Liege-Bastogne-Liege 2015: Romain Bardet kocha "La Doyenne"

Dwa starty w Liege-Bastogne-Liege ma już za sobą młody Romain Bardet. W 2013 roku zajął w premierze 13. miejsce, rok temu był dziesiąty.

Francuz nie ukrywa, że kocha „Staruszkę” i marzy mu się zwycięstwo. Tak naprawdę jest to jedyny klasyk, w którym 24-letni kolarz zespołu Ag2r ma szansę na odniesienie triumfu.

Zdaję sobie z tego sprawę. Kocham L-B-L od momentu, w którym wystartowałem w jego młodzieżowej wersji w 2010 roku. Pasuje mi kolejność pokonywania podjazdów, kocham taktykę, jaką trzeba tu wybrać. Kocham w ogóle całą legendę, historię związaną z wyścigiem

– powiedział szósty zawodnik ubiegłorocznego Tour de France.

Bardet podobnie zresztą jak jego kolega drużynowy Domenico Pozzovivo zrezygnował z udziału w Amstel Gold Race na korzyść Giro del Trentino. Kieszonkowy Włoch w Trentino wywalczył siódme, a Bardet dziewiąte miejsce.

Skład Ag2r na Liege-Bastogne-Liege 2015:

Domenico Pozzovivo, Romain Bardet, Jan Bakelants, Carlos Betancur, Mikael Cherel, Sebastien Minard, Matteo Montaguti, Rinaldo Nocentini

fot. ASO/G.Demouveaux

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: