Giro del Trentino-Melinda 2015: etap 2

Australijczyk Richie Porte po wspinaczce na Parco del Baldo wygrał drugi etap wyścigu dookoła Trydentu oraz objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Australijczyk z Team Sky wyprzedził na mecie Mikela Lande (Astana) i Damiano Cunego (Fantini-Nippo).

Ucieczkę dnia kilka kilometrów po stracie zawiązali Lasse Norman Hansen (Cannondale), Simone Sterbini (Bardiani), Mirko Tedeschi (Southeast), Alexander Evtushenko (RusVelo), Rasmus Christian Quaade (Cult Energ) i Lukas Pöstlberger (Tirol). Szóstka sprawnie wypracowała przeszło 4 minuty przewagi i taka różnica utrzymywała się przed długi czas.

U stóp najcięższej wspinaczki tegorocznego wyścigu, Monte Velo (kat. HC; 146 km; 12,4 km; 8,4%, maks. 13%), na czele pojawiła się dwójka: Sterbini i Pöstlberger. Peleton tracił w tym punkcie niewiele ponad minutę.

Uciekinierzy długo nie utrzymali się na prowadzeniu, natomiast od zasadniczej grupy błyskawicznie odpadł lider Cesare Benedetti (Bora). Stawkę prowadzili kolarze Team Sky. Na górskiej premii zameldowała się czołówka w składzie Pozzovivo, Peraud, Bardet, Cataldo, Landa, Rosa, Hesjedal, Porte, Konig, Lopez, Siutsou, Zilioli, Pirazzi, Zardini, Cunego, Torres, Meintjes i Pimienta.

Po zjeździe kolarzy czekał finał na Parco del Baldo (kat. 2; 8 km; 6,9%, maks. 15%). Tempo narzucił tam Siutsou, pracujący dla Porte. Australijczyk zaatakował 2 km przed metą, meldując się na mecie kilkanaście sekund przed Landą.

Wyniki 2. etapu Giro del Trentino-Melinda 2015 (2.HC), Dro – Brentonico (168,2 km):
  1 Richie Porte (Aus) Team Sky                                4:36:37
  2 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                      00:16
  3 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                    00:32
  4 Leopold Konig (Cze) Team Sky
  5 Rodolfo Torres (Col) Colombia
  6 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
  7 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                          00:43
  8 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
  9 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka
 10 José Mendes (Por) Bora-Argon 18                              00:49
 11 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                         01:13
 12 David Lopez (Spa) Team Sky
 13 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                    01:26
 14 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team                             01:44
 15 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                           02:16
 16 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli                  02:25
 17 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin                       02:46
 18 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale                03:25
 19 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                          03:44
 20 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) MTN - Qhubeka               04:58
 21 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  06:08
 22 Omar Fraile (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 23 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
 24 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18
 25 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini
 26 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 27 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli
 28 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
 29 Walter Pedraza (Col) Colombia
 30 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Garmin
 31 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin
 32 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
 33 Davide Gabburo (Ita) Italian National Team
 34 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 35 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
 36 Luca Sterbini (Ita) Bardiani CSF
 37 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin                      06:35
 38 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin
 39 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
 40 Yonnatta Alejandro Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling
 41 Lukas Pöstlberger (Aut) Tirol Cycling Team
 42 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF                              06:53
 43 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling                    07:01
 44 Petr Ignatenko (Rus) RusVelo                                 07:36
 45 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA                     08:05
 46 Joel Zangerle (Lux) Cult Energy Pro Cycling                  08:17
 47 Stefano Nardelli (Ita) Italian National Team
 48 Natnael Berhane (Eri) MTN - Qhubeka
 49 Fabio Duarte (Col) Colombia
 50 Markus Freiberger (Aut) Tirol Cycling Team                   08:24
 51 Cristiano Salerno (Ita) Bora-Argon 18                        09:06
 52 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18
 53 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 54 Antonio Santoro (Ita) Italian National Team
 55 Giorgio Cecchinel (Ita) Southeast Pro Cycling                09:35
 56 Brayan Ramirez (Col) Colombia                                12:23
 57 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 58 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
 59 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
 60 Patrick Schultus (Aut) Tirol Cycling Team                    12:30
 61 Gustav Larsson (Swe) Cult Energy Pro Cycling                 12:47
 62 Simone Petilli (Ita) Italian National Team                   13:05
 63 Giulio Ciccone (Ita) Italian National Team                   13:20
 64 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                       13:49
 65 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
 66 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli
 67 Florian Schipflinger (Aut) Tirol Cycling Team
 68 Benjamin Brkic (Aut) Tirol Cycling Team
 69 Cayetano Sarmiento (Col) Colombia
 70 Stefan Praxmarer (Aut) Tirol Cycling Team
 71 Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 72 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka
 73 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka
 74 David Wöhrer (Aut) Tirol Cycling Team
 75 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 76 Simone Ravanelli (Ita) Italian National Team
 77 Ildar Arslanov (Rus) RusVelo
 78 Miguel Angel Rubiano (Col) Colombia
 79 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini
 80 Alexander Rybakov (Rus) RusVelo
 81 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky
 82 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 83 Ian Boswell (USA) Team Sky
 84 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF                           14:38
 85 Fabio Taborre (Ita) Androni Giocattoli                       14:58
 86 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo                                 17:17
 87 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA              19:16
 88 Giuseppe Fonzi (Ita) Southeast Pro Cycling                   19:33
 89 Karel Hnik (Cze) Cult Energy Pro Cycling                     20:01
 90 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18                                20:23
 91 Linus Gerdemann (Ger) Cult Energy Pro Cycling                20:41
 92 Mauro Finetto (Ita) Southeast Pro Cycling
 93 Johann Van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka                           20:57
 94 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale-Garmin                 21:51
 95 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18
 96 Lasse Norman Hansen (Den) Cannondale-Garmin
 97 Rasmus Christian Quaade (Den) Cult Energy Pro Cycling
 98 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli
 99 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                          22:59
100 Simone Ponzi (Ita) Southeast Pro Cycling                     24:29
101 Andrea Piechele (Ita) Bardiani CSF
102 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini
103 Jorge Castiblanco (Col) Colombia
104 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini
105 Roman Kustadinchev (Rus) RusVelo
106 Gianni Moscon (Ita) Italian National Team
107 Aleksandr Komin (Rus) RusVelo
108 Manabu Ishibashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini
109 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini
110 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli
111 Alexander Foliforov (Rus) RusVelo
112 Miguel Angel Benito Diez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
113 Antonio Nibali (Ita) Nippo - Vini Fantini
114 Elia Favilli (Ita) Southeast Pro Cycling
115 Luca Paolini (Ita) Italian National Team
116 Alexander Evtushenko (Rus) RusVelo                           25:07
117 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            26:11
118 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                            29:45
119 Mario Schoibl (Aut) Tirol Cycling Team
120 Mirko Tedeschi (Ita) Southeast Pro Cycling
DNF Darwin Pantoja (Col) Colombia
DNS Edward King (USA) Cannondale-Garmin

Klasyfikacja po 2. etapie

  1 Richie Porte (Aus) Team Sky                                4:50:32
  2 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                      00:24
  3 Leopold Konig (Cze) Team Sky                                 00:42
  4 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                          00:57
  5 José Mendes (Por) Bora-Argon 18                              00:59
  6 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                    01:09
  7 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka                           01:17
  8 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                           01:18
  9 David Lopez (Spa) Team Sky                                   01:23
 10 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                           01:29
 11 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                         01:30
 12 Rodolfo Torres (Col) Colombia                                01:36
 13 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                    01:43
 14 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team                             01:58
 15 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                           02:26
 16 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin                       03:20
 17 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli                  03:26
 18 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale                03:42
 19 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                          03:58
 20 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) MTN - Qhubeka               05:32
 21 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18                         06:18
 22 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18
 23 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                        06:22
 24 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 25 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  06:37
 26 Omar Fraile (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 27 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 28 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                       06:40
 29 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Garmin                         06:42
 30 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini                06:49
 31 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                       06:54
 32 Luca Sterbini (Ita) Bardiani CSF
 33 Davide Gabburo (Ita) Italian National Team                   06:57
 34 Yonnatta Alejandro Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling      07:07
 35 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli                     07:09
 36 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin
 37 Walter Pedraza (Col) Colombia                                07:12
 38 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling                    07:33
 39 Lukas Pöstlberger (Aut) Tirol Cycling Team                   07:35
 40 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli                   07:36
 41 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF                              07:39
 42 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin                         08:06
 43 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA                     08:34
 44 Natnael Berhane (Eri) MTN - Qhubeka                          08:51
 45 Stefano Nardelli (Ita) Italian National Team                 09:09
 46 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                         09:16
 47 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin                      09:18
 48 Fabio Duarte (Col) Colombia                                  09:21
 49 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                         09:23
 50 Markus Freiberger (Aut) Tirol Cycling Team                   09:24
 51 Joel Zangerle (Lux) Cult Energy Pro Cycling                  09:25
 52 Petr Ignatenko (Rus) RusVelo                                 09:29
 53 Antonio Santoro (Ita) Italian National Team                  10:02
 54 Giorgio Cecchinel (Ita) Southeast Pro Cycling                10:07
 55 Cristiano Salerno (Ita) Bora-Argon 18                        10:25
 56 Sebastian Henao (Col) Team Sky                               12:33
 57 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
 58 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                   12:47
 59 Brayan Ramirez (Col) Colombia                                13:27
 60 Patrick Schultus (Aut) Tirol Cycling Team                    13:30
 61 Simone Petilli (Ita) Italian National Team                   13:54
 62 Gustav Larsson (Swe) Cult Energy Pro Cycling                 13:55
 63 Ian Boswell (USA) Team Sky                                   13:59
 64 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                       14:06
 65 Giulio Ciccone (Ita) Italian National Team                   14:09
 66 Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  14:18
 67 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 68 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka                     14:23
 69 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                   14:30
 70 Simone Ravanelli (Ita) Italian National Team                 14:38
 71 Ildar Arslanov (Rus) RusVelo                                 14:44
 72 Alexander Rybakov (Rus) RusVelo                              14:45
 73 Florian Schipflinger (Aut) Tirol Cycling Team                14:49
 74 Stefan Praxmarer (Aut) Tirol Cycling Team
 75 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli                     14:50
 76 Benjamin Brkic (Aut) Tirol Cycling Team
 77 Miguel Angel Rubiano (Col) Colombia                          14:53
 78 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           14:59
 79 David Wöhrer (Aut) Tirol Cycling Team                        15:04
 80 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF                           15:25
 81 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky                         15:48
 82 Fabio Taborre (Ita) Androni Giocattoli                       15:59
 83 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                     16:01
 84 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka                        16:06
 85 Cayetano Sarmiento (Col) Colombia                            16:49
 86 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo                                 18:12
 87 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA              19:45
 88 Giuseppe Fonzi (Ita) Southeast Pro Cycling                   20:05
 89 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18                                20:33
 90 Karel Hnik (Cze) Cult Energy Pro Cycling                     21:09
 91 Mauro Finetto (Ita) Southeast Pro Cycling                    21:13
 92 Johann Van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka                           21:31
 93 Linus Gerdemann (Ger) Cult Energy Pro Cycling                21:49
 94 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18                         22:03
 95 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale-Garmin                 22:25
 96 Lasse Norman Hansen (Den) Cannondale-Garmin
 97 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli                     22:52
 98 Rasmus Christian Quaade (Den) Cult Energy Pro Cycling        22:59
 99 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                          23:59
100 Elia Favilli (Ita) Southeast Pro Cycling                     25:01
101 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini               25:10
102 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini
103 Antonio Nibali (Ita) Nippo - Vini Fantini
104 Andrea Piechele (Ita) Bardiani CSF                           25:15
105 Gianni Moscon (Ita) Italian National Team                    25:18
106 Luca Paolini (Ita) Italian National Team
107 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini              25:21
108 Roman Kustadinchev (Rus) RusVelo                             25:24
109 Alexander Foliforov (Rus) RusVelo
110 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli                         25:30
111 Miguel Angel Benito Diez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA        25:35
112 Jorge Castiblanco (Col) Colombia                             25:39
113 Alexander Evtushenko (Rus) RusVelo                           26:02
114 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            26:28
115 Manabu Ishibashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini                  26:41
116 Aleksandr Komin (Rus) RusVelo                                27:20
117 Simone Ponzi (Ita) Southeast Pro Cycling                     27:41
118 Mirko Tedeschi (Ita) Southeast Pro Cycling                   30:17
119 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                            32:44
120 Mario Schoibl (Aut) Tirol Cycling Team                       33:39

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: