Tour de Romandie 2015: etap 3

Michael Albasini (Orica-GreenEdge) jako pierwszy minął metę trzeciego etapu szwajcarskiej imprezy, umacniając się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Szwajcar po finiszu z peletonu wyprzedził Juliana Alaphilippe (Etixx-Quick Step) i Damiano Caruso (BMC Racing Team).

22. przyjechał Rafał Majka (Tinkoff-Saxo).

Ucieczkę dnia utworzyli Kristof Vandewalle (Trek), Cheng Ji (Giant-Alpecin) i Brian Bulgac (LottoNL), zdobywając ponad 8 minut.

Trójka pierwszą z czterech wspinaczek, Côte de Bure (kat. 3; 80,8 km; 1,8 km; 7,4%), minęła z zapasem 4:33, na następnej, Col de La Croix (kat. 2; 115 km; 4,8 km; 6,3%), pozostało 1:15, a cała akcja dobiegła końca już na Col des Rangiers (kat. 2; 125,1 km; 5 km; 7,2%, maks. 10%).

Bardzo mocno ciągnęła ekipa Movistar, pokazali się również kolarze Lamre-Merida i Astany, natomiast na powtórce pod Côte de Bure, z której do mety pozostało 25 kilometrów, sytuację kontrolował zespół Tinkoff-Saxo.

Ukształtowanie terenu w końcowej fazie wyścigu nie sprzyjało zawiązaniu następnego odjazdu, mimo to m. in. spróbowali Winner Anacona (Movistar), Darwin Atapuma (BMC), Maxime Mederel (Ag2r), Danilo Wyss (BMC), a nawet Nairo Quintana (Movistar) i Vincenzo Nibali (Astana).

Zabiegi te zakończyły się jednak niepowodzeniem. Na ostatnią prostą zasadnicza grupa wpadła razem. Tony Martin i Rigoberto Uran rozprowadzili Juliana Alaphilippe, ale młody Francuz w konfrontacji z Albasinim przegrał z kretesem.

fot. Tour de Romandie

Wyniki 3. etapu Tour de Romandie 2015 (WT), Moutier – Porrentruy (172,5 km):
  1 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge                     4:14:56
  2 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step
  3 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
  4 Rui Costa (Por) Lampre-Merida
  5 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge
  6 Nathan Haas (Aus) Cannondale-Garmin
  7 Rigoberto Uran (Col) Etixx - Quick-Step
  8 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin
  9 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin
 10 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
 11 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling
 12 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 13 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
 14 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
 15 Christopher Froome (GBr) Team Sky
 16 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
 17 Ivan Santaromita (Ita) Orica GreenEdge
 18 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
 19 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 20 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 21 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
 22 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
 23 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 24 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 25 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
 26 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal
 27 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 28 Stef Clement (Ned) IAM Cycling
 29 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step
 30 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 31 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
 32 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 33 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 34 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo
 35 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr
 36 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
 37 Egor Silin (Rus) Team Katusha
 38 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 39 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin
 40 Rein Taaramae (Est) Astana Pro Team
 41 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 42 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge
 43 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 44 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin
 45 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
 46 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin
 47 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
 48 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 49 Jose Rodolfo Serpa (Col) Lampre-Merida
 50 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
 51 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
 52 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing
 53 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale
 54 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 55 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
 56 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff-Saxo
 57 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin
 58 Steve Morabito (Swi) FDJ.fr
 59 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
 60 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo
 61 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
 62 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 63 Laurens Ten Dam (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 64 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
 65 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
 66 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing
 67 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 68 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step
 69 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 70 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 71 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 72 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 73 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar
 74 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar
 75 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
 76 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
 77 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida                             00:24
 78 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                          00:30
 79 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
 80 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                              01:16
 81 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                             10:07
 82 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing
 83 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
 84 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
 85 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step
 86 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo
 87 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
 88 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar
 89 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
 90 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 91 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 92 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Alpecin
 93 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr
 94 Janier Acevedo (Col) Cannondale-Garmin
 95 Luke Rowe (GBr) Team Sky
 96 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 97 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 98 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing
 99 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
100 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
101 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
102 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge
103 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr
104 Brian Bulgac (Ned) Team LottoNL-Jumbo
105 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
106 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
107 John Gadret (Fra) Movistar Team
108 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
109 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
110 Bryan Naulleau (Fra) Team Europcar
111 Jérôme Cousin (Fra) Team Europcar
112 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal                              13:21
113 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin
114 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
115 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNL-Jumbo
116 Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre-Merida
117 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
118 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
119 Ian Stannard (GBr) Team Sky
120 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing
121 Elia Viviani (Ita) Team Sky
122 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin
123 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr
124 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
125 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr
126 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
127 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge
128 Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin
129 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
130 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge
131 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo
132 Campbell Flakemore (Aus) BMC Racing Team
133 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
134 Larry Warbasse (USA) IAM Cycling
135 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling
136 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Soudal
137 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal
138 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo
139 Danny Pate (USA) Team Sky
140 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling
Klasyfikacja po 3. etapie
  1 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge                    08:57:38
  2 Ivan Santaromita (Ita) Orica GreenEdge                       00:20
  3 Christopher Froome (GBr) Team Sky
  4 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge
  5 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                  00:24
  6 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                             00:25
  7 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
  8 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
  9 Egor Silin (Rus) Team Katusha
 10 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
 11 Rigoberto Uran (Col) Etixx - Quick-Step                      00:34
 12 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step
 13 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                         00:35
 14 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                        00:37
 15 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 16 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 17 Rein Taaramae (Est) Astana Pro Team
 18 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling                          00:38
 19 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                           00:39
 20 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
 21 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr                                   00:42
 22 Steve Morabito (Swi) FDJ.fr
 23 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                              00:44
 24 Stef Clement (Ned) IAM Cycling
 25 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin                 01:00
 26 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
 27 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 28 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin
 29 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 30 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin
 31 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 32 Rui Costa (Por) Lampre-Merida                                01:01
 33 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
 34 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing                     01:02
 35 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                               01:15
 36 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff-Saxo
 37 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 38 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
 39 Romain Sicard (Fra) Team Europcar                            01:27
 40 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar
 41 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
 42 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            01:32
 43 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal
 44 Nathan Haas (Aus) Cannondale-Garmin                          01:38
 45 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                         01:42
 46 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 47 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 48 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    02:22
 49 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling                                02:25
 50 Nicolas Roche (Irl) Team Sky                                 02:33
 51 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                       02:42
 52 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo                                03:02
 53 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                            03:06
 54 Jose Rodolfo Serpa (Col) Lampre-Merida                       03:07
 55 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step                        03:23
 56 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                            03:38
 57 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                         03:44
 58 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin                        03:49
 59 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                            03:52
 60 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   04:23
 61 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar                       04:24
 62 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           04:30
 63 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr                                04:54
 64 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale                       04:55
 65 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                      05:22
 66 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                           05:27
 67 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida                             05:37
 68 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                          05:54
 69 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin                        06:28
 70 Laurens Ten Dam (Ned) Team LottoNL-Jumbo                     06:33
 71 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing                 06:51
 72 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                            06:53
 73 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge                          07:18
 74 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha                         07:23
 75 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                          08:17
 76 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                          08:22
 77 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin                         10:14
 78 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                          10:59
 79 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                           12:27
 80 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                              13:40
 81 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                14:39
 82 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                     14:53
 83 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
 84 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo                               15:34
 85 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar                        15:46
 86 Bryan Naulleau (Fra) Team Europcar
 87 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo                             16:28
 88 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky                                17:25
 89 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr                              17:47
 90 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                    18:07
 91 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
 92 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                   18:20
 93 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                             18:32
 94 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                              18:37
 95 Campbell Flakemore (Aus) BMC Racing Team
 96 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                           18:43
 97 Brian Bulgac (Ned) Team LottoNL-Jumbo                        19:20
 98 Jérôme Cousin (Fra) Team Europcar                            19:23
 99 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge                             19:29
100 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                     19:31
101 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                             19:59
102 Janier Acevedo (Col) Cannondale-Garmin                       20:11
103 John Gadret (Fra) Movistar Team
104 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Alpecin                      20:21
105 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
106 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                         20:22
107 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL-Jumbo                       20:26
108 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                     20:30
109 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            20:37
110 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr                               21:31
111 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                        21:48
112 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                              22:18
113 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                    22:51
114 Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin                        23:25
115 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                     23:27
116 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling                           23:37
117 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                            23:50
118 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge                        23:53
119 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal                            23:57
120 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr                                      24:43
121 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge                        24:49
122 Larry Warbasse (USA) IAM Cycling                             24:52
123 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling
124 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                    25:11
125 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team                          25:57
126 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr                                   27:19
127 Ian Stannard (GBr) Team Sky                                  28:54
128 Elia Viviani (Ita) Team Sky
129 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                           29:18
130 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing                    29:36
131 Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre-Merida                       29:47
132 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNL-Jumbo                    29:49
133 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo
134 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo
135 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin                       30:12
136 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Soudal                          32:01
137 Danny Pate (USA) Team Sky                                    32:06
138 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin                            32:10
139 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing                      32:14
140 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal                              33:54

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: