Giro del Trentino-Melinda 2015: etap 4

Paolo Tiralongo (Astana) wygrał po udanej ucieczce ostatni odcinek 39. Giro del Trentino-Melinda.

Włoski zawodnik wyprzedził na mecie Hiszpana Davida Arroyo (Caja Rural) i Kolumbijczyka Fabio Duarte (Colombia).

W klasyfikacji końcowej wyścigu triumfował Australijczyk Richie Porte (Team Sky).

Finałowy etap początkowo napędzała akcja kilkunastu zawodników. Byli tam: Cesare Benedetti (Bora), David Wohrer (Tirol Cycling), Simone Sterbini (Bardiani), Patrick Gretsch (Ag2r), Andrey Zeits (Astana), Serghei Tvetcov (Androni Giocattoli), Giacomo Berlato (Nippo), Giorgio Cecchinel (Southeast), Mirko Tedeschi (Southeast), Simone Petilli (Rep. Włoch), Cayetano Sarmiento (Colombia), Adrien Niyonshuti (MTN), Daniel Teklehaimanot (MTN), Moreno Moser (Cannondale), Diego Rosa (Astana), Francesco Bongiorno (Bardiani) i Amets Txurruka (Caja Rural).

Peleton nie odpuścił grupy na więcej niż nieco ponad 2 minuty, a sytuacja uległa całkowitej zmianie na Passo Fredaia (kat. 2; 101 km). Górską premię wygrał Fabio Duarte (Colombia), który o 20 sekund wyprzedzał Paolo Tiralongo (Astana), Davida Arroyo (Caja Rural), Gianfranco Zilioliego (Androni Giocattoli), Jeana-Christophe'a Peraud (Ag2r), Alessandra Bisoltiego (Nippo) i Petilliego oraz o 1:32 zasadniczą grupę.

Po zjeździe Kolumbijczyk powiększył swoją przewagę nad grupką do minuty, peleton, który wyraźnie odpuścił uciekinierom, tracił 3:15.

Tiralongo i Arroyo udało się przeskoczyć do Duarde. Trójka rozpoczęła już razem dwie rundy po 14 kilometrów z podjazdem o długości 2,5 kilometra (w tym 700 m przy 11%).

Uciekinierzy trzymali się razem, dopiero 6 km przed kreską Arroyo zaatakował po zwycięstwo, ale ostatnie słowo należało do Tiralongo.

fot. Giro del Trentino-Melinda

Wyniki 4. etapu Giro del Trentino-Melinda 2015 (2.HC), Malè - Cles (161,5 km):
  1 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                      3:58:07
  2 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
  3 Fabio Duarte (Col) Colombia
  4 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini                00:37
  5 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
  6 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli
  7 Simone Petilli (Ita) Italian National Team                   00:39
  8 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  00:49
  9 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
 10 José Mendes (Por) Bora-Argon 18
 11 Simone Ponzi (Ita) Southeast Pro Cycling
 12 Davide Gabburo (Ita) Italian National Team
 13 Mauro Finetto (Ita) Southeast Pro Cycling
 14 Omar Fraile (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 15 Fabio Taborre (Ita) Androni Giocattoli
 16 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini
 17 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 18 Gianni Moscon (Ita) Italian National Team
 19 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF
 20 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Garmin
 21 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
 22 Leopold Konig (Cze) Team Sky
 23 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
 24 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) MTN - Qhubeka
 25 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin
 26 Cristiano Salerno (Ita) Bora-Argon 18
 27 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 28 Richie Porte (Aus) Team Sky
 29 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
 30 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 31 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin
 32 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18
 33 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
 34 David Lopez (Spa) Team Sky
 35 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli
 36 Walter Pedraza (Col) Colombia
 37 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
 38 Brayan Ramirez (Col) Colombia
 39 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka
 40 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 41 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 42 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 43 Gustav Larsson (Swe) Cult Energy Pro Cycling
 44 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli
 45 Lukas Pöstlberger (Aut) Tirol Cycling Team
 46 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
 47 Rodolfo Torres (Col) Colombia
 48 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin
 49 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
 50 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 51 Yonnatta Alejandro Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling
 52 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
 53 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 54 Markus Freiberger (Aut) Tirol Cycling Team
 55 Antonio Santoro (Ita) Italian National Team
 56 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
 57 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 58 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
 59 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA
 60 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                   01:00
 61 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling                    01:25
 62 Alexander Foliforov (Rus) RusVelo                            01:42
 63 Giorgio Cecchinel (Ita) Southeast Pro Cycling                01:47
 64 Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 65 Cayetano Sarmiento (Col) Colombia
 66 Petr Ignatenko (Rus) RusVelo
 67 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                       02:09
 68 David Wöhrer (Aut) Tirol Cycling Team                        02:27
 69 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka                     02:56
 70 Simone Ravanelli (Ita) Italian National Team
 71 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 72 Johann Van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka                           05:12
 73 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF                           05:28
 74 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18                                05:49
 75 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 76 Ian Boswell (USA) Team Sky
 77 Elia Favilli (Ita) Southeast Pro Cycling
DNF Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Lasse Norman Hansen (Den) Cannondale-Garmin
DNF Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin
DNF Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale-Garmin
DNF Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky
DNF Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli
DNF Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
DNF Luca Sterbini (Ita) Bardiani CSF
DNF Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini
DNF Manabu Ishibashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini
DNF Antonio Nibali (Ita) Nippo - Vini Fantini
DNF Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini
DNF Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini
DNF Giuseppe Fonzi (Ita) Southeast Pro Cycling
DNF Mirko Tedeschi (Ita) Southeast Pro Cycling
DNF Luca Paolini (Ita) Italian National Team
DNF Giulio Ciccone (Ita) Italian National Team
DNF Stefano Nardelli (Ita) Italian National Team
DNF Jorge Castiblanco (Col) Colombia
DNF Miguel Angel Rubiano (Col) Colombia
DNF Ildar Arslanov (Rus) RusVelo
DNF Alexander Rybakov (Rus) RusVelo
DNF Artem Ovechkin (Rus) RusVelo
DNF Roman Kustadinchev (Rus) RusVelo
DNF Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka
DNF Natnael Berhane (Eri) MTN - Qhubeka
DNF Karel Hnik (Cze) Cult Energy Pro Cycling
DNF Joel Zangerle (Lux) Cult Energy Pro Cycling
DNF Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18
DNF Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18
DNF Miguel Angel Benito Diez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
DNF Stefan Praxmarer (Aut) Tirol Cycling Team
DNF Florian Schipflinger (Aut) Tirol Cycling Team
DNF Benjamin Brkic (Aut) Tirol Cycling Team
DNF Patrick Schultus (Aut) Tirol Cycling Team
DNF Andrea Piechele (Ita) Bardiani CSF

Klasyfikacja końcowa

  1 Richie Porte (Aus) Team Sky                               13:43:41
  2 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                      00:22
  3 Leopold Konig (Cze) Team Sky                                 00:58
  4 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                          01:11
  5 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                    01:13
  6 José Mendes (Por) Bora-Argon 18                              01:15
  7 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                    01:32
  8 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka                           01:33
  9 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                         01:34
 10 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                           01:37
 11 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                           01:48
 12 Rodolfo Torres (Col) Colombia
 13 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team                             02:12
 14 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin                       04:00
 15 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                           04:44
 16 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                          05:10
 17 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli                  06:27
 18 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                        06:35
 19 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) MTN - Qhubeka               07:11
 20 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18                         07:30
 21 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini                07:49
 22 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin              07:53
 23 Walter Pedraza (Col) Colombia                                08:24
 24 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           08:29
 25 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA                  08:48
 26 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA                     09:08
 27 Yonnatta Alejandro Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling      09:18
 28 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  10:10
 29 Fabio Duarte (Col) Colombia                                  10:35
 30 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli                   10:37
 31 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling                    11:22
 32 Davide Gabburo (Ita) Italian National Team                   11:29
 33 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                       11:36
 34 Antonio Santoro (Ita) Italian National Team                  11:58
 35 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF                              12:22
 36 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                       13:06
 37 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                    13:42
 38 Omar Fraile (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                     13:55
 39 David Lopez (Spa) Team Sky                                   14:21
 40 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin                      14:23
 41 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli                     14:27
 42 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                         15:32
 43 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                         16:38
 44 Petr Ignatenko (Rus) RusVelo                                 17:45
 45 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale                18:53
 46 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Garmin                         20:17
 47 Giorgio Cecchinel (Ita) Southeast Pro Cycling                22:07
 48 Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  22:34
 49 Sebastian Henao (Col) Team Sky                               23:43
 50 David Wöhrer (Aut) Tirol Cycling Team                        24:00
 51 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli                     24:46
 52 Lukas Pöstlberger (Aut) Tirol Cycling Team                   24:55
 53 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                   25:14
 54 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA              27:03
 55 Markus Freiberger (Aut) Tirol Cycling Team                   27:24
 56 Cristiano Salerno (Ita) Bora-Argon 18                        27:45
 57 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18                           29:53
 58 Brayan Ramirez (Col) Colombia                                31:27
 59 Gustav Larsson (Swe) Cult Energy Pro Cycling                 31:55
 60 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18                                32:24
 61 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            33:11
 62 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka                     34:30
 63 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           35:06
 64 Cayetano Sarmiento (Col) Colombia                            35:47
 65 Ian Boswell (USA) Team Sky                                   36:19
 66 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                       37:06
 67 Simone Ponzi (Ita) Southeast Pro Cycling                     41:16
 68 Simone Petilli (Ita) Italian National Team                   41:37
 69 Johann Van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka                           42:02
 70 Fabio Taborre (Ita) Androni Giocattoli                       43:52
 71 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                     43:54
 72 Simone Ravanelli (Ita) Italian National Team                 44:38
 73 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF                           47:57
 74 Mauro Finetto (Ita) Southeast Pro Cycling                    49:06
 75 Gianni Moscon (Ita) Italian National Team                    53:11
 76 Alexander Foliforov (Rus) RusVelo                            54:10
 77 Elia Favilli (Ita) Southeast Pro Cycling                     57:54

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: