Vuelta a Castilla y Leon 2015: etap 3

Pierre Rolland (Team Europcar) po wspinaczce na Alto de Lubian wygrał ostatni etap i klasyfikację generalną kastylijskiego wyścigu.

Francuz w finale okazał się najszybszy z czteroosobowej grupki, na mecie meldując się przed duetem ekipy Movistar - Igorem Antonem i Benatem Inxaustim.

Trójka zajęła także w tej samej kolejności podium klasyfikacji generalnej.

fot. Lapresse

Wyniki 3. etapu Vuelta a Castilla y Leon 2015 (2.1), Zamora - Alto de Lubián (179,2 km):

1 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                             4:38:35
2 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team                    00:12
3 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team                         00:18
4 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia                     00:20
5 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar                               00:43
6 Evgeny Shalunov (Rus) Lokosphinx                                 00:47
7 Delio Fernandez Cruz (Spa) W52 - Quinta da Lixa
8 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
9 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
10 David Belda Garcia (Spa) Burgos BH                              00:54
11 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team                         00:57
12 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar                          01:02
13 Alejandro Marque Porto (Spa) Efapel                             01:29
14 David Miguel Costa Rodrigues (Por) Radio Popular - Boavista
15 Aleksey Rybalkin (Rus) Lokosphinx
16 Daniel Eduardo Moreira Silva (Por) Radio Popular - Boavista     01:35
17 Federico Figueiredo (Por) Radio Popular - Boavista              01:38
18 Francisco Mancebo Perez (Spa) Skydive Dubai                     01:39
19 Walter Fernando Pedraza Morales (Col) Colombia                  01:41
20 Jóni Silva Brandão (Por) Efapel
21 Jetse Bol (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke                   01:54
22 Antonio Santoro (Ita) Mg.Kvis-Vega                              01:55
23 Eduard Prades Reverte (Spa) Caja Rural-Seguros RGA              02:23
24 Victor Martin Hernandez (Spa) Burgos BH
25 Edgar Miguel Lemos Pinto (Por) Skydive Dubai
26 Ricardo Mestre (Por) Team Tavira
27 Jesus Del Pino Corrochano (Spa) Burgos BH
28 Óscar González (Spa) Efapel                                     02:29
29 Moreno Giampaolo (Ita) Mg.Kvis-Vega                             02:37
30 Winner Anacona Gomez (Col) Movistar Team                        02:54
31 Sergey Shilov (Rus) Lokosphinx
32 Alberto Gallego Ruiz (Spa) Radio Popular - Boavista             03:12
33 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Reprezentacja Hiszpanii
34 Rafael Silva (Por) Efapel
35 Gustavo Cesar Veloso (Spa) W52 - Quinta da Lixa                 03:30
36 Diego Milan Jimenez (Dom) Inteja-MMR
37 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia
38 Joao Pereira (Por) Team Tavira
39 Juan Ignacio Pérez (Spa) W52 - Quinta da Lixa                   03:34
40 Joaquim Silva (Por) W52 - Quinta da Lixa
41 Adrian Gonzalez (Spa) Murias Taldea                             03:58
42 Vladimir Gusev (Rus) Skydive Dubai                              04:00
43 Israel Nuno Arguelles (Spa) Inteja-MMR
44 Igor Merino Cortazar (Spa) Burgos BH                            04:05
45 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia                              04:20
46 Gian Marco Di Francesco (Ita) Mg.Kvis-Vega
47 Kirill Sveshnikov (Rus) Lokosphinx                              04:49
48 Mario Vogt (Ger) Rad-Net Rose Team                              05:34
49 Nuno Matos (Por) Radio Popular - Boavista
50 Robbert De Greef (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke            05:52
51 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
52 Rui Vinhas (Por) W52 - Quinta da Lixa                           06:20
53 Henrique Casimiro (Por) Team Tavira
54 Eneko Lizarralde (Spa) Murias Taldea
55 David Da Silva Livramento (Por) Team Tavira
56 Sergey Vdovin (Rus) Lokosphinx                                  07:05
57 Jorge Camilo Castiblanco Cubides (Col) Colombia                 07:25
58 Adellyn Cruz (Dom) Inteja-MMR
59 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                 07:38
60 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar                            08:18
61 Fabian Brintrup (Ger) Rad-Net Rose Team
62 Sebastian Mora Vedri (Spa) Reprezentacja Hiszpanii
63 Ruben Menendez Velasco (Spa) Inteja-MMR                         08:47
64 Marc Soler (Spa) Movistar Team                                  09:17
65 Ricardo Ferreira (Por) Radio Popular - Boavista                 09:28
66 Samuel José Rodrigues Caldeira (Por) W52 - Quinta da Lixa       09:31
67 Daniel Mestre (Por) Team Tavira
68 Vasily Neustroev (Rus) Lokosphinx                               09:51
69 Dmitry Sokolov (Rus) Lokosphinx                                 10:19
70 Ike Groen (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke                   10:21
71 Diego Rubio (Spa) Efapel                                        10:32
72 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar                           11:28
73 Cristian Astals Fernandez (Spa) Reprezentacja Hiszpanii
74 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA                     11:57
75 Kobus Hereijgers (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke            12:10
76 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Murias Taldea                    12:57
77 Aitor González (Spa) Reprezentacja Hiszpanii
78 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
79 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team
80 Domingos André Maciel Gonçalves (Por) Efapel
81 Johnatan Fernando Sarmiento Pacheco (Col) Inteja-MMR            13:11
82 Julio Alberto Amores Palacios (Spa) Reprezentacja Hiszpanii     13:25
83 Raul Alarcon Garcia (Spa) W52 - Quinta da Lixa
84 Imanol Estevez (Spa) Murias Taldea                              13:30
85 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Team Tavira                   14:52
86 Diogo Nunes (Por) Team Tavira
87 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia                   15:00
88 Marco Mathis (Ger) Rad-Net Rose Team                            15:42
89 Pablo Torres Muino (Spa) Burgos BH                              17:40
90 Dario Hernandez (Spa) Burgos BH
91 Ibai Salas (Spa) Burgos BH
92 Timon Van Reek (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke              18:24
93 Daan Meijers (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke                18:27
94 Dex Groen (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke
95 Nicola Gaffurini (Ita) Mg.Kvis-Vega                             18:41
96 Andrea Palini (Ita) Skydive Dubai
97 Haritz Orbe Urrutia (Spa) Murias Taldea                         21:40
98 Illart Zuazubiskar Gallastegi (Spa) Reprezentacja Hiszpanii
99 Hélder Fernandes Ferreira (Por) Efapel
100 Samuel Magalhães (Por) Radio Popular - Boavista
101 Fabio Tuzi (Ita) Mg.Kvis-Vega                                  22:09
102 Raffaele Radice (Ita) Mg.Kvis-Vega
103 Marcos Jurado Rodriguez (Spa) Reprezentacja Hiszpanii          23:14
DNF Enrique Sanz (Spa) Movistar Team
DNF Fernando Grijalba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
DNF Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
DNF Benat Txoperena Matxikote (Spa) Murias Taldea

Klasyfikacja końcowa:

1 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                            13:18:36
2 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team                    00:16
3 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team                         00:24
4 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA      00:47
5 Delio Fernandez Cruz (Spa) W52 - Quinta da Lixa                  00:57
6 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
7 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team                          01:07
8 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia                     01:27
9 Alejandro Marque Porto (Spa) Efapel                              01:39
10 Francisco Mancebo Perez (Spa) Skydive Dubai                     01:49
11 Evgeny Shalunov (Rus) Lokosphinx                                01:54
12 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar                              02:00
13 Jetse Bol (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke                   02:04
14 Federico Figueiredo (Por) Radio Popular - Boavista              02:30
15 Edgar Miguel Lemos Pinto (Por) Skydive Dubai                    02:33
16 Daniel Eduardo Moreira Silva (Por) Radio Popular - Boavista     02:42
17 Walter Fernando Pedraza Morales (Col) Colombia                  02:48
18 David Belda Garcia (Spa) Burgos BH                              02:54
19 David Miguel Costa Rodrigues (Por) Radio Popular - Boavista     03:01
20 Sergey Shilov (Rus) Lokosphinx                                  03:06
21 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar                          03:08
22 Jóni Silva Brandão (Por) Efapel                                 03:10
23 Eduard Prades Reverte (Spa) Caja Rural-Seguros RGA              03:30
24 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia                      03:36
25 Gustavo Cesar Veloso (Spa) W52 - Quinta da Lixa                 03:40
26 Jesus Del Pino Corrochano (Spa) Burgos BH                       03:55
27 Victor Martin Hernandez (Spa) Burgos BH
28 Adrian Gonzalez (Spa) Murias Taldea                             04:08
29 Óscar González (Spa) Efapel                                     04:10
30 Winner Anacona Gomez (Col) Movistar Team                        04:11
31 Antonio Santoro (Ita) Mg.Kvis-Vega                              04:14
32 Rafael Silva (Por) Efapel                                       04:19
33 Ricardo Mestre (Por) Team Tavira                                04:29
34 Alberto Gallego Ruiz (Spa) Radio Popular - Boavista             04:41
35 Diego Milan Jimenez (Dom) Inteja-MMR                            04:42
36 Vladimir Gusev (Rus) Skydive Dubai                              05:27
37 Juan Ignacio Pérez (Spa) W52 - Quinta da Lixa                   05:40
38 Joaquim Silva (Por) W52 - Quinta da Lixa
39 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Reprezentacja Hiszpanii         05:46
40 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia                              05:52
41 Gian Marco Di Francesco (Ita) Mg.Kvis-Vega
42 Kirill Sveshnikov (Rus) Lokosphinx                              05:56
43 Israel Nuno Arguelles (Spa) Inteja-MMR                          06:06
44 Mario Vogt (Ger) Rad-Net Rose Team                              07:01
45 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                     07:11
46 Robbert De Greef (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke            07:34
47 Nuno Matos (Por) Radio Popular - Boavista                       07:40
48 Rui Vinhas (Por) W52 - Quinta da Lixa                           08:26
49 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                 08:45
50 Sergey Vdovin (Rus) Lokosphinx                                  08:46
51 Moreno Giampaolo (Ita) Mg.Kvis-Vega                             08:53
52 Eneko Lizarralde (Spa) Murias Taldea                            09:29
53 Samuel José Rodrigues Caldeira (Por) W52 - Quinta da Lixa       09:41
54 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar                            10:27
55 Aleksey Rybalkin (Rus) Lokosphinx                               10:59
56 Ricardo Ferreira (Por) Radio Popular - Boavista                 11:00
57 Daniel Mestre (Por) Team Tavira                                 11:13
58 Marc Soler (Spa) Movistar Team                                  11:23
59 Dmitry Sokolov (Rus) Lokosphinx                                 11:42
60 Ike Groen (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke                   11:53
61 David Da Silva Livramento (Por) Team Tavira                     12:12
62 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA              12:57
63 Joao Pereira (Por) Team Tavira                                  13:00
64 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team                13:32
65 Igor Merino Cortazar (Spa) Burgos BH                            13:43
66 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar                           14:11
67 Domingos André Maciel Gonçalves (Por) Efapel                    14:38
68 Jorge Camilo Castiblanco Cubides (Col) Colombia                 16:04
69 Diego Rubio (Spa) Efapel                                        17:01
70 Sebastian Mora Vedri (Spa) Reprezentacja Hiszpanii              17:11
71 Julio Alberto Amores Palacios (Spa) Reprezentacja Hiszpanii     17:14
72 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Team Tavira                   17:42
73 Vasily Neustroev (Rus) Lokosphinx                               18:34
74 Pablo Torres Muino (Spa) Burgos BH                              19:49
75 Cristian Astals Fernandez (Spa) Reprezentacja Hiszpanii         20:11
76 Imanol Estevez (Spa) Murias Taldea                              20:12
77 Nicola Gaffurini (Ita) Mg.Kvis-Vega                             20:13
78 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA                     20:15
79 Ibai Salas (Spa) Burgos BH                                      20:43
80 Adellyn Cruz (Dom) Inteja-MMR                                   20:44
81 Henrique Casimiro (Por) Team Tavira                             21:46
82 Ruben Menendez Velasco (Spa) Inteja-MMR                         22:06
83 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Murias Taldea                    22:19
84 Aitor González (Spa) Reprezentacja Hiszpanii                    22:59
85 Andrea Palini (Ita) Skydive Dubai                               23:23
86 Fabian Brintrup (Ger) Rad-Net Rose Team                         23:44
87 Marco Mathis (Ger) Rad-Net Rose Team                            24:00
88 Kobus Hereijgers (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke            25:29
89 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia                   26:30
90 Haritz Orbe Urrutia (Spa) Murias Taldea                         28:06
91 Johnatan Fernando Sarmiento Pacheco (Col) Inteja-MMR            28:33
92 Raul Alarcon Garcia (Spa) W52 - Quinta da Lixa                  28:51
93 Diogo Nunes (Por) Team Tavira                                   30:18
94 Samuel Magalhães (Por) Radio Popular - Boavista                 31:07
95 Daan Meijers (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke                32:23
96 Dex Groen (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke                   32:55
97 Marcos Jurado Rodriguez (Spa) Reprezentacja Hiszpanii           32:56
98 Dario Hernandez (Spa) Burgos BH                                 33:06
99 Hélder Fernandes Ferreira (Por) Efapel                          34:59
100 Raffaele Radice (Ita) Mg.Kvis-Vega                             35:28
101 Timon Van Reek (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke             37:18
102 Illart Zuazubiskar Gallastegi (Spa) Reprezentacja Hiszpanii    42:31
103 Fabio Tuzi (Ita) Mg.Kvis-Vega                                  43:10

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: