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 12 Rui Costa (Por) Lampre-Merida
 13 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
 14 Christopher Froome (GBr) Team Sky
 15 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 16 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
 17 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 18 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
 19 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 20 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo
 21 Stef Clement (Ned) IAM Cycling
 22 Egor Silin (Rus) Team Katusha
 23 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
 24 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
 25 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 26 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo
 27 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling
 28 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
 29 Rigoberto Uran (Col) Etixx - Quick-Step
 30 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 31 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal
 32 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 33 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
 34 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 35 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
 36 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff-Saxo
 37 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 38 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
 39 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
 40 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 41 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 42 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 43 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ
 44 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
 45 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
 46 Rein Taaramae (Est) Astana Pro Team
 47 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 48 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin
 49 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale
 50 Steve Morabito (Swi) FDJ
 51 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 52 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 53 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step
 54 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin
 55 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
 56 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
 57 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 58 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
 59 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                  01:18
 60 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha                         01:50
 61 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                           01:53
 62 Janier Acevedo (Col) Cannondale-Garmin                       02:58
 63 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                    03:06
 64 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo                  03:31
 65 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
 66 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
 67 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge
 68 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge
 69 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida
 70 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin
 71 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
 72 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
 73 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNL-Jumbo
 74 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
 75 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
 76 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
 77 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 78 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge
 79 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 80 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 81 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin
 82 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
 83 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
 84 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
 85 Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre-Merida
 86 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo
 87 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin
 88 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 89 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar
 90 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
 91 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 92 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
 93 Jose Rodolfo Serpa (Col) Lampre-Merida
 94 Laurens Ten Dam (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 95 Jérôme Cousin (Fra) Team Europcar
 96 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing                     04:36
 97 Larry Warbasse (USA) IAM Cycling
 98 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
 99 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin                 06:14
100 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal                              07:34
101 Bryan Naulleau (Fra) Team Europcar
102 Ian Stannard (GBr) Team Sky                                  08:15
103 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
104 Alexandre Geniez (Fra) FDJ
105 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Alpecin
106 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
107 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar
108 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
109 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
110 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
111 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar
112 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
113 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge
114 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
115 Cédric Pineau (Fra) FDJ
116 Jérémy Roy (Fra) FDJ
117 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing
118 Brian Bulgac (Ned) Team LottoNL-Jumbo
119 Nathan Haas (Aus) Cannondale-Garmin
120 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                    12:28
121 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin
122 Luke Rowe (GBr) Team Sky
123 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
124 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin
125 Elia Viviani (Ita) Team Sky
126 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
127 Campbell Flakemore (Aus) BMC Racing Team
128 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo
129 Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin
130 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal
131 Danny Pate (USA) Team Sky
132 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Soudal
133 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling                           19:47
134 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling
DNF John Gadret (Fra) Movistar Team
DNF Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing
DNF Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
DNF Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
DNF Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
DNS Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
Klasyfikacja po 4. etapie
  1 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge                    13:33:40
  2 Ivan Santaromita (Ita) Orica GreenEdge                       00:20
  3 Christopher Froome (GBr) Team Sky
  4 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge
  5 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                             00:25
  6 Egor Silin (Rus) Team Katusha
  7 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
  8 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
  9 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                         00:27
 10 Rigoberto Uran (Col) Etixx - Quick-Step                      00:34
 11 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                         00:35
 12 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                        00:37
 13 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 14 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 15 Rein Taaramae (Est) Astana Pro Team
 16 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling                          00:38
 17 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                           00:39
 18 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
 19 Thibaut Pinot (Fra) FDJ                                      00:42
 20 Steve Morabito (Swi) FDJ
 21 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                               00:44
 22 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 23 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                  00:50
 24 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team                     01:00
 25 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 26 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin
 27 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 28 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin
 29 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 30 Rui Costa (Por) Lampre-Merida                                01:01
 31 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
 32 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                               01:15
 33 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 34 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff-Saxo
 35 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
 36 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                         01:22
 37 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                           01:26
 38 Romain Sicard (Fra) Team Europcar                            01:27
 39 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            01:32
 40 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal
 41 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                         01:42
 42 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 43 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    02:22
 44 Nicolas Roche (Irl) Team Sky                                 02:33
 45 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo                                03:02
 46 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                            03:06
 47 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step                        03:23
 48 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                            03:38
 49 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                         03:44
 50 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar                           04:06
 51 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing                     04:46
 52 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale                       04:55
 53 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling                                05:04
 54 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                           05:11
 55 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                       05:21
 56 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                           05:27
 57 Jose Rodolfo Serpa (Col) Lampre-Merida                       05:46
 58 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                            05:51
 59 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin                 06:22
 60 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin                        06:28
 61 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                            06:31
 62 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           07:09
 63 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida                             08:16
 64 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha                         08:21
 65 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                          08:33
 66 Nathan Haas (Aus) Cannondale-Garmin                          09:01
 67 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin                        09:07
 68 Laurens Ten Dam (Ned) Team LottoNL-Jumbo                     09:12
 69 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                          10:56
 70 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   11:46
 71 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar                       11:47
 72 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                   12:17
 73 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin                         12:53
 74 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                              13:40
 75 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing                 14:14
 76 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge                          14:41
 77 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                     14:53
 78 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
 79 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                           15:06
 80 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                          15:45
 81 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo                             16:28
 82 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo                               18:13
 83 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                          18:22
 84 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin                 20:21
 85 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ                                 20:26
 86 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                             21:11
 87 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                           21:22
 88 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ                                  21:31
 89 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                        21:48
 90 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                22:02
 91 Jérôme Cousin (Fra) Team Europcar
 92 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge                             22:08
 93 Janier Acevedo (Col) Cannondale-Garmin                       22:17
 94 Bryan Naulleau (Fra) Team Europcar                           22:28
 95 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                             22:38
 96 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                         23:01
 97 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL-Jumbo                       23:05
 98 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar                        23:09
 99 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
100 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                    24:54
101 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                              24:57
102 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                    25:05
103 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing                     25:30
104 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                   25:43
105 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling                           26:16
106 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge                        26:32
107 Brian Bulgac (Ned) Team LottoNL-Jumbo                        26:43
108 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge                        27:28
109 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Alpecin                      27:44
110 Larry Warbasse (USA) IAM Cycling                             28:36
111 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                    29:43
112 Campbell Flakemore (Aus) BMC Racing Team                     30:13
113 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                     31:07
114 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                            31:13
115 Jérémy Roy (Fra) FDJ                                         32:06
116 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            32:13
117 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing                    32:15
118 Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre-Merida                       32:26
119 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNL-Jumbo                    32:28
120 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo
121 Cédric Pineau (Fra) FDJ                                      34:42
122 Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin                        35:01
123 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                     35:03
124 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal                            35:33
125 Ian Stannard (GBr) Team Sky                                  36:17
126 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                  40:30
127 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal                              40:36
128 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo                          41:25
129 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin                       41:48
130 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Soudal                          43:37
131 Danny Pate (USA) Team Sky                                    43:42
132 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin                            43:46
133 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling                           43:47
134 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                           48:13

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: