Giro d'Italia 2015: skład Lotto-Soudal

Belgijska ekipa Lotto-Soudal podała skład na Giro d’Italia. Liderem zespołu będzie Jurgen van den Broeck, który nie wystąpi w lipcowym Tour de France, powalczyć ma zamiast tego o top 10 we Włoszech.

32-letni Van den Broeck w 2008 roku wywalczył w Giro siódme miejsce w klasyfikacji generalnej. Wtedy do zwycięzcy Alberto Contadora miał ponad sześciominutową stratę.

Drugim kapitanem drużyny będzie Maxime Monfort, który w zeszłym roku uplasował się na 14. lokacie. W ogóle Belg z Bastogne, chociaż rzadko kiedy odgrywa pierwsze skrzypce, wielokrotnie meldował się we wielkich tourach w pierwszej dwudziestce.

O zwycięstwa etapowe powalczyć ma Andre Greipel. Niemiecki sprinter do tej pory ma na swoim koncie dwa triumfy etapowe w Giro (2008 i 2010). Kadrę uzupełnią Greg Henderson, Sander Armee, Louis Verhaeke, Stig Broeckx, Lars Bak i niezatapialny Adam Hansen, dla którego będzie to jedenasty grand tour z rzędu.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: