La Fléche Wallonne Féminine 2015: zwycięstwo van der Breggen, Niewiadoma - 5.

25-letnia Holenderka Anna van der Breggen (Rabo-Liv) po ataku przed Mur de Huy wygrała zaliczaną do Pucharu Świata 18. edycję kobiecej Strzały Walońskiej.

5. miejsce wywalczyła Katarzyna Niewiadoma (Rabo-Liv).

Wyścig liczył 121 kilometrów, na których leżało dziewięć ardeńskich wzniesień. Przez długi czas po starcie pozornie na trasie wiele się nie działo. Pierwszą z dwóch wspinaczek na Mur de Huy (#4; 57,5 km; 1,3 km 9,6%) cała, duża grupa pokonała razem, ale tempo było bardzo szybkie. Tak szybkie, że panie zbliżyły się na 5 kilometrów do męskiego peletonu Strzały, poruszającego się tymi samymi drogami.

20 sekund przewagi udało się wypracować Lauren Komanski (USA) i Lizzie Williams (Orica), ale przed Côte de Bohissau (#7; 97,5 km; 2,4 km; 5,5%) zostały doścignięte. Ciężkie wzniesienie dokonało surowej selekcji w peletonie. Czołówka zmniejszyła się do około 30-osobowej grupy z Katarzyną Niewiadomą w składzie.

Z grupy tej odskoczyły Roxane Knetemann (Rabo-Liv) i Annemiek van Vleuten (Bigla), wypracowując 17 km przed metą 1:10 przewagi.

Przed przedostatnim wzniesieniem, Côte de Cherave (#8; 115,5 km; 1,3 km; 8,1%), urodził się pościg w składzie Guarnier, Stevens, Van Der Breggen, Ferrand Prevot, Niewiadoma i Moolman.

Tam Anna van der Breggen (Rabo-Liv) przeskoczyła do czołówki, a następnie skontrowała. Holenderka na finale pod Mur de Huy pojawiła się samotnie, utrzymując prowadzenie do końca.

fot. ASO/G.Demouveaux

Wyniki La Fléche Wallonne Féminine 2015 (CDM); Huy – Huy (121 km):
  1 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team     3:18:46
  2 Annemiek Van Vleuten (Ned) Bigla                             00:12
  3 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans Cycling Team              00:20
  4 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Bigla                           00:32
  5 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Rabo Liv Women Cycling Team       00:40
  6 Evelyn Stevens (USA) Boels Dolmans Cycling Team              00:44
  7 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team           00:46
  8 Pauline Ferrand Prevot (Fra) Rabo Liv Women Cycling Team     00:57
  9 Alena Amialiusik (Blr) Velocio - SRAM                        01:07
 10 Emma Johansson (Swe) Orica - AIS
 11 Karol-Ann Canuel (Can) Velocio - SRAM                        01:10
 12 Elena Cecchini (Ita) Lotto Soudal Ladies                     01:13
 13 Janneke Ensing (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental        01:16
 14 Sabrina Stultiens (Ned) Team Liv - Plantur
 15 Lauren Komanski (USA) USA National Team                      01:21
 16 Carlee Taylor (Aus) Lotto Soudal Ladies                      01:27
 17 Andrea Dvorak (USA) USA National Team                        01:30
 18 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle Honda                      01:35
 19 Amanda Spratt (Aus) Orica - AIS                              01:38
 20 Annabelle Dreville (Fra) France                              01:49
 21 Elizabeth Armitstead (GBr) Boels Dolmans Cycling Team
 22 Tiffany Cromwell (Aus) Velocio - SRAM                        02:00
 23 Kirsti Lay (Can) Canada                                      02:08
 24 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team              02:29
 25 Rossella Ratto (Ita) Inpa Sottoli Giusfredi                  02:34
 26 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana                       02:36
 27 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv Women Cycling Team               02:37
 28 Jolanda Neff (Swi) Servetto Footon                           02:54
 29 Joelle Numainville (Can) Bigla                               03:03
 30 Aude Biannic (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86           03:12
 31 Katrin Garfoot (Aus) Orica - AIS                             03:30
 32 Oxana Kozonchuk (Rus) Russie                                 03:49
 33 Małgorzata Jasińska (Pol) Ale Cipollini                      04:03
 34 Jessie Daams (Bel) Lotto Soudal Ladies                       04:22
 35 Molly Weaver (GBr) Matrix Fitness
 36 Ellen Van Dijk (Ned) Boels Dolmans Cycling Team              04:23
 37 Lisa Brennauer (Ger) Velocio - SRAM
 38 Tatiana Riabchenko (Ukr) Inpa Sottoli Giusfredi              04:25
 39 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle Honda                           04:31
 40 Manon Souyris (Fra) France
 41 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana
 42 Audrey Cordon (Fra) Wiggle Honda                             04:35
 43 Elise Delzenne (Fra) Velocio - SRAM
 44 Amy Pieters (Ned) Team Liv - Plantur                         04:37
 45 Sofie De Vuyst (Bel) Lensworld.Eu - Zannata                  04:46
 46 Anna Potokina (Rus) Servetto Footon                          04:51
 47 Francesca Cauz (Ita) Ale Cipollini                           04:58
 48 Laura Trott (GBr) Matrix Fitness                             05:00
 49 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products                         05:03
 50 Julie Leth (Den) Hitec Products                              06:09
 51 Sara Mustonen (Swe) Team Liv - Plantur
 52 Tayler Wiles (USA) Velocio - SRAM                            06:31
 53 Anna Zavershinskaya (Rus) Bizkaia-Durango                    06:35
 54 Mara Abbott (USA) Wiggle Honda
 55 Natalia Boyarskaya (Rus) Russie                              06:39
 56 Amélie Rivat (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86           06:43
 57 Séverine Eraud (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86         06:44
 58 Anisha Vekemans (Bel) Lotto Soudal Ladies
 59 Ann-Sofie Duyck (Bel) Topsport Vlaanderen-Pro-Duo            06:45
 60 Gabrielle Pilote-Fortin (Can) Canada
 61 Martina Ritter (Aut) BTC City Ljubljana
 62 Anna Sanchis Chafer (Spa) Wiggle Honda
 63 Riejanne Markus (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental       06:49
 64 Lizzie Williams (Aus) Orica - AIS
 65 Kelly Van Den Steen (Bel) Topsport Vlaanderen-Pro-Duo        06:54
 66 Georgia Williams (NZl) Bepink - La Classica                  06:57
 67 Ane Santesteban Gonzales (Spa) Inpa Sottoli Giusfredi
 68 Stephanie Roorda (Can) Canada
 69 Valentina Scandolara (Ita) Orica - AIS                       07:01
 70 Elinor Barker (GBr) Matrix Fitness                           07:02
 71 Tatiana Antoshina (Rus) Servetto Footon
 72 Jolien D'hoore (Bel) Wiggle Honda                            07:04
 73 Vita Heine (Nor) Hitec Products
 74 Elena Erlato (Ita) Ale Cipollini                             07:07
 75 Iris Slappendel (Ned) Bigla
 76 Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental         07:29
 77 Elena Kuchinskaya (Rus) Servetto Footon                      07:36
 78 Dorleta Eskamendi Gil (Spa) Bizkaia-Durango                  07:45
 79 Eugénie Duval (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86          07:50
 80 Doris Chweizer (Swi) Bigla                                   08:53
 81 Dalia Muccioli (Ita) Ale Cipollini                           08:56
 82 Victorie Guilman (Fra) France                                09:07
 83 Amy Cure (Aus) Lotto Soudal Ladies                           09:13
 84 Miriam Bj?rnsrud (Nor) Hitec Products                        09:16
 85 Susanna Orzi (Ita) Lotto Soudal Ladies                       09:19
 86 Rachel Neylan (Aus) Orica - AIS                              09:21
 87 Daiva Tuslaite (Ltu) Inpa Sottoli Giusfredi                  09:24
 88 Marion Sicot (Fra) France
 89 Sharon Laws (GBr) Bigla                                      09:29
 90 Heather Fischer (USA) USA National Team                      09:35
 91 Demi De Jong (Ned) Boels Dolmans Cycling Team                09:39
 92 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans Cycling Team
 93 Lierni Lekuona Etxebeste (Spa) Bizkaia-Durango
 94 Charlotte Becker (Ger) Hitec Products
 95 Yulia Ilinykh (Rus) Bizkaia-Durango                          09:42
 96 Melodie Lesueur (Fra) France                                 09:45
 97 Annelies Dom (Bel) Lensworld.Eu - Zannata                    09:49
 98 Ilona Hoeksma (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental         09:51
 99 Annie Foreman-Mackey (Can) Canada
100 Kseniya Tuhai (Blr) Bepink - La Classica                     10:15
101 Willeke Knol (Ned) Team Liv - Plantur                        10:45
102 Kaat Hannes (Bel) Topsport Vlaanderen-Pro-Duo                10:55
103 Margarita Victoria Garcia (Spa) Bizkaia-Durango              10:57
104 Ruby Livingstone (NZl) Bepink - La Classica                  11:03
105 Marjolaine Bazin (Fra) France                                11:18
106 Jip Van Den Bos (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental       11:35

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: